SF tim
* 05.12.2020. 16:11:25
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Transmorphers  (Pročitano 4020 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.07.2007. 15:31:52 »

Transmorphers (2007)

Akcioni SF film, ili barem pokusaj istog. Na vece smece nisam godinama naleteo.Bojim ga se drzati na HDD-u, da mi ne usmrdi isti. Mislim da je budzet za snimanje iznosio 200 dolara, mozda koji dolar vise..

Elem, ljudi salju poruku mira medju zvezde, a 15 godina posle dolaze zli roboti da osvoje zemlju. Odmah zbrisu 90% populacije, a ono ostalo je naravno pokret otpora, u stogodisnjem ratu...

Ljudi, kakav shit, to morate videti. Kompjuterske animacije je radio verovatno komsija, majstor za sve, na nekoj 8-mo bitnoj masini. Rezija je aj tu i tamo, mada i to...prica bezvezna do bola, likovi haoticno izbalansirani a jedini prevod zasada na netu nema veze sa mozgom, tako da sam ga iskljucio pre nego sam zaspao.

Muzika je mozda svetlia tacka celog filma, ali jako lose uklopljena.
Film vas moze nasmejati kada se zagledate u one fol plazma puske..mogu se zakleti da se na pojedinim odlepio karton, a producenti nisu imali vise kesha da kupe ljepilo kod brata kineza.

Akcione scene su sve sem akcione...kao odredi se krkaju sa transmorpherima-robotima..opale koji plazma hitac, stoje na sred ledine i nista...povlacenje i to je to.Ma ne mogu da opisem bezveznost.

http://www.imdb.com/title/tt0960835/

Apsolutno zaobici kilometrima, sem ako zelite brzo da zaspete
« Poslednja izmena: 17.04.2008. 16:46:30 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.07.2007. 16:43:32 »

kako si gledao na onom kamkorder snimku od 2 cd?

jbg. dugo sam čekao ovaj film Sad
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.07.2007. 18:17:15 »

Imam dvd rip, na jednom cd-u...i zaobidji ga, veruj mi...

NIKAKO ga ne pomesati sa TRANSFORMERS, obratite paznju na naziv filma gore opisani se zove TRANSMORPHERS!!!!!

Oba filma imaju slican naziv, izasli iste godine, isti zu zanr tako da moze lako doci do zabune.

Upravo sam "pristavio" down TRANSFORMERSA, i to 1,3 GB, kao sto si napomenuo, mada na preview-u snimak ne izgleda los.
Video sam da ima neka vcd verzija, ali ja sam "ubo" avi. Iako nisam ljubitelj te vrste SF-a, mocni rendzeri i tako, nece mi biti mrsko da ga odgledam, kazu da ima extra efekte i tako....

Pisem utiske iduce sedmice, cim skinem & pogledam film...Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 28.08.2008. 15:51:34 »

Na moju veliku zalost, nabavio sam ovaj film. Sta cu kad nenosim spiskove u sopingu pa zaboravim naslove. Kad sam dosao kuci bilo vec kasno. No, opet moj nemirni duh, i zelja da se uverim u tvrdnje me naterase da pogledam.
Zao mi je izgubljenog vremena. Stvarno sam zadremao u stolici. Najgore sto sam posle vracao da nebih slucajno promakla koja scena a da valja.

Prevod je prava katastrofa. Vec na pocetku sam popizdeo, i skinuo englesku verziju da bih kasnije ispravio. No kad sam odgledao film vidim da se jedno sa drugim jako slaze i naravno ne mislim da potrosim jos vremena na ovu neopevanu glupost. 

Sto kazu "braca" crnogorci "Da jebe oca ako nebi bolje odglumeli Mi (veliko "M" da odam postovanje nasim glumackim kvalitetima) nego ona placena bratija. Ustvari nemogu da verujem da su im i placali za ulozen trud.

Scene su verovatno sve realizovane u nekoj od napustenih i polusrusenih fabrika. Zato im je i bio potreban stalni mrak.
Nisam siguran da sam dobro preveo ali buducnost u kojoj, iako ja covecanstvo istrebljeno, zene imaju zene nije za mene. Pre toga cu se samoubiti.

Ma ovo ne zasluzuje truda da pisem o njmu, vec jedino kao UPOZORENJE nadjite si neto drugo da radite kako se nebi kajali.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 26 upita.