SF tim
* 17.10.2019. 14:53:14
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 5 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Appleseed Saga: Ex Machina  (Pročitano 4209 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 01.05.2008. 23:38:32 »

Appleseed Saga: Ex Machina (Ekusu makina) (2007)

Na moju veliku bruku, ovaj film mi tavori na hdd-u vec skoro mesec dana, potpuno zaboravljen...
Danas na njega slucajno nabasah...uopste se ne secam kada ga je torent zavrsio, ni kada sam ga "pristavio"...
No, sasvim nebitno...

Elem, ovaj izvanredni animirani hard sci fi sa dobrom primesom sajberpank-a vredi itekako odgledati.
Mozda ce neke odbiti sto je animiran, ali nakon prvih par minuta sasvim zaboravite na to.
Samo da podsetim na sf animirane filmove kao sto su Hevi Metal, Final Fantasy,Kaena i Imortal...uprkos animaciji, filmovi su extra dobri.
Ovaj film je cisti japanac, i samo sam vrebao kada ce neko od junaka da isuce katanu ili neki super mac za tarapanu.
Celi film su se uzdrazali od toga, ali na kraju, u glavnoj tarapani, ipak su odoleli iskusenju i isukali jedan, i to podobar...

Radnja filma se desava 2100 i neke...zemlja je nakon zadnjeg rata opustosena, i naravno podize se iz sopstvenog pepela. #0 i nesto gradova drzava nice, i svaka je utopija za sebe.
Dominantni grad, Olimpus, je ujedno i sediste ES WAT antiteroristicke jedinice, koja u Olimpusu tamani teroriste.
Olimpus je specifican i po tome sto za stanovnistvo ima Kiborge i nekakve Bioroidi...ovi zadnji su genetski konstruisani da donose odluke bez emocionalnih smetnji, kao sumnje, strah i agresija. Koriste ih samo u politicke svrhe.
Medjutim jednog bioroida dodele i nasim junacima u spomenutom ES WAT timu.
i nas tim (junaci) se sastoje od jedne normalne devojke, jednog bioroda i jednog kiborga.
Elem, prilikom zasedanja svih vlada sveta, dolazi do koordinisanog napada kiborga i obicneog stanovnistva.
Uzrog takvog ponasanja je nekakva frekvencija iz nepoznatih izvora...
Kako, zasto, odakle, gde i koliku platu primaju resice tokom filma nasi junaci....

Film obiluje akcionim scenama koje su sasvim dobro odradjene. Nasi junaci se krpe u mech-ovima, a kiborzi u svojim egzoskeletima.
Nije mi promaklo da se junaci sluze gun kata vestinom, koja je sa tradicionalnim karateom i Matrix antigrav makljazom sasvim lepo ulegla.

Nije mi ni promaklo da su se autori obilno sluzili pojmovima i simbolima iz stare grcka...
Imena gradova, grcki simboli, pa cak i beli golubovi robotici....arhitektura grada drzave Olimpus je da vam dah zastane.
Mix klasicne grcke arhitekture i extraultramegagiga modernih zdanja buducnosti ce vam svakako zaustaviti disanje na sekund..Ipak imam osecaj da su od te lepote nekako premalo pokazali.

Zanimljivo je da su zavrsnu scenu borbe odradili isto kao onu fenomenalnu scenu iz Matrix trojke...kada na stotine masina prodire podzemni grad....u ovom filmu, slicnost sa tom antalogijskom makljavinom je vise nego ocita...al nema veze, i ova je odradjena sasvim pristojno.

Jedino sto mi se u filmu nije dopalo to je muzika...ako se tako moze nazvati.
Ja ne pratim trendove i nije me briga za njih, ali ono sto mi je paralo usi na pocetku filma je mislim mix pank-a i tehna....cista budalastina, i nije im to trebalo...

Takodje, japanci i njihove mange...pitam se zasto kiborg u ultramodernom gradu anticke grcka mora da lici na samuraja? I na kacigi da nosi usi ili slicno kao batman?
Al ajd...to je japanski film i oni vole svoju tradiciju.Makar je i unakazili.

evo link ka IMDB-u
http://www.imdb.com/title/tt1043842/

ka Tubi:
http://www.youtube.com/watch?v=tqjm3HBCx1E

Preporuka, ko voli taj vid tvrdog sf-a...
« Poslednja izmena: 13.05.2008. 23:00:06 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 08.07.2009. 02:57:28 »

Eh, nabudženo, nabudženo. Smile
No opet, jedan minut ASeeda vredi kao 15 Vexilea.
Action packed, animacija je na zavidnom nivou, malo lošiji od prvog dela.
Ja volim anime, ovoj fali još malo "učaurene duše" da bi bila odlična.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.04.2010. 11:20:02 »

Bez obzira na stereotipe( na sahrani junaka uvek pada kiša),ljubav do groba( makar i sa šrafkom  Twisted Evil ),  Martix cake( borba u vazduhu, kako li im to samo uspeva   Mr. Green),  moram priznati da su odradili majstorski, lep crtež, pokreti skoro normalni, urbanizam na nivou... ipak zviz na dobro
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.