SF tim
* 08.12.2019. 22:44:31
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (25%)
Osrednje - 2 (50%)
Loše - 1 (25%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Volkodav - Vukodav  (Pročitano 7177 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.12.2007. 00:34:15 »

Volkodav iz roda Serykh Psov (Волкодав из рода Серых Псов) (2007)

Ako se secate starih ruskih bajki, ali na nov nacin.

Evo sad sam odgledao film, traje 2 sata i 10 minuta

meni se barem svidja, u sustini borba dobra i zla, ali radnja nije zbrzana kao u americkim filmovima vec se polako razradjuje
ne zelim da prepricavam pricu jer ne umem

evo i http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=380 za knjigu

pasce i pazarenje izgleda sa moje strane

SuzanKalvin

Vukodav film je pravo razocarenje u odnosu na knjigu, jer je iz knjige uzeta samo ideja o Venu iz roda sivog psa koji nosi slepog misa sa sobom, i jos nekih par sitnica na samom pocetku filma. Imam utisak da su iz knjige nasilno cupane neke scene, kao sto su; Lecenje slepog misa, propoved svestenika bogova blizanaca, knesaricina zelja da rodi sina sa Vukodavom umesto sa svojim verenikom Vinitarom, scena borbe u drevnom svetilistu, sudjenje zeni koja je pomogla jednom detetu da dodje na svet, kao i najjaca scena borbe na uskom kamenom prelazu gde je Vukodav skoro poginuo.
Sve ostalo u filmu je potpuno drugacije od knjige, i razvodnjeno da se stice utisak o jednom veoma losem filmskom delu.
o glumi ne mogu da sudim jer je glupo porediti ovaj film sa holivudskom produkcijom i engleskim govornim podrucjem. Pa mozemo reci soidno odradjen posao. Za specijalne efekte je normalno reci da su dobri jer Rusi izgleda da u tom poslu postaju sve bolji i bolji. Muzika se malo ne uklapa u celu tu pricu o slovenskim mitovima ali njih i onako ima premalo u filmu, pa ne smeta.
Veoma me je razocarala ekranizacija knusa Vinitara mladjeg, ocekivala sam lepseg i mladjeg odlucnog muskarca koji je sposoban da ispravlja greske svog oca, sposoban vladar i izuzetan ratnik, kako je to opisano u knjizi. U filmu on ispade sisica koji je svoju verenicu tek tako dao nekom bivsem robu, jos i ubici svog oca:roll:
Mogli su to bolje da odrade. A opet razocaro me je izgled samog Vukodava. Ocekivala sam da to bude ruzan covek bez zuba, sed, prepun oziljaka ali misicav i vecito bos. A oni izabrali nekog manekena, fuj, koji se cak nije ni izuo.
U odnosu na film knjiga je veoma bogata i zanimljiva, jer radnja ne prati od pocetka iste likove, vec prati glavnog junaka na njegovom putu gde stalno upoznaje nove i razlicite ljude, gde neki prirastu, zbog svojih osobina, citaocu za srce. Izgube se povremeno ali ih ponovo srecemo kroz nekoliko glava sasvim slucajno na putu kojim ovaj Ven prolazi.
Stoga, strogo preporucujem prvo citanje knjige pa onda gledanje filma, jer radnja filma ce samo zbuniti citaoca, posto price nemaju nikakve veze jedna sa drugom.

http://www.imdb.com/title/tt0416316/
« Poslednja izmena: 16.01.2011. 01:42:30 od dan555 » Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.09.2010. 17:34:23 »

Film mi se svideo ali pretpostavljam da neće imati to značenje onima koji nisu čitali knjigu.
Nešto kao Star wars knjiga nakon filma.
Nešto za fanove kome nedostaje mnogo toga iz originalnog dela, ipak pristojno .

Inace postoji i ovo
Molodoy Volkodav (2006) (TV)
http://www.imdb.com/title/tt0464624/

Samo ni traga ni glasa o njemu  Crying or Very sad
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.