SF tim
* 08.12.2019. 10:43:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 2 (66.7%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Last Winter - Poslednja zima  (Pročitano 4437 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 19.04.2008. 17:25:04 »

The Last Winter (2006) - Poslednja zima

Malo stariji film ali tek sada sam ga odgledao.

Ceo film je snimljen samo da bi preneo (ekološku) poruku da prestanemo da zagađujemo prirodu, jer će, u suprotnom, ona da uzvrati i pobije nas kao viruse.

U dalekoj ledenoj bestragiji Aljaske mala ekipa priprema teren za istraživanja velike naftne kompanije. Logor je slika i prilika onog iz "Stvar-i" (The Thing), a i atmosfera je slična, samo bez vidljive opasnosti.
Scene ledene pustare i snimci logora spolja, sa krupnim pahuljama snega, su baš lepo urađeni. Čudo kako takav jednoličan pejzaž može lepo izgledati, vidi se da su film pravili zaljubljenici u prirodu.

Tokom filma dešavaju se čudne stvari - olujni vetar u šatoru ekologa, tragovi u snegu se sami stvore, član ekipe vidi nešto što ne ume da opiše...
Sve vreme se nagoveštava da nešto preti, da priroda uzvraća udarac, ali ne ide se dalje od toga. Nema konkretnog objašnjenja šta se u stvari događa i zašto iza čoveka ostanu samo čizme, zašto neki lude i postanu agresivni.

Kada počnu da na razne načine umiru, reše da potraže pomoć, ali ni to ne uspeva. Dvojica glavnih krenu u najbliže selo, ali na putu, najzad, sretnu tu napast. To su neke životinje-duhovi, barem tako izgledaju. Jedan od tih duhova liči na nekog zmaja, koji se, gle čuda za jednog duha, hrani stvarnim ljudima??? Nema nikakve borbe sa njima, poruka je da nam nema spasa...

Filmu nedostaje razrešenje i makar neko objašnjenje šta su zapravo te poluprovidne životinje. Da li su to neke "otopljene" davnašnje živuljke ili ih je priroda stvorila da se obračuna sa nama.

Osim želje da pošalju tu ekološku poruku, druge ideje za radnju u filmu scenarista nije imao. Deluje po malo prazno i smušeno. Stalno nas upozorava da stvari kreću na gore i tako ceo film.
Meni je bio dosadan, uprkos lepoj fotografiji.

Glumci su poznati iz epizodnih uloga u mnogim filmovima i solidni su. Preteća atmosfera je dobro izgrađena, ali ništa više. Zamerka ide na račun glavne ženske koju forsiraju kao neku seksi damu o kojoj pričaju čak i piloti, a ona u opšte ne "izgleda".

Ne mogu da preporučim ovaj film za gledanje, osim ako vam nije dovoljno da vidite zanimljivo uslikanu ledenu Aljasku.

http://www.imdb.com/title/tt0454864/
« Poslednja izmena: 19.04.2008. 17:29:13 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 19.04.2011. 19:05:11 »

Ja sam ga tek sada pogledao.Kada  gdin Dan 555 uradi prikaz ja nemam sta da dodam osim toga da sam shvatio poruku filma ali mi je kraj opet nejasan("ona" izlazi iz ambulante i sta?).Pretpostavljam sta je kraj filma ali ne volim tu vrstu umetnicke slobode sto se filma tice,da ja moram da razbijam glavu sta je "on" hteo da kaze.Brate uradi kraj filma da znam zasto sam ga gledao dva sata grrr
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.041 sekundi sa 26 upita.