SF tim
* 14.11.2019. 17:54:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 2 (100%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: AVH Alien vs. Hunter  (Pročitano 3055 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 10.12.2007. 11:41:29 »

Alien vs. Hunter (2007)

Uspeo sam da pogledam ovu bljuvotinu, uz obilno zveranje na sve strane mimo monitora (na šta sam sve spreman zarad SF tima Smile)

Film je pravo čudo, od početka do kraja je obično đubre.  udri Ni jedan element nije urađen kako treba. Ima kadrova u kojima jadni kamerman nije uspeo da uhvati sve glumce pa se nekima vidi samo pola glave. U odrazu na prozoru iza glumca mogu se videti članovi ekipe kako se zamajavaju. Ton je pun šumova, pa muzika, koja za divno čudo, nije totalna propast, ne dolazi do izražaja.

Iako naslov i radnja predstavljaju besramnu krađu Osmog putnika i Predatora, sa ovim filmovima nema nikakve veze.

U okolinu nekog mesta ko_zna_gde pada kosmički brod iz koga izlazi čudovište koje tamani sve na šta naiđe. Lovi ga, iz zabave, Lovac iz naslova, ali usput ubija i ljude koji mu stanu na put. Sve se dešava u šumici (najjevtinija "scenografija") i nedefinisanom spletu tunela.

Čudovište liči na hipertrofiranog pauka veličine automobila sa torzoom i glavom u obliku neke maske sa sve "opasnim" zubalom. Za ovako bednu produkciju pravo je čudo koliko je solidno urađen u scenama gde je sam, ali nema ni jednog kadra u kome je u direktnom kontaktu sa glumcima. Izgleda da je "majstor" specijalnih efekata rekao producentu, "Evo, ja uspeh da nacrtam pauka kako pretrčava preko proplanka, više ne tražita od mene!". I nisu mu tražili.

Za horor u filmu je zadužen upravo ovaj "Alien". Sve scene izgledaju iste, čuje se njegovo "urlikanje", vidi se glava uz nesuvislo drmanje kamere. Scene koje bi trebalo da vam uteraju strah u kosti nateraće vas u plač, od muke što u opšte gledate film. jooj poster_stupid

Lovac bi trebalo da imitira Predatora, ali liči na olinjalog, dobro oklopljenog igrača ragbija. Na glavi ima kacigu koja na licu liči na gas-masku bez proreza za oči. Od oružja ima samo pušku koja ispaljuje zrake, uz glasan zvuk, naravno... ccc Prilikom pucanja iz nje Lovac je zadivljujuće neprecizan, ni slona u zoovrtu ne bu uspeo da pogodi, ali glavni dasa od prve utepa čudovište.  udri

Ovaj film bi trebalo kao kaznu prikazivati nestašnim studentima akademije, budućim režiserima, scenaristima... i govoriti im, "Ako ne budete učili, snimaćete ovakve 'filmove'!"
Sve je ovde zaista očajno. Glumci koji nemaju pojma o glumi, glumice koje ne "izgledaju", kamerman kome je kamera preteška, ton majstor koji više voli da snimi cvrčke nego glas glumaca itd, itd... lose udri

Kopija koju sam gledao je DVD5, dakle, nije prošla završnu digitalnu obradu, a sumnjam da će je ikada i proći. Mislim da je budžet ovog filma bio manji od cene tableta za smirenje koje će retki gledaoci morati da uzmu, da bi prežalili novac i vreme koje su uložili u gledanje ovog smeća.
Titla za naš jezik još nema ali nije ni potreban, nema se šta prevoditi.

Jedva čekam da na IMDB otvore glasanje da mu dodelim zasluženu 0 (nulu!). angry2
(edit: Ipak nisam uspeo da mu dam nulu, 1 je najmanja ocena. Njegova prosečna ocena je prevelikih 1.2 od oko 900 gledalaca. Ovo je najniža ocena koju sam do sada video na IMDB.)

http://www.imdb.com/title/tt1094162/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 18:12:27 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.