SF Vektor broj 8

(1/5) > >>

dan555:
Osmi broj SF Vektora možete preuzeti u PDF formatu (2,41 Mb), A5, na "download" sekciji portala.

Sadržaj     
Uvodna reč

Zanimljiva nauka:
Život u oblacima
Kratke zanimljivosti iz nauke

Likovna umetnost:
Umetnost animacije

Igre:
HALO, Spartan John 117

Film:
Vizuelni sajberpank

Autori:
Vilijem Gibson

Klut-Nikols-ova SF enciklopedija u nastavcima:
SF enciklopedija

Književnost:
Sajberpank

Priče:               
Sajberpank (1/2) - Brus Betke
Sajberpank (2/2) - Brus Betke
Kapanje (1/2) - Mark Boumen
Kapanje (2/2) - Mark Boumen
Zaboravljena budućnost - Ramnat Ijer
Neuzvraćena ljubav - Džin Volf
Priče iz kineskog zodijaka: Pas  - Džin Ris

Vaši komentari su dobrodošli. :D

NaraYan:
Zar stvarno nije bilo komentara za osmicu???

slon:
Ja nisam stigao pročitati. Izitpajnovu knjigu čitam već 2 mjeseca (toliko vremena za čitanje imam) ali čim uleti prvih pola sata slobodnih čitam Vektor i biti će komentara. :wink:

libeat:

Elem, pošto sam malko odocnela sa komentarima za prethodne Vektore, pomenuću zbirno osmicu; zin vam je zaista odličan. Ali zaista. Nije u pitanju nikakav kompliment, nego prosto konstatacija: ja baš i ne ovisim o prevodima ali znam da ih većina preferiše, tako da znam koliko su zapravo važni i koliko utiču na popularizaciju žanra.
A i inače je poželjno da se održi balans sa real-time SFom, pošto se u domaćim (malko hermetičnim) uslovima SF prilično preklopio sa fentezijem.
U svakom slučaju, odličan poduhvat. Slutim koliko je vremena i entuzijazma u pozadini svog tog napora, pa zato prosto moram da vam ovako dam na znanje kako definitivno ima podosta ljudi koji iste cene daleko više no što vam se to možda čini, na prvi pogled.  :)

dan555:
Hvala Lidija, i dobro nam došla. :-D

Eh, kada su članovi tima u formi, treba nam mesec i po do dva za broj, a sada već mesecima nikako da završimo devetku. :wall:

Prevodi priča su osnovni razlog pokretanja Vektora. Domaćih priča ima i po sajtovima i po fanzinima, a izdaju se i zbirke priča, a stranih nigde...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana