SF tim
* 25.02.2020. 16:57:58
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zašto propadaju SF časopisi  (Pročitano 13495 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Izitpajn
Registrovani

član posade

Ugled: +2/-0
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 17.04.2008. 14:20:51 »

Hehe, vidim da nitko nije prošao test inteligencije s potezanjem zavijutka  Very Happy Dakle, gore desno je zafrknuta špagica na kojoj je ceduljica na kojoj piše "UBIQ". Kad na to kliknete, dobijete meni za sve ostale informacije, između ostalog i gdje se može nabaviti Wink

U BiH bojim se da ti za sada jedino preostaje internetom i poštom preko Superknjižare, valjda rade i s Bosnom. Alternativno, javiš ako dolaziš na neku hrvatsku konvenciju pa ti ponesem(o) Wink Ili jednostavno ako prolaziš kroz Zagreb.
Citat: slon
Kao sto sam vec spomenuo problem je sto se takvi casopisi rade za pisce, a ne za siru publiku. (Necu da citiram sa NOSF foruma komentare)
Slobodno citiraj tako da znam na što misliš jer nije mi baš najjasnije što znači da se "časopis radi za pisce". Ako se i "radi za pisce", a pisci pišu za čitatelje, onda je valjda nešto od toga i za čitatelje.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 17.04.2008. 14:31:30 »

Citat
Hehe, vidim da nitko nije prošao test inteligencije s potezanjem zavijutka  Very Happy Dakle, gore desno je zafrknuta špagica na kojoj je ceduljica na kojoj piše "UBIQ". Kad na to kliknete, dobijete meni za sve ostale informacije, između ostalog i gdje se može nabaviti Wink

Idem da se pokrijem usima  Embarassed.  Al stvarno su ga sakrili. U stvari, zez je sto postoje neki dekorativni zavijuci i sa leve strane. (sad se kao vadimo:lol:). Hvala u svakom slucaju. Smile

Sačuvana
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 17.04.2008. 14:47:26 »

Citat: slon
Kao sto sam vec spomenuo problem je sto se takvi casopisi rade za pisce, a ne za siru publiku. (Necu da citiram sa NOSF foruma komentare)
Slobodno citiraj tako da znam na što misliš jer nije mi baš najjasnije što znači da se "časopis radi za pisce". Ako se i "radi za pisce", a pisci pišu za čitatelje, onda je valjda nešto od toga i za čitatelje.
Citat: Tomislav Sakic
No cilj Ubiqa je opstati kao tipičan hrvatski knjizevni casopis... u maloj nakladi, na drzavnoj subvenciji, i biti dostupan publici koju to zanima, a sve to na pozitivnoj nuli i mnogo dobre volje. Nista drugacije nego Knjizevna Republika ili Quorum. A oni koji zele americki SF i slicno, nadam se da ce Futura uskrsnuti.
Sačuvana

«slon, created by nature.»
Izitpajn
Registrovani

član posade

Ugled: +2/-0
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 17.04.2008. 15:20:00 »

Citat: Tomislav Sakic
No cilj Ubiqa je opstati kao tipičan hrvatski knjizevni casopis... u maloj nakladi, na drzavnoj subvenciji, i biti dostupan publici koju to zanima, a sve to na pozitivnoj nuli i mnogo dobre volje. Nista drugacije nego Knjizevna Republika ili Quorum. A oni koji zele americki SF i slicno, nadam se da ce Futura uskrsnuti.
Paaa, dobro, ja sam odgovarao na ovo:
Citat: svetlost lutalica
I zapravo mi se cini da pre ima sanse da uspe neki tako "poluelitisticki" pristup pravljenju casopisa nego varijanta koja pokusava da popularizuje zanr.
i mislim da se to dosta dobro uklapa u profil. Tko hoće komercijalu, Ubiq zaista nije za njega. Iako, stvari baš i nisu tako uštogljene kao što zvuče. Dovoljno je pogledati priče u prvom broju i činjenicu da u drugom treba izaći treća iz serije priča o veseloj družini kapetana Quentina koja je čista treš/sleš/svemirski-plaćenici-s-velikim-ganovima-i-malim-pimpekima zajebancija Wink
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 17.04.2008. 18:52:24 »

Sve zavisi od motiva, ako je motiv izdavača lična satisfakcija uz neizbežan finansijski gubitak, i uz pretpostavku da novca ima na pretek ( ? Very Happy ),..onda je to realno izvodljivo.
Najverovatnija vezija je finansijski neisplatljiv projekat, nekomercijalnog karaktera ,odn. sa lošim čitalačkim odzivom. Nažalost, to je realnost.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 18.04.2008. 01:48:20 »

Propadaju zato sto nemaju Bred Pit-a i Kianu Rivsa na naslovnoj strani.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 18.04.2008. 09:36:20 »

Laughing i duplericu  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 18.04.2008. 10:09:39 »

Znaci ovako:
@garwor
Bred Pit-a i Kianu Rivsa na naslovnoj strani
@Glorija
duplerica

Upisano je. Rezervisem vam po 10 primjeraka ubrzo cete dobiti broj ŽR na koji ćete izvršiti avansnu uplatu.
Ko kaze da se ne moze prodati? Laughing
Sačuvana

«slon, created by nature.»
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 18.04.2008. 18:01:03 »

Laughing Laughing Laughing a ako ti JA pošaljem svoju sliku za duplericu ,rešavamo dva problema:

tiraž ti skače do neba jer će svi želeti da vide TO čudo, moraćeš doštampavati

ja dobijam besplatan smeštaj na psihijatriji na neograničeno vreme (možda mi dopuste da zakačim naslovnu stranu na zid ?)

Samo da se raspitam kakva im je biblioteka pa da krenemo u biznis  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.