SF Vektor broj 8

<< < (4/5) > >>

Кули:
Citat: Nesa  08.03.2009. 12:35:06

Skoro sam negde procitao da su pronadjene "nazovi gradjevine" za koje smatraju da je Atlantida. Mozda sta ima na netu!

O atlantidi imam dooosta materijala, sto u papirnom, sto u elektronskom formatu.
Po meni, najbolji opis su dali Piter Dzejms i Nik Torp u knjizi Misterije starog sveta (ili nesto slicno ovome). Oni su prikupili sve moguce pretpostavke, teorije, misljenja, lupetanja... i na jednom mestu strpali. Krenuli su od Oca istorije za kojeg se smatra da je prvi pomenuo Atlantidu, pa do toga da je Atlantida mozda i danasnje Arabijsko poluostrvo ili Antarktik...

peca777:
da li moze prica o podvodnim habitatima

dan555:
Pa da, o tome i želim da bude članak. Kako živeti pod vodom ili na njojZI.

Кули:
Na njojzi i nije problem, Jpanci su pravili neke pametne zgrade i neka cudesa (sto bi bio vrlo pristojan clanak). A oni silni projekti po Dubaiju imaju neke hotele kod kojih je sprat ili dva pod vodom (i to slanom), pa ni to nije problem.
Onda Venecija, ceo grad je poplavljen vodom i nikako mi ne ide u glavu da tolike godine sve one zgrade stoje bez problema (a mi kukamo kad nam uskoci 10cm podzemne vode u podrum :wall:).

Ima dosta dobrih ideja, a i resenja o svemu ovome, i moze da se napise zaista dobar clanak o tome. Ja nazalost ne mogu da obecam bilo sta, jer bi to potrajalo 2 meseca, ali cu se potruditi da nesto uradim.

dan555:
Izgleda da nisam bio jasan, mislim na kolonizaciju okeana. Pravljenje samodovoljnih veštačkih ostrva na pučini ili celih gradova na dnu ili plutajućih na nekoj dubini.
Mesta gde bi ljudi živeli i radili, baš kao i na kopnu.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana