SF tim
* 24.09.2020. 01:36:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Dark Floors -Tamni hodnici  (Pročitano 4974 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.06.2008. 00:16:45 »

Dark Floors (2008)

Konacno nesto vredno za gledanje.
Finski horor film, aldaptiran od strane naravno amera...

Elem, da krenem sa radnjom.
Otac dovodi autisticnu cerku u neku ogromnu bolnicu na pregled skenerom.
Skener nesto podivlja, mala se prepadne i cupaju je napolje.
Cale poludi i vodi cerkicu van, uprkos insistiranju doktora da je ostavi u bolnici. Ulazi u lift sa jos par likova..zajedno sa mladom i zgodnom doktoricom koja ga i dalje nagovara da cerku ostavi na pregledu.

U po frke, lift se zaglavi...
Nakon izvesnog vremena, isti se odglavi i nastavljaju silazak.
Vrata se otvaraju i cirkus pocinje.
U celoj bolnici, nigde zive duse.....

Doktorka, cale sa malom, neki biznismen, radnik obezbedjenja i matori klosar se zagledaju u cudu i polako uvidjaju svu grozotu realnosti i zahvaljuju se bogu sto se lift zaglavio.

Celi svet je upao u neku dimenziju X u kojoj vreme stoji, ili se pomice na trzaje.
Na nesrecu ljudova, ta dimenzija je nastanjena nekakvim krvolocnim cirkuzanerima, kao i orginal teleblahbah duhovima.

Tumaraju oni tako hodnicima i nailaze na svasta, progonjeni spomenutim cirkuzanerima -kreaturama i duhovima.
Posto slag na kraju dolazi, i oni mrtvi ljudi po bolnici pocinju da se bude ....

Film sam gledao bez prevoda (ko bi ga docekao?) i zato mozda nisam pohvatao sve konce (mnogo mumljaju sebi u bradu), ali sam ipak zakljucio da je autisticna devojcica kljuc svog tog cirkusa, iniciran od strane pomnahnitalog skenera. Mala je glavna, i nje se kreature plase. Zasto? Pogledajte sami.....ako smete.

Najvise me odusevila scenografija. Savrseno su spojili hladnu i svetlu sterilnost prazne bolnice sa igrom neonki (struje polako nestaje, kako "tama" nadolazi) sa neosvetljenim i mracnim delovima.
Ti mracni delovi su previse mracni, tako da savetujem da posvetlite sliku (za one koji se NECE pokriti preko glave gledajuci ovo mini remek delo horora)

Hack&Slash-a nema u filmu, iako je bilo prosora za isti. Svaka smrt je uradjena bez previse nasilja i krvi, sto je samo za pohvalu.
Ipak, u filmu ima onih BU scena gde skacete iz fotelje, al vam ne treba padobran. Te scene su takodje umereno dozirane, tako da vam je skok minimalan.
Takodje ima extra scena koje bas docaravaju orginal horor atmosferu, to jeste, nakostresice vam se sve dlake...

Muzika je upravo onakva kakva bi trebala biti u ovakvom filmu. Neprimetna i zastrasujuca istovremeno.
Ritam filma nije linearan i na momente se zapitate sta oni to vise rade (a traze izlaz iz bolnice).
Medjutim, celi film se gleda sa otvorenim kefalom, jer je napet od prve do zadnje sekunde...

Gluma je solidna, rezija majstorska.
Prica mi je malo suplja, ali verovatno,kao sto sam napomenuo, nisam sve pohvatao...
Takodje mi se nisu svidele one kreature. Kao da su statistima nasadili kartonske maske na glavu. Bez veze.
Nasuprot, one duhove i sve ostale efekte su odradili sasvim OK.
Ali najvise je doprinela scenografija, kombinovana sa extra dobrom rezijom. Malo me podseca na Silent Hill...zasto nemam pojma.

Sve u svemu, film u kome sam zaista uzivao. Malo mi je pokvarilo to sto nema prevoda, ali sta sada...film je ipak "ispod cekica"..

Link ka IMDb-u
http://www.imdb.com/title/tt0985025/

Trailer, obavezno odgledati.. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=ALf--XqkRiI

Apsolutna preporuka
« Poslednja izmena: 14.07.2008. 04:42:15 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Yuspawn
Registrovani
stažista

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.06.2008. 10:24:32 »

Odgledah film... po meni prosek nista vise... ima po neka dobra stvar... Bolje da se lordi drze samo muzike... Smile

film na imdb-u ima ocenu 4.8/10 .... tako nesto bi mu i ja dao...  Smile
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.06.2008. 20:13:30 »

Ja te ocene ino sajtova ne fermam mnogo...jest da su uglavnom u pravu, ali znaju i da valjaju gluposti.

Film je na mene ostravio takav dojam, kakav sam opisao.
Zanima me zasto smatras da je prosecan? Ja u istome nisam video nista od sablona b-horora.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Yuspawn
Registrovani
stažista

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 19.06.2008. 22:08:57 »

mislio sam da je prosecan po oceni... nit mirise nit smrdi... Smile

a sto se ocene na imdb-u, to si u pravi... videcemo kada znacajniji broj ljudi glasa... za sada to je samo oko 500...

i javi kada nadjes titlove... morao sam ceo film kao zec da osluskujem kako pricaju... "yes, we should ??!@@!?#!  and then AD#%@@#$" ...

Smile
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 19.06.2008. 22:33:43 »

ma da, narocito crnac...ne moz ga nista razumeti...
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 27 upita.