SF tim
* 23.10.2020. 23:26:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (11.1%)
Dobro - 1 (11.1%)
Osrednje - 4 (44.4%)
Loše - 3 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 9

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Jumper - Skakač  (Pročitano 11254 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 23.02.2008. 22:20:11 »

Jumper (2008)

Konacno skinuh cekani film, pun nade i iscekivanja. Tema filma jje interesantna i na osnovu iste sam bazirao svoje nade u film.

Medjutim,film me izneverio.
To niposto ne znaci da je los ili bezveze..naprotiv cak, ali mene je razocarao jer sam ocekivao mnogo vise.

Mozda mi je utisak pokvario sasvim solidan cam snimak, koji je ipak imao jednu veliku manu.

Gornji deo kadra je odrezan, tako da se u pojedinim scenama likovima ne vide lica.

Elem, da krenemo sa radnjom...

Sa svojih 15 godina, mladi Dejvid skonta da poseduje moc teleportiranja, ili iznenadnog i trenutnog prebacivanja sa mesta na mesto.
Taj nauk je savladao propavsi kroz led zaledjenog jezera, i to prilikom povrata poklona devojci koju je skolski zloca tamo bacio.
Odoh sada da se ispovracam od tih americkih klishea, pa nastavljam...

Evo me.
Skontavsi tu moc, mladic napusta svog problematicnog oca i krece "u zivot", pljackajuci banke teleportirajuci se u sefove istih.
Na toj impementaciji dara mogu samo da mu zavidim i cestitam.. SmileSmile
Onda se vraca u rodni gradic da povede devojku u svet...

Kako bezveze...samim tim su nam toliko razvukli i oduzeli od radnje da je to za nepoverovati.

Al ajd...sta da se radi...
Onda, imamo tu i Samjuel eL Djeksona koji je vodja nekakve sekte padavana (ako sam dobro razumeo -padavani) koji kroz celu istoriju jure dzampere (jumper, u prevodu skakac a misli se na likove koji imaju dar teleportacije) a ne dzempere jer imajuy kozne mantile posudjene od brace iz matrix-a.

Dakle, imamo i to...a imamo i jos jednog Dzempera, mislim Djampera na koji nas junak natrcava, koji je mnogo namazaniji u dzemperisanju po svetu i koji ga upozorava na sektase...

Onda, klasika...-njih dvojica se utale i obracun stoljeca pocinje....

Sta vise da vam pricam....film je onako srednja zalost sa tendencijom ka dobrom sci fi filmu, mada se u celom od sci fi-a spominje samo jednom crvotocina i nista vise.

Dzemperi skacu po lepo izabranim lokacijama i vode nas onde gde bi i ja skakao da mogu...

Zezancije sa tim darom su im extra, sto dokazuje da ja nisam najgore dete ovde.. Smile

Muzika je fenomenalna, i kao da ide malo "brze" od ritma filma, koji je da spomenem i njega, divlji i nepredvidljiv.

Najuloga pripada drugom dzemperu, onom Griffinu.
Dao je osvezenje filmu.

Zbunjujuce je pojavljivanje Dejvidove majke u filmu, samo na tren.....a i ona je kao neki padavan koji koka Dzempere. Da razjasnim, napustila ga je kada je imao 5 godina i otad je ziveo sa caletom...keva se uhvatila noge da ne bi njega morala koknuti.
Kakva glupost zacinjena dramaturgijom na razini kasandra i elmundo produkcije...
Opet mi muka...izgleda da cu opet rigoleto odsvirati....

Znaci, lik keve je totalno bespotreban i bezveze, ako izuzmeno da ga je spasila iz italijanske murije, sto je opet bezveze jer on je dzemper, mogao se sam spasiti....

Ma, ko ce to sve pohvatati...zaspao sam pred kraj filma, ali sam kroz polusan uspeo uhvatiti extra tabacinu, kada je obracun poceo.

Tehnicka strana filma je sasvim pristojna, a glavni adut, kao sto rekoh vec, muzika.
Ipak, ne mogu se oteti utisku da je projekat preambiciozno zamisljen, i da su jedan Rat i Mir hteli ugurati u otprilike 90 min radnju..
Sve u svemu, film nije uopste los, ali ja sam se nadao boljem, s obzirom na temu teleportiranja.
Mislio sam da ce biti u rangu I am Legend.

Ovako je u rangu AvP 2....sto znaci, vredi pogledati...

Evo trejlera
http://www.youtube.com/watch?v=9rz5NekSUTM

Preporuka

http://www.imdb.com/title/tt0489099/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 19:54:10 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.04.2008. 20:30:48 »

Odgledao i ja. Sasvim prosečan film sa solidnim efektima skakanja.
Sve se slažem sa Salom. Radnja je bljak sapunica i to omladinska. Nisam zaspao kao Sal al' da mi je bilo dosadno, jeste.
Kako li je zaradio 200+ miliona u svetu???
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.04.2008. 22:30:50 »

Cuj kako je zaradio kesh.....

Zapadni ljubitelji zanra nisu kao mi...mi koji smo imali cenzuru.

Ja znam da je nas , srpsko ex-yu ukus zanra jedan od najmerodavnijih....

LeGvinova i Silverberg...oni su kao " trecerazrednii" na zapadu.
Zasto? Zato sto je zapad tehnoloski okrenut u zanru.

Zapad ne interesuje socijalni zivot buducnosti, nego samo tehnoloski.....

Svi uspesni sci fi filmovi su to dokazali.
Od Blejd Ranera, preko Terminatora i Survival horora.

Pogledajte Star Wars serijal....gde akcenat?
Na tehnologiji...koji se u istom sluze kao bogom dat.Naravno sa primesama fantasy-a.

Cak u mitologiji serijala (Dzedaji) su uveli tehnologiju..kroz light sabere, star destrojere i falcone...sve tehnika..
A gde tu sociolosko definisanje individue?

Ima ga, ne kazem...al koje?
Princeza i svercer...klasika...crno belo imate u svakom americkom filmu.
Cak i u spanskim serijama.

Zasto se ameri i holivud ne drznu da filmuju i rimejkuku Tarkovskog? Zasto Holivud ne napravi Stalkera, istinsku ikonu SF-a?

Produvali ga sa Solarisom, dobili po ushima (zasluzeno).....

E zato je najgluplji znj sf film uzeo kesh, a buduci rimejk Stalkera nece uzeti dinara.

Zato sto zapadni idioti gledaju sf umetnost kao obican avanturisticki film.

H. Poter, Skajvoker ili baja iz Stalkera su njim aisti..dva sata zabave.

Eto.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 10.04.2008. 00:00:27 »

Ko zna kako je pocelo, gledacemo mi i nastavak.
Sačuvana

elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 07.04.2010. 11:53:08 »

Ako kažem " žali bože" utrošenog vremena,shvatićete! Tipična tinejdžerska pričica   grrr cakano upakovano,bez korena, a kraj, najverovatnije u nekom nastavku   grrr
Sačuvana
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 07.04.2010. 21:34:04 »

Pošto sam prvo čitao knjigu film me je totalno razočarao. Ubiti osim naslova i teme teleportacije nemaju ništa zajedničko.Od mene loše.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 29.08.2010. 16:16:22 »

Odgledao. Pretpostavljam da je ekipa filma skakala sa mesta na mesto kako bi snimila na brojnim lokacijama.
Scenario je na nivou ideje (toliko puta vidjene) o ‚‚drugačijim‚‚ i ‚‚policajcima‚‚ koji ih jure. Nema nekog posvecivanja likovima

Efekti su mi se svideli (ceo film su efekti)
Devojka je slatka, Samuel kao negativac.... Jok  Mr. Green
Anakin izgleda sve mladje iz filma u film

Ako posmatramo kao prvi deo, moramo sačekati nastavke za ocenu .
Ako posmatramo kao jedini  film - malo konfuzno ali ok da prodje vreme.
 Meni lično liči na uvodnu ep neke visokobudžetne serije.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 13.02.2011. 19:09:49 »

trudim se da budem sto kraci,iznosim misljenje ne da bih nekom preporucio ili odvratio od filma,ali zaista nemam zelju da pogledam opet
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 13.02.2011. 20:22:00 »

Bilo bi lepo da ne budeš što kraći već da napišeš zašto ti se dopada ili ne dopada neki film.
Slobodno piši duže komentare. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15.02.2011. 20:21:56 »

Sa zadovoljstvom.Stvarno ne volim teen filmice gde se odlicna ideja,specijalni efekti i stalno prisutno vijanje dobra i zla(sto naravno mora da postoji)komercijalizuje da bi film bio prihvatljiv sirokim masama,odnosno da sadrzi i sf,fantaziju,akciju.Mislim da dobar sf film mora da sadrzi predhodno nabrojane elemente ali se zna koji kada i ukojoj kolicini.Ovde su se producenti zaista dobro potrudili da film bude porilagodljiv i mladjoj populaciji i tinejdzerima,ljubiteljima fantastike,poznavaocima sf itd.Za svakog ponesto.Kod mene to ne moze.
« Poslednja izmena: 15.02.2011. 21:19:52 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 08.03.2011. 17:45:28 »

Izgleda da sam ja jedini kojem se ovaj film svidio, od ideje, efekata, pa do izabira glumaca (Diane Lane mi je uvijek bila simpaticna) i mjesta radnje.

No da se osvrnem na veliko negodovanje i razloge zasto se mnogima film ovdje ne svidja, jer eto pravljen je za mase?! (a kako ce drugacije zaraditi i dati povrat onima koji ulazu pare u isti film??) Ahhh da, taj sretni kraj bi bio najbolje da se nije desio, onda bi film i za SF time mogao proci.  Mr. Green

Slazem se sa goldengaidin-om, da film djeluje kao dobar uvod u neku seriju, cek... to vec koristeno za heroje...  Mr. Green
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 08.03.2011. 18:29:20 »

Evo i ja mislim da film nije los, tj., da moze da se gleda a da se kasnije ne kaje. Mislim da je ideja dobra, gluma dobra i opsti utisak je dobar.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 08.03.2011. 20:07:27 »

Film za dečake ... ništa naročito ... ili sam ja očekivala previše ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 08.03.2011. 20:47:26 »

Film za dečake ... ništa naročito ... ili sam ja očekivala previše ?
kapiram se sa tobom u 90% komentara         cvece Srecan osmi mart                                                               
« Poslednja izmena: 08.03.2011. 20:50:22 od robi75 » Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 08.03.2011. 21:10:24 »

Slazem se da u film treba uloziti pare,u startu od toga zavise specijalnim efekti,glumacka postava itd.Ja sam govorio o tome da bi mi se film mozda svideo pre desetak godina kada sam bio mladji,kada su mi se dopadali filmovi takve vrste i kada su mojim licni kriterijumi bili nizi.Naravno da postujem svacije misljenje ali moram priznati da postoje prava remek dela(istrebljivac,osmi putnik,odiseja)koji su snimljeni bez unapred spremne taktike da se film dodvori bilo kome sto za mene sa Jumper-om nije slucaj.Pozz svima pozdrav
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 26 upita.