SF tim
* 10.12.2019. 16:02:53
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane  (Pročitano 2679 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.09.2007. 15:45:21 »

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

Mislim,sta reci? Romerov serijal mrtvaca je eksploatisan naveliko, od extra ostvarenja (kao prethodno opisani 28 nedelja posle, do parodije "Shawn of the dead" pa sada do ovoga leteceg cirkusa mrtvih...

Tim naucnika prebacuju zombia koji je zarazen od istih novim vestackim virusom supertajno negde preko okeana u privatnu  lab.

Boing ulece u oluju i zbog turbulencije sanduk se otvara....mislim, uprkos toliko osetljivom teretu pracen naoruzanim cuvarem?

Zombi ozivi, izbaulja vani i zurka u avionu pocinje...
US vlada skonta sta se zbiva i salje lovce presretace da ga smaknu sa neba.

Verovali ili ne, lovca ce da obori zombi koji ispada iz aviona, i koji se vristeci kao kamikaza obrusava na pilota "tomcat-a"

Film inace obiluje slicnim nebulozama, kao i komicnim scenama.
Tehnicki je uradjen pristojno i bez zamerki. Muzika nije bas "uigrana", ali to ne smeta. Imam osecaj da su filmadzije htele napraviti blagu parodiju na "mrtvace", ali film se deklarise kao horor/akcija.

Ritam radnje solidan, efekti sa merom, bez previse krvi.

Ako se pitate kako je moguce snimiti survival horor film u avionu na 30 000 stopa, moguce je, verujte.

Ponekad je radnja cak i napeta...Smile

Drugorazredna ekipa glumaca je sasvim solidno odradila svoj posao pa ni tu nema zamerki.

Jedina zamerka je ta sto je sama tema filma bezveze i prezvakana mnogo puta. Romerovi zombiji nisu zasluzili ovaku sprdacinu. Da je film deklarisankao parodija/komedija i ubaceno  jos par gegeva u isti, bio bi bas dobar...ovako jedva

Jos na kraju, kada nasi junaci uspeju, zamislite, slucajno prizemniti avion (piloti su "u onoj ekipi" od starta zurke), vecina zombija izlazi iz aviona i pocne tumarati okolo, dajuci filmu sansu za let mrtvih 2...ali to ce zavisiti od bioskopskih blagajni za koje mislim da ce ostati puste kao ona pustinja gde su spustili (slupali) avion...

Preporuka ako vas bas interesuju zombiji i ako ste fan ove vrste horora.

http://www.imdb.com/title/tt0780583/

« Poslednja izmena: 17.04.2008. 17:48:52 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.013 sekundi sa 26 upita.