SF tim
* 29.01.2020. 01:21:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Solstice  (Pročitano 4006 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 10.08.2008. 21:10:53 »

Solstice (2008)

Znate za one filmove koji vam se cine na pocetku kao smor zivi, pa ih ugasite ili zaspete?
A posle izvesnog vremena, slucajno skontate da su bas dobri filmovi?

E ovo je upravo jedan takav.
Ovo ostvarenje sam pre mesec dana skinuo sa net-a i pustio...ali cim sam video da je u pitanju onaj teen-horor-suma fazon, dozvolio sam kapcima da se sklope i da zaplovim rekom popodnevnog hrkanja....

Danas, dok sam ceprkao po filmovima da odaberem neki koji ce dostojanstveno otpratiti mega kesu cipsa i litar dva koka kole u moju food processor unit, naidjoh na ovaj film...
Kontam, ma ko ga shisha, sve je bolje nego novi Batman, koji mi je visio ko rezerva.

Elem, smestim pozadinu u fotelju, ciniu sa cipsom na stomak, kolu kraj fotelje a noge na tabure i pustim film, ponovo.
Vec sam zamisljao da cu isti toliko napljuvati u ovoj temi, da ga nece naci ni Ruska nuklearna podmornica klase Akula....ako opet ne zaspem, punih usta cipsa....

Kako je radnja odmicala, skonto sam da buljim u jedno mini horor/mistery remek delo...

Evo i radnje...

Grupa teen-ova se spici u vikendicu na rubu mocvare, negde u Luizijani. Tamo zive i oni Kajuni, sto vole da ceprkaju po vudu cirkusu i crnoj magiji.
Odose momcovi i devojketine da proslave solisticij.. (stari narodi su od toga napravili cele cirkuse, kontali da se bogovi zezaju sa njima pa su gradili u to ime svasta i prinosili zrtve), ali i da malo razvesele gazdaricu vikendice cija je sestra blizakinja odradila ubistvo samoj sebi, tj sama se lisila zivota na kraju svog zivota, ako me kontate...

Tu sada imamo misteriozno samoubistvo seke
Imamo i lokalnog "guy"-a, koji zna te cake sa crnom magijom, i koji ce da odradi prizivanje duhova
Imamo i uspesno prizivanje duhova, gde su se gradski frajeri uneredili do grla, i kome je priselo cerekanje i zezanje sa silama tame.

Imamo i jednu nestalu devojcicu, sve pod misterioznim okolnostima.
Tu je i neki matori cudak-pustinjak, koji uteruje strah u kosti "raji"

A tu je i jedan od frajera, koji je imao romanticno seksualnu vezu sa pokojnom sekom, a sada ima seksualno romanticnu vezu sa zivom sekom.

Da ne trabunjam vise o radnji, koja je zaista dobro smisljena i dovodi na kraju do fenomenalnog obrta.

Glumci su odradili posao onako, "moze proci", reziser (Vestice iz Blera) mogao je i bolje, a scenografija je bas lepa.

Onima kojima se oci cakle i telo trese od meraka na prizore Hack & Slash scena, ovaj put nece ici slina niz bradu.
U celom filmu bukvalno mozete prebrojati kapi krvi koje se pojavljuju...i to radi banalnog razloga.

Cak sta vise, u filmu ce samo jedan lik da omirise travu odozdo...i to, sto ne reci, kad ga spici auto.

Uprkos svemu, filmu ne nedostaju horor elementi.
Deluju bas sa merom.

Recimo, mladoj se ugasi auto, ona izadje da gvirne pod haubu, a makinja se upali sama od sebe...ili, seka nailazi svugde na privesak pokojne seke...
Ili, ugasi svetla, a ona se sama upale..itd..
Ovako opisani, te scene i ne deluju bog zna sta, ali kad ih snimite na ekranu, ostavljaju onaj brrrr utisak..

Film moze proci ladno i kao triler/mistery, da nije onih horor elemenata. Naravno, veza sa natprirodnim ga definitivno svrstava u blaze horore.

Moja preporuka.

Linkovi

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0473267/

JuTuba
http://www.youtube.com/watch?v=M01oNht6Kao

(trailer odlicno uradjen)
« Poslednja izmena: 07.09.2008. 01:20:33 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.08.2008. 21:31:02 »

Apsolutno se slazem, lep filmic i ima stvarno dobru horor atmosferu  Twisted Evil
Sal, sto se Betmena tice NEVEROVATNO DOBAR FILM. Gledao sam ga Proslog vikenda u Skoplju (posto u Vranju nemamo bioskop vec 12 godina  grrr grrr grrr) i preporucujem BIOSKOP Exclamation
« Poslednja izmena: 10.08.2008. 23:10:38 od fane017 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 10.08.2008. 21:39:25 »

Super, posto ja imam bioskopski snimak, imacu i ugodjaj kao u bioskopu.. SmileSmile

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 10.08.2008. 21:42:20 »

Hahahaha.......uzivaj Smile Smile Smile
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.027 sekundi sa 27 upita.