SF tim
* 10.08.2020. 17:03:31
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 37 38 [39] 40 41   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Filmovi svih fela  (Pročitano 214541 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #570 poslato: 24.04.2014. 20:59:35 »

Ako je neko gledao film Enemy http://www.imdb.com/title/tt2316411/ bio bih zahvalan da mi objasni o cemu se radi jer meni nista nije jasno a sve sam odgledao bez premotavanja.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #571 poslato: 25.04.2014. 00:54:37 »

Hvala na upozorenju  Laughing.
Ici ce samo u arhivu, nisam gledao ni ocene.

Vec dugo mi stoji serija "Pravi detektiv", na usb-u.
Poceo sam da gledam ali dozirano, po jedna epizoda dnevno.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #572 poslato: 03.06.2014. 20:08:34 »

Jagten изванредан филм. Данско-шведски о томе колико је мало потребно да кроз цивилизованост и пријатељство пробије суровост.
Учитељ који је изгубио посао у школи ради као васпитач у вртићу. Сви га воле, има много пријатеља, још из детињства, али када ћерка његовог најбољег пријатеља измисли да јој је показао "ону ствар" сви то узму за готово и прогласе га педофилом. Цела заједница постаје му непријатељ и нико да се запита зашто се верује малом детету а не човеку којег знају цео живот.
Скоро па савршен филм. Свака препорука.

Када сам већ у послу... Mr. Green
22 минуты руски акциони филм по истинитом догађају о ослобађању брода од сомалијских пирата. Права, добра акција. Ваља приметити да за разлику од "Капетана Филипса" где посади не пада на памет да се брани, руска посада брода за превоз гаса не ферма наоружане бандите и улази у окршај са њима чим им се за то укаже прилика. udri macevi И овде препорука

Чистилище много крвав филм о побуни Чечена и боју у Грозном. Толико је реалистичан да изазива ноћне море. Крваво до бола али пуно јунаштва и пожртвовања. Дефинитивно није за оне слабог стомака јер како "преживети" сцену у којој тенк буквално изгази и раскомада лешеве руских војника да их не би џихадисти оскрнавили и одсецали им главе и остале делове тела. Вуквало се виде делови тела. rip 1
Врлллло мучан филм али препорука за гледање, Радње скоро да нема, све је само борба и борба.

Иди и смотри и В тумане два такође веома тешка ратна филма. Први је белоруски о томе како су Немци палили села заједно са целокупним становништвом из очију младог момчића који се придружи партизанима. Нисам знао да је Белорусија у другом рату претрпела највеће релативне губитке. "Прошли" су као ми у првом рату, изгинуло је скоро пола мушкараца а укупни губици су били трећина становништва. Тек седамдесетих година су се вратили на бројност од пре рата. Немци су спалили више од 800 села и сав живаљ у њима.
Други је тешка драма о томе као у рату човек ни крив ни дужан може да се нађе у ситуацији из које је излаз само смрт.
Много добри филмови али уједно тешки, уједају за душу због све патње коју описују.

El secreto de sus ojos необичан филм, драма о сазревању одраслих људи у омоту крими приче. Малкице досадњикав али лепо вођен, са одличним крајем који све фино заокружи.

Грозовые ворота не знам зашто али гледали ми се овакви филмови (углавном су рађени по истинитим догађајима). Сви су на исту тему - руска јединица изолована на врху неке чуке спречава надмоћне јединице џихадиста да прођу и практично сви изгину пре доласка појачања.
Од сличних филмова - 9 рота, можда најбољи или најцеловитији, али и други слични (којих тренутно не могу да се сетим).

Адмиралъ много хваљен, занатски фантастично одрађен али мени је сценарио врло лош. Нит' прави љубавни, нит' прави ратни. Никако да се одлучи шта би хтео.

Not Safe for Work солидан акциони филм у стилу сам против свих (корпорације) у великој пословној згради после радног времена.

Walk of Shame мени симпатична комедија са Елизабетом Бенкс али са много пропуштених шанси да буде још бољи.

The Wedding Pact катастрофално лош, побегао после 10 минута.

Джунгли слично претходном, комедија коју сам издржао до краја само зато што је руска и што ми је глумачки пар био симпатичан.

ПираМММида о руској верзији Језде и Дафине али као много јачег играча са глобалним претензијама. По стварном догађају. Осредње али нама може бити занимљиво јер смо имали слично искуство.

Pompeii бачене паре на скупу продукцију. Лоше, лоше, лоше... Прича је, да извинете на изразу, имбецилна.

The Monuments Men слично претходном, бачене паре на гомилу добрих глумаца и богату продукцију а прича јадна.

The Challenger о раду комисије која је истраживала узрок катастрофе и притисцима са свих страна на чланове како истина не би изашла на видело. Осредње.

Неслужебное задание три филма франшизе о догађајима из другог рата. Прва два солидна а трећи промашај.
« Poslednja izmena: 03.06.2014. 20:11:16 od dan555 » Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #573 poslato: 04.06.2014. 02:30:04 »

Secam se tog prvog, dobar je film. Po inerciji sam nakon tog pogledao jos par filmova sa istim glumcem(Mads Mikelsen valjda), ima tu pravu facu za drame.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #574 poslato: 16.06.2014. 13:31:56 »

Odgledah sa djecom novog dragona - 'How to train your dragon 2' na premijernoj noci - i moram priznati da je film djecu odusevio... u po frke moj mali aplaudira i dize 2 prsta i vice "Yeeeaaahhh'.... Very Happy Meni bilo zanimljivije gledati klince i reakciju nego li film...

Nikako da uhvatim vremena da odem da pregledam ovaj novi film sa Kruzom. Izgleda veoma dobro...
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #575 poslato: 17.06.2014. 18:37:49 »

Ёлки прави новогодишњи филм. Радња је прилично предвидљива али то се од оваквих филмова и очекује. Њихов „задатак“ је да буду нешто као лилула за добро расположење а то „Јелке“ у потпуности испуњава. Мени је данас баш фино легао и разгалио ме.

Девојчица сироче у дому за децу слаже да јој је отац председник Русије. Остала деца траже да то докаже тако што ће председник у новогодишњој поруци цитирати реченицу „Деда Мразу се надај али и сам се потруди!“ или више нико неће говорити са њом. Мала је очајна али клинац који је воли зна како да јој помогне - чуо је за теорију „6 руковања“ која каже да се помоћу шесторо људи може доћи до било кога на планети.
Филм прати тих шест корака, односно различите људе који их чине и њихове доживљаје и предновогодишње „судбине“ широм простране Русије.

филм пун срећних крајева и „добрих вибрација“.
Препорука за гледање.

(био је толико успешан да је снимљен и наставак, који ми је следећи на реду за гледање Smile)
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #576 poslato: 18.06.2014. 17:17:18 »

И други део, „Јелке 2“ такође симпатичан али мрвицу слабији од првог.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #577 poslato: 21.06.2014. 13:00:38 »

Выкрутасы Mila Jovović u ruskom filmu glumi na tečnom ruskom što nije naročito čudno jer joj je ukrajinski maternji a to je skoro isti jezik. Na žalost, film je totalno infantilan a njena uloga se svodi na to da 'izgleda', bude nasmejana i vesela. Od glume ni "g".
No svejdno, Mila je Mila, pa makar i u skoro sporednoj blesavoj ulozi.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #578 poslato: 22.06.2014. 02:03:30 »

E ova ti valkja.
"Mila je Mila" tako je tako je
« Poslednja izmena: 22.06.2014. 02:05:19 od Nesa » Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #579 poslato: 26.06.2014. 02:11:31 »

Pogledao sam film Brick iz 2005 (valjda). Rec je o trgovini drogom u jednoj srednjoj skoli. Iako su se svi trudili da budu ozbiljni, uz cak nesto nasilja, film meni deluje kao simpaticna parodija na mafijaske filmove.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #580 poslato: 28.06.2014. 00:52:49 »

aj dajte predlog par filmova za pogledati, mrzi me da citam sad reviewe, imam poverenja u vas, prvih 3-4 predloga cu pogledati.
Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #581 poslato: 30.06.2014. 13:13:22 »

aj dajte predlog par filmova za pogledati, mrzi me da citam sad reviewe, imam poverenja u vas, prvih 3-4 predloga cu pogledati.
Sjever-sjeverozapad (triler)
Kod:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sjever-sjeverozapad

Alpinist (akcija)
Kod:
http://mojtv.hr/film/1828/cliffhanger-na-rubu.aspx

The Kings of Summer (komedija)
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Kings_of_Summer
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #582 poslato: 22.09.2014. 18:50:45 »

Ko preživi, pričaće - "A Million Ways to Die in the West", вулгарна, углавном недуховита пародија на вестерне али са троје глумаца из прве лиге - Лијам Нисон, Шарлиз Терон и Аманда Сајфред. Што се каже, толико лош да је добар (ако варите простачке фазоне најниже врста). Одгледао га без паузе, чак ме пар пута и насмејао. Ништа нисам очекивао па није могао ни да ме разочара. Mr. Green
Помињем га због тога што су умували и сцену која нема везе са остатком филма а у њојЗи... „Повратак у будућност“!!!

Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #583 poslato: 22.09.2014. 19:08:56 »

Cuo sam za taj film, ponajvise jer ga je rezisirao Seth MacFarlane, koji i glumi u njemu koliko skontah. Seth je osoba koja je skupila sve za ovaj novi 'Cosmos' sa Dr. Neil Degreese Tyson-om, te je sa udovicom od pokojnog Carl Segana pomogao da se snimi i producira. Takodje je osoba koja je kupila sve papire od pokojnog Sagan-a i dao ih u javnost, te je jedan veci zastupnik za nauku i obrazovanje.

On je takodje iza filma Ted (koji nisam gledao, cuo sam da je jako los) te takodje iza Family Guy animiranih serija.
« Poslednja izmena: 22.09.2014. 19:10:37 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #584 poslato: 22.03.2015. 20:05:37 »

Preporucujem film Enemy iz 2013, ja sam ga pogledao vec dva puta u 10-tak dana, a verovatno cu jos par puta Smile
Sačuvana

Stranice: 1 ... 37 38 [39] 40 41   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 23 upita.