SF tim
* 15.12.2019. 14:24:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Signal  (Pročitano 5251 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 04.06.2008. 20:38:17 »

The Signal (2007)

Plot za ovaj film je mnogo obecavao, ali nije bas ispalo po mom ocekivanju.
Ali, nemojte misliti da je ispalo lose. Jednostavno film me iznenadio. Prijatno ili ne, ni sam jos nisam nacisto.

Evo ukratko radnje...

Nekakav signal se uvali u sve telekomunikacione mreze grada Terminus. (Gde li nadjose samo taj grad? Strasno... )
Tv, radio, mobilne i fiksne mreze su blokirane i iz istih se samo cuje (na TV-u i vidi) taj Signal. Al ne ona zubna pasta Signal, nego dati zlokobni i podmukli signal koji menja svest ljudi...
Elem, oni koji se "nakace" na signal, lepo grabe prvo hladno oruzje na koje naidju (toljaga, pendrek, motorna testera, asov, kramp, olovna cev, parmak itd, da ne nabrajam dalje) i izlaze van, na ulicu uz ono obavezno "Gde si bre komsija, dodji da ti kazem nesto...secas se kako si me popreko gledao onda?"

Salu na stranu, prikaz pred sebe.
Elem, signal izaziva u ljudima nevidjenu agresivnost ... cunjaju okolo kao muve bez glave i traze bilo kog bliznjeg svog da ga lise zivota preteranom upotrebom tupim prtedmetom.

U filmui pratimo nasih par junaka cije su price isprepletene na ingenijalan nacin, a nosilac svega toga je pozadinska love story.

Zanimljivost vezana za dato (ne)delo je da se vrti iz tri dela, i da su svaki deo rezirali razliciti reziseri, mlad reziseri.
Uspeli su u film ugurati neku nad horornu atmosferu (na znam sam sta je to, ali sam je osetio, mislim da uz horor i uzas ide nesto jos, pride) uprkos jako slaboj produkciji.
Film je onaj najniskobudjetniji i kontam da su ipak za ovo trebali odresiti kesu, jer bi vredelo.
Film je pun nasilja, cak prepun.
Medjutim, uspeli su to nasilje da prikazu jako blago, to jeste, prikazano je tako da vam se ne smuci zivot i cips koji trenutno uz film krpite.

Par scena, koje su trebale da budu kao smesne, izazvale su kod mene samo konfjuzn. Pitao sam se jel to oni prave parodiju (na sta?) horor komediju ili im se "omaklo"?
Izgleda da im se ipak "omaklo"

Te spomenute scene uvrcu realnost i logiku totalno, i to nevezano za sam signal koji cak i menja predstavu o nekome...tj, za nekog mislite (i vidite ga) kao da je neko drugi...Samo to svojstvo signala dovodi do apsurdnih scena i dialoga, cak na ivici samog razuma. Ionako ga nema mnogo u filmu.

Listajuci ino review sajtove, video sam da ovo delo hvale do nebesa, sve u superlativima.

Moje misljenje je da ga moram ponovo odgledati da bi dao svoj konacni utisak.
To uopste ne znaci da se dvoumim oko ocene filma...po meni, film zasluzuje svakako da se odgleda.

Koren moje nedoumice kako ga opisati najpravilnije lezi u nadrealnoj atmosferi koju su reziseri slucajno ili namerno napravili.
Ovako nesto dosada jos nisam video, i ostavilo je snazan utisak na mene.
Isprva sam mislio da je ovo jos jedan klon Kingovog "The Cell" -a, ali nije bas tako...

Evo link ka IMDb-u:
 http://www.imdb.com/title/tt0780607/

I ka YouTube:
 http://www.youtube.com/watch?v=6xJgvhxixeg
« Poslednja izmena: 10.06.2008. 00:39:53 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 04.06.2008. 22:48:59 »

Sinoc lepo sednem(legnem), posle svih dnevnih obaveza, da odgledam The Signal i to i uradim.
Odgledam ceo film.Pa opet Embarassed posto sam malkice bio zbunjen.Da li je ovo parodija ili ozbiljan film.
Ukapiram da je od ozbiljnih i skroz se razocaram.
Ne znam da li sam mnogo ocekivao i da li sam vrlo kritican ali mi se uopste nije dopao.
Znao sam da je b produkcije i da je extremno malo para dato za film ali brate...
Ideja kao ideja je fina ali kako Sal kaze moglo je malo vise para...
Stvarno ima neku cudnu atmosferu ali po meni kratkog daha.

Na kraju krajeva daleko je bolji od mnogih filmova koji se vrte po netu ali za mene ipak nedovoljno da mu dam prelaznu ocenu Evil or Very Mad

P.S.
Jutros sam u nekoj zabiti na Makedonskoj granici na PC Pocketu napisao opis i hteo da dam ali me SAL preteko Laughing
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.06.2008. 23:23:53 »

Dodaj svoj opis u ovoj temi. To joj je i namena. Dobro je imati što više mišljenja, pa i više celih prikaza.

Dakle, samo je ubaci u sledećoj poruci.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.06.2008. 23:34:14 »

Naravno, sto da ne...bas da vidimo i uporedimo.
SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.06.2008. 23:41:30 »

Vrlo rado ali sam izbrisao  sa telefona (PC POCKET QTEK S200  Twisted Evil dobio od moje slatke zenice pre neki dan pa da se malo pohvalim  Mr. Green)
Ali sve u svemu mogo bih jos da dodam da me stvarno nerviraju idiotski dialozi i strasno losa gluma kao sto je u The Signal!

Ja ga zesce napljuvah whistling whistling
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 05.06.2008. 18:37:03 »

HAHAHAHA.....po meni, ti dijalozi su toliko idiotski da nazirem odredjenu umetnost u njima... SmileSmileSmile
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.