SF tim
* 31.05.2020. 17:21:50
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 99   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Skenirani Sirijus  (Pročitano 423479 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 17.05.2008. 23:12:08 »

Kosmoplov, divno, ako to skeniraš imaš mesto ovde za skenove. Mr. Green

Priče iz svih Glaksija ću kad-tad skenirati i takođe ovde (portal) staviti. Njih će lakše biti skenirati, pa će i OCR biti lakši (ako bude dobrovoljaca da ga odrade Very Happy).

Alef, ne pada mi na pamet. Em bi se uništili zbog onih tankih korica, em ko zna šta bi Boban rekao na to.

Ne znam kako može da ponovo uveže broširano izdanje kao što je Sirijus a da se ne izgubi originalan izgled.

Siguran sam da do avgusta neće biti urađeno skoro ništa. 2-3 broja najviše ako budu skenirani. Neutral
Svaki doprinos je dobrodošao, koliko ko može da uradi.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
tengen
Registrovani
član posade

Ugled: +40/-0
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 18.05.2008. 00:31:18 »

Ne znam kako može da ponovo uveže broširano izdanje kao što je Sirijus a da se ne izgubi originalan izgled.
Gledao sam ga dok to radi. Mora sve ponovo da se lepi, onda to stavi u neku vrstu prese dok lepak veže. Najbolje je da se pre toga sve ubaci u dodatne, zaštitne, korice (na koje može da se nalepi fotokopija originalnih korica). Jeste da to na kraju donekle odudara od originalnog izgleda, ali je neuporedivo trajnije.
Ako već planiraš da skeniraš i priče iz Galaksija, nadam se da ti možda pada na pamet da to uradiš i sa pričama iz Politikinog zabavnika. Imao sam ih nekoliko stotina (mislim na čitave Zabavnike, koje sam uredno kupovao još od vremena kada su bili u velikom novinskom formatu - tačnije: kupovao ih je tada moj ćale) ali ih, nažalost, nisam sačuvao.  Crying or Very sad
Još važnije od svih tih priča iz Zabavnika (koje ipak ponegde mogu da se nađu, barem u originalu) su SF stripovi. Kada su kasnije počeli da objavljuju kompletne stripove, kao dodatak u sredini, mnogi od njih su bili SF, mislim da sam ponešto od toga ipak sačuvao.
Što se tiče Alefa i Bobana, ja bih pokušao sledeće: pitati čoveka za dozvolu. Ne verujem da će ikada pokušati da sve to ponovo objavi, pa možda na sve to pristane. Ako ne, makar se pokušalo. Da sam ja na njegovom mestu, voleo bih da se sav taj njegov trud sačuva od zaborava. Ali ne znam kako on na to gleda.  Wink
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 18.05.2008. 00:47:03 »

Kosmoplov!!!

Koje to uspomene budi. Tolike da se obavezujem, ovdje i javno, da ću srediti (OCR-ovati i uraditi potpunu korekturu) sve brojeve. Jedino što ne mogu uraditi to je - skenirati ih. Mogao bih i to, imam skenera koliko hoćeš, ali nemam ni jednog jedinog Kosmoplova.

Inače, imam Abby, legalnu verziju, s podrškom za naše džidže midže od slova. Poklonio mi jedan profesor iz Banja Luke. Nisam do sada instalirao, nije bilo potrebe. Ubacite skenove pa da se prihvatim posla.
« Poslednja izmena: 18.05.2008. 00:49:20 od MasterYoda » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 18.05.2008. 00:53:18 »

Moj jedini pokušaj kontakta sa ZS je završio loše i nema šanse da to ponovim.

Zašto ne Galaksije? Ponovno čitanje tih brojeva budi u meni sećanja na mladost. Mr. Green

Zabavnik? Toliko baš i nisam dokon. Laughing
Imam, valjda negde u vikendici, par tih brojeva koji su štampani kao novine. Vidi se da smo generacija. Very Happy
Sačuvana

aster
Registrovani
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 18.05.2008. 01:19:05 »

Pozdrav. Moj prvi post na ovom forumu. pozdrav

Postovacu link za price Isaka Asimova iz nekoliko Siriusa koje sam skenirao. 

Kod:
http://rapidshare.com/files/73733020/Isak_Asimov_price_iz_Siriusa.zip.html

Bibliografije Siriusa i Alefa. Koje je radio Aleksandar B. Nedeljkovic (naravno, uz njegovu dozvolu)

Kod:
http://rapidshare.com/files/115662793/Sirius_1-164.pdf.html

Kod:
http://rapidshare.com/files/115663034/Alef_1-26.pdf.html

Sto se tice skeniranja Siriusa, uh, tezak posao koji zahteva mnogo vremena i zivaca... mnogo je lakse skenirati strip nego knjigu. Ka d bi postojala neka masina u koju samo ubacis knjigu i ona sve odradi... Smile

Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 18.05.2008. 01:31:58 »

Dobro došao. pozdrav
Hvala na linkovima.

Spiskove priča možeš naći na dodatnim stranama našeg sajta a i na SFerinom sajtu. http://www.sftim.com/forum2/forum/sam/spisak_sirius.html

Ako imaš još neki spisak, molim te da mi ga pošalješ da upotpunim te strane. Tema za spiskove:
http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=296.0
Hvala u napred. Very Happy
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 18.05.2008. 01:43:57 »

Skenirani Sirijus izgleda opasno  Very Happy, ne znam zašto si nezadovoljan.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 18.05.2008. 01:48:47 »

1. Nisam uspeo da uklonim pozadinu a da sačuvam kvalitet (hm, koji kvalitet Rolling Eyes Laughing) teksta.
2. Zbog toga je PDF tako veliki. Sa slikama na kojima sam odstranio onaj ružni papir i zamenio ga belom pozadinom (i sa veoooma iskrzanim tekstom) PDF ima samo oko 12 Mb. Velika je to razlika. Na žalost skoro da je nečitljiv, al' ništa, ima još da se 'rvem' ja sas njega. Mr. Green Ima da naučim kako se to radi (osim ako ne odustanem Rolling Eyes Laughing).
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 18.05.2008. 01:51:09 »

Ma šta ima veze..eto ja sa puž konekcijom sam uspela, a kako si ga opisao očekivala sam da se ništa ne vidi, kad ono...međutim.  Very Happy
Sačuvana

tengen
Registrovani
član posade

Ugled: +40/-0
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 18.05.2008. 02:07:58 »

Kosmoplov!!!

Koje to uspomene budi. Tolike da se obavezujem, ovdje i javno, da ću srediti (OCR-ovati i uraditi potpunu korekturu) sve brojeve. Jedino što ne mogu uraditi to je - skenirati ih. Mogao bih i to, imam skenera koliko hoćeš, ali nemam ni jednog jedinog Kosmoplova.

Inače, imam Abby, legalnu verziju, s podrškom za naše džidže midže od slova. Poklonio mi jedan profesor iz Banja Luke. Nisam do sada instalirao, nije bilo potrebe. Ubacite skenove pa da se prihvatim posla.
Dakle, moguće rešenje je da skeniraš moje primerke Kosmoplova. Problem je samo što su mi izuzetno dragoceni. Jednom sam, kada sam bio u finansijskoj krizi, dobio ponudu za čitav komplet (24 broja) od jednog tipa, otprilike u visini prosečne mesečne plate, ali sam odbio.
Jedan od najboljih prijatelja mi je čak pet puta uzimao na čitanje prvi broj, u kojem se nalazi roman Keta Lomera "Kosmička Odiseja" - jedna od najboljih spejs opera koje sam ikada čitao, a naslovna strana je možda najbolja naslovna strana ikada u domaćem SF. Kada je došao i šesti put, 'ladno sam ga odbio. Prvi broj mi je zbog njega malo labavije uvezan.
Jednom drugom prijatelju sam dvaput dao čitav komplet na čitanje, ali je on maltene jedini kome bih to dao. On je jedini kojeg znam da ima nešto više nego ja SF knjiga u prevodu (koje ja već neko vreme ne sakupljam), izuzimajući neke stare ređe knjige koje sam nabavio pre njega, i znam kako ih pazi. A on je nekada imao običaj da povremeno navrati do mene i naslađuje se na koricama i ilustracijama SF knjiga na stranim jezicima (uglavnom engleskom) iz moje kolekcije. Sada ređe sakupljam i knjige na engleskom, pošto ih na netu ima koliko hoćeš a ja uglavnom u skorije vreme sa svojim kompom imam gotovo kiborški odnos.  Rolling Eyes 
Međutim, zaista mi je želja da to blago od Kosmoplova podelim s drugima. Naravno, samo u skenu, ne i originale.  Wink
Za početak, da razmenimo neke informacije tj. da vidimo kako da se organizujemo. Ja živim u Kragujevcu. Relativno često putujem, u proseku jednom mesečno sam u inostranstvu, pa možda nekako mogu da nam se ukrste putevi.
« Poslednja izmena: 18.05.2008. 02:12:07 od tengen » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 18.05.2008. 05:53:16 »

Citat
Međutim, zaista mi je želja da to blago od Kosmoplova podelim s drugima. Naravno, samo u skenu, ne i originale.
Moraćemo da nabavimo replikator, makar i polovni, sa nekog rashodovanog Špajza.  Laughing
Sačuvana

aster
Registrovani
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 18.05.2008. 12:36:27 »

Spiskove priča možeš naći na dodatnim stranama našeg sajta a i na SFerinom sajtu. http://www.sftim.com/forum2/forum/sam/spisak_sirius.html

Ako imaš još neki spisak, molim te da mi ga pošalješ da upotpunim te strane. Tema za spiskove:
http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=296.0
Hvala u napred. Very Happy

Odlicni su spiskovi. Sve na jednom mestu, originalni naslov i broj casopisa, tacno ono sto je potrebno. Ja mogu da napravim spisak za Andromedu i Polarisove CD-e (ukljucujuci i onaj treci/dodatak, za koji malo ko zna) Imam i spiskove prica objavljenih u Emitoru, Znaku sagite i Tamnom vilajetu, ali mislim da im nije mesto ovde posto se radi (uglavnom) o hororu.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 18.05.2008. 12:50:55 »

Пошаљи ми све те спискове или их зип-уј или рар-уј и закачи овде (у ствари, боље у тој теми за спискове).
Када стигнем направићу стране са тим списковима.

Хорор јесте за овај сајт, увек иде уз СФ, ЕФ и Ф, шаљи и њих. Very Happy

Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 20.05.2008. 23:06:39 »

Svetlost lutalica je uradila OCR i ispravke priča iz ovog broja.  svaka cast
Može se skinuti sa Downloads na portalu kao zip i ima samo 192 Kb, pravo rešenje za spore konekcije.
Ko želi da ima sve ipak mora da skine i PDF.
Sačuvana

Sev
Registrovani
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 21.05.2008. 04:14:08 »

Super. A da li neko zna kako se mogu automatizovati ispravke u daljim revizijama tog teksta (izbacivanje paragrafa tamo gde ne treba, spajanje razdvojenih reci, uklanjanje originalne numeracije itd ) da bi text mogao da se ubuduce normalno koristi i formatira? Mora da postoji neka automatizacija. Nije valjda potrebno sve ponovo rucno proci?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 99   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 24 upita.