SF tim
* 16.12.2019. 15:54:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: 1408  (Pročitano 3987 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.09.2007. 20:11:33 »

1408 (2007)

Za ekranizacije Stiven Kingovih dela kazu da ne postoji "izmedju"
Ili je film sjajan, ili je bezveze..

Ja sam se sa ovim 1408 uverio da ipak postoji, sa tendencijom ka onome sjajnom.

Na antijunak, ciju ulogu je maestralno odigrao Jon Cusack, je pisac-rusilac mitova o paranolmalnim "prostorima"

Lebac zaradjuje posecujuci razne lokacije na kojima navodno obitavaju bica "sa one strane", i uveravajuci sebe i svoju malobrojnu publiku da ista ne postoje.

Sam je progonjen traumom iz proslosti, smrti svoje kcerke.
Iznenada, dobija od nepoznatog posiljaoca informacije o sobi br 1408 Dolphin hotela u NY u kojoj su se kroz njenu 100 godisnju istoriju desavale misteriozne i grozne smrti gostiju.

Pokusavajuci da rezervise istu, ne uspeva...uprava hotela je ne izdaje iz spomenutih razloga. Pretnjom gradjanskim pravima, ipak na kraju uspeva i u hotelu ga docekuje upravnik, koga je takodje sjajno odigrao Samuel L Jackson, koji na sve moguce nacine pokusava naseg heroja odgovoriti od odsedanja u 1408.

Da je prihvatio, tu bi bio i kraj filma...

Zatvorivsi vrata date sobe za sobom, pozeleo je da nikada u nju nije krocio...

Duhovi, paranormalne pojave koje naseg junaka teraju u ludilo i vracajuci ga nazad, igrajuci se sa njegovim zivotom terajuci ga na samoubistvo, obilje preokreta, sjajno odabrana lokacija sa savrsenom glumom naseg protagoniste cine ovaj film malo remek delo.

Nasuprot tome, sjajan ritam radnje se naglo prekida od sredine pa nadalje, uspostavljajuci isti pred kraj ponovo.

Pomalo preterane megalomanske scene izmenjene realnosti (podsetile me na horor film Kuca) su bacile senku na ocenu "sjajan film"

Ovaj film mogu slobodno da deklarisem kao film sa iskonskim horor elementima. Nema krvi (skoro), sakacenja i ostale novotalasne horor mode. Vecina i najbitnija radnja filma se desava u jednoj sobi, sa jednom ulogom.
Za to treba imati rezisersko/glumackog talenta.

Ako ste gledali kultno ostvarenje Isijavanje sa Jack Nicholson-om, onda znate o cemu pricam...

Film svakako vredi pogledati i preporucujem ga onima koji ne vole horor..verujem da ce im se dopasti.

Naravno, kraj radnje vam necu saopstiti, bilo bi malo bezveze..samo da napomenem da je sjajan, apsolutno logican.

PREPORUKA!!!

http://www.imdb.com/title/tt0450385/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 17:56:17 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.02.2011. 18:55:01 »

Slazem se u potpunosti
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.