SF tim
* 13.12.2019. 06:39:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: One Missed Call - Propušten poziv  (Pročitano 4251 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 30.04.2008. 15:07:49 »

One Missed Call (2008)

Zamislite sve najbolje iz The Ring i Grudge, i dobijate ovaj sjajni horor film.
Dakako, radi se (ponovo) o americkom rimejku japanskog horora iz 2003-ce godine.

Film krece zestoko, i uvodi vas momentalno u radnju.
Likovi su grupa studenata-drugara i jedan pandur.

Elem, ti studenti dobijaju cudne poruke na mobilni, govornu postu u kojima se sami sebi obracaju, i to sa broja tek preminulog druga/drugarice...

Ubrzo se uspostavlja da se sa doticnog telefona svi redom iz imenika zovu, i "neka sila mraka" salje te poruke, o satu sopstvene smrti...

Po meni, odlicno smisljena prica...i ne samo to, nego i sasvim logicna, cak toliko da nema horor elemenata, film bi ladno prosao kao "nadprirodni triler" (i taj podzanr se polako definise, najpoznatiji predstavnik mu je, po mom kontu, Gotika sa Hale Beri ..)

Spomenuo sam da film kupi sve najbolje iz The Rina i Grudge...tako i sam zaplet, uzrok i posledicu divljanja "sila tame".
U oba spomenuta filma se radi o unutar porodicnim sukobima i zverskim ubistvima...deca su i ovde zastupljena, kao i nasilje nad njima.
Dalje necu, onda bih morao spoilerisati.

Sto se tice horor elemenata, ima ih, i savrseno su uklopljeni u film.
Apsolutno se vidi japanska skola u implementaciji tih elemenata.
Od same kamere, do lokacija i sam nacin pojavljivanja paranormalnih entiteta ili dogadjaja.

Takodje ne nedostaje ni klasicna "trzavica"....zato preporucujem da se vezete za fotelju ili nabacite kacigu na glavu.
Kaciga da vas zastiti od udara u plafon kada se dooobro prepadnete, a vezivanje da ne odskocite previse sa fotelje i izbegnete udar glavom o plafon.

Elem, tih trzavica nema mnogo, ali su sasvim OK i solidno odradjeni...
O tome svedoci moj duks koji sam bacio na pranje, jer sam iskasljao na njega punu saku smokija i dva dobra guc-a sinalka .... i to odmah u prvim minutima filma....

Da se vrnem na one japanske horor elemente...elem, sve je uradjeno po PS-u...
Sve paranormalno sto se pojavljuje, u po bela dana cak, vas najezi.

Svaka lokacija i scena u istoj je tako snimana da prosto znate da nesto vreba u coskovima, ali ne znate sta i kada ce da iskoci. A iskace.
Prikaze koje se pojavljuju u filmu takodje, i na njima se najvise vidi japanski uticaj.
Odmah ce te na njima prepoznati isti fol kao u The Ring i Grudge, fol koji itekako pali...

Posebna prica i poslastica je lokacija na kraju filma...tu se zavrsava film, uslovno....
Na reziju, scenu i glumu nemam zamerki, jer sam bio previse zauzet pracenjem radnje i iscekivanjem iduceg skoka sa fotelje...
Muzika je uradjena ne kao muzika, nego kao polumuzika/efekti, sto samo nadrazuje ionako napetu atmosferu.
Tek pred kraj sam uspeo da uhvatim neki ritam u istoj, koji me jako podsetio na Helloween...

Ima mnogo boljih horora, ali vise losijih od ovog.
Ako vas je odusevio The Ring, ovaj ce isto tako. Jeste da je rimejk japanca, ali orginal nisam na zalost uspeo pogledati pa mi je poredjenje suvisno.

U filmu nema hack & slash-a, i mislim da bi ga isti samo pokvario.
Sve scene nasilja su tacno dozirane i nema krvi ni organa, sto je za svaku pohvalu.
Jezivu atmosferu cine sama prica i nadasve rezija. Sasvim dovoljno za uzivanje u hororu. Vise i ne treba.

Sve u svemu, vrlo dobar, cak odlican film.

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt0479968/

YouTube:
http://youtube.com/watch?v=I1F7hJNsi5M

Apsolutna preporuka.
« Poslednja izmena: 13.05.2008. 22:58:31 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.