SF tim
* 23.10.2020. 23:03:49
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Hive  (Pročitano 6789 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.06.2008. 21:12:49 »

The Hive (2008)

Da li se iko jos seca zapostavljenog i zaboravljenog, nazovimo ga tako, podzanra u sf filmovima gde mravi, pacovi, pa cak i paradajzi mutiraju i postaju pretnja covecanstvu?
Pitam se ima li iko da nije odgledao film "Napad paradajz ubica" i "Povratak paradajz ubica" ?
Ne zezam se, ti filmovi zaista postoje...

Ovaj film je jedan iz te plejade..ali na zalost, ne bas najblistaviji predstavnik.
U ovom ostvarenju nece biti ogromnih paradajza koji gaze sve pred sobom i kojima ni tenkovi ne mogu nista. Nece biti mutiranog karfiola, ni kupusa sa Andromede.

Ovaj film se bavi mravima, tj samospoznaji mrava podstaknut vanzemaljskom inteligencijom.
Sama plot recenica je da se covek lepo nasmesi, i ne pomislja na pustanje filma.

Evo i malo radnje..
Na jednom ostrvu, invazija mrava pocinje nemilice da se ugrozavaju lokalno stanovnistvo.
Pocinju da padaju i prve ljudske zrtve..Zove se u pomoc nekakav Torax team, koji ce sve da srede....

Bla bla bla...

Elem, ti Toraxovci su opremljeni haj tek oruzjem, koji ne deluje na ljude ali deluje na mrave.
Ostrvo je ogromno, mrava ima nebrojeno mnogo a stanovnistvo je rastrkano.
A nasih Toraxa ima samo troje, cetvero.

Moram pohvaliti malo specijalne efekte...s obzirom da je rec o TV filmu, odradili su iste bas lepo.
Upotreba onog oruzja je super prikazana, kao i one strukture sto mravi prave.
Elem, necete verovati, ali ti mravi se upletu tako da formiraju velike tvorevine. Pretezno se upletu da budu kao neke zmijetine iznikle iz zemlje...
Cak su "dobacili" jednu taku tvorevinu i privukli camac sa nasim junacima sa sred reke.

Sad se drzite dobro...jeste da sam ga gledao bez prevoda, ali nisam posandrcao...cak sam i premotavao par puta da se uverim da me usi ne lazu..

Mravi sebi napravili kompjuter..isti koji kontrolise njih same...
Mislim, koliko nebuloze covek u svojoj gledalackoj karijeri moze da istrpi?
Sad cu da spoilerisem ovaj film najzesce da vam ne bi palo na um da ga odgledate...sem ukoliko nemate deduktivni instinkt pa da skontate o cemu se u stvari radi u filmu?

Prvo sam mislio da su V-ovi mravima napravili komp, ali nisu..ti (taj) V je nematerijalan, citaj blahbah V, neso kao oni duhovi iz Final fFantasy-a, a superkomp u pecini itekako materijalan..ma vise ni sam ne znam, zaspao sam par puta uz istii i gledao par dana kao seriju, ne bi li vise pohvatao ko je napravio komp, zbog cega su V-ovi izabrali mrave i tako...Onda mravi bi kao pregovarali sa ljudima iako su ih progonili okolo da ih oglodju do kostiju kao sto pirane rade
Znamo da su mravi glupi, ali superkomp po vanzemaljskoj tehnologiji ne bi trebao da je.
Cak uzimaju i taoca, da bi na kraju pregovaracki tim dosao u pecinu da pregovara..al od pregovora nista, oce mravi nas Torax tim da pojedu, iako su ih pustili pre toga. Svasta.

Nebuloza se nastavlja..elem, nezaobilazna love stori dolazi bas onako logicno.
Glavna junacina i lepa naucnica ostaju zarobljeni na reci u camcu dok na obalama mravi divljaju i zderu koga stignu.
Nase pticice kontaju kako je to savrsen momenat da se pocnu cmakati i provode nezaboravnu noc na reci, pod zvezdama.

na kraju, svi mravi u pecini se "uklope" u jednog ogromnog mrava i tog raznesu nasi ...V zbrise iz pecine vristeci i raspadne se na nebu.
Sledeci kadar pokazuje kako se u drugoj pecini, na drugoj lokaciji mravi opet skupljaju i kako osvice novi superkomp.

Sta posle svega reci?
Prica -nikakva i suplja kao sama rupa.
Rezija -onako, boze pomozi
Gluma -aahaahahhahahahaha
Atmosfera filma -zadrzava fol paznju dok ne zaspete
Muzika -nisam je skontao, nisam imao volje.
Zakljucak i ocena -Pluc, fuj, bljak

Ne preporucujem.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1062161/

You Tube
ne postoji, ali ima ovde video klip.
http://www.flixster.com/video.do?videoId=10873038&gallery=movieVideos770685770
« Poslednja izmena: 10.06.2008. 00:32:34 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.06.2008. 21:22:16 »

Aaaa, čuči mi već nedelju dana na HD-u, ali čekam titl...
I šta sad da radim, da ga ipak gledam kada treba da se uspavam? Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.06.2008. 21:29:36 »

Slobodno zaobidji. A mozes i da vidis iskonski uzas ... SmileSmile al ne radnje, nego produkcije .. Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.06.2008. 21:38:20 »

Nemoj Dan stvarno nije vredno troshenja struje.
Nasao sam sliku onako usput...

Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09.06.2008. 21:41:50 »

Hvala za sliku, ja je nisam uspeo iscackati...Mr Dan, mozes je prebaciti u moj prikaz?
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 09.06.2008. 22:04:36 »

Uradio. razumem Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10.06.2008. 00:22:45 »

Mislim da Sal treba da bude nagrađen Medaljom Zasluga Za Narod sa zlatnom zvezdom repaticom za sve žrtve koje podnosi da bi sačuvao ovo mozga što nam pretekne od politike i reklama. Bar ne moramo da se patimo pregledavajući razne nebuloze koje nazivaju filmom. svaka cast bravo

Jeste da ja ovo čitam samo da budem sigurna da neću ni slučajno početi da gledam horor film ... Užasno me plaše  Embarassed Preskačem i one o ratu, one sa mnogo krvi, one gde psuju.... Komedije, bajke i SF ( ali ne i Osmi putnik - umalo da mi srce otkaže od straha ).
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.06.2008. 07:02:06 »

Glorija, pa kad nista i bolje nema trenutno u ponudi.
Jos kad pomislim da ima ljudi koji PLACAJU za to....e to jke tek horor. Smile
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.