SF tim
* 15.12.2019. 23:52:11
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: I Am Omega - Ja sam omega  (Pročitano 4533 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 30.12.2007. 23:20:04 »

I Am Omega (2007)

Najadekvatniji prevod naslova ovog filma bi bio Ja sam poslednji.
Poslednji, malo sutra.

Izbor naslova , I am Omega, filmadzijama je posluzio samo da privuku gledaoce, nesumnjivo ih podsecajuci na extra filmove "I am Legend" i The Omega Men".

Ovaj film nema nista zajednicko sa spomenutim, sem naslova i temom, tj, okruzenjem radnje.

Elem, nekakva posast je istrebila stanovnistvo zemlje i vecinu pretvorila u nekakve spodobe -zombije, pa defaultu uvek gladne ljudskog mesa.

Nasa junacina, u bukvalnom smislu te reci a videcete i zasto, zivi sam sa nekom lutketinom u svojoj kuci boreci se protiv zombosa i usamljenosti.

Vezba kung fu u dvoristu i brutalno ga primenjuje na inficiranim.

Brat zna i da se olesi pivom iz konzerve ....

Jednog lepog dana, prima poruku na svom laptopu ni manje ni vise nego preko interneta.
Javlja mu se devojka koja nosi antitela za posast u svojoj krvi (kako naivno) i kaze mu da je zarobljena u gradu i moli ga da dodje po nju.

On ladno odbija, jerbo nece da rizikuje zivot zbog neke tamo zadnje nade clovecanstva.

Mada, ima on i deblji razlog.
U casovima dokolice je postavio eksploziv svuda po gradu (Los
Angeles-u) na gasovodu i zeli da ga digne u vazduh (ni manje ni vise -celi grad).
Konta da nema vremena, jer tajmer otkucava (kako glup dramski efekat)

Ipak, dolaze mu na kapiju dvojica ex marinaca, kazu da su iz neke armije prezivelih i prisiljavaju ga da ih vodi u misiju spasavanja zenske.

Kada jedan od ex marinaca gine, Ricard (nasa faca) nastavlja sam i nalazi devojku.

Onda dolazi drugi marinac, izroka Ricarda i ostavi ga ranjenog na ulicama LA i otkriva mu da nikada u zivotu nije ubio "kolegu vojnika"

Mislim, sta reci na tu nebulozu?
Pazte sada ovo, najveci biser medju budalastinama kojima film obiluje.

Izresetanih nogu, Ricard ustaje, seda u napusteno auto, spoji zice i POGURA GA da upali.
Sam i izranjavan sa par metaka u rame i noge.
Cak trceci gura onu americku grdosiju od auta...

Ja onomad, kada sam gurao zdrav i prav svoju krsinu da upali, ispustao sam dushu i molio komsije i sugradjane da pomognu...

Onda Ricard onako ranjen pici za njima i nalazi vojnika, Vinsenta, sa devojkom.
Vinsent se taman spremao da je siluje, objasnjavajuci joj da ona ovom svetu nije potrebna jerbo je stanje trenutno najbolje..Jaki ostaju, bolesni, neradnici i fukare umiru.

Znao sam jednog malog brkicu koji je tako kontao pa zapalio celi svet pocetkom cetrdesetih....

Vinsent je takodje otkrio da on ne pripada toj armiji zdravih i prezivelih i da je iskoristio Ricarda samo da dodje do devojke ...cak je kaze i znao da se Ricard spremao dici grad u vazduh, jer su ga "pratili"

Ovde dolazimo do druge najvece budalastine u filmu.
Zasto su ex marinci rizikovali svoje guzce i naterali jadnog Ricarda u grad ako su hteli zensku olesiti?

Trebali su samo sacekati par sati da timer dojde do zere i BUM, nema grada, nema zenske...

Mora da je reziser totalni debil, ili su njih dvojica debili.
Ja mislim da su svi kolektivno debili, jer film ne vredi ni pisljiva boba.

Internet u funkciji, grad pod naponom (sve na struju radi, ama bas sve), limenke piva koje se nisu ubudjale...a na pocetku se lepo vidi da je Ricard bio mali kada mu je mama od zombija stradala.

Znaci, jdno 30 godina nakon infekcije i odumiranju drustva i dalje rade elektrane i internet....
Zaista sam se bio opasno naljutio na rezisere i scenariste sto nas smatraju tolikim debilima...

Kretenizam se takodje oslikava kroz scenu kada on nju nalazi, pa traze vozilo za beg...

Sakriju se od zombosa iza kontejnera i Ricard dize flasu koja ih umalo nije odala i oce da je ubaci u kontejner.
Pazte sada...otvara poklopac kontejnera i iz istoga iskace zombi....mislim, sta trazi zombi u kontejneru?
Tesko logicko pitanje ciji odgovor se ne nazire ni u teletabi lend-u

Jos jedan debilitet...
Kada nasa kung fu junacina spasi devojku od ludog vojaka, seda za volan i pici iz grada da izbegne eksploziju.

Tom prilikom se setio da je izranjavan i jedva gleda drzeci volan.
A zenska kraj njega sedi ladno i dopusta polusvesnom liku da upravlja autom piceci ga 120 na sat kroz grad....

Onda BUM, grad leti a njih dvoje se zaustave da mu ona flasterima sanira rane.

Pacenik zivne i pocne ispitivati jezikom devojcine krajnike, zaklanjajuci zalazece sunce.
Bljak.

Onda sedaju u auto i idu da se pridruze prezivelima...
Kako patetican kraj, preslikan iz spanskih serija...

Prica je sasvim dobra i ne izlazi iz okvira sf survival akcije.
Rezija je ocajna, a akcione scene borbe su pravi promasaj.
Kao da su u iste hteli da unesu dozu humora, oslanjajuci se na one stare hong kong kung fu filmove.
Nasa junacina cak nun cakama sredjuje zombije.
Kakva budalastina, imajuci u vidu da je naoruzan do zuba.

Da zakljucim i zaboravim na ovaj patetican pokusaj od filma.

Dobra prica, losa gluma, losa rezija a muzika da bog sacuva...
Mogli su na osnovu te price napraviti jedan lep i dobar sf akcioni film, ali su ga uprskali debelo...najvise sa onim opisanim idiotlucima.

Evo i trejlera, ako imate volje....moju je film ubio.
http://www.youtube.com/watch?v=5qwF3JV8kR0

I neoprostivo sto gledaoce navlace sa naslovom filma...bolje da su ga nazvali I am Idiot.

Pogledati samo ako vam neko plati za to...i onda, trazite duplo.

http://www.imdb.com/title/tt1075746/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 19:19:56 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.10.2010. 04:34:38 »

Ovo je jedna od najvecih budalastina koje sam gledao ove godine Smile
Ne znam koji me djavo terao da pustam uopste
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.