SF tim
* 19.11.2019. 01:43:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Antigravitacija  (Pročitano 44847 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 12.04.2008. 12:07:15 »

pozdrav Ajde da vas čujem  Laughing Wink

http://www.petar-bosnic-petrus.com/  a imam i prevod ...

Šta mislite o tome ? U knjigama je do besvesti korišteno.
Sačuvana

Bog čuva budale !
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.04.2008. 13:01:12 »

Confused Na prvu loptu, pacijent! ali pročitaču još jednom!
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.04.2008. 14:22:51 »

Tip je izmislio gravifugalnu i gravipetalnu silu Laughing
S druge strane, ko zna. Ne poznajemo mi ni izdaleka sve zakone fizike. Možda i postoji način da se poništi djelovanje gravitacione sile izolovanjem mase nekog objekta (gravitacioni štit) ili čak da se preokrene (negativna masa, ma šta to značilo).
Zato i volimo naučnu fantastiku, zar ne?
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 12.04.2008. 18:16:09 »

Laughing tip je tu samo da pokrene temu  Laughing

Ne mogu da se setim, ali je zaista retkost da se u SF antigravitacija ne "podrazumeva" !

U jednoj priči brod pada na planetu punu dijamanata, zvezda je pred eksplozijom i posada pokušava pobeći.

Pronalaze princip antigravitacije i jednostavno pokupe celu planetu  Wink Laughing

Zgodno, zar ne ? Na to sam mislila: primeri i rešenja u SF.

A za tipa - ne znam. Nisam stigla da pročitam prevod ....
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.04.2008. 10:54:02 »

Citat
U jednoj priči brod pada na planetu punu dijamanata, zvezda je pred eksplozijom i posada pokušava pobeći.

Pronalaze princip antigravitacije i jednostavno pokupe celu planetu  Wink Laughing

Ladno je ta prica i meni prvo pala na pamet  Laughing. Naravno ne mogu da se setim koja je prica i ko je autor, ali mi je super bila komunikacija sa "kontrolnim tornjem" na kraju...tipa "trebace nam malo vise mesta za sletanje". Laughing

Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 13.04.2008. 12:20:30 »

I ja se sjećam te priče. Bila je objavljena u Siriusu. Moraću je potražiti.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 13.04.2008. 19:59:23 »

Možda poslije puštanja u rad LHC (sko ne nestanemo u crnoj rupi) shvatimo malo bolje gravitaciju pa se predje na istrazivanje antigravitacije, a do tada antigravitacija ostaje u domenu SF-a.
Sačuvana

«slon, created by nature.»
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 13.04.2008. 23:20:07 »

sad...koliko sam ja ukapirala fiziku elementarnih cestica (a vrlo verovatno nisam uopste jer sam covek drustvenjak) vecina cestica ima svoju "anticesticu", a ti u CERN-u su se bas nameracili da nadju graviton. Pa ako ga nadju, mozda im upadne i neki antigraviton pride. I eto...mozemo da nosimo planetu gde god hocemo Laughing. Ne znam doduse kako bismo izbegli sudare i promene klime, ali to je vec tehnicko pitanje. Laughing
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 13.04.2008. 23:34:22 »

Ma ko u Monti Pajtonu, kad je ona jedna zgrada resila da digne sidro i krene svojim putem, tako ce i Zemlja, malo levo desno, samo da izbegnemo Jupiter, idemo u toplije krajeve Very Happy
Sad mi nesto pade napamet, gravitacija i ne postoji, tj postoji samo kad je rec o rotacionom kretanju, kao da se prisecam nekih eksperimenata u lavabou i sudoperi od pre 25 god, cinim mi se kad dobro promesas vodu da se dva broda/kugle papira na kraju sudare sto mu dodje ko gravitacija, a u stvari rekao bih da je pri specificnom kretanju izazivaju neke druge poznate sile. A posto usvemiru i nemamo drugih kretanja od rotaconih/elipsoidnih, niko ne moze opovrci moju teoriju.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 13.04.2008. 23:44:55 »

Svašta čovjeku pada na pamet kad u krvi ima koji maligan Laughing

Sjetio sam se one priče o planeti dijamanata. A onda sam pogledao u Siriuse i pronašao je: Sirius broj 3, "Majka invencije" (Mother of Invention), Tom Godwin
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 14.04.2008. 00:03:49 »

Pa dobro ak opogledamo galaksiju odozgo, vidimo da je sve posledica jednog brzog rotacionog kretanja necega veliko  sto se kasnije raspadalo i raspadalo na manje komade i tako nastadose sunca i planete, koji se svi kreci istim tim rotacionim kretanjem nasledjenim od sunca od kog su nastali. A samo rotiranje planete oko sunca se da objasniti na isti nacin kao sto lopta kad se zafelsira ima 'banana' putanju, zar ne. Znaci rotacija nasledjena od sunca, plus pocetni impuls u nekom od smerova, pa to je cisti fudbal Very Happy
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 14.04.2008. 00:13:29 »

Ja nikad nisam video galaksiju odozgo....moracu se popeti gore iduci vikend da bacim look... SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 14.04.2008. 07:07:24 »

Bijeli luk ili crni luk?
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 14.04.2008. 09:17:22 »

Spakuj mi crni. I komad slanine i hleba. Ja cu ispeci pile. Cuo sam da je podalje do gore, pa ako ogladnim, nek ima... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 14.04.2008. 09:45:59 »

Laughing Opet asocijacija na priču i to našu: gazdarica u kadi pravi crnu rupu i prebacuje ljude na drugo mesto  Laughing Laughing Pravi kašu i , pošto ne zna fiziku, pogrešno tumači formulu ali joj proradi štos  Laughing Laughing

Ono sa antigravitacijom uopšte ne kapiram  Crying or Very sad Trebalo bi da su na početku postojale i čestice i antičestice pa su na kraju ostale samo ove naše ... Kao - ima ponešto zaostalih negde tamo daleko.

Poenta je "tamo daleko", jer mi se čini da bi susret čestica-antičestica prije napravio gadnu eksploziju nego bilo šta drugo...Zar se one ne poništavaju trenutno ??? U čemu bi držali nešto takvo što pravi lom u dodiru sa svakom poznatom materijom ?

Kakva je razlika između kvantnog fizičara i deteta ispod 4 godine ? Nikakva. I jedan i drugi će pritisnuti dugme na bilo kojoj spravi da vide šta će da se dogodi.  grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.