SF tim
* 26.06.2019. 05:50:25
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kviz  (Pročitano 16968 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 17.07.2008. 15:50:38 »

Hajde na napravimo kviz. Znam da ima na krstarici ali bi ovaj bio malo različit. npr. trajanje mu ograničimo na 3-6 mjeseci (zavisno od dogovora). Onom ko bude imao najviše tačnih odgovora za nagradu pošaljemo SF knjigu.
Sačuvana

«slon, created by nature.»
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.07.2008. 16:07:15 »

Da, ali taj neko će verovatno biti neko od ovde prisutnih. Tako da ne znam kako ćemo da nađemo knjigu koju niko nije čitao a svi žele da je imaju, da bude nagrada.  Mr. Green

Btw. na tu foru je bio prvi (Enderov) kviz na krstarici.

Možda je bolje da smislimo neki tematski kviz pa da ga postavimo isto na krstaricu. Ili ovde, svejedno.

Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 17.07.2008. 16:40:33 »

Na ova dva kviza smo svi zaboravili.
http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=55.0
http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=136.0

Nagrade imaju smisla samo ako se dobiju relativno brzo. Niko neće učestvovati mesecima u kvizu zbog par knjiga. Nemaju ljudi vremena za to.
Kviz bi trebalo da bude drugačije organizovan da bi svi imali podjednake šanse, a ne da stalno odgovara onaj sa najviše slobodnog vremena.
Tako nešto nije moguće na Krsti ali jeste ovde. Trebalo bi napisati skript za to, što za profesionalce ne bi trebalo da bude problem.

Osim toga, malo ljudi učestvuje i u onom na Krsti i manje-više svi koji duže ostanu u kvizu kad-tad završe u SF timu. Very Happy
A mi možemo da se razmenjujemo i pomažemo i bez kviz-nagrada.

Ideja je dobra za promociju SF-a i našeg sajta, ali traži mnogo rada i priprema.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.07.2008. 18:56:11 »

Citat
Kviz bi trebalo da bude drugačije organizovan da bi svi imali podjednake šanse

Sviđa mi se ideja ali mi nije baš najjasnije kako si to zamislio (u smislu detalja - da pitanje stoji neko određeno vreme, ili da se svakog dana u određeno vreme izbacuje po jedno pitanje ili kako? Plus, ako se radi automatizacija to bi zahtevalo neku bazu pitanja, ili mi se čini? I onda bi trebalo da oni koji prave pitanja ne učestvuju?).

Citat
a ne da stalno odgovara onaj sa najviše slobodnog vremena

Npr. smorene mame na porodiljskom.  Mr. Green

Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.07.2008. 19:17:33 »

Hehe, ja sam pobedio u prvom kvizu samo zato što sam nezaposlen pa sam mogao da budem na netu kad god je Ender postavio pitanje (unapred je obaveštavao o vremenu postavljanja pitanja).

Na našem prvom forumu (na Forumeru, link je u dnu svake strane našeg sajta)  sam bio postavio nultu, probnu, seriju kviza na engleskom (Ender je ranije to predložio i obećao da će lično da radi promociju po stranim SF forumima, ali ćorak... Evil or Very Mad).
Zamisao je da jedno ili više pitanja svaki dan bude postavljeno u isto vreme, da važi 24 sata, da svi odgovori idu u sakriveni forum, tako da se ne vide, a po isteku roka, odgovori se prebace u vidljivi deo foruma i svakome ko je dao tačne odgovore, doda odgovarajući broj bodova.

Imam ideju i za još jednu vrstu kviza ali za to je potrebno da učesnici budu prisutni dok traje. Ideja je da se unapred dogovorimo da odgledamo neki film ili epizodu serije, ili pročitamo određenu knjigu, pa svaki učesnik (ili samo jedan, ali onda on/ona ne učestvuje u tom kolu) smisli pitanje o tom filmu/seriji/knjizi i postavlja pitanja u pravilnim razmacima, dovoljno dugim da i oni na sporim konekcijama odgovore, a prekratkim za guglanje. Pošto nema veremena za prepisivanje, svi tačni odgovori bi se računali.

Sledeća mogućnost su kvizovi kakvih ima mnogo po netu. Jednostavno se napiše kviz u php ili JS i kad ko naleti, rešava ga, ali ovo je meni prilično nezanimljivo, a nije moguće ni voditi tabelu.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.07.2008. 19:22:26 »

Ok, ovo sa skrivenim forumom je otprilike to što sam pretpostavila. Ali opet, ko bi postavljao pitanja (ili ako bi se izvlačila iz baze ko bi pravio pitanja i stavljao ih u bazu)? Hoću reći, ako SF tim pravi pitanja onda SF tim ne učestvuje? Crying or Very sad

Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 17.07.2008. 19:45:57 »

Dajte ljudi oživite malo Neverending kviz.

Svaki kviz koji zahtijeva da se bude na netu u tačno određemo vrijeme automatski eliminiše dosta ljudi (i mene) koji to neće moći.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 17.07.2008. 19:51:17 »

Pa ja ne mogu življe.  Laughing
Ali izgleda da su se oni koji su tu od početka malo umorili/smorili (što se sasvim može razumeti).
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 17.07.2008. 19:52:17 »

@Svetlost, to je problem.
Jedno od mogućih rešenja je da kviz bude organizovan u kolima. Za svako kolo bi neko drugi smišljao pitanja i ne bi mogao za to vreme da učestvuje. Dobro bi bilo da obaveza svih učesnika bude i postavljanje pitanja.

Admin i urednik/ci kviza, po prirodi stvari, ne bi mogli da učestvuju u opšte.
Sačuvana

slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 17.07.2008. 19:53:27 »

. Kako sam shvatio na krsti kviz je da se privuku novi ljubitelji a ne nas par da se prepucava ko je pročitao više knjiga. Biti će interesantan, ako npr. nagrada budu prve 3 knjige Zadužbine ili nešto sl., čak i za stare vukove.  Laughing

P.S.

Izvinite na gramatici ali beba mi je u krilu.
Sačuvana

«slon, created by nature.»
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 17.07.2008. 20:00:37 »

Pa da...ali nešto ih nema (novih ljubitelja). A ako ovde napravimo kviz tek ih neće biti mnogo (ipak krstarica ima mnogo više članova).

Da se razumemo, ja sam prvo našla ovaj sajt, pa onda kviz i da nije baš tad bilo pitanje koje sam znala jer sam o tome pisala seminarski rad, verovatno se ne bih ni uključila, ali pretpostavljam da to nije baš opšti slučaj.

Nego je meni zanimljivo da se igram (nisam to uopšte doživela kao prepucavanje, a i kapiram da ima xy ljudi koji su pročitali više sf/ef/h knjiga od mene), a i da tražim odgovore na guglu, pa bi mi bilo dosadno da samo postavljam pitanja (toga mi je malo dosta na poslu).

Hoću reći, ako bismo ovde pravili još neki kviz, ja bih više da to bude za naše zezanje/zabavu, pa ako nekom bude zanimljivo da upadne.
« Poslednja izmena: 17.07.2008. 20:02:37 od svetlost lutalica » Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 17.07.2008. 20:13:11 »

E da, i ja sam predložila negde na krstarici da se možda napravi kviz "prepoznajte scenu iz filma", a to bi možda moglo da bude zanimljivo za široke narodne mase, kao prvo jer će biti slika, kao drugo jer ljudi u proseku više gledaju filmove/serije nego što čitaju knjige. Ne mora da bude po principu ko odgovori taj postavlja sledeće. To u smislu privlačenja (potencijalnih) ljubitelja.
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.07.2008. 20:19:44 »

Šta fali tome da se iz zezanja dobije knjiga?  Mr. Green Mr. Green
Šalim se, naravno. Slažem se sa Danom. Ima tu dosta posla.
Master je jedno vreme postavljao zanimljiva pitanja na Krsti. Ubaci sliku neke karikature pa ti ajde sad pogodi o čemu se tu radi. Mi ostali se dobrano nalupetali ali smo se i dobro zabavili. Eto možda neki kviz na taj fazon da organizujemo.
Inače....
Šta mislite kako je nastala reč KVIZ???
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 17.07.2008. 20:21:14 »

Joj to pitanje je bilo na nekom kvizu.  Laughing
Neka je opklada valjda bila u pitanju, ali ne mogu da se setim tačno o čemu je reč.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 17.07.2008. 20:42:19 »

Sve ideje o vrsti pitanja mogu da se ostvare u Beskrajnom kvizu.  Što su raznovrsnija pitanja to bolje.
Samo, nije baš tako lako smisliti dobra pitanja. Treba pronaći zanimljive podatke i proveriti ih na netu, pa sve to sklopiti u neobično pitanje a istovremeno dati dovoljno ali ne i previše podataka.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 23 upita.