SF tim
* 18.10.2021. 18:48:47
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 99   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Skenirani Sirijus  (Pročitano 566817 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #420 poslato: 15.03.2009. 00:18:22 »

Ček sad ću da nađem.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 63
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« Odgovor #421 poslato: 15.03.2009. 00:18:55 »

U pitanju je greška u štampi. Rečenica je prekinuta posle "kovaču iz"
A sledi, opet bez mnogo smisla (ovo je izgleda višak, treba ga izbrisati):
"Da, a njegovo podrijetlo" -  Zinsser se oduševi. - On
rulju.
-A telepatija..."

Sledeća strana počinje ponovljenim tekstom:
"Da, a njegovo podrijetlo" -  Zinsser se oduševi. - On
nije iz našeg sustava. A to znači da je sposoban prevaliti..."

dodatak, hehe, brži sam od svetlosti, čisti SF...
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #422 poslato: 15.03.2009. 00:19:52 »

Onda neću da nađem, pošto je Dan našao.  Very Happy
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #423 poslato: 15.03.2009. 00:20:22 »

Teško je pronaći nađeno...

uh, malo malo pa mi ne radi Java Skript u FF-u za naš sajt. ne mogu da dodam smajlije.
Sačuvana

Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #424 poslato: 15.03.2009. 00:27:56 »

Tri nedostajuća fajla iz broja 21 dižem na zajednički nalog (mrzi me da se logujem na svoj nalog pa ponovo na zajednički). Jedan od paketa broja 22 uspešno dignut (drugi po hronološkom redu).
Ostalo naslagano u niz, pa ću ujutro videti šta se dešavalo, a sad odoh da se onesvestim (razlozi možda jednom u temi Žalbe & kukanje).
@Svetlost
S moje strane nema žurbe oko broja 13, kad god da bude, dobro nam došao... pozdrav
Sačuvana
tengen
Registrovani
član posade

Ugled: +40/-0
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #425 poslato: 15.03.2009. 02:20:13 »

I još, ja se ne bih mešao u poslove na 4shared, molim da to neko drugi radi. Dakle, menjanje lozinki, slanje PP i slično.
Imam nalog tamo ali nisam se trudio da naučim kako se šta radi.
Mogu ja to da uradim, ne bi mi bilo teško. Samo što bi prethodno morao da mi pošalješ na PM spisak članova tima kojima da pošaljem novu lozinku na PM (PP).
A sve to opet nema smisla ako nisam član tima, pošto nema logike da lozinku zna neko ko nije član. Zato sam i predložio da to ti uradiš, prihvatajući mogućnost da ne budem uključen u ekipu i da ne znam novu lozinku.
Za otvaranje nove email adrese na Gmailu mi je trebalo malo više vremena, pošto se ona dobija na osnovu pozivnice od nekoga ko već ima adresu. Pošto su sve moje postojeće adrese već "potrošene" za takve pozive, morao sam da otvorim novu adresu na nekom sasvim drugom servisu, pa da pošaljem pozivnicu itd. Sve to plus otvaranje naloga na 4shared plus podešavanje naloga i foldera mi je oduzelo nekih četiri sata. Međutim, ni u jednom od četiri brauzera na mom kompu nisam mogao da otvorim taj nalog, pošto se u svakom od njih automatski otvara po jedan od mojih naloga. Tako da sam morao da instaliram i peti brauzer. Sve ukupno je bilo otprilike oko pet sati posla.
Predlažem da se što pre promeni lozinka, da ne bi to učinio neko sa strane.  Wink
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #426 poslato: 15.03.2009. 03:22:18 »

Nije bitno da li si u timu.
Mi imamo dve grupe. U SF timu su članovi koji učestvuju u svemu što radimo, a za to treba vremena, koje mnogi nemaju. Recimo, treba aktivno učestvovati u našem Beskrajnom SF kvizu na Krstarici, pisati za Vektor, biti redovan u raznim temama i sl.

Za one koji se druže sa nama duže vreme, ali iz bilo kog razloga nisu aktivni baš u svemu tu je grupa SF friends.
Ko je u kojoj grupi vidi se po natpisu u avataru.

Za ovaj projekat, skeniranje, zaista nije bitno da li je neko u tim grupama. Mislim da lozinku za te naloge mogu imati svi koji rade na skeniranju ili obradi. Za sada to su Sekundica, Master, Elite, Svetlost, a i ja bih morao imati pristup, pošto ću i dalje stavljati fajlove na naš host. Jesam li nekoga zaboravio? 

Dogovorite se ko će imati pristup. SF tim nema vođu, mi smo grupa zaista potpuno ravnopravnih članova. Ja sam samo admin sajta i samo po tom pitanju imam malo više slobode u odlučivanju.

Ne moraš instalirati tolike pretraživače, dovoljno je da se odjaviš sa sajta i prijaviš pod drugim nikom. Ako koristiš Operu, možeš birati pod kojim nikom i lozinkom, tako da ne moraš ručno upisivati.
Sačuvana

tengen
Registrovani
član posade

Van mreže

« Odgovor #427 poslato: 15.03.2009. 04:33:12 »

Ne moraš instalirati tolike pretraživače, dovoljno je da se odjaviš sa sajta i prijaviš pod drugim nikom. Ako koristiš Operu, možeš birati pod kojim nikom i lozinkom, tako da ne moraš ručno upisivati.
Da, ali onda ne mogu da budem istovremeno ulogovan na dva ili više naloga, što je meni često potrebno, a i često logovanje bi mi predstavljalo problem. Takav slučaj sam imao, na primer malopre, kada sam aploudovao dve knjige i jedan strip, a sva tri fajla idu na tri različita naloga. Ili, sada sam trenutno na jednom nalogu krenuo da aploudujem veći fajl, a na drugom istovremeno krećem da reorganizujem jedan folder.
Sačuvana
tengen
Registrovani
član posade

Van mreže

« Odgovor #428 poslato: 15.03.2009. 05:59:06 »

Upravo sam promenio lozinku. I za 4shared nalog i za gmail adresu. Gledao sam da to uradim u vreme kada ih verovatno niko ne koristi da vas ne ometam u radu.
Poslao sam nove lozinke na PP sledećim članovima: dan555, elite, Sekundica, MasterYoda, svetlost lutalica. Vi dalje šaljite kome još treba.
I onih 7 GB prostora na gmail nalogu mogu takođe da se dobro iskoriste za skladištenje fajlova tj. bekap.  Wink
Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #429 poslato: 15.03.2009. 08:55:41 »

Noćas je veza vrlo uredno pucala tako da nije dignut nijedan od preostalih pet paketa broja 22. Pokušaću da ih podelim na manje pakete jer ovako očito ne ide.
Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #430 poslato: 15.03.2009. 15:18:37 »

Broj 22 je dignut na zajednički nalog.
Počinjem dizanje broja 23.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #431 poslato: 15.03.2009. 17:54:54 »

Nažalost, opet je jedan fajl omanuo, nema Sirius 022 (100-111).rar. Sad
Sačuvana

sajkaca
pripravnik

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #432 poslato: 15.03.2009. 18:31:23 »

dan555, Sekundica, MasterYoda, svetlost lutalica, elite - puno hvala na sirius-ima!

Oni koji, iz ovog ili onog razloga, trenutno ne pomazu konkretno (konkretno = scan i/ili ocr) imaju pravo da kazu hvala i, po mom misljenju, tu se spisak nasih prava zavrsava.
Prica o 4shared nalogu, duge price o clanovima tima, prihvacenim und ne prihvacenim, linkovi svuda po netu bez predhodnog dogovora i odobrenja... pa to mi vise lici na smetnju (ili bar nepotrebno zastranjivanje bez zelje da se stvarno pomogne) nego na korist. Bilo bi glupo da masa linkova izazove reakcije koje bi mogle zaustaviti koristan projekat koji je jos u toku. Verujem da je namera dobra, ali...

Ponovo: pozdrav + hvala
Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #433 poslato: 15.03.2009. 19:19:49 »

Broj 23 dignut do strane 75. Počeo sam da dižem ponovo nedostajući fajl iz broja 22 i ostatak 23 pa kad stignem sutra kući, videću rezultate.
Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #434 poslato: 16.03.2009. 13:33:32 »

Provajder mi se danas igra sa predajnikom pa ovaj post saljem telefonom.
Izvestaj o uspesnom uploadu koji dobijam u "Multiple file uploding" prozoru sasvim je nepouzdan.
Od jutros vec cetvrti put "uspesno" dizem tri preostala fajla broja 23, a jos ih nema u folderu.
Dok provajder ne zavrsi radove, nece ih ni biti.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 99   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 24 upita.