SF tim
* 02.12.2020. 16:50:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (66.7%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Resident Evil: Extinction - Pritajeno zlo 3  (Pročitano 5279 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 29.09.2007. 20:15:22 »

Resident Evil: Extinction (2007)

Uprkos losem snimku koji mi je dosao sa P2P-a, nisam mogao docekati a da ga ne pogledam, jos sinoc.

Opis pisem tek sada, jer sam ga "prelistao" na brzinu jos jednom da bih bio sto objektivniji.

Elem, T-virus iz podzemnog kompleksa ispod Racoon city-a Umbrella korporacije je u drugom delu napravio haos u samom Racoon city-u, izbijajuci na povrsinu.

Munjevito se prosirio na ameriku, pa na celi svet.
Malobrojni preziveli se krecu u grupama, na granici divljastva i izbegavaju velike gradove u kojima inficirani haraju.

T virus inficira i zivotinje koje postaju krvolocne, prenoseci isti dalje. Takodje, virus menja i lice zemlje, pretvarajuci je u veliku pustinju.

Lutajuci Nevadom, susrece grupu prezivelih i ubedjuje ih da krenu put aljaske, jer tamo navodno postoji nezarazeno podrucje sa gradom normalnih ljudi.
Posto su  "tanki" sa gorivom i namirnicama, a put je dug, odlucuju da udju u las vegas po zalihe, koji je do pola potonuo u pustinju...naravno, svo vreme Alice (Mili J.) sede naucnici iz Umbrelle za vratom, prateci je sa sat-a..jer ona u svojoj krvi nosi antitela za T virus. Nazalost, glavni naucnik podilkani i pocne operacije na svoju ruku...

Sjajna Mila Jovovic ni u ovom delu nije zakazala. Kao sto Andjelini stoji Lara Kroft, tako nasoj Mili stoji uloga Alice, kao sto joj stoji ona uska crvena haljina, u kojoj ce se (na zalost Smile )pojaviti samo na pocetku filma...

Ovaj deo RE-a, mogu sa sigurnoscu da tvrdim, je najbolji od celog serijala.

Spoj akcije, price i tenzije su upravo fantasticni.

Od prve do poslednje sekunde filma gledate isti rasirenih usta, drzeci se za fotelju. Ali ne zbog horora koga u filmu zapravo i nema preterano, nego zbog dinamicke radnje i savrsenih akcionih scena kojima film obiluje.

Opet mi se desilo da zateknem izgorelu cigaretu u pepeljari, zaboraveci na istu gledajuci ovaj film.

Jedna od najacih scena filma je kada Alice grupa divljaka baca u jamu sa inficiranim dobermanima (koji su inace jedan od zastitnih znakova RE serijala).

Brzina akcije, vestina Mile, kao i njeni brilijantni potezi oduzimaju dah. Scena za akcionu antologiju...ne zaboravimo da je ona u drugom delu modifikovana od Umbrelle za super ratnika...

U filmu se takodje pojavljuje hickokova scena iz "ptice" filma..
Slicnost je prevelika...oko kampa sa nasim izbeglim prezivelima, pocinju polako da se skupljaju ptice na banderama i dalekovodima...sve vise i vise. Naravno, ove pticurine su zarazene i gladne ljudske krvi...

Takodje, velika slicnost se pojavljuje u liku vodje konvoja prezivelih..mlada zena koja neodoljivo podseca na Saru Konor iz terminatora.
Da li su to reziserski hirovi, slucajnost ili nesto trece? Licno mene nije briga za to, jer su te slicnosti savrseno "legle" u sam film.

Podilkanjeni naucnik se sam pretvara u superzombija (necu da vam kazem kako..SmileSmile ) i postaje apsolutno neranjiv, tj svaka povreda mu zaraste u sekundi..ali nasa Mila ga opet uspe lisiti zivota...Kako? Lepo...pogledajte sami..SmileSmile ima da se odusevite..Smile

Tvorci sledeceg nastavka filma (dat je prostor za jos) morace doooobro da se potrude jer tesko da prevazidju ovaj.

Produkcija samog filma nije mnogo kostala, lokacije su uglavnom pustinjske ali sa par sjajnih scena, kao ona gde celi Las Vegas do pola u pesku.

Rezija je super, muzika toliko dobro "uglavljena" da podize tenziju ionako napetog filma.
Glumci su extra odradili, cak u tom celom cirkusu imaju vremena da se karakterisu kroz svoju individualnost.

Na pocetku filma, Alice gine, onda jos jednom na sredini filma.
Ipak na samom kraju ona i jos stotinjak ALice krecu na konacni
obracun sa Umbrella korporacijskim podzemnim kompleksima sirom sveta...i to je uvod u sledeci nastavak.

APSOLUTNA PREPORUKA

http://www.imdb.com/title/tt0432021/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 16:57:14 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 15.02.2011. 19:38:52 »

Sjajan film u svakom pogledu.Sjajna Mila.odusevile su mi lokacije(pustinja)sto na prvu loptu ne izgleda nesto senzacionalno ali se sjajno uklapu u atmosferu filma.Muzika odlicno prati pricu.Zombiji odlicno uradjeni,akcione scene vrh ali da budem iskren manje nisam ni ocekivao.Po meni je zaista bilo vrlo tesko da sledeci RE nadmasi trojku sto se na kraju i pokazalo istinitim.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 26 upita.