SF tim
* 25.05.2020. 15:48:41
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 41   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Filmovi svih fela  (Pročitano 205953 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 19.04.2008. 19:40:24 »

"Lord of the war" Nikolas Kejdz u glavnoj ulozi. Pocetak filma ujedno i najavna spica; Put koji jedan metak predje od trenutka kada se proizvede do trentka kada isti zavrsi u glavi nekog deteta u Bog zna kakvim africkim drzavama zahvacene ratom. Grozno, ali je film dobar, sve zavisi kako ko gleda.
Uh, strašno dobar film. Nikolas Kejdz je sjajan u ulozi antiheroja. Državice su Sijera Leone i Liberija..a film počinje otprilike ovako:" Svaki dvanaesti stanovnik planete ima oružje...problem je kako naoružati preostalih jedanaest.."
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 19.04.2008. 19:51:38 »

Laughing Twisted Evil Dan555, da se malo ne pravimo.... Very Happy Very Happy Very Happy

To je onaj što su ga snimali na Plitvicama po knjigama Švabe koji nikad u životu nije video Indijanca.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 19.04.2008. 21:42:03 »

A sta fali Vinetu? Ja sam kao klinja hteo da budem Old Seterhend.. SmileSmileSmile

Epizoda "srebreno jezero" je snimana na plitvickim jezerima.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 20.04.2008. 00:57:28 »

Gledala sam pre neki dan " Terminal ", Stivena Spilberga sa Tom Henksom. Skroz je simpatičan, ljudski..dugo traje, treba videti kraj ( poentu ) filma. Gledao neko ?
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 20.04.2008. 09:43:48 »

Tom Henks je glumac na kvadrat ! (otac mi se bavio time i upoznala sam mnoge, a i odrasla sam u pozorištu pa ako iko zna...) Maestralan u Forest Gamp - u !!!

Gledala sam Terminal i zaista sam oduševljena. Redak film. Da li se i vama čini da je uspešno "provučena ispod vode" žestoka kritika politike SAD ? Ali je veličanje malih ljudi ipak preočito...?

Šteta što Ameri boluju od klišea. Tolike pare bacaju se na već viđeno - samo malo drugacije boje  grrr

Da li je neko gledao Murov film sa Kanađanima ? Tip je šašav. A onda odgledate "Džo i to je Amerika" pa vidite dokumentarac koji se mora videti. Posle toga, sve je mnogo jasnije. Zaturila sam negde sajt sa dokumentarcima online (?) , ali ako ga nađem - postaviću. Tamo je i Mur i njegov 9.11.
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 20.04.2008. 16:15:08 »

Meni je "Terminal" do bola šećerlema, 'obični' ljudi nisu tako dobri, ne u stvarnosti.
A Henks jeste odličan glumac i volim njegove filmove.

Zar "Džo i to je Amerika" nije igrani film u kome otac ubije ćerku, misleći da je neki narkoman?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 20.04.2008. 18:23:39 »

Confused Murov film, dokumentarac. Celi film Mur traži intervju od novog menadžera koji je preselio fabrike automobila iz SAD u Meksiko zbog jeftine radne snage. Profit ogroman, zarada menadžera isto a Mur usput slika grad koji je živeo od tih fabrika. Propast grada i ljudi koji nemaju posao...najcrnja Amerika.Vrrrrlo poučno!)
(Crnci u Pitsburgu imaju duplo veću platu od inženjera u Smederevu - vlasnik isti.I ne smeju da teraju crnje da rade 12 sati kao naši. Tražili su slobodno tržište - eve im ga  Twisted Evil kad sam pričala šta će biti -nisu verovali... Evil or Very Mad)
Poučno je i pogledati njegov serijal o osiguranju u zdravstvu. Natera te da čitaš prvo sitna slova svakog Ugovora  Laughing Laughing Laughing
Septembar, jedanaesti... klasika! Knjiga je svojevrstan vodič kroz SAD nezvanično i sve ono što se iza brda valja. Baš me zanima da li će SAD zaista potonuti u fašizam. Za sada imaju dobru osnovu u Zakonu koji praktično poništava sva prava građana. Još da nađu nekog svog Hitlera...Hilari bi bila idealna: u duši gora od njega a žensko  Laughing (kakva je to žena koja posle afere ima petlju da pokrene rat da je zataška, ali ne rat sa mužem - već bombardovanje Srbije  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad svaka normalna žena bi se zabavila brakom i svojom povređenošću) Film traje preko sat vremena i gledala sam ali je na sajtu i na engleskom. Crying or Very sad
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 20.04.2008. 19:10:40 »

Kisni Covek je na mene ostavio jako lep utisak...film je za bas ono "suze niz ledja".

Jeste da je jedna od glavnih uloga nesretno izabrana (Tom Guz Smile ) ali je sasvim lepo izneo karakter.

Bas imam zelju da ga ponovo pogledam ovih dana, zato sam ga se i setio... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 20.04.2008. 21:46:12 »

balls of fury akozelite dobru komediju u ovom slucaju parodiju  pogledati

takodje secondhend lions  mnogo dobar film >preporuka za skidanje ima ga na katzu

blake snake moan super film a muzika je do yaya
sex and death 101 vredi pogledati

Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 21.04.2008. 00:38:57 »

Glorija&Dan, mislim da ste propustili bitno.. lik koga igra Henks nije mali, običan, niti dobar ( daleko od lošeg ). On ima svoje ciljeve i principe, a pritom ne podilazi stranom sistemu i Ujka Semu i na prelep način se uzdiže iznad njega.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 21.04.2008. 01:32:00 »

Mislio sam na ljude oko njega, koji mu pomažu i čak organizuju romantičnu večeru.

No, lepo je misliti da je tako, ponekada se i naleti na takve dobre osobe.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 21.04.2008. 06:09:04 »

Neznam samo kako bi se drugacije ponasao, kad vec ne moze ni tamo, a ni 'vamo.....
Ja tu nisam video nikakvo isfuravanje principa, samo jednog malog i zbunjenog covu koji je gledao da svoj boravak u "izmedju zoni" prilagodi i americkoj kulturi, a i svojim potrebama i htenjima.

Bolje da su ga snimali kao komediju.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 21.04.2008. 12:12:19 »

Glorija&Dan, mislim da ste propustili bitno.. lik koga igra Henks nije mali, običan, niti dobar ( daleko od lošeg ). On ima svoje ciljeve i principe, a pritom ne podilazi stranom sistemu i Ujka Semu i na prelep način se uzdiže iznad njega.

Slažem se. I Henks je to maestralno odigrao - realan lik u potpunosti.

Dan i ja samo se bunimo protiv američkih klišea. "Dobrice" su blede do bola, a kritika društva pretanka, skoro neuočljiva.

Film bi bio ništa da Henks nije genije.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 21.04.2008. 14:28:27 »

Neznam samo kako bi se drugacije ponasao, kad vec ne moze ni tamo, a ni 'vamo.....
Ja tu nisam video nikakvo isfuravanje principa, samo jednog malog i zbunjenog covu koji je gledao da svoj boravak u "izmedju zoni" prilagodi i americkoj kulturi, a i svojim potrebama i htenjima.

Bolje da su ga snimali kao komediju.
Kako nisi ? Ponuđeno mu je da se vrati kući pod određenim uslovima, ponuđeno mu je da diskretno napusti ( pobegne ) terminal i ode u NY, i on je odbio.
Otišao je kada su se svi uslovi koje je on zacrtao ispunili.
Dobrice, klasične nisam pronašla u filmu. Maltene, kasnije je došlo do prijateljstva, ali su svi međusobno ispunjavali određene sitne zahteve.
Drugo, lik nije zbunjen, već snalažljiv.
Nismo gledali isti film ?
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 21.04.2008. 14:37:30 »

Ovo me podseća na jedan simpatičan trenutak u bioskopu.."Poslednji samuraj", nije najbolji film na svetu, ali nije ni apsolutna truba...može da se odgleda. Moje društvo posle nekih pola sata : M. napušta bioskopsku salu, jedna pada u delirijum od smeha ( Shocked Confused  Very Happy ), J. kuca poruke..a P. i ja gledamo film...i onda sam upitala sve: ljudi, je l gledamo mi isti film ?
 Very Happy
Sačuvana

Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 41   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.031 sekundi sa 23 upita.