SF tim
* 16.09.2019. 06:19:05
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ideje za unapređenje sadržaja sajta  (Pročitano 18388 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Starost: 43
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 04.06.2008. 21:52:57 »

Treba da se napravi centralno mjesto za SF u exYU tj. forum i portal koji bi okupljao SF fanove. Budući da je ovo relativno mlad forum i nema niko predrasude prema njemu ovo je idealna prilika. Sada je samo pitanje koliko će truda da se uloži u portal i forum.
Znači ne izmišljati toplu vodu nego jednostavno pored već postoječih orginalnih stvari (Vektor) i rasprava koje su započete na forumu dati na portalu izravne linkove na druge sajtove i forume (ne generalno na neki forum npr. NOSF.net ili at-at.org već na pojedinačne teme na tim forumima sa kratkim opisom zašto su interesantne). Tim ne gubimo ništa jer  mi već posječujemo sve ili skoro sve SF forume iz exYU i ne moramo se bojati gubitka članstva. Samo možemo dobiti na posjeti portala. Naravno to odraditi uz odobrenje i uz dogovor sa administratorima tih sajtova i foruma.

Mislim da shvatate na šta mislim pa ako ste za da radimo na detaljima, a ako niste da ne bišem gluposti. Very Happy
Sačuvana

«slon, created by nature.»
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 04.06.2008. 23:15:33 »

Portal ima sekciju za linkove. Za sada tamo je samo Art-Anima a molio sam Nevidljivog i SF Srbiju da mi pošalju tekst i banere da i njih dodam, ali još to nisam dobio. Isto ću moliti sve ex-Yu SF sajtove. Ako neko od vas redovno učestvuje u drugim forumima neka slobodno u moje ime kaže da mi pošalju promo tekst sajta do 700 slovnih mesta i dva banera (351x60 i 351x60). Kako koji dobijem dodaću ga u sekciju "Sajtovi".

Već imamo temu sa linkovima za razne SF sajtove.

Nije realno očekivati da jedan sajt bude centralni za jednu zemlju a kamo li za celi ex-YU region. Da su potrebe svih fanova iste ne bi ni postojali različiti sajtovi. Nismo se mi podelili po forumima zato što se ne slažemo već zato što su nam interesovanja donekle različita. Neko se profesionalno bavi  žanrom i nije mu interesantno da čita šta fanovi imaju da kažu, nekoga interesuje samo EF ili H, ili je fan samo jedne serije... etc

Bilo bi lepo da imamo jedan sajt na kome bi imali obaveštenja o svim događanjima u regionu ali uvek će se postaviti pitanje koji bi to sajt bio (zašto vi a ne mi?).

Nije loša ideja za linkove ka temama na drugim forumima ali ko će ih birati. Ko ima vremena da redovno čita sve forume i prati šta se gde dešava?
Ako ima dobrovoljaca za to, napraviću stranu na portalu sa linkovima ka zanimljivim temama na drugim SF forumima.
(Da proširim ideju, možda bi bilo zanimljivo da damo linkove o istim stvarima na raznim forumima. Tako bi moglo da se uporedi mišljenje o, recimo sada aktuelnoj, Galaktici. Meni je baš interesantno da pratim šta o tome pišu na PhT i At.)

U Srbiji već postoji dogovor o razmeni vesti među SF sajtovima, a rezultat može da se vidi na PISB i Art-Animi.
Dok je imao vremena Raven je te vesti redovno stavljao i na naš portal, ali zaista nema svrhe da se iste vesti nalaze i ovde i na PISB.

Ja imam isto mišljenje o tome da ne treba razmišljati o gubljenju članova već sve SF forume vidim kao prijateljske, na istom "poslu" promocije SF-a. (ipak, znam jedan sajt na kome ne misle tako...)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
slon
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 05.06.2008. 14:13:27 »

(ipak, znam jedan sajt na kome ne misle tako...)
Laughing 

Sav posao bi obavili članovi foruma, previše je za jednog čovjeka. Ja npr. svakodnevno navratim da vidim šta se dešava na 5 foruma.
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Ugled: +2/-0
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 06.06.2008. 11:47:23 »

Još jednom se otvara svima nam draga tema  navijanje ziveli2
Nije realno očekivati da jedan sajt bude centralni za jednu zemlju a kamo li za celi ex-YU region. Da su potrebe svih fanova iste ne bi ni postojali različiti sajtovi. Nismo se mi podelili po forumima zato što se ne slažemo već zato što su nam interesovanja donekle različita. Neko se profesionalno bavi  žanrom i nije mu interesantno da čita šta fanovi imaju da kažu, nekoga interesuje samo EF ili H, ili je fan samo jedne serije... etc
Ovdje si svakako u pravu i prvi put vidim da netko jasno definira u čemu je "problem" (ako je to uopće problem, meni pomalo jest, ali to je samo moje subjektivno, a i nije da ću umrijeti ako se stvar ne riješi). Dakle, zaista, osobno bih volio da na netu postoji manji broj foruma na kojima je više ljudi tako da ne moram oblijetati kao pčelica s cvijeta na cvijet kad želim vidjeti što ima novo. Ali zaista je istina, nisu svi forumi isti, svaki se profilirao na neki način i to je to, gašenje bilo kojeg i njegovo seljenje na neko drugo mjesto bi možda značilo gubitak jednog neponovljivog identiteta.

S druge strane, meni se čini da taj identitet nije toliko izgrađen na, hm, ne znam kako bih to nazvao, "idejnom profiliranju", to jest, ne čini mi se da bi se baš svi forumi mogli razlikovati po nekim jasnim stavkama, nego da je više riječ o "osjećaju" koji imaš kad dođeš na neki forum. Jednostavno, na različitim forumima su različiti ljudi, a različite "ekipe" stvaraju različiti ugođaj. Je li to dobro ili loše, ja ne mogu reći, ali tako je kako je. Pogotovo što bi bilo kakvo ujedinjavanje foruma bilo prilično drastično; ako bi, recimo, vi odavde prešli na NOSF, to bi većina ovdje shvatila kao gubitak onoga što su radili godinama, gubljenje identiteta i slično. Isto tako, ako bi se NOSF išao utopiti u neki drugi forum, štajaznam, ovamo ili na Forum.hr ili negdje već, ljudi s NOSF-a bi imali potpuno isti osjećaj. Jedino lokalno spajanje foruma u povijesti bilo je kad je SFera kolektivno prešla na NOSF zato jer se a)meni nije dalo raditi nešto o čemu nemam pojma (administriranje) i b)pokazalo se da je 90% ljudi sa SFera.hr već bilo na NOSF-u, vodile su se više-manje iste diskusije i nije imalo previše smisla održavati separaciju. Pogotovo što je NOSF privukao i dalje privlači nove i nove ljude koji se pokazuju kao sasvim normalni i inteligentni i kakve bi svaki forum poželio Very Happy

Doduše, retrospektivno, s druge strane, tko zna, da je SFera ostavila svoj forum, možda bi ti ljudi došli tamo, a ne na NOSF.

Doduše, s treće strane, sigurno je da je ovako NOSF i prometniji i kvalitetniji nego što bi i NOSF i SFera bili da su ostali odvojeni.

Tako da ne znam, ja bih zbilja najviše volio da na ex-Yu prostoru bude manje SF foruma i da na svakom od njih bude više ljudi s raznih strana. Ali to znači da bi se neki od njih morali preseliti (iako se možda i to može izvesti bez trauma), a sigurno je da nitko ne bi bio voljan odustati od "svog" foruma).

Doduše (opet) to prije nekoliko godina, kad je SFera prešla na NOSF, je bilo motivirano željom da se hrvatski SF forumi malo okrupne, a po uzoru na jedan američki sajt (ne znam više koji) koji je zajednički za nekoliko SF klubova. Pa ako mogu oni, mislio sam da možemo i mi. Ali izgleda da ne možemo.

Citat
Bilo bi lepo da imamo jedan sajt na kome bi imali obaveštenja o svim događanjima u regionu ali uvek će se postaviti pitanje koji bi to sajt bio (zašto vi a ne mi?).
Po meni, odvojeni sajtovi su manji problem nego odvojeni forumi. Jedan sajt može raditi i jedna osoba, tko god hoće može imati svoj sajt, zašto ne? Međutim, forume čine skupine. Meni bi definitivno imalo smisla da linkovi s nekoliko sajtova vodi na isti forum.

Ne znam koliko ovo moje meandriranje ima smisla. Izvin'te ako sam zagnjavio dedica
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 06.06.2008. 11:59:43 »

(ipak, znam jedan sajt na kome ne misle tako...)
Laughing 
Čini mi se da ne mislite na iste forume Laughing

Ali slažem se s obojicom Wink
Sačuvana

slon
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 06.06.2008. 12:46:36 »

Nije riječ o ujedinjenju nego o informacijama o svim forumima na jednom mjestu. Aktivnih tema na forumumima ima po 5 ili 10 u kojima ima nova poruka svaki dan. Kada bi na jedan sajt stavili sve te teme (mislim samo naziv teme sa linkom na forum)?
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 06.06.2008. 13:08:04 »

Ma okej, samo sam malo spinoffao kako već znam  Embarassed

Što se tiče linkanja topica, ideja nije loša i ja nemam ništa protiv da to bilo tko radi na bilo kojem forumu, ali to je nešto što treba raditi redovno, a što se neće dati raditi gotovo nikome. Pa će jednostavno zamrijeti.

A isto tako, činjenica je da ljudi na forume dolaze više radi druženja i ćaskanja, a manje radi konkretnih diskusija. A upravo chaterske teme su najprometnije i najposjećenije, čast iznimkama. I sad, što, to ćemo linkati? Mislim da bi bila najbolja ideja da svatko tko želi ima pravo napraviti "Best of", izbor tema s nekog drugog foruma koji se njemu najviše sviđa, i linkati ih na odvojen dio drugog foruma. Ali imaj na umu da ljudi to baš neće ići previše čitati.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 06.06.2008. 13:18:51 »

Ja sam za, hajde da to nekako organizujemo.
Ti linkovi mogu biti u jednoj temi na forumu ili na zasebnoj strani portala a mogu napraviti i potpuno samostalnu stranu sajta, kako god.

Dajte malo razradu ideje.  Mr. Green
Sačuvana

slon
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 06.06.2008. 13:26:19 »

Ja sam mislio da to ide na portalu ili posebnoj strani, a ne na forumu. Tu bi bile samo teme vezane za SF, a spam i offtopic nema smisla postavljati.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 06.06.2008. 13:29:31 »

Napravio sam novu temu od ovog razgovora.
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 06.06.2008. 13:38:17 »

Imajte na umu da ima ljudi koji uopće ne gledaju sajt, nego idu direktno na forum. Na primjer, ja sam jedan od njih Wink A znam ih još.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 06.06.2008. 13:46:03 »

Ok, već mi se "prikazuje" Razz Laughing ta strana.
Mogla bi biti u vidu više tabela. U jednoj bismo stavljali teme posvećene serijama, piscima, filmovima... tako da se odatle može otići na više foruma i pročitati šta njihovi članovi misle o istoj stvari. Meni bi to bilo interesantno.

Ipak, nije to tako jednostavno, šta sa forumima koji imaju cele  podforume posvećene, recimo, jednoj seriji? Šta tu staviti kao link.

Drugi deo bi mogao da ima trenutno aktivne teme direktno vezane za SF.
Za ovo bi bili neophodni dobrovoljci koji bi redovno ažurirali linkove, barem 1-2 puta mesečno.

Izitpajn, da i ovde je tako, mnogo više korisnika dolazi direktno na forum a portal ni ne pogleda.
Sadržaj portala se ne menja tako često pa nema ni potrebe da se svaki dan gleda. Zato forum ima mesto za vesti - u nas je to u gornjem desnom uglu, ispod pretrage. Nije problem ni da uključim baner sa istim vestima, koji bi bio odmah iznad spiska foruma.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 07.06.2008. 17:25:35 »

Ajd da i ja kazem koju....

Elem, imam mnogo ideja za razvoj sajta, i enormne volje da se ideje i realizuju, ali ipak nemam vremena koliko bih hteo...

Za extra kvalitetqn sajt/forum treba VREMENA.
Mr Dan je ulozio enormno mnogo u razvoj istog, istovremeno nam dajuci prostor da ga oblikujemo.

Sve dosada sto smo odradili i uradili, bez obzira koliko su nas citali ili ne, sluzi samo nama na cast...a narocito Mr Dan-u koji je pokrenuo sve ovo.

Secam se kako smo krenuli...a vidim gde smo sada.

Sajt/forum ulazi (ako vec nije) u ozbiljne sf sajtove naseg govornpog podrucja.
Tu smo sad gde smo.

Mr Dan je u par navrata pohvalio moje kao prikaze filmova, i mislim da bi se ja kao clan Tim-a trebao drzati toga...

Volim da gledam iste, a volim i da prikazem.

Opet, nemam vremena koliko bi ja hteo (radim 10 - 12 sati dnavno) da uz prikaze odradim jos ponesto.

Znaci, moj kont je da amaterizam nas i entuzijazam imaju svoje granice...

Moja prica parodija, ona Komander Las i tako, se svidela ekipi i koliko sam skontao oce nastavak.
Nastavak postoji, napisao sam mnogo, ali i ostao bez vremena za zavrsetak.

Imam jos entuzijazma, volje , ideja....imam bas sve za nas forum, ali vremena ne.

Sci Fi svet je toliko normalniji, humaniji, lepsi i laksi za bitisanje od naseg RL-a....

Mr Dan, sajt/forum kako si ga zamislio se polako ostvaruje...a kako sam ja to zamislio, ostaje u domenu SCI FI-a

SmileSmile
PS: Mnogo rekoh, a ne rekoh nista.. SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
slon
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 09.06.2008. 19:44:38 »

Čini mi se da ne mislite na iste forume Laughing
dan na koji ti forum misliš?

Za extra kvalitetqn sajt/forum treba VREMENA.
Mr Dan je ulozio enormno mnogo u razvoj istog, istovremeno nam dajuci prostor da ga oblikujemo.

Sve dosada sto smo odradili i uradili, bez obzira koliko su nas citali ili ne, sluzi samo nama na cast...a narocito Mr Dan-u koji je pokrenuo sve ovo.
Nisam kritikovao.
Traženi su prijedlozi i ja sam dao. Na sajtu svaka čast jer znam da treba vremena za njega.
Ja ću da pokušam da odradim (nemam ni ja vremena pa će da potraje) ono što sam predlagao onako kako sam zamislio pa ako vam se svidi vi samo kopirajte.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 09.06.2008. 20:46:05 »

Ne bih da se izjašnjavam. Embarassed Ko prati domaće SF forume zna na kojem dočekuju nove članove virtuelnim šamarima.

Nisam ni shvatio kao kritiku.  Very Happy
Napravi to što si zamislio kad stigneš pa da ga udenemo negde na sajt.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 23 upita.