SF tim
* 26.10.2020. 06:48:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (50%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: AVPR: Aliens vs Predator - Requiem  (Pročitano 5406 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.02.2008. 15:40:30 »

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)

Konacno da odgledam ovo cudo od filma....mudro sam sacekao DVD rip, jer u cam verziji su sve tamne scene bas tamne, nista se ne vidi....u rip-u, vidi se jedva nesto, ako ne posvetlite monitor.

Elem, Predatorima dojadilo da jure klasicne Aliene, kao nisu vide izazov, pa su zbog toga na jednom Predatorskom brodicu ukrstili svoj DNK sa xenomorfnim.

Naravno, experiment uspeo, ali i previse....
Novoizlegli superxenomorf otima se kontroli i sukob na brodu pocinje.

Naravno, usled besomucnog krkanja po brodu, isti gubi kontrolu i posto se "slucajno" nasao u blizini (jako blizu) Tere pada na istu.

Dalje, scena dva...
Otac i sin, u all american duhu love zajedno po sumi.
Nailaze na olupinu predatorskog broda i naravno xenomorf, jedini preziveli, ih spopada i impregnira svoja xenojaja u njih.

Na maticnoj planeti predatora (jako lepo prikazano, ali nazalost kratko), glavni baja prima signal i videozapis o celom cirkusu i krece put Tere, da se obracuna sa xenomorficem.

Ali malo sutra...u medjuvremenu, Xenomorfic impregnira pola grada i odjednom masa aliena ceka glavnog huntera predatora, usput skracujuci vreme kokajuci sve zivo po malom i tihom all american gradicu.

To vam je sve u prva tri minuta filma.

Onda, ide radnja toliko isklisirana da coveku pripadne muka...
Pazte sad ovo...mladic, dostavljac pizze trza na naj zensku skole...koja se opet zabavlja sa naj zlocom skole.
Ona ne ostaje imuna, nogira zlocu i nova ljubav je rodjena..
Pizza boy naravno trpi batine i sikaniranje od zloce, ali ljubav je jaka kao dzedajska sila...

Kako ovo smrdi na one teen komedije...bljak.

Onda, njegov brat, bivsi robijas se vraca u grad...hehehehe...klasika.

Ima jos tih all american likova...pazte sad ovaj biser.
Marinac (zenski marinac, kako se kaze, marinka? ) se takodje vraca na odsustvo u grad i pokusava da uspostavi odnos sa cerkicom koju njen muz odgaja dok ona zavodi demokratiju po svetu....

Toliko sto se tice likova..a ima i nezaobilazni serif, umalo ga ne zaboravih.

Radnju filma mozemo komotno podeliti u tri dela.
Prvi je onaj trominutni, gde se bas vidi akcija.

Drugi deo je za plakati...u konceptu sf akcionog filma bez poente i ideje su ocajnicki zeleli da uguraju dramu kroz nabrojane likove.

Mislim, ja sam hteo da vidim kako se sibaju alieni i predatori, bez ikakve simbolike ili dubljeg znacenja....a ne da razmisljam zasto mala cerkica oce da joj tajo cita pred spavanje umesto mamica koja se vrnula sa boga pitaj kog ratista...strasno.

Onda pizza boj...jeste pokupio moje simpatije, ali sta mene boli uvo sto on balavi za onom fuficom, a ona se lozi na njega uprkos glavnoj faci skole?
Ima bezbrojnih lepih drama i teen komedija na te teme.
Bez veze je prikaz tih odnosa oduzeo veliki deo filma.
Valjda su filmadjije htele da prikazu okolnosti pod kojim ce se dati likovi boriti rame uz rame (a nekom ce rame biti i odvaljeno usput od strane aliena ili predatora)....

E, zadnji deo filma je ono pravo. To se trazi od was mozgen sci-fi action ratatatata filmova.
Taj zadnji deo me odusevio....jedina mana je sto je u igri samo jedan predator...ipak bi bilo bolje da ih ima vise, pa da i oni ginu.
Al eto, daj sta das....
Alieni se nakotili ko gamad, predator ih svojim arsenalom krpi ko sumanut...grad ostaje bez struje, alieni se kote iz prsa stanovnistva...samo organizovana populacija ih mastrafi gde stigne....krici, krv, uzas, kiselina i Predatorsko cvokotanje kljovama uz pobednicko zavijanje.
Lokacije makljaza su logicno izabrane.
Lokalna elektrana kao jedan od level-a za okrsaj je lepo pojasnila zasto je grad bez struje

Nije mi se svidelo sto su izabrali bolnicu za divljanje xenomorfa.
Verovatno su hteli preneti onu jezivu atmosferu iz Aliens-a sa igrom svetlosti i stroboskopskim svetlom.
Takodje mi se smocio scenarista kada sam video scenu kako xenic ulazi u sobu sa tek rodjenim bebama ...
Isto kada zenu na porodjaju kljuka svojim xenojajima...
Jeste da volim horor, ali ovo nije to. Ovo je morbidnost do bola.

Na pocetku filma impregnira decaka, zatim bebe u porodilistu i na kraju celo odeljenje trudnica....posle se izlezu iz istih, i to ne jedan, nego vise njih istovremeno.

Ako je to ono sto tamosnja publika voli da gleda (scenaristi i pisu ono sto raja voli ) onda su bolesna nacija do bola, i neznaju granicu izmedju horora i morbidnosti.

Kopiranje Aliens-a sam uocio i u sceni kada nacionalna garda ulazi u grad (ima i to), i kada komandant u svom komandnom vozilu gubi kontrolu nad svojima i nezna sta ce.
Scena je cista kopija, ali ne traje dugo.
Na kraju filma se cak pojavljuje karakter Yutami, iz "Weyland-Yutani" kompanije, filma Alien, za koju je Lt Ripley vozila Nostromo...

Glumci su valjano odradili posao, rezija takodje...sem u scenama borbe aliena i predatora. Cini mi se da je preblizu snimano, pa nevidi se ko koga kiselinom, a ko koga kopljem i fotonom sa ramena.. Smile

Muzika sasvim OK, ali su zato dijalozi zakazali.
Ponekad debilozni i bez mozga.
Ali sta je tu je....U film je ulozeno dosta, to se vidi.
Ne bih ga smatrao b produkcijom.

Necu da ga poredim sa prvim delom, jer nema mnogo veze sa njim, a i koncept mu je drugaciji.
Sumarus....ko voli malo da se zabavi, a uz to je xeno fan, eto filma za to...

Velika mana filma je ta dramaturgija koja odvlaci nit od makljaze .
Glupe dijaloge bi i oprostili, jer ovo i nije film za "dublju analizu" i simboliku...

Ako nista, vredi barem zadnji deo filma...
Pogledajte ova dva trejlera, mislim da vredi....

http://www.youtube.com/watch?v=uvVwRKHIkeA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZaqldqBKCZU

Ko voli, nek izvoli....PREPORUKA

http://www.imdb.com/title/tt0758730/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 19:58:56 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.04.2008. 22:04:21 »

Čučao mi na hardu ovaj film dugo i tek sada sam uspeo da ga odgledam. Proteglo se to gledanje na dva dana, toliko mi je bio zanimljiv... Rolling Eyes
Sve vreme sam imao utisak da gledam neku "B" produkciju. Nepoznati glumci, radnja u nekom američkom gradiću u bestragiji, odsustvo smislene radnje (kao što reče Sal)...

A i ovi tuđini... sa onako jakih 'uloga' spadoše na tezgarenje u ovom filmu. Shocked
Osim toga, toliko ih potamaniše, da bi trebalo javiti nekoj NVO da se angažuje i proglasi ih za zaštićenu vrstu. Neki predator (a i šire  Mr. Green) će da zaglavi u Hagu...

Meni je bio dosadan film, ništa novo nisu uneli.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 15.04.2008. 11:49:17 »

Sve vreme sam imao utisak da gledam neku "B" produkciju. Nepoznati glumci, radnja u nekom američkom gradiću u bestragiji, odsustvo smislene radnje (kao što reče Sal)...

to su glumci koji imaju sporedne uloge u aktuelnim americkim serijama... sto samo po sebi govori koliko je film otaljan, uz mogucnost da biraju nekog od armije sjanih glumaca iz ranijih alien i predator filmova (koliko je samo marinaca u aliens i svi su genijalni) koji su mogli da napreve jos jednu ulogu u franzi, oni su gledali kako da dobiju trenutno sto popularnije sa najmanje para...  verovatno nisu ni imali kastnig  grrr
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.