SF tim
* 17.09.2019. 21:15:47
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 113   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Lutajući Internetom  (Pročitano 426497 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #390 poslato: 09.02.2010. 07:00:36 »

Naravno da lepota prvo dolazi iznutra... ali da li neka osoba moze biti iznutra lepa, ako se trudi da pokazuje svoju fizicku ruznocu?

Pa sami ameri nametaju svetu ideale zenske/muske lepote...

Zamisli bakice, koje su nekada bile lepotice da i dalje nose minjake, i one majicice gde se pupak vidi?
Ili djedove, nekadasnje bildere u atletskim majicama?

Ja opet kazem da su oni likovi sa Glorijinog linka jako, jako zviznuti mokrom carapom po tintari...

I jedno nagradno, milion dolara nagradno pitanje... (stp bi , je'l, rekao opiceni amer)

Da li bi se radije "druzio" sa plavusom suplje tintare ( ne bas skroz suplje, taman da ima sive mase za koketnu interakciju sa okolinom), ili sa nekom obrazovanom, nacitanom, elokventnom, "slatko popunjenom" pirgavom "lopatom"???

hehehe....
« Poslednja izmena: 09.02.2010. 07:05:43 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #391 poslato: 09.02.2010. 09:30:41 »

Ponešto (ali samo ponešto) može da se svrsta u kategoriju slobodnog stila u oblačenju, ali ostalo... debelo prelazi granicu dobrog ukusa (kako god da tu granicu postavimo).
Ako je TO normalno, rezervišite mi jedno mjesto u nekoj dobroj ustanovi, jer onda JA nisam normalan.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #392 poslato: 09.02.2010. 11:13:43 »

I jedno nagradno, milion dolara nagradno pitanje... (stp bi , je'l, rekao opiceni amer)

Da li bi se radije "druzio" sa plavusom suplje tintare ( ne bas skroz suplje, taman da ima sive mase za koketnu interakciju sa okolinom), ili sa nekom obrazovanom, nacitanom, elokventnom, "slatko popunjenom" pirgavom "lopatom"???

hehehe....

Moj odgovor je, bez trunke šale, sa ovom drugom.

Uprkos tome što prepoznajem, cenim i volim i fizičku žensku lepotu, u ovom kvizu nema opisnog kompromisnog odgovora. Zato je moj odgovor "B".
nematogsmajlijakojibipristajaoovompostu
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #393 poslato: 09.02.2010. 11:33:34 »

Kada nekoga upoznam uglavnom mi se dese dva scenarija: taj neko je fina, dobra i inteligentna osoba i postaje mi lepa bez obzira kako izgleda. Ustvari posle nekog vremena uopšte ne vidim nikakve fizičke mane, ukoliko ih ima, na takvoj osobi.  Very Happy
Druga varijanta: osoba je licemerna, lažljiva i sve u svemu odvratnog karaktera. Što je najgore uglavnom se dešava da su takvi ljudi fizički vrlo privlačni. E pa kod mene postane potpuno suprotno, ja ih vidim kao ružne jer im nekako ta iskvarenost izbija kroz lepe crte lica. Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #394 poslato: 09.02.2010. 12:53:46 »

wallmart je obicna prodavnica sa jeftinom robom, necu valjda da pazim kako se oblacim da bih tamo otisao, ko i u maxi pored kuce. Sad sto je moda tamo malo drugacija i ljudi malo deblji, to je zbog loseg uticaja televizije, nisu oni krivi.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #395 poslato: 09.02.2010. 13:57:25 »

grrr Dobila sam mail sa sličnim slikama pa našla na Netu ostale ... poslala vam da se nasmejete a vi se bacili u duboku analizu  grrr Rolling Eyes

Zaslužili ste žešće smaranje  Evil or Very Mad ali ja sam fina pa ću da to skribomansko bunilo da zatvorim pa ko čita ...

Logika vulgaris: uvek postoje najmanje 2 rešenja. U ovom slučaju:
1. udareni su mokrom čarapom, kako reče majstor Sal (bojim se - više puta  Twisted Evil )
2. samo se dobro zezaju (što sam i ja nekad volela da radim  Embarassed Laughing )

Očito da je to čudno, sudeći po tome što su ih slikali i postavili na Net. Našlo bi se toga svuda, pai kod nas, samo treba slikati i ...
Nismo izuzetak (ovde znam par likova koji bi se baš fino uklopili u zbirku  Twisted Evil )
.... imate sreće - deda je gladan  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #396 poslato: 09.02.2010. 15:30:20 »

Cela ta galerija fotografija iz Walmarta je za debelu diskusiju (pardon, što sam upotrebio reč - debelu) od motiva do predstave. Naime, u Walmart ne idu oni što se tako oblače, oni se isto oblače kad idu bilogde. To znači da je prst uperen na Walmart! A radi se o ljudima. Ljudi često karikiraju svoju personalnost da bi pokazali da njihova personalnost nije karikatura. Nešto uvek može da izgleda gore nego što jeste. To ne počinje sa slikama koje ste videli. Počinje sa anticelulit kremama, sa košuljama preko pantalona, sa haljinama koje nosi Luis, sa neobičnim frizurama, sa brijanjem i nebrijanjem... Mogao bih da nabrajam doživotno. Neki Amerikanci veruju da je istaknuto - nevidljivo. Ako se unakazim odećom i šminkom, niko neće videti da ne izgledam "po protokolu". Sve zajedno, postojanje "slika iz Walmarta" je vrh ledenog brega i bolje je da ostane "u mojim pantalonama".
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #397 poslato: 09.02.2010. 18:20:58 »

Uprkos tome što prepoznajem, cenim i volim i fizičku žensku lepotu, u ovom kvizu nema opisnog kompromisnog odgovora. Zato je moj odgovor "B".

A kako tumačiš ono 'zaljubili se na prvi POGLED'? Fraza koju tako često srećemo svuda.
Čim ju/ga je ugledao/la, vidio/la je koliko je pametna/tan? Jakako!!!
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #398 poslato: 09.02.2010. 18:23:04 »

Twisted Evil Nije valjda da neko veruje u TO ???? Shocked
Sačuvana

Bog čuva budale !
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #399 poslato: 09.02.2010. 18:30:32 »

evo šta se desi kad neko zaboravi da skine krov od platna sa stadiona ili bazen  a počne da pada sneg
Lazarevac

Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #400 poslato: 09.02.2010. 18:46:10 »

A kako tumačiš ono 'zaljubili se na prvi POGLED'? Fraza koju tako često srećemo svuda.
- Fraze nisu odraz individualnog mišljenje, već opšteg i stereotipnog. Često su i odraz predrasuda, a svako može da se seti mnoštva onih koje su vrlo uvrežene i istovremeno netačne.
- Ako fraze treba da postanu aksiomi u interesu dokazivanja da ne mislim ono što sam napisao, ok.
- Negde je pomenuto zaljubljivanje? Onda nisam pažljivo čitao.
- Izgleda da apsolutno svi imaju partnere/partnerke koji su vizuelno u rangu Breda/Anđeline. Baš fino.
- Ne tumačim nikako, iz toga sledi da lažem.

Twisted Evil Nije valjda da neko veruje u TO ???? Shocked
Nisam siguran na koje TO se odnosi post, na citat ili komentar citata?
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #401 poslato: 09.02.2010. 19:16:29 »

Nemojte da brkamo estetiku koja "pali" elementarne nagone, tj fizicku privlacnost sa moralnim bogatstvom i duhovnom uzdignutoscu neke osobe.

Prvo sto nam pada za oko je ono prvo, a onda dolazi ono drugo.
Oboje zajedno u paketu je retkost.

I svako ce naci i pronaci prednosti, u svakom segmentu, u osobi koja ga je "estetski" privukla... ipak, privlacenje i pocinje od estetike, tj fizickog izgleda.
A mane ce naravno potisnuti, pravdajuci se time da "niko nije savrsen"....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #402 poslato: 09.02.2010. 19:21:32 »

Odnosi se na post koji je napisao MasterYoda, naravno  Laughing

"A kako tumačiš ono 'zaljubili se na prvi POGLED'? Fraza koju tako često srećemo svuda.
Čim ju/ga je ugledao/la, vidio/la je koliko je pametna/tan? Jakako!!!"

Hej! :"- Izgleda da apsolutno svi imaju partnere/partnerke koji su vizuelno u rangu Breda/Anđeline. Baš fino."
Bog te čuo ! Deda kao B.Pit  Laughing Laughing Laughing

Problem je što si ti ozbiljan a mi se zezamo  Embarassed Sram nas bilo naše sede kose !

Za mene postoje razne vrste muškaraca:
- moj deda - apsolutno bez konkurencije
- likovi na kojima baba "odmara oči i dušu" (pre zvani "za jednokratnu upotrebu" - lepi ali ...)
- drugari sa kojima se lepo može razgovarati, raspravljati, od njih nešto pametno naučiti i naravno - šaliti se i smejati
- rođaci i gosti
- korisni - konobari, policajci, doktori,.... svi koji u datom trenutku mogu da odrade šta treba
- ostali (u rangu statista ili samo smetaju u prolazu)

Nemojte da brkamo estetiku koja "pali" elementarne nagone, tj fizicku privlacnost sa moralnim bogatstvom i duhovnom uzdignutoscu neke osobe.

Prvo sto nam pada za oko je ono prvo, a onda dolazi ono drugo.
Oboje zajedno u paketu je retkost.

I svako ce naci i pronaci prednosti, u svakom segmentu, u osobi koja ga je "estetski" privukla... ipak, privlacenje i pocinje od estetike, tj fizickog izgleda.
A mane ce naravno potisnuti, pravdajuci se time da "niko nije savrsen"....

Misliš na uticaj feromona i xxx... uf! umalo ne napisah bezobrazluk  Embarassed Embarassed Embarassed
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #403 poslato: 09.02.2010. 19:33:37 »

Ne kažem da se ovo (ljubav na prvi pogled) po definiciji ne događa, ali meni se nikad nije desilo. Za ove 33 godine. I iskreno, ne znam (lično) nikoga kome se desilo. I nikad mi fizički izgled (izvinjavam se što se mešam u mušku raspravu i obrćem tezu) muškarca nije bio presudan ni za šta što bi trajalo duže od jednog dana. Tačnije noći. A i to je poslednji put bilo zanimljivo pre nekih 15 godina.  Sad

Takođe, ja recimo često koristim izraz "pobogu" a ateista sam od glave do pete. Tako da ne bih baš potezala fraze kao odraz "narodne mudrosti". (Imaj u vidu da sve te mudrosti trpe dosta iskrivljavanja tokom vremena. Ne mislim konkretno na "ljubav na prvi pogled", mada bi se i o tome moglo diskutovati s obzirom da sam koncept romantične ljubavi postoji u Evropi tek negde od 12. veka, ali recimo izreka "od Kulina bana" koja se najčešće upotrebljava u značenju "odvajkada" u celosti glasi "od Kulina bana i dobrijeh dana, tj. trebalo bi da znači nešto kao "u dobra stara vremena".)

I konačno, na temu debelih Amera: poenta mog posta je bila ne da oni misle da su mnogo lepi u tome što nose, nego da ih nije naročito briga da li drugi misle da su lepi i da li drugi uopšte misle o njima. Kad smo već kod lepote i skrivanja/pokazivanja tela, "lepo" je školski primer društveno uslovljenog/konstruisanog pojma. Drugim rečima, standardi lepote se veoma razlikuju od društva do društva (geografski i istorijski). A i standardi pristojnog oblačenja.

@Glorija

bravo za tipove za jednokratnu upotrebu.
Btw. jasno mi je da se zezate ali mi se baš ne sviđa lepljenje etiketa svemu što odstupa od nečijih standarda. Pri čemu smo se svi ovde našli ponekad u momentima kad se mi nismo uklapali u standarde i lepljene su nam etikete zbog toga. I nije nam se to dopalo.
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #404 poslato: 09.02.2010. 19:56:51 »

Pa ja lepo napisah da ameri kroje "standarde" estetike kroz njihovu holivudsku masineriju, a isti oni ih krshe u wulmarktu 1000 posto... SmileSmile

Ipak, (pazte sad kad zeMske ospu paljbu po meni) ja zene karakterisem kao automobile...tj poredim ih...vako.. :

Amerikanke...
Kao Linkolni...bucni i mnogo trose.

Svabice
Kao BMW-ovi...Bucni, ali i ekonomicni

Italijanke.
Kao Alfa Romeo
Brze (na jeziku) i vatrene...

Francuskinje
Kao Citroeni...
Elegantne i prefinjene...

Svedjanke
Kao Volvo...Udobne i robusne

Srpkinje...
Yugo '55???   Embarassed   hahahahhhah... SmileSmileSmile
Ajd ovako...Imaju sharm, imaju dushu... jeftine za odrzavanje, ali slabog trapa... a i "rezervna"im se cesto pali.. Laughing

(oprostite mi, zezam se "malo"...SmileSmile  ali nisam mogao da odolim...iskusenje bi pregolemo za moju prostu dushu, balkansku...hahahaha Smile
Sačuvana

Stranice: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 113   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.027 sekundi sa 24 upita.