SF tim
* 23.10.2020. 23:20:43
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Apocalypse - Apokalipsa  (Pročitano 5469 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.09.2007. 19:33:28 »

The Apocalypse (2007)

Nakon pada meteora na jedan mali kalifornijski gradic, koji ga je i zbrisao sa lica zemlje, u svetu nastaje haos...primeceno je priblizavanje jos jednog velicine texasa.

Zemlji nema spasa...(bivsi) bracni par krecu u L.A da zadnje momente budu sa svojom cerom koja tamo studira.

Celi film prati njihove avanture na tom putu.

Ljudi, veceg smeca nisam odavno video. Mislim da je ovo ozbiljan kandidat za nagradu "kontejner shit".

Na samom pocetku vam bude jasno da su efekti ne losi, nego uvredljivi. Mene su izvredjali najstrasnije.

Glumci...boze sacuvaj, gde ih nadjose.
Mislim da su ih pokupili onako sa ulice ili iz nekog udruzenja lecenih alkosa. G od glume nisam video..sve izvestaceno i bez trunke truda da se scena uoblici. Jedino im se divim na kolicini istresenih suza , jer se celi film samo cmizdri, nema ko ne cmizdri.

Muzika...morao sam utisati ton. Da, da...zamislite. Muzika puna melodramatike, kao ona iz onih starih nemih filmova, ako se secate. Totalno neprimerena.
Kompozitor je ocito bio pijan, naduvan i u nekom x stanju mentalnome.
I sada se pitate zasto nisam ugasio film i izbacio djubre iz kompa i propisno izribao HDD cetkom.

Zato sto celi film ljudi u istom nestaju.
Zamislite, sad je tu, a sad ga nema..
Resio sam da isteram inat i odgledam ga do kraja, samo zarad tog nestajanja likova.

Najvise mi je zasmetalo ono u kome ne prodje minut filma i neko ne propagira oprost, pokajanje i ostale verske stvari.
Kao da je film finansirao "kula strazara" ili neka druga dosada.

Najgora u tome je glavna protagonistkinja, non stop svom ex coveku natura da "otvori svoje srce i pusti isusa unutra"
Ironija je sto gine na samom kraju filma i to od raspeca u crkvi koje je grom osinuo..SmileSmile

Da se vrnem na ono o nestajanju ljudova.
Religijska propaganda, nestajanje ljudi, naslov filma...lampice mi se polako palile i skontao sam da je to u stvari film o biblijskoj apokalipsi, a ne sf film katastrofe...Sem tog nestajanja ima i drugih teleblahbah pojava...

U biblijskom opisu apokalipse pise da ce pravi vernici, oni sa cistom verom bez sumnje, biti postedjeni i "odvedeni"...Smile

Ipak, prekasno. Kada sam ga hteo "ukinuti", vec se meteorcina sljustrila ka zemlji i tu je bio kraj mojim mukama.

Film nema hepi end, svi ginu i planeta ode....
Rezija je jedini plusic u filmu i smatram da uz prave glumce, efekte i mjuzu moglo ispasti lep i interesantan film, zbog same svoje tematike..

Al ovo...bezite od ovoga ko djavo od krsta:)Smile

http://www.imdb.com/title/tt0958824/

« Poslednja izmena: 28.04.2008. 00:12:50 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.09.2007. 19:45:08 »

Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.09.2007. 01:55:56 »

I kako sad da ga ne gledam?  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 23.09.2007. 09:45:14 »

Be my guest...SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 22.07.2009. 01:02:17 »

Jos jedan film u istom danu sa slicnim sadrzajem i istih kvaliteta kao "2012 Doomsday". Film kao da je narucen za propagiranje vere.
Naravno ja nemam nista protiv vere ali film veru i osecanja kao i potrebu za time nemoze nikako da docara.
Svaki takav pokusaj je po meni unapred propao. Slika nemoze nikad da pokaze ono osecanje beznadeznosti, kad sve ode do vraga i ostaje samo ona cista iskra, moguceg spasa u nesto sto nismo doziveli, sto nismo spoznali i cemu se uvek obracamo kad nevidimo izlaz.
Tesko je to i odglumiti tako da glumcima ovog filma nemogu ni zameriti. Malo je njih verovatno taj osecaj ikad spoznalo.
Rezime:
Film je po meni los jer je to tozan pokusaj da se uslika ono sto nemoguce i objasniti, a to je cista vera.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 26 upita.