SF tim
* 16.09.2019. 06:18:24
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SARADNJA SF TIMA I SF SERBIA  (Pročitano 8833 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.10.2007. 16:32:39 »

Ovu temu otvaram iskljucivo zarad popularizacije sci fi-a nas entuzijasta u datom domenu

Poceo je sa nipodastavanjem naseg admina je koji ponudio "jakom" sci fi sajtu, domacem,  saradnju. i istog nipodastavanju clanovima sf-serbia neovisnom sf udruzenja.

Smatram da nam treba ova tema zarad nase suradnje, nasa dva sajta i sirenja drugarstva izmedju dve nezavisne grupe ljubitelja sf-a..

Dragi clanovi sf-serbija, i mi domacini sf tima, dajte komentare kako da se "vezemo", saradjujemo i razmenjujemo sve sto moze normalan ljubitelj sf-a da razmenjuje.
« Poslednja izmena: 14.10.2007. 16:43:25 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.10.2007. 17:23:40 »

Mr Dan, ti si admin.
Postavio sam momcima istu temu tamo i od njihovog admina dobio odgovor.

Pita covek sta i kako, voljan za ideju.

Rekoh mu da moze slobodno copy/past prikaze filmova odavde, jer su tanki sa tim..i rekao sam da obavezno daju autora i sajt, tj link ka nasem forumu u svakom prikazu.

Neznam sta ce zauzvrat da ponude, al se baner spominjao.
Takodje, imaju price claniva u svojoj temi tamo...zasto ne bismo "obogatili " svoju temu literature?

Mozda ja trcim pted rudu, al kontam da nam je popularizacija sf-a primarna?

Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.10.2007. 18:32:25 »

Ja bih rekao da trčiš pred rudu. Very Happy
Pun si dobre volje da im pomogneš ali treba znati šta jeste saradnja sajtova a šta nije.

Razmena sadržaja sajta nije dobra ideja. Svaki sajt treba da pravi svoj sadržaj, jer to je njegova lična karta, osobenost i razlog postojanja.

Zamisli kada bi svi sajtovi delili sadržaj, pa odaš na jedan, vidiš prilog, pa na drugom  isti , pa na trećem isto itd...
Postavlja se pitanje čemu onda različiti sajtovi u opšte.

Razmena članova takođe nije realna. To što smo se mi registrovali tamo i oni ovde je dobra stvar, jer tako se bolje upoznajemo, ali ne treba očekivati da ćemo redovno pisati na oba foruma. Teško da o istim temama možemo različito diskutovati na dva mesta, a da i ovde i tamo ponavljamo svoje mišljenje nije zanimljivo.

Saradnja je u pomoći da se nešto uradi, u stvarima koje mi bolje znamo.
Zatim, prenošenje obaveštenja o dešavanju na drugom sajtu, o njihovim akcijama u RL ili na netu i prisustvu na istom.

Recimo, oni pročitaju naš Vektor i kažu šta im se sviđa a šta ne i kako da ga bolje napravimo. Evo,  baš kao što su Glen i SRX uradili.

Razmena banera je OK, to je uobičajeno i nije problem da postavimo njihov, samo kada doteram našu stranu sa linkovima sajtova.

Neke stvari možemo i zajednički da odradimo, kao što smo Izitpajn sa SFere i ja doterali spiskove priča.

Ja saradnju sa sf-serbia pre svega vidim u tome da mi njima pomognemo svojim iskustvom i poznavanjem SF-a (ipak smo u proseku mnooogo stariji a sva je prilika i načitaniji). Ako žele da upoznaju SF moraju da ga čitaju, filmovi i serije su ipak manji deo žanra. Možemo da ih posavetujemo šta da čitaju, mogu da pregledaju one naše (Masterove) teme sa opisima poznatih dela pa da odaberu ono što im se dopada. Možemo da im pošeljemo e-knjige ako ne mogu da ih drugačije nabave itd...

Veliku prednost sf-serbia vidim u tome što su puni volje da uče i što su već počeli da "vrbuju" svoje vršnjake za SF. To je nešto što mi ne možemo da radimo, osim Mr Mikija, koji još ide u školu pa može svoje društvo da animira da barem proba da pročita neki dobar SF.

Da sumiram, ne dopada mi se ideja da kopiraju teme sa našeg sajta, treba da pišu svoje, a mi možemo da im pomognemo u tome.

Prikazi filmova su tvoje delo, pa kako ti hoćeš, sam odluči. Po meni to je neka vrsta naše ekskluzive, nešto po čemu smo jedinstveni. Nema drugog Sala na svetu.  Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.10.2007. 18:59:22 »

Ok, slazem se...mogu im onda samo prikazati film, ustvari ukazati sta je u datom delu dobro a sta lose, ukratko.

Pa nek onda razvezu diskusiju, sami izmedju sebe.
Nek skontaju istinski sadrzaj i i deju i to...

Jos sam njihovom cenjenom adminu napomenuo da kontaktira tebe.

Ipak bi voleo da dodje do saradnje...makar i da budemo "edukatori" mladjih ljubitelja zanra...samo sto bi moje "edokovamje" boga pitaj dje dovelo...SmileSmile

Znate me.. SmileSmileSmile
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.10.2007. 19:14:16 »

Citat
Veliku prednost sf-serbia vidim u tome što su puni volje da uče i što su već počeli da "vrbuju" svoje vršnjake za SF. To je nešto što mi ne možemo da radimo, osim Mr Mikija, koji još ide u školu pa može svoje društvo da animira da barem proba da pročita neki dobar SF.

Слаба вајда од тога  Laughing пар људи који и читају књиге сам заинтресовао, али већина неће да се бакће  Neutral

Што се теме тиче, ја сам за размену банера.
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.10.2007. 19:16:29 »

Rekoh već, veoma sam voljan da sarađujemo. Pa ja sam se prvi od nas tamo registrovao. Very Happy
Samo, mi matori ipak mnooogo bolje poznajemo SF, pa je logično da mi njima pomažemo, a ne obratno.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.10.2007. 19:27:04 »

Slažem se s danom. Ovo ovdje je naš forum i sve što na njemu pišemo zu treba i da ostane. Ja sam jedan deo svojih tekstova postavio na sf.wiki ali to je ipak nešto drugo (a i nije poznato - slabo ko to posjećuje).

Normalno je da ako se nekome od njih svidi neki sadržaj, mogu na svoj forum staviti link prema tom tekstu, a kopiranje cijelih tekstova nije dobro.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 14.10.2007. 19:32:55 »

Nisam ni mislio da copy pastujemo tamo, nego da se razmenjujemo....

Rekli su davati recenzije knjiga jednom u sedmici...

Po meni, more...Smile

Fali nam to...

Smile
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 14.10.2007. 19:43:29 »

Nisi dobro razumeo, jednom nedeljno stave jedan prikaz knjige na njihov sajt, ne treba to da preuzimamo, to je njihovo delo a ne naše.

Uz molbu da me se ne shvati pogrešno, za pisanje recenzija knjiga potrebno je biti veooooma načitan, a tamo sam od jednog člana čuo izjavu da ništa od Asimova nije pročitao, a danas da drugi ništa od Klarka nije pročitao.
SF fan to sebi na može da dopusti. Mi treba njima da pomognemo da dođu do knjiga, pa kada pročitaju stotinak kvalitetnih SF romana i još više SF priča, moći će da procene šta je dobro a šta ne u žanru.
Ovako, tek treba da se upoznaju sa klasicima SF-a.

I tamo sam napisao, blago njima, tek će da uživaju u čitanju bardova SF-a. Mi smo to uzbuđenje davno istrošili.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 14.10.2007. 19:59:54 »

Nisam ja vas dzaba nazvao "savet mudraca"

Bez ikakve zlomisao, naravno....

Ja sam dao predloge, upucujuci na tebe.
Inicijativa o vecoj saradnji je moja, ali ipak odavde crpim glasove razuma.

Momci neka vide kako ce, a sta god skontaju..tu smo.

Ipak, onoliki entuzijazam nemoze proci nezapazeno...
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 14.10.2007. 22:26:19 »

Ako vec nisu nacitani jedino ce se sf tim rasplinuti malo tamo malo ovamo. Al treba biti otvoren prema svetu naravno, sad samo treba naci pravu meru.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 14.10.2007. 22:50:34 »

Pa sta i ako sf tim tamo "edukuje" ???

Zna se gde nam je baza i homepage, izvor i postanak.

Ko to zaboravi ili smetne sa (ne)uma, nek i ostane tamo gde mislio.....
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.