SF tim
* 08.12.2019. 22:27:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Wrong Turn 2: Dead End - Pogrešno skretanje 2  (Pročitano 8790 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.09.2007. 20:12:01 »

Wrong Turn 2: Dead End (2007)

Nastavak jednog od klasika novog talasa horora, nazvan hack & slash, ili na naski "kolji i seci"

Bivsi marinac specijalac organizuje realiti sou prezivljavanja u sumama zapadne virdzinije. Ono sto doticni nezna je da su te sume nastanjene deformisanim kanibalima....

Na pocetku vam bude odmah jasno da su tvorci uneli i dozu humora u taj morbidni film, rugajuci se nepotrebno podzanru.

Poznata licnost/devojka zureci na mesto snimanja "slucajno" udari u jednog "stanovnika" sume i izlazi iz auta...po poslednji put u njenom zivotu. Samo ponasanje kanibalskih kretena prema njoj, narocito kada je sekirom prepolove na pola uzduz, iskazuje posebnu morbidnost kroz nazovi humorajski pokusaj autora. Bezveze.

Mnogo elemenata sex-a, cak i medju kretenima, su anulirali uspeh prvog dela.

Zapazio sam i kopiju antologijske scene kada porodica kanibala  postavi sto i iznosi "dinner", a kao pocasnog gosta za celo stola veze jednu od zrtvi i teraju je da pojede gulas, a gulas ko gulas, pun usiju i ociju....
Inace, ta scena je iz orginalnog filma "teksaski masakr motornom testerom" snimljen 1974 godine po istinitom dogadjaju.

Zagadi vam se zivot i gledajuci film razvijate sirovu mrznju prema tim kretenima i njihovim brutalnim nedelima. To su filmadjije savrseno prognozirale i zato nam dali ex marinca.

Kada matori specijalac krene u osvetnicki pohod, nista ga ne moze zaustaviti, a tamanjenje jednog po jednog je odradio na najeziviji nacin. Samo da napomenem da su njegove predzadnje zrtve zavrsile u mini mlinu za mlevenje kamena...

Naravno, gine herojski, al zato jedini preziveli iz ekipe ukidaju zadnjeg iz loze sumara iz zapadne virdzinije, usput otkrivajuci pun hangar vozila iz raznih decenija, a u njima slike porodica i decijih igracaka. Mislim da je to jedna od najzescih scena filma gde vam se zeludac prevrce ali ipak da mrznju prema krelcima da ispliva. A u toj sceni ni kapi krvi...

Sta da kazem, film sam morao odgledati i jako mi se dopao, narocito kraj kada su svi kanibali odleprsali u pakao.

Apsolutna preporuka za one sa stomakom. Ostali, zazmirite ponekada dok budete gledali ovaj odlican film, uprkos nekim "bubicama" opisanim na pocetku posta.

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 17:52:58 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 28.11.2011. 23:30:01 »

Slazem se u potpunosti. Ja bih samo napomenuo da je i u ovom slucaju prvi deo bolji. Treci moze da prodje a cetvrti nikako.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.