SF tim
* 17.10.2019. 22:51:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: 2012 Doomsday  (Pročitano 4383 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.03.2008. 22:23:23 »

2012 Doomsday (2008)

Neko je vec spomenuo da je ovaj film cisto smece.
Dodje mi pod ruku, pa rekoh ajd da ga odgledam.

Ne da doticni nije bio u pravu, nego je njegov opis tog "filmskog dela" bio blag...

Zaista, niceg, ama bas niceg u 2012 nema za pohvaliti.

Opet sam bio suocen sa reklamom verske dogme, kao onaj Apokalipsa (isto u ovoj temi opisan)

U igri su naucnik, Meteo-strucnjak, njegova cerka misionar, mlada doktorica hitne pomoci i jos par sporednih likova koji nisu vredni spomena, kao i nabrojani uostalom, ali njih sam morao da bi opisao ono malo jada od radnje filma...

Elem, da vam je ukratko prepricam i ponovo dozivim atak na moj ukus koji i nije toliko prefinjen.

Zabelezene su velike klimatske promene u svetu i (2012 godine) i belaj pocinje

Naucnik radi na nekakvoj piramidi Maja i otkriva da ce propast sveta biti uskoro, za par dana.

Misionarka u meksiku je njegova cerka, i on je moli da se vrne na sever i potrazi zaklon jer je snimio razne belaje u svetu.

Svet sve vise zahvataju klimatske kataklizme.

Ona odbija, i ostaje tu..gonjena nagonom da se zaputi u piramidu.

Mlada doktorica oseca isti taj nagon.
Krece sa svojom poboznom majkom na put koj je ubedjuje da je dosao sudnji dan i da se pokaje.
Majka usput nestaje, kao i pilot malog aviona koji je dofurao experta za klimu u mexiko da nadje svoju cerku.

Znaci, dvoje nestalih...ima i par mrtvih, sve od prirodnih nepogoda.

Misionarka nailazi na trudnicu koja tvrdi da je bog sam otac deteta...a samo sto nije rodila.

Znaci, svi oni se zapucuju razlicitim pravcima u piramidu, ciju je tajnu provalio naucnik....

Kako se blizi sudnji cas, tako se oni konacno nalaze u piramidi i  dok se dete radja, svet ulazi u normalu.....

Kakav drek i atak na nasa cula.
Prica, rezija, gluma ...sve je to bas za sudnji dan, da ih odnese

Jako nervira ta verska propaganda, i ne znam zasto je toliko forsiraju u tim d-produkcijama.

Sumnjam da to finansira "kula strazara" ili srodna grupa.
Jeste da ima mnogo sjajnih filmova sa religijskom pozadinom, ali oni ne reklamiraju istu, nego je koriste samo za pricu i radnju filma.
Dakle, film ni za glavu ni za rep uhvatiti...poente nema, prica svedena na popovanje dok likovi putuju ka piramidi.

Teleblahbah i verska propaganda sa prorocanstvom starih Maja...ima li ista lepse za implementirati to u najniskobudjetni film?

Ajd da ipak spomenem nesto kao lepo....oni sumski predeli u meksiku, planinski ...pojave se s vremena na vreme...a i panika na ulicama San Dijega je kao eto lepo odradjena.
Ostalo je gola nula.
Ma ne zelim vise da ga opisujem...mislio sam se da li uopste da izbacim link za trejler...al ajd, vidite sami.... i budite pametni, znate da u trejler ugradjuju sve naj iz filma.
Zato i jeste jako kratak.

http://www.youtube.com/watch?v=J6fV4ztrSbY

ZAOBICI

http://www.imdb.com/title/tt1132130/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 19:41:09 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.07.2009. 20:16:06 »

Nekako spontano a ko mi kriv dodjoh do ovog filma. Prevrtao sam po starim naslovima sta da skidam i ovo nisam imao a nisam ni kontrolisao u prikazima.
Kako bilo da bilo skinuh ga podesih i odgledah.
Prevrcem po memoriji da nadjem nesto za sta bih mogao reci da je biolo dobro.
Film je dosta iskidan a trebao bi da da vezu izmedju razlicitih ljudi sa nekakvom sudbinom.
Scene pocetka kataklizme su neuverljive. Gluma je bleda, rezija takodje.
Neznam, ali mislim da je za ovakvu ideju trebalo puno vise novca da da se izdvoji da bi se nesto ozbiljno napravilo.
Mada opet s'druge strane previse su usli u polje vere i religije da bi bilo smisaono a ne religisko.
Ukratko po mom mislenju film je los. Losa postavka gluma ideja.
Mozda se sa Sal-om slazem i u tome da imam utisak da je film radjen po narudzbi sa ciljem da propagira veru. Tek tako ima nekog smisla.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.