SF tim
* 15.12.2019. 14:24:43
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Planet Terror - Planeta terora  (Pročitano 6588 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.10.2007. 20:59:59 »

Planet Terror (2007)

Orginal Robert Rodrigez, nista manje.
Zombi su bili inspiracija mnogima, pa i velikom Rodrigezu.
Ovaj film je uoblicio kao parodiju sa mnoooogo akcije i dao joj smek '70 tih.

Elem, infekcija se siri u jednom malom americkom mestu i opstepoznati cirkus pocinje.

Da ne zaboravim...ovaj film, kao i film Death Proof, onaj sa Kurt Rasselom u glavnoj ulozi, su delovi projekta Tarantina i Rodrigeza pod nazivom Grindhouse.

Grindhouse je termin za jeftinije bioskope u americi koji su po pravilu smesteni u siromasnijim delovima grada a koji prikazuju iskljucivo niskobudzetne B produkcije pune nasilja i seksa.

Vlasnici tih bioskopa su filmove nabavljali jako jeftino, dosta exploatisane i u najvecem delu ostecene, sto je Rodrigez tako majstorski pokazao.

Elem, na film su digitalnim efektima ubacili one crne trake, kao i one male bele iskre sto skacu po ekranu. Celo vreme filma  se cuje u pozadini rad kino projektora !!!

Koristeci mnoge nekonvencionalne tehnike, Rodrigez nam je hteo docrati atmosferu u Grindhouse bioskopu.

Toliko je daleko otisao da je na pocetku filma pustio lazni trailer za nepostojeci film "Machete", koji je uradjen genijalno...od samog dramaticnog glasa naratora koji rasteze najavu kao Dzon Vejn, do izbora "glavnog glumca -zlocu koga tumaci Rodrigezov omiljeni losi momak Danny Trejo. Znate tu njusku, mislim da je jedan od najruznijih faca koje je holivud mogao pronaci...

Tesko je oceniti neki film sa tako siromasnom radnjom...
Zombiji se kote a nasa grupica junaka oce da zaustavi (citaj pobije sve) infekciju i to je to...

Hack & Slash scena ima na obilje, ali uprkos detaljnim kadrovima ne deluju grozno ili odbojno...to je sjajno izveo.
U nekim momentima te groteske ce vas i nasmejati.

Parodije su uocljive na ostale zombi filmove, kao i na kung fu-ove iz honkonga.

Muzika ne da je sjajna, nego otkida.
Skoro sve teme je napisao sam Rodrigez..jednu mu je napisao i sam Dzon Karpenter.

Glumci su izabrani brilijantno..
Prva scena filma prikazuje mladu gogo igracicu Rose McGowan (glavna uloga) kako izvodi svoju tacku na stangi, uz extra muziku, dok najavna spica ide...

Tu scenu sam dva puta pogledao rasirenih usta...Rose me ostavila bez daha, a muzika odusevila.

Savrsena karakterizacija likova, Rodrigez se tu pokazao u punom svetlu.

U filmu se pojavljuje i Brus Vilis kao i Tarantino, obojica u negativnim ulogama.
Zanimljivost da je policajac koji je glumio u Od sumraka do svitanja i ovde prisutan u istoj ulozi Earl McGraw (Majkl Parks)
i isto se zove i u ovom filmu

Takodje, Rodrigez se malo i poigrao i reskirao ..kada Rose gubi nogu, momak joj zasarafljuje masinku na pantrljak i ona postaje opasna kao tigrica..izbegava rakete, leti preko zida i puca iz noge granate..sto je ocita parodija na honkonske fung fu filmove, narocito one kada bogalji nauce kung fu pa pocnu sve da biju..Smile

Medjutim, reskiranje mu se isplatilo...i to extra.
Sjajna radnja, sjajna ekipa, muzika koja otkida..dijalozi savrseni.
Sam Rodrigez se pobrinuo za fotografiju, od kojih zastaje dah.
Pravi akcioni film sa sf horor elementima.

Apsolutna preporuka!!

http://www.imdb.com/title/tt1077258/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 18:04:30 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
luci
Sappe-sai

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 07.10.2007. 23:59:44 »

ta ekipa oni se nazivaju A Band Apart je definitivno genijalna, tu je Trantino i Rodrigez i valjda Tip Rot i ne znam ko jos...  stvarno su ljudi genijalci obozavam njihove filmove to sto imas je predpostavljam bioskop... a imas li mozda rip onoga sa kurt raselom ako ga ima na torrentu
Sačuvana

Čovek u crnom bežao je kroz pustinju, a revolveras ga je pratio
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 08.10.2007. 19:14:09 »

Kako da ne...rip su oba filma..cek, ovaj zadnji mozda i nije, veruj nisam primetio..Smile

Ako je i bio bioskop, onda je bio ono extra.

Ako zelis, da postujem link ka torentu ili da ti sam torent siljnem mailom?

Zaista bih voleo da neko pogleda prikazani film, i da postuje svoje misljenje o istom..cisto da vidimo koliko smo "bliski" ili "kontra"...
Sve u cilju teme da sto vernije kritikuje dato delo..Smile
« Poslednja izmena: 08.10.2007. 19:16:54 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
luci
Sappe-sai

oficir

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08.10.2007. 19:23:21 »

mozes mi posleti torrent mailom, ajd ako u mom profilu ne nadjes mail reci da ti pustim adresu na PP
Sačuvana

luci
Sappe-sai

oficir

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 29.10.2007. 18:28:19 »

odgledao sam planet teror, najtoplija prepotuka, ako vam se svideo Kill Bill ovo ce vas oduseviti, ta grupica ljudi je verovatno najpriznatija ekipa u hollywood-u
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 12.10.2008. 10:02:14 »

Ja sam ovo sinoć odgledala (a kasnim samo godinu dana  Very Happy) i još se valjam od smeha.  smeh

Nema šta nije ubacio od stereotipa  Laughing. Super je fora kad pukne traka. I Brus Vilis koji je ubio Bin Ladena.  smeh

Ma valjala sam se od smeha. Mada je Rodrigez generalno malo previše krvav za mene. Ali svejedno.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.