SF tim
* 23.09.2020. 23:44:59
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Doomsday  (Pročitano 5967 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 12.06.2008. 00:22:17 »

Doomsday (2008)

Jos jedan u nizu apokalitickih filmova u bliskoj buducnosti.

"Reaper virus" (sto mi je ovo poznato) koji se pojavio 2008 godine u Glasgow napravi lom.
Da bi sprecili sirenje virusa Britanske vlasti su pretvorili celu Shkotsku u jedan veliki karantin okruzen zidom od 20-tak metara .
Ostalo je puno ljudi koji su umirali sporo i bolno.

30-tak godina kasnije 2035 godine virus se misteriozno vratio ali ovog puta pravo u London.
Korumpirana vlast salje specialnog agenta Eden Sinclair (Rhona Mitra) Laughing direkno u Glasgow jer, elem, nisu svi  mrtvi, pa mozda tu ima leka za virus Wink

Eden Sinclair (Rhona Mitra) Laughing Laughing ulazi u Glasgow sa svojim timom i pocinje ludilo...
Odmah po ulazu pocinje tepanje izmedju tima Eden Sinclair i primitivno-barbarskih-kanibalno nastrojenih prezivelih

Ovo je film Britanske visoke B produkcije.

Rezija je na visokom nivou (za B produkciju) Smile

Gluma je onako ima par  ljigavih scena al moze da prodje

Specijalni efekti su solidni.

Muzika je ono najbolje u filmu.Ceo film ima atmosferu 80-tih a muzika je samo doprinela (The Fine Young Cannibals ,Franky Goes to Hollywood, Siouxsie and the Banshees)

http://www.imdb.com/title/tt0483607/

http://youtube.com/watch?v=KXlPnRODDB0

« Poslednja izmena: 14.07.2008. 04:22:43 od dan555 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.06.2008. 04:16:39 »

Odgledao trailer, i odusevio se Smile

Izgleda da je film spoj Bekstvo iz NY/LA i Mad Max-a.. Smile
Ja bas volim te survival - postapokalipticne....jos inficirani, oni su mi najdrazi.. SmileSmile

Video sam na torentima taj film, ali video i kritike "kriticara" sa ino sajta...bljak.
Odmah se vidi da je film radjen u akcionom maniru, znaci ne treba ocekivati nista vise od toga. Zasto se ljudi trude da iskopaju iz "zabavljackih" filmova nesto dublje, kad dubljeg nema?

Film je pristavljen za skidanje....cuse javim jopet kad ga odLOOKujem.
Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.06.2008. 07:33:25 »

Otkad nisam cula Fine Young Canibals...dodje mi da samo zbog toga gledam film.
A Rhona Mitra definitivno jeste   Laughing Laughing.
(joj ja po svim filmovima komentarisem seke...svasta cete pomisliti  Laughing)
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 12.06.2008. 09:33:45 »

@Sal  "Izgleda da je film spoj Bekstvo iz NY/LA i Mad Max-a.."

Ja bih dodao i 28 Days/Weeks Later.

Ja sam film odgledao najvise zbog rezisera koji ima dva sasvim solidna filma iza sebe Neil Marshall (Dog Soldiers, The Descent)

Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 12.06.2008. 14:44:18 »

Fane, oba ta sam pogledao..a The Descent mi je ostao bas upecatljiv..podestio me sta je istiski horor (mrak i klaustrofobija).

Svetlosti, moram da priznam...ne mogu protiv svoje prirode..I ja ,i ne samo u filmovima, merkam seke i sekice... SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 12.06.2008. 14:59:43 »

Meni se stvorio uslovni refleks, posto dragi gleda seke i sekice, a ja sta cu...pridruzim se i vremenom postanem gora od njega.  Laughing (samo sto on meni nikako da se pridruzi kad ja gledam bate  Laughing).
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 13.06.2008. 17:52:14 »

OdLOOKovao sam Doomsday, i ne da sam uzivao u filmu, nego sam se odusevio.
Odmah da razjasnim da je u pitanju cisti akcioni sf survival film, smesten u okvir postapokalipse.

Ne slazem se sa Fane-om samo u jednoj stvari...to da je film B produkcija.

Kontam da je ulozeno mnogo kesha u snimanje filma, i to se vidi na svakom koraku.
Treba razluciti lose filmove od A i B produkcija.
Primer je Waterworld.
Vrhunska produkcija, ali film bezveze.
Spomenuti Dog Soldiers, niza B produkcija, a extra film.
Ja A i B produkcijom razlucujem po ulozenom keshu, u stvari, po krajnjem rezultatu. Ako mogu sa 10000 dolara da naprave nesto od Spilbergovih reziserskih akrobacija, svaka im cast. Prilepicu im odmah A produkciju na plakat, i sakriti info o ulozenom keshu.

Elem, Soul II Soul kaze Back to Life, Arnold kaze Ill be back, a Mr Sal veli Back to topic..

Rezija mi se extra dopala..kretanje kamera, narocito za vreme one Mad Max jurnjave je zaista super.
Cak i onaj lik, koji uzima vlast nakon infekcije premijera me odusevio svojom "mali hitler" glumom..

Ipak, ne treba zaboraviti da je u film uvaljeno dosta elemenata iz par ostalih uspesnih sf filmova..
Spomenuo sam Mad MAx-a..to se nikako ne moze predvideti, ali bas nikako.
Ona jurnjava nekim sklepanim krshevima, sa preskakivanjem sa vozila na vozilo od strane likova koji furaju da su mohikanci..

Zatim polu uspela kopija iz Aliens, kada upadaju transporterima  (kisa, akcenat na farove, rotacija i tama)..Zidina, preuzeta iz Bekstva iz NY...
Primetio sam jos nekoliko tih drpisanja, al ne mogu se setiti sada sve.
Ipak, to uopste ne smeta da se u filmu uziva. Cak naprotiv, te male kopije su savrseno odradile posao zarad opste atmosfere filma, koji ne da da paznja ni sekunde popusti.
Ta stvar sa paznjom je po meni bas merilo kvaliteta filma, pa neka prica ko sta hoce.

Opet napominjem da movie nema neku umetnicku vrednost (fali mu Gun Kata tabanje ili makar Matrix balet, da bi na Mr Sal-a ostavio jak umetnicki dojam.. SmileSmileSmile )
Isti se gleda izvaljen u fotelju, sa nogama na stolu i pivkanom u ruci i mozgom na pasnjaku...uz obavezno glasno navijanje, zvizdanje i tapsanje kada "nasi" sredjuju "njihove" ili one east berlince..(one imune iza zida) Smile

Zar ima ista lepse?

Malo su mi zasmetali oni vitezovi u full oklopu na konjima..mislim da ga je tu preterao malo..takodje mi zasmetalo da nakon onoliko godina nalaze onog jaguara ili astona u kutiji i on upali iz prve. Valjda oce da skrenu paznju na britanski qualitet izrade.. Smile
Ima jos par stupidnosti u filmu, ali necu da ih nabrajam, jer isti to ne zasluzuje ni sekunde. Uostalom, koji ih to film nema?

Moja topla i apsolutna preporuka, uz uslov da ispostujete ono sa mozgom, foteljom i pivkanom (moze i gazirano/negazirani sokici)...

Fane, odlican izbor.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.