Skenirani Sirijus

<< < (2/297) > >>

dan555:
Ni brzo, ni lako. :(

Evo, upravo sam provukao kroz Abbyy jednu stranu i pola uopšte nije isčitao, skroz na skroz prazno ostavio. :wall:

Skenirao sam u maloj rezoluciji (da bi išlo brže), samo 200px, pa je i to problem za OCR.

Probaj na onoj strani koju sam stavio kao pregled uz pdf. Ako misliš da možeš, poslaću ti jpg-ove svih strana (24,3 Mb).

Ako imaš Abbyy Finereader, možeš da čitaš i PDF, ne trebaju ti slike.

ps, biću bRezobrazan :oops:, možda je bolje da napišeš nešto za Vektor, umesto da gubiš oči i nerve na ovo.

pps, probao sam i sa pdf-om u Abbyy-ju i nema šanse, više od pola ne prepozna kao tekst. Preslab mi je sken. :wall:

svetlost lutalica:
Evo idem iz ovih stopa da napisem nesto za Vektor, dok se beba ne probudi. Casna pionirska. Sto se tice Siriusa, probacu sa onom stranom, ali ako ga bas toliko ne prepoznaje brze bi mi bilo da ga prekucam. :) Al toliko zaludna bas nisam. :)

MasterYoda:
Cijela ta rabota jednostavno se ne isplati. Ne finansijski, nego onako. Utrošak vremena je preveliki a ne treba zanemariti ni raubovanje skenera. Bolje je to vrijeme potrošiti na nešto drugo.

svetlost lutalica:
Probala sam sa Abby Finereaderom, i nije toliko lose (to ne znaci da cu obavezno da zavrsim), ali mi je problem sto je najblizi jezik koji imam u tom programu slovenacki. A oni nemaju ć na primer :(. Mislim, moze da se odradi (bar price), ali ipak treba prilicno vremena. Raduckacu ja to u slobodno vreme, pa ako nesto zavrsim, javicu. I generalno, drugi je problem sto ja to umem da ispravim (u smislu korekture) ali ne umem lepo da slozim da lici na original.

dan555:
A kako drugačije da nove generacije saznaju kako je Sirijus, koji toliko pominjemo mi stariji, izgledao i da ih pročitaju? Nema toliko očuvanih primeraka da ih svi imaju. :(

Neko bi, ipak, trebalo da ih skenira i tako ih približi SF podmladku.
Posao je definitivno preobiman za jednu osobu, ali neka svako skenira koliko može pa će vremenom svi brojevi biti dostupni u  pdf-u.

Postoji i hrvatski za Abbyy, ja ga koristim, mislim da se može skinuti sa njihovog sajta besplatno.

Za OCR-ovan tekst nije bitno formatiranje, podrazumeva se da se originalni izgled izgubi.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana