SF tim
* 16.12.2019. 14:15:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 3 (100%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: War of the Worlds 2: The Next Wave  (Pročitano 6970 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 08.04.2008. 21:49:49 »

War of the Worlds 2: The Next Wave (2008)

Dve odrednice su dovoljne da se opiše ovaj film: očajna gluma i scenarista koji ne zaslužuje da se tako nazove.

Iako naziv sugeriše da je ovo nastavak Velsovog romana to je samo donekle tačno. Marsovci su se vratili i opet ruše gradove i love ljude, samo što se glavni okršaj sada odvija na Marsu. Ako ste pomislili da ćete videti zanimljive marsovske pejzaže, ništa od toga. Tamo se radnja dešava u brodu na kome je izgrađena kopija nekog američkog grada. Dakle, jeste na Marsu, ali sve je isto kao ovde.
Motiv glavnog lika je da spase svog sina (poznato, zar ne?). Nema masovnih scena, ima svega nekoliko likova. Ima i borbi sa hiljadama marsovskih brodova, ali sve je to urađeno bledunjavo, čak se scene više puta ponavljaju, štedeli su na animaciji.
Ovaj kadar se ponavlja najmanje 3 puta.

Radnja je često smušena, svašta je pomešano. Marsovci imaju tehnologiju "vremenske rupe" za put na relaciji Mars - Zemlja (???) i teleport-zraka kratkog dometa. Brodovi su, naravno, živi i dalje je oružje protiv njih stari dobri virus gripa.

Tokom filma ima mnogo nepotrebnih kadrova. Recimo, pejzaž neke reke, grada, neba... i to traje, i traje...

Specijalni efekti, hmmm... ima ih, ali kao da ih nema. Animacija je uglavnom loše "nakalemljena", osim onih marsovskih tronogih "hodača".

Ima tu i bisera, piloti lovačke avijacije nose najobičnije prašinarske šlemove, a lete do Marsa... ccc!!!
Nelogičnosti koje su promakle filmadžijama nisam imao volje da brojim. Evo samo dve:
Nema struje, a ima ulične rasvete mosta.
Sve je štrokavo, uključujući i ljude, i u raspadanju, a glavni tip vozi nov, besprekorno čist pikap-džip.

Gluma je očajna! Kao da ovi nazovi glumci nisu čuli da je u poslednjih 100 godina gluma 'malko' napredovala od prvih nemih filmova. Prosto mi je neverovatno da je glavni glumac sakupio čak 115 odrednica u svojoj filmografiji, čak i ako su to sve "biseri" poput ovog 'filma', koji je i režirao (kamo sreće da je umesto toga otišao na pecanje ili nešto slično...). Skoro da se može reći da u ovom filmu glume u opšte nema. Jedina svetla tačka je 'gluma' Marsovca hodača, koji je sjajno 'odigrao' scenu gripoznog bolesnika sa visokom temperaturom. Čestitke animatoru.

Čak i ako krizirate, ne gledajte ovu dosadu od filma. Bolje se nalaktite na prozor i buljite napolje, "program" koji se daje u stvarnom svetu je mnogo uzbudljiviji od ovoga.

ps, Sal, da očekujemo tvoje pljuc-pljuc po ovom filmu? Smile Ja sam nekako očekivao ovakvo s...e pa nemam entuzijazam za dalje pisanje.

http://www.imdb.com/title/tt1183733/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 19:52:46 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 08.04.2008. 22:37:12 »

Odgledao sam ga...u stvari pokusao.

Zaspao sam i probudio pred sam kraj, ono kad "modifikovanim F16 ili 18 lovcima lete na mars da aliene puknu po ushima"

Modifikovanim lovcima za put do marsa...boze me sacuvaj.

Nije mi se dalo da ga gledam ponovo.

Uopste se ne slazem sa onim sto je Mr Dan napisao..
Moje misljenje je da je sve mnogo gore nego sto je Mr Dan opisao.

Sreca da sam prespavao polovinu filma, jer bih u suprotnoim, nakon zavrsetka nazovi filma, zabio glavu u shake i plakao satima.
Cmizdrio nad okrutnom sudbinom koja me spojila sa ovom fekalijom sedme umetnosti.

Da sam japanac, verovatno bi izvrsio harakiri. Od sramote gledanja tog smeca.

Ipak, ostao sam mentalno zdrav, jer nisam "premotao" nazad i odgledaoprespavani deo. Nedo mi bog da u to gledam.

Jer, zna se u sta se ne gleda.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 08.04.2008. 22:45:34 »

Hehe, prespavao si da su ti lovci "skočili" do Marsa kroz "vremensku rupu" (kakve li vreme ima veze sa putovanjem u prostoru  Rolling Eyes).
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08.04.2008. 22:49:32 »

Nemoj me terati u iskusenje da ga pustim ponovo...idem ga obrisati sa HDD-a, za svaki slucaj.....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.04.2008. 23:01:54 »

Briiiši, briiiši... ha-ha-ha... Laughing Laughing (što bi rekli u "Ko to tamo gleda Š-produkciju" Laughing)
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 08.04.2008. 23:12:39 »

Pre ce biti "Ko to tamo place" SmileSmileSmile
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.04.2011. 23:56:59 »

Film nije dostojan nikakvog komentara.Hvala ljudima koji napisu prikaze i unapred te opomenu da film gledas na svoju odgovornost.Izvinjavam se sto "debelo" kasnim sa komentarima.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 29
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 04.06.2011. 16:25:04 »

To nije WW to je neki TV film!!!!
Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 26 upita.