SF tim
* 23.07.2019. 01:30:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Literarni RPG/radionica/zajednički svijet/whatever  (Pročitano 5034 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Izitpajn
Registrovani

član posade

Ugled: +2/-0
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.05.2008. 15:28:42 »

Kao prvo, ispričavam ako je ovaj dio foruma rezerviran samo za priču koju ste počeli pisati. Ako je tako, slobodno premjestite ovaj post tamo gdje mislite da treba.

Kao drugo, ispričavam što jedno od mojih rijetkih javljanja ovamo predstavlja pozivanje ljudi na drugi forum. Ovaj post shvatite kao informaciju.

A sad na stvar. Na NOSF-u smo (drugi put, nakon što prvi pokušaj nije uspio, but that's another story) započeli, pa, možemo to nazvati onako kako piše u naslovu, "Literarni RPG/radionica/zajednički svijet/whatever", što ima sličnosti s ovim što ste napravili ovdje. Riječ je o kontinuiranoj "priči" u kojoj sudjeluje tko god želi i kako god želi. Ako sam dobro shvatio, razlika između naše i vaše "priče" je u tome što svatko ima svog lika ili likove i vodi svoju odvojenu radnju, bar za početak, dok se likovi ne susretnu (što bi se, kako stvari stoje, moglo dogoditi vrlo brzo).   Dalje, svatko je slobodan sa svojim likom raditi što god hoće. Naravno, ako to ima drastičnog utjecaja na druge likove, treba se dogovoriti (recimo da nije lijepo ubiti tuđeg lika, ali svaka druga interakcija, uključujući i konflikt, je svakako dozvoljena, no, do toga još nismo došli). Dogovorili smo nacrt zajedničkog svemira u kojemu se sve to događa, a ostalo ćemo rješavati u hodu.

Da ne kompliciram s objašnjavanjem, ovdje se nalazi diskusija o tome što radimo, a ovdje je to što radimo.

Htio bih pozvati sve koje je ovo na bilo koji način zainteresiralo, ili bi ih moglo zainteresirati, da se pridruže u obliku koji god im odgovara.

Pozdrav.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.05.2008. 17:28:11 »

Valjda ćete uspeti da je završite.

Naše iskustvo je da većina učesnika voli da dodaje svoje likove i zakomplikuje radnju a da pri tome (skoro) niko nema ideju kako da je razreši. Dešavalo se i da se ne pročita šta je prethodno pisano, pa neki lik istovremeno bude na više mesta.

Sve u svemu, jeste zabavno ali rezultat i nije neki. Našu priču je morao Sal da sređuje par dana da bi je uobličio da liči na nešto.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Izitpajn
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.05.2008. 17:56:21 »

Dešavalo se i da se ne pročita šta je prethodno pisano, pa neki lik istovremeno bude na više mesta.
Hm, to se kod nas ne bi trebalo događati jer svatko vodi svog lika, a valjda će znati gdje ga je zadnji put ostavio... A mi ni ne očekujemo da od toga odmah ispadne nešto posebno. Sistem je: idemo se igrati, pa da vidimo što će ispasti.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.05.2008. 19:00:45 »

A kako odraditi interakciju likova ako se sve na pročita?
Ako su svi likovi za sebe, onda je to više priča a ne jedna.
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.05.2008. 19:40:43 »

Kao prvo, nitko ne kaže da ne smije biti odvojeno. Samo, ako netko želi pisati odvojene stvari, onda jednostavno neće sudjelovati jer vjerojatno ne želi da mu drugi uletavaju u priču. A ja znam da bih prvi uletio Wink

Kao drugo, nitko ne kaže da ne treba čitati što je već napisano. Treba, između ostalog, kako bi se vidjelo kako je netko nešto zamislio, da ne bi došlo do diskrepancije. Ako netko stavi nešto što se ne slaže s već napisanim, već će ga netko opomenuti da mu stvari ne štimaju. A ako netko pokrene interakciju - recimo, dovede lika u kontakt s nekim drugim likom i pritom počne lupetati gluposti koje bi pokazale da nema pojma tko je taj lik i što je sve dotad radio, dakle, da nije pratio - pa, ne mogu reći što bi netko drugi napravio, ali ja bih ga verbalno ispljuskao, šutnuo nogom u guzicu i otjerao nazad u sobu da pročita lektiru prije nego što se ide igrati s odraslima. I njegovom liku napravio nešto ružno (ili lijepo, ovisno o sklonostima).

Drugim riječima, jednostavno primijeniti zdravorazumski pristup. Osim toga, nije glavni problem u tome što kad se likovi susretnu, nego kako spriječiti da stvar ne umre.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 21.05.2008. 19:46:29 »

Lepo ste krenuli.
S obzirom da vas na NOSF ima dosta koji pišete SF imate više šanse da je završite.

U SF timu nema nikoga ko ozbiljno piše SF, pa je čudo da smo završili priču.
Sačuvana

Izitpajn
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.05.2008. 23:12:11 »

Ovo, zapravo, i nije za nekoga tko ozbiljno piše SF Wink
Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 22.05.2008. 00:17:57 »

Ovo, zapravo, i nije za nekoga tko ozbiljno piše SF Wink
Ima istine u tome.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 23 upita.