SF tim
* 19.01.2020. 09:53:48
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Stara priča - kad je sunce bilo bog  (Pročitano 11907 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« poslato: 31.05.2008. 18:58:47 »

Stara priča - kad je sunce bilo bog (Stara basn. Kiedy slonce bylo bogiem) (2003)

sal je nešto presušio sa recenzijama u posledanje vreme, čovek mi je stalna inspiracija kad ne znam šta da gledam  Laughing

Stara priča - kad je sunce bilo bog je Poljski film (originalni naziv: Stara Baśń - Kiedy słonce było bogiem) iz 2003., rečisera Jerzy Hoffmana. Zasnovan je na istoimenom romanu Jozef Ignacy Kraszewskog.

najzad neki film da se pozabaci tematikom starih slovena (vukodav je na ceknju dok ne nabavim knjigu). mislim da ovaj film malko koci budzet, ne da hvali jos para, nego slicno kao domaci filmovi kad je malo veci budzet skroz se pogube... Radnja je smeštena u 9. vek u Evropi na prostoru gde su živela razna staro slovenska plemena a svako od njih je imalo svoje božanstvo. Okrutni knez Popiel (istoriska ličnost) i njegova suproga će uraditi sve da vladavinom nad tim prostorima nasledi njihov sin. Kneževim zločinima s suprostavlja njegov vojskovođa Piastun, koga od sigurne smrti spašava mladi lovac koji je orasto sa vikinzima. Sledi pobuna seljaka, a prikazani su neki slovenski rituali i običaji, kao i Perunov gnev Smile

ok, film, glumice su very hot, mislim da mu narator ne bi skodio al vredi odgledati ako vas zanima tematika.

http://www.imdb.com/title/tt0380726/

evo klipa sa nekom slovenskom muzikom
http://www.youtube.com/watch?v=qYwdiUPFRCg&feature=related
« Poslednja izmena: 10.06.2008. 00:40:31 od dan555 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.06.2008. 15:31:52 »

Sal je bas presusio usled smeca koje se pojavljuje konstantno, i to najvise od horora. SF-a, cistog, nemozes ni za leka naci.

Odgledao trailer i mogu samo da odmahujem glavom i vicem CCCCccccc....

Evo i zasto...

Prvo muzika...nema bre veze sa matorim slovenima.
OK je da se ubaci neki speed rock, ili hard rok ili kako se to vec danas zove..ali nije OK u taj isti rock ubacivati malo nesto slovenskoga i prodavati glupavim auditorijumu kao "slavensko"

Mogli su ladno angazovati sastav Balkanika, i mnogo bi bolje bilo da jesu.
Elem, trailer je supalj ko moj dzep.

Previse mi tu anglosaksonskog ima, a bogme i vikinskog.
Onda, cisto sumnjam da su nasi stari sloveni svojim hordama naredjivali napad pistaljkom. Kao da im je komandovao pesadijski porucnik JNA, a ne poludivlji sloven, ili slaven, kako god...

U samom traileru sam primetio mnoooogo naginjanja engleskog Robin Hood-ovanja...ma bezveze.

Onda sami Poljaci...sta se oni petljaju u nesto nase?
Da su Rumuni odradili produkciju, pa 'ajd....ili Rusi..njima je u toj temi sve oprosteno.

Ali dobro, lepo je videti i makar pokusaj prikazivanja nasih predaka kroz fantasy....iako je izoblicen do bola.

Ovaj moj sud je donesen iskljucivo na osnovu odgledanog poduzeg trailera.

Film da skinem i vidnem, necu.
Ko da bi gledao novu ver Robin Hood vs 13. Ratnika...

Znaci, nek se paze kako rade trailere.. Smile

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 01.06.2008. 17:00:00 »

Ima li ovaj film veze sa SF-om?
Ako nema da ga premestim na neko drugo mesto, zato što ovde dajemo prikaze samo SF, F & H filmova.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.06.2008. 17:08:44 »

Ja ne bih nista dirao dok neko od clanova foruma ne aminuje da je film fantasy....
Video sam u traileru neku vesticu...i video malo magije, al nisam nacisto da li je to u svojstvu fantasy-a (u sta sumnjam) ili je samo "prilepleno" zbog avanturisticke radnje....

Bilo bi najbolje da "presudi"  Kahless....ipak ga je on odgledao...
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 01.06.2008. 17:33:38 »

Ja sam ladno pomislila kad sam videla naslov, plus da je film poljski, da je rec o necemu sasvim drugom. Ne znam za ovaj roman, ali ima knjiga od Zenona Kosidovskog (Poljak) o starim civilizacijama koja se isto zove Kad je sunce bilo bog. Ja bas gotivila tu knjigu kad sam bila mala...al me je zbunila ideja da se pravi film po tome  Confused.

Sačuvana
Kahless
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 01.06.2008. 17:34:40 »

ma nije trejler, neki fan klip, stavo sam ga jer mi se svidela muzika, nisam ni video trejer  Wink

Onda sami Poljaci...sta se oni petljaju u nesto nase?
Da su Rumuni odradili produkciju, pa 'ajd....ili Rusi..njima je u toj temi sve oprosteno.

dude, jel se zezas? poljaci su sloveni koliko i srbi ili rusi...

Citat
Ima li ovaj film veze sa SF-om?
Ako nema da ga premestim na neko drugo mesto, zato što ovde dajemo prikaze samo SF, F & H filmova.

da SF, F & H

Genre: Drama | Fantasy
http://www.imdb.com/title/tt0380726/

podzanr bi bio sword and sandal
http://en.wikipedia.org/wiki/Swords-and-sandals
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01.06.2008. 17:43:19 »

Kahless, mislim da su poljaci skrenuli sa slovanskog duha opasno, jos od davnina...ne samo radi katolicanstva, nego i pogleda na okolinu.
Nisu nasi i tacka.
Ne znaju se qurtciti, psovati, krkati...idu linijom manjeg otpora...nemaju ama bas nista sto mi imamo, i sto rusi imaju.

Ebala ih linija manjeg otpora...i da ne mislis da lupetam, bio sam u poljskoj par puta po sedam dana....sramota.
Sačuvana

Kahless
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 01.06.2008. 17:55:20 »

a pa nemam pojma, ja sam gledao uglavnom slovačke sajtove o ovoj temtici, force is strong with them  Smile

al ok ako hoće da idu drugom pravcu, po meni bi bilo mnogo gore kad bi pokusavali da menjaju istoriju i izmišljaju da su presijanci ili šta god kao neki  grrr

Ja sam ladno pomislila kad sam videla naslov, plus da je film poljski, da je rec o necemu sasvim drugom. Ne znam za ovaj roman, ali ima knjiga od Zenona Kosidovskog (Poljak) o starim civilizacijama koja se isto zove Kad je sunce bilo bog. Ja bas gotivila tu knjigu kad sam bila mala...al me je zbunila ideja da se pravi film po tome  Confused.

napravio sma lapsus, roman se zove samo stara priča (stara baśń), bez podnaslova filma i ima nekih milion nastavaka...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 01.06.2008. 18:17:20 »

Mislim da se film zove baš kako si napisao, sa onim "kada je Sunce bilo Bog", tako piše na MDB.

Ne mislim da je mitologija deo SF,F&H žanrova, ali jeste neka vrsta fantastike. Recimo, 10.000 BC jeste fantazi zbog one baba-vračare, ali priče o starogrčkim bogovima i junacima teško da bismo mogli da ubacimo u SF.

Nek' prikaz stoji ovde, uradio sam uobičajene izmene teme i uneo je u spisak svih opisa filmova.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 26 upita.