SF tim
* 17.10.2019. 22:42:10
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (33.3%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Invasion - Invazija  (Pročitano 4598 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.09.2007. 15:59:24 »

The Invasion (2007)

Spejs satl, uranjajuci u zemljinu atmosferu dozivljava havariju i razlupa se preko velikog podrucija.

Ekipe su na terenu i analiziraju svaki deo satla koji nadju. Konstruktori satla se kunu da je kvar iskrsnuo greskom posade.

Prekasno uvidjaju da se na svim delovima satla nalaze spore vanzemaljskog porekla...

Sjajna (i stasom i glumom) Nikol Kidmen glumi psihjatra koji pocinje da primecuje cudno ponasanje ljudi u njenoj okolini, prvo od ex muza, pa sve do izjava svojih pacijenata koji joj se poveruju da njihovi supruznici vise nisu oni.

Kada izadje cica na kolica ili maca na vratanca, ona nauci kako da glumi "jednu od njih". Njezin sin je izgleda jedini imun na zaposedanju spora i jedini spas za covecanstvo...

Sjajan sf triler sa zavidnom glumackom ekipom.
Sam film bi trebao biti duzi za jedno 20 min, ovako je sve nesto prebrzo. Ali ne smeta, sve je na svom mestu.

Radnja filma me jako podseca na onaj stariji cijeg naziva se ne mogu sada setiti, a u kom glumi vremesni Donald Saterlend..

Ipak, za razliku od onoga, ovaj ima hepi end zahvaljujuci lepoj Nicole ali sa jednom snaznom moralnom porukom o prirodi coveka....

Apsolutna preporuka

http://www.imdb.com/title/tt0427392/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 17:49:44 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 30.04.2012. 23:59:47 »

Mislim da su Blišove 'Zvezdane spore' prvi pravi SF roman koji sam pročitao. Mnogo godina kasnije, Finijev 'The Body Snachers' (po kome je snimljen ovaj film) okreće stvari s tim sporama i postavlja cijeli niz pitanja o kojima Bliš nije ni trenutak razmišljao.
Film mi se svidio, i to baš svidio. Priča 'drži vodu', glavni likovi su sasvim ubjedljivi u svojim ulogama (čak i ona dva klinca). Efekata nema mnogo, što i nisam očekivao. Sve u svemu, odlično odrađeno.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 02.05.2012. 17:30:16 »

Davno bese kada sam ga gledao ali utisci su ostali. Dobri. Apsolutna preporuka.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.05.2012. 12:18:06 »

Bio pre par dana na nekom kanalu ... bacila sam pogled usput - ipak je King pobedio  Laughing

Rolling Eyes Crying or Very sad Samo se vrte stare teme - knjige bar imaju ponešto sveže ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.08.2012. 13:06:07 »

Замислите свет без рата, сиромаштва, убистава, силовања. Свет без патње. Свет у коме нико не повређује друге или искориштава или уништава...
 Дилема: да ли препустити своју вољу другоме и живети у рају или остати свој и по цену  пакла? Мислим да би ми се овај филм свидео да сам га гледао пре 25 година.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 26 upita.