SF tim
* 27.09.2020. 22:12:09
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: D-War (Dragon Wars)  (Pročitano 3075 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.01.2008. 23:12:20 »

Dragon Wars D-War (2007)

poznat i pod nazivom D-Wars

Cisti fantazi film, sa svim elementima istoga ali nazalost u najgorem izdanju.
Mozda preterujem u predhodnoj izjavi, ali na jednom od najvecih movie rewiev sajtova, http://www.rottentomatoes.com/
su ga toliko napljuvali da sam valjda pod utiskom njihovih nebuloza.

Film nije uopste toliko los, ali nije ni sjajni predstavnik svog zanra.

Ne mogu da odredim sta mu fali, ali definitivno nema onog "dodira" fantasy-a..

Elem, vecita borba dobra i zla, u ovom paketu stigla kroz mitoloske zmajeve.
U staroj koreanskoj legendi, horde mraka jure neku devojku koja nosi beleg zmaja na ramenu.
Ona, koliko sam ja skontao, je neka nedostajuca karika izmedju nebesa i dobrih zmajeva, ali i losih.

On, glavni dobri baja, je opet leva ruka glavnog i matorog carobnjaka koji cuva tu "kariku"

Naravno, na radost romanticnih gledaoca a narocito gledateljki, dvoje mladih se zavole i zarad dobra i mira u svetu odlaze zajedno u smrt...lepi, mladi i puni ljubavi jedno za drugo skacu u ponor litice progonjeni zlim zmajcekom.

Prilikom pada on uzvikuje njeno ime i hteli ne hteli, suza niz ledja krene...
Ali, pripremite peskir i posebnom tehnikom brisite suze sa ledja, jerbo oboje lovera se reinkarnisu 500 godina posle, i to u Beogradu.

Zezam se, kakav Beograd..SmileSmile
U pitanju je onaj njihov Los Angeles. Tamo se oni pojave ponovo.
Kako se mladoj blizi 20-ti rodjus, tako se horde mraka vracaju iz tame da jednom za sva vremena uzmu mladu i zrtvuju je glavnom losem zmaju.

Tarapana na uicama pocinje..armija USA u ulicnim borbama protiv zlih zmajeva, oklopljenih ratnika tame i njihovih "tenkova", nekakvih spodoba od dinosaurusa sto nose lansere raketa na ledjima.

Naravno, top gun piloti u helikopterima iznad grada u masovnoj vazdusnoj bitci koju LA nije video dosada...

Pocetak filma, sa radnjom daleko u proslosti, je zaista obecavajuci.
Raskosna scenografija, njihove ondasnje nosnje, demonstracije borilackih vestina i magija me na tren podsetilo na extra sjajni fantasy film "Skriveni tigar, pritajeni zmaj".
Ali samo na tren.

Onda, sto mi se posebno dopalo, ali me nije izbilo iz frizure su one borbe zmajeva i USA army na ulicama LA-a i iznad.

Efekti su jako dobri, i zaista se trudilo da sve stima.
Zasmetalo mi je malo sto su nasi junaci onako neranjivi, narocito onda kada pice autom 120 na sat, a zmajevi ih prevrnu tako da se tumbaju jedno 20 puta preko krova i zivi izadju, ali sta sada...da nije tako, bili bismo uskraceni za tu akcionu scenu ili bi film imao jako glup zavrsetak.

Kada vec pricam o zavrsetku, mislim da je preambiciozno uradjen.

Sve blesti od efekata, samo neke magije iskacu i zaslepljuju...kao u diskoteci, neznas koja boja odakle bije.

I na kraju, da li da kazem....ma reci cu...
Opet ce romanticnim poteci suze niz ledja.

Nista posebno, nista sjajno...ali nije ni kako oni fol kriticari opisuju film.
Mozda se mogu sloziti sa jednom izjavom da je "najgori visokobudjetni film", ali ostala pljuvanja su nezasluzena.
Kako god, ovo je nas sajt, i moj prikaz.

Film vredi pogledati, ako nista ima lepu pricu, osrednju glumu, atmosferu pomalo predvidljivu i spektakularan, preforsiran zavrsetak.

Prava popodnevna "was mozgen" razbibriga.
Ako ga tako dozivite, necete se razocarati.

Preporuka

http://www.imdb.com/title/tt0372873/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 19:34:33 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.