SF tim
* 25.02.2020. 17:41:10
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Eve online  (Pročitano 10474 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.04.2008. 00:51:32 »

Eve online je jedna od najvecih online mmorpg igara, starija i od warcrafta i za razliku od istog ne morate se druziti uglavnom sa decom Very Happy Ceo u mojoj korporaciji ima 54 godine. Ima i dece naravno, ali uglavnom su ljudi 20+ god.
Tema je preuzeta iz legendarne igre Elite, sve je tu, i mnogo vise Very Happy I ne morate se vise rotirati dok dockujete u stanicu Very Happy ali zato nema ni valcera kao pratnje Sad
Mozete biti fajter, trgovac, rudar, industrijalac, sitan lopov, pirat, raditi sami ili u ekipi. Uglavnom se 'zaposljavate ' u nekoj od mnogih korporacija (to su kao firme u RL, svi igraci su zivi, sa zaduzenjima), dajete im mali procenat zaradjenih para, zauzvrat dobijate njihovo preko potrebno iskustvo za prezivljavanje u surovom svemiru.
Cilj igre je uzivati u igri Smile Igra se godinama.
Za pocetak idite na www.eve-online.com, kliknite na 'try now' ima mali video(tako je isto i u igri). Tu se priajvljujete za 14 trial.
(E sad ne mogu da se setim jel se downloaduje igra odatle jer je meni brat instalirao na komp sve, ali verovatno da ce po prijavljivanju biti omogucen download. I dugo ce trajati, mislim da je igra vise od 1gb)
Ima 14 days trial, a posle toga se placa oko 11-12 E mesecno. S tim sto se uglavnom placa parama zaradjenim u igri. No prvih 2-3-4 meseca, zavisno od vrste izabrane karijere se  uglavnom mora platiti. Rudari i trgovci mnogo vise zaradjuju i mogu cak i posle mesec dva dana da isplacuju sami sebe. Fajteri manje zaradjuju ali su zato trenirani za pvp (player vs player) sto i jeste prava zabava, borba sa zivim protivnikom gde adrenalin radi! Brodova za fajt ima gomila, raznih mogucnosti i namena, za svaciji profil po nesto. Cest je slucaj da igraci imaju po nekoliko karaktera, jednog glavnog za borbu i ostale za zaradjivanje para.
Skilovanje ide sa vremenom. Znaci ne sa ubijenim protivnicima ili vremenom provedenim u igri nego vremenom iz real lifea, vase je samo da napravite mudar redosled skilova kako bi vas lik sto bolje napredovao. Ubijanje je naravno moguce i desava se. Ako vas ubiju ne gubite skilove nego samo brod. Kupite novi(onaj za koji imate para) i ajde opet u akciju.
I tako , ako se setim jos necega napisacu. Ja igram 6 meseci i opet sam pocetnik jer mnogi igraju godinama a svemir je ogroman sa mnogo mogucnosti. Vozim Hurricane battlecruiser, (jer je brz Smile ) i Tempest battleship, jos veci.
Koga zanima nesto neka pita.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.04.2008. 08:39:38 »

Pogledahg trailer, i mogu reci da su pojedine scene cisti sci fi art.
Mene je definitivno zinteresovalo....ionako vec celu godinu ne igram nista.

Pojasni nam malo kako su unutar igra prave klanovi, jt korporacije...
Onda, koliko treba igranja dnevno da bi se isplacivalo onih 11 evra?

Da li svi clanovi jednog klana moraju istoivremeno biti online ili ne?

Ko god je zainteresovan, neka se jevi...ja cu se popodne tamo uclaniti, a do veceri verovatno imati svu spejs policiju za vratom... SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.04.2008. 12:49:38 »

ja upravo skidam 602mb je velicina bice gotovo za koji sat garwor daj jos neko uputstvo i preporuku
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.04.2008. 18:19:10 »

Ma ja skinuo i nece da se instalira....kao instaler pravi problem....neznam sta bi sada, ponovo ili sta?

Aj Mr Garw, savetuj.....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09.04.2008. 18:44:27 »

Igra nije laka. Kako se tehnicki prave korporacije zaista ne znam, nisam medju direktorima u svojoj korporaciji, nego obican bedni fajter sa nesto malo para. I mojih 6 meseci igranja apsolutno nije dovoljno da bi se takve stvari znale. CEO-i korporacija imaju mnogo vise staza. Ali ono sto znam je da se kad tad moze napraviti i da su u osnovi potrebni ljudi koji imaju zajednicki cilj. Treba i para naravno. A to ne moze brzo.
Od nekog brzog bogacenja ili zescih borbi u startu nema nista, jer nemate ni skilove za to a ni para za brodove. Imate samo mali brodic i nesto metaka. Nego cete prvo vreme provoditi u takozvanom empire-u, sa security statusom 1.0, gde vas niko nece ubiti, vezbajuci misije i trenirajuci potrebne skilove (za treniranje skila dovoljno je pokrenuti trening i sacekati odgovarajuce vreme, od 5 minuta do 3 meseca, nista ne mora da se vezba i polaze test Smile ). Za sve to vreme mozete naravno biti uclanjeni u neku korporaciju i konsultovati se i pomagati sa ljudima koji isto to rade, ili vec imaju iskustva. Pre ili kasnije, zeljni vece zarade i borbe (pvp - player vs player) otici cete u 0.0 space - bez zakona, gde bije ko koga stigne.
Na pocetku se treba opredeliti za vrstu karaktera koji hocete. Ima 4 rase, svaka ima pleme, i sve to odredjuje 5 osnovnih parametara od kojih zavise predispozicije karaktera. Ne secam se tacno da li vas tacno pita da cete da budete rudar il fajter il trgovac, ili vam da da birate pleme a za svako postoji neka specijlizacija, posto mi je buraz pomogao u tom delu. U svakom slucaju ono sto znam je da rudari, trgovci i mislim industrijalci dosta brze zaradjuju pare od fajtera. Postoji 5 osnovnih parametara za char: perception, willpower, memory, inteligence, charisma. Ako vas pita tamo da raspodelite neke poene (a mozda i nece), perc i willpower su bitni za fajtere, memory i inteligence u principu za sve, a charisma za trgovce. Ali uzdam se u vasa igracka iskustva da cete vec po nazivu i opisu rasa i plemena zakljuciti koga treba da izaberete.
Naravno svaka vrsta karaktera moze sve da nauci, samo razlicitom brzinom. Fajter ce brzo uciti skilove za pucanje i voznju brodova(jer ima dosta perceptiona i willpowera), karakteri sa inteligencijom i memorijom ce brzo uciti elektroniku, mehaniku, proizvodnju, i mnogo drugih pratecih skilova kojih uzgred ima vise nego pucackih
skilova, itd. Tako da cak i losim izborom rase, opet kad tad naucite ono sto ste hteli. A i prakticno iskustvo moze mnogo vise znaciti od kolicine skilova.
I odradite obavezno tutorial na pocetku. Ima i forum na sajtu i knowledge base, ali vecina novih igraca se uzda u pomoc drugih, sto je i normalno. Postoji gomila chat kanala raznih namena na kojima mozete pitati sve. Jezik je uglavnom engleski. Postoje i neke srpske korporacije naravno. Ja sam u nekoj multinacionalnoj Smile
Opet kazem, nisam ni ja expert, i uzdam se u vasu intuiciju oko slicnih igara. Ali vidim u buducnosti da cemo naravno nakupiti dovoljno para, iskustva i brodova da mozemo napraviti svoju teror-korporaciju Smile
Placanje. Ja sam placao prva 4 meseca. Posle toga sam mogao placati parama iz igre, jer sto si jaci sa skilovima brze pravis pare. Sa recimo sat dva igranja na dan, ili vikendom vise sati. Ali moj karakter je takav. Druge vrste karaktera brze zaradjuju pare, mislim da vec posle 2 meseca moze isplacivati sam sebe(a cuo sam da je jedan uspeo i posle 15 dana da zaradi dovoljno za uplatu, al ko zna kolko je igrao). Cesto ljudi krenu sa takvim karakterom koji mlati pare, pa kad zarade dovoljno, krenu da uce borbene skilove ili pokrenu jos jedan karakter za borbu a onaj prvi ima para da placa za obojicu.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 09.04.2008. 18:46:33 »

Ma ja skinuo i nece da se instalira....kao instaler pravi problem....neznam sta bi sada, ponovo ili sta?

Aj Mr Garw, savetuj.....
znao sam da ce biti problema. Da sam bar sam prosao taj proces nego nisam. Aj na chat da probam da pomognem.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10.04.2008. 07:55:39 »

Brine me to oko placanja.
Ne daje mi se lova za igru, koliko god dobra bila.

Aj videcemo, kad je uspem instalirati....
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.04.2008. 19:50:26 »

ja instalirao radi odgledao uvodni film,malo kasnije cu da probam da igram videcemo ali mislim da cu u trgovce ili rudare za pocetak pa onda u pirateriju sto je najunosniji posao Twisted Evil
garwor reci gde se placa i kako i ako imas viska para za pocetak malo da dotiras nas pocetnike pa ce vratimo kada se osilimo  Mr. Green
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10.04.2008. 21:14:09 »

E bas dobro rece Peca....ima da otimam i gusarim po svemiru dok ne skupim za dug... SmileSmile

Meni i dalje nece da se instalira. IZgleda da cu morati ponovo skidati fajl....bljak.
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 10.04.2008. 21:32:25 »

Rolling Eyes Sal ja skinuo i sve se instaliralo bez problema samo da krenem da se igram
Garwor reci koja je rasa najbolja da odaberem sto bolje
inace 602mb je fajl a kada se instalira tada je oko 1,4 gb
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 10.04.2008. 22:03:02 »

Bravo Peco!
Placa se na sajtu. Tamo imas link 'My Account' pa tu negde ima za placanje. Treba da imas karticu za placanje preko neta naravno. S tim sto ni to ne moze bez problema uvek, ja sam prvi put uspeo da platim, a sledeci mi je pravio probleme, pisao sam peticiju (petition - tako se zove kad se zalis na nesto ovima na sajtu) i odgovorili su mi otprilike '...da sa Srbijom ume da bude problema, probaj sa nekom drugom zemljom Yugoslavia ili Srbia and Montenegro...', tako da sam pare dao burazeru da mi uplati svojim parama iz igre (isk je moneta u igri). Tako vam je kad ste iz Srbije.
Mislim da je trgovina najunosniji posao sto se tice para (ali samo mislim ne radim to pa ne znam). I rudarenje j eisto dobro. Industrijalci prvo moraju malo napraviti skilove pa tek onda puno zaradjivati, a moraju i da kupuju resurse.
Piraterija je ubijanje igraca, ne klasicno svercovanje. Obicno su pirati u bandama od po nekoliko brzih brodova, i napadaju ostali posten svet, rudare trgovce i ove sto rade misije. No jedan korp mora biti samoodrziv, sto znaci da mora imati i rudare da prave resurse, industrialce da proizvode brodove, municiju, i ostalu gomilu opreme, trgovce da prave pare, fajtere da brane ove prethodne, i da napadaju tudje radi zabave Smile . Korporacije se izdrzavaju tako sto obicno uzimaju 10% od zarade svojih clanova i od toga se pravi oprema, municija  ibrodovi za igrace.
Aj dacu vam po neki dinar Smile
Ni ja nisam hteo da placam puno pa sam se prvih meseci koncentrisao na igranje misija da zaradim dovoljno para, tako da jos uvek nemam dovoljno fajterskog iskustva.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 10.04.2008. 22:09:28 »

Peco, svaka rasa ima svoje prednosti i mane, moja je Minmatar, oni su dobri sa pucanje i voznju broda, ali su glupi i sporo uce sve sto nije top Smile
Ako ti negde pisu vrednosti onih 5 parametara perception, willpower, inteligence, memory, charisma, gledaj po tome, generalno memory i inteligence su dobri za sve, a za trgovce je i harizma dobra. Perc i will su za fajtere.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 10.04.2008. 22:11:45 »

Evo korisnog linka!

http://games.chruker.dk/eve_online/character_creation.php

tu pisu vrednosti atributa za svaku rasu i podrasu. Pa mozes lepo da izaberes. Ali nije strasno i ako ne izaberes optimalno, kad tad naucis sve.
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 11.04.2008. 09:58:45 »

ja samizabrao caldar i mislim da sam naucnik nisam neki fajter ali kao sto kazes dosticci cu da budem mnogo jak kada zaradim pare polako Cool igra je odlicna bas kako ja volim i grafika je odlicna meni kaze da masina ne podrzava jacu veziju ali i ova mi se svidja samo da odradim tutorijal pa da se bacilm na zaradjivanje para.
za drugi lik kako da ga kreiram je li mi treba novi nalog ili vec kako?ili da guram ovog jednog za pocetak
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 11.04.2008. 22:01:07 »

pa mislim da treba novi nalog, ali ko zna, tamo kad pocinjes igru i biras karakter ima vise ikona ali praznih. Probaj da pitas na kanalu za help, imas ga negde dole levo.
Dade mi ideju, mozda je moguce pokrenuti vise likova i za tih 14 dana zaraditi dovoljno para i dati sve najboljem da uplatis mesec dana igranja i onda ce taj  mozda vec moci sam sebe da isplati iduceg meseca. Al moras biti vest sa trgovinom/rudarenjem/proizvodnjom. Znaci kupi jeftino, odnesi i prodaj gde je skupo i tako to.
Potrazi me u igri ako treba pomoc, ja sam Sergeant Brut.
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 23 upita.