SF tim
* 16.12.2019. 14:52:24
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Earthstorm  (Pročitano 3683 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 10.10.2007. 01:57:18 »

Earthstorm (2006)

Ovaj TV film je čist SF. Snimljen je prošle (2006) godine.
Naleteo sam na njega tražeći filmove na RS-u, a pošto mi je potpuno nepoznat, proverio sam na IMDB-u i video da ima "izvanrednu" ocenu 3.8/10. Prvo sam odustao od preuzimanja, a posle nisam izdržao da iskoristim jedinstvenu priliku da napišem prikaz filma za koji ga već nije uradio Mr Sal.Very Happy

Ogromna kosmička kamenčina udara u tamnu stranu Meseca, izbacujući mnoštvo stenja, koje će tokom filma povremeno padati na Zemlju. Glavni problem je novonastala pukotina koja se širi i preti da od Meseca odvali veeeliki deo, koji bi potom udario u Zemlju, satirući sve živo na našoj lepoj planeti.

Ako mislite da će ovo pitanje rešiti NASA ili US Army, grešite, to će uraditi ASI (Američki svemirski institut), kome su na raspolaganju i šatlovi i vojne nuklearke.
Na žalost, tako važna institucija nema ni jednog stručnjaka koji bi znao kako da zatvori pukotinu, pa u pomoć pozovu tipa koji ruši zgrade eksplozivom, da je on "sruši".
Dotični, Stiven Boldvin, za ovu priliku sa smešnom frizurom i gomilom sala, taman kako treba da izgleda akcioni heroj, Rolling Eyes bez ikakve pripreme biće u tročlanoj posadi, koja će za par sati (tu su impulsni nuklearni motori, dodati šatlu na bokovima) odleteti do Meseca i srediti stvari.

Nizak budžet filma vidljiv je u većini scena. Statisti svuda nedostaju, pa se tako rušenje velike zgrade odvija na bukvalno praznim ulicama a u komandnom centru je tek po koji operator. Sam taj centar izgleda kao loše opremljena kancelarija, sa laptopovima na stolovima, za kojima niko ne sedi i par većih monitora na uglavnom praznim zidovima.
Unutrašnjost šatla liči na kantu, sa običnim kancelarijskim foteljama, takođe praznim zidovima, i nešto malo ekrana.
Spolja izgleda kao metalna igračka, podsetio me na brodove Flaša Gordona iz 30-ih godina. Very Happy
Štedelo se i na glumcima, osim Boldvina ostatak ekipe uglavom gostuje po TV serijama. Gluma, scenario, režija... sve je osrednje, kao da se niko nije trudio da barem nešto pokuša da uradi kako treba.
Radnja se odvija bez ikakvog uzbuđenja, čak i tamo gde bi trebalo da je veoma napeto.

Na samom početku Boldvin priprema rušenje zgrade, ali dođe do kvara i on ustrči do 9 sprata, postavi novi štapin, usput spase beskućnika ispod neke grede i zajedno krenu da trče niz stepenice, da bi izašli pre no što automatika inicira eksploziv. Dok oni tako jure kroz zgradu prikazuje se kako se ista ruši, a u sledećem kadru, dasa 'ladno pakuje opremu. Kako je uspeo da preživi? Teleportacijom???
Ovakvih stvari ima još.

Ima i većih gluposti.
Već sam pomenuo da je šatl unapređen nuklearnim motorima i da očas posla doleti do Meseca. To se da prihvatiti, ali kada krene da manevriše izbegavajući stenje u mesečevoj orbiti, to radi samo glavnim motorima, kao avion u atmosferi. Isto se događe i kada ulazi u samu pukotinu, a bočni manevarski motori rade samo pri kraju puta. A na kraju, kada se spuste dovoljno duboko, šatl gasi motore i ostaje da lebdi!

Pošto se ispostavi da četiri nuklearke nisu dovoljne, guraju ih u motore, koje odbacuju i običnim, raketnim motorima, odleću put Zemlje, i to istom brzinom kao i sa nuklearnim.

Još jedna, nedopustiva, glupost je da posada u orbiti oko Meseca normalno šeta šatlom, kao da su na Zemlji. Kao da nisu čuli da tamo nema gravitacije. (uslovi mikrogravitacije, da me neko ne ispravlja)

Specijalnih efekata nema mnogo i prikaz meteora i njihovo prolaženje kroz atmosferu nije tako loše urađen, ali sam udar u zemlju je neubedljiv.

Film nije zamoran, može da posluži umesto brojanja ovaca, za uspavljivanje.

http://www.imdb.com/title/tt0491764/
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 18:02:19 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.10.2007. 04:55:10 »

Yaj film mi je "zaglavio" na torentu odavno, inace bi ga ja napljuvao dosada ovde, po gore procitanom  .SmileSmile
Radnja filma mi jako lici na Armagedon, gde NASA ili ko vec zovu strucnjake iz civilnog zivota da im pomognu spreciti istrebljenje zivota na zemlji...kako americki liberarno.
A i Boldwin, sitna dusha koja se ne libi glumiti u b produkcijama zarad malo kesha ... SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
luci
Sappe-sai

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 10.10.2007. 11:32:29 »

meni ovo lici da nije B nego Z produkcija.... a taj baldwin je neki levi nije ni cudo da je odlucio da glumi u takvim besmislicama..  u svakom slucaju drzacu se podalje od njega...
Sačuvana

Čovek u crnom bežao je kroz pustinju, a revolveras ga je pratio
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 26 upita.