SF tim
* 18.08.2019. 21:11:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Epizoda 2  (Pročitano 20969 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 02.12.2007. 12:57:18 »

Da, da, dobro zapazas Sal, Dan kao ono sto si skinuo sa prve slike tako sad nabaci na ovu tacno preko polovine i slobodno nek senka bude tamnija. To je smemir i veliki kontrasti su ok.
Mozda smo ovo crtanije trebali da prebacimo negde drugde, da ne gusimo pricu.
« Poslednja izmena: 02.12.2007. 12:59:23 od SuzanKalvin » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 02.12.2007. 16:59:05 »

Zasto je gusimo, kada zavrsim ep2, mozemo da je okacimo u novu temu, ili da je podignem u jednoj, deo 1 i 2 ...ionako pricu treba editovati, ubaciti nasa slova i tako...Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 03.12.2007. 05:06:59 »

Ja sam toliko odusevljena ovom stvarcicom zvanom fotoshop da sam iz zezanja napravila ovo:

A sve je pocelo kad me je muz iznenadio tako sto je skinuo neki fotoshop koji pase na nas racunar, i ja; cek da probam ovo, pa ono, da vidim sta ovo radi. Nisam cak ni lepu fotku izabrala da obradjujem, ali mi bilo posle zao da brisem. Prosto sam zblanuta, jer mi je ovo prvi put da ze ozbiljno 'zezam' sa fotoshopom. Osecam se k'o moj sin kad dobije kinder jaje. Mr. Green

PS. Dane, jesi li sacuvao onu pozadinu stardestroyera, mnogo je dobra, moze da posluzi za dalje radove.
« Poslednja izmena: 03.12.2007. 05:27:17 od SuzanKalvin » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 03.12.2007. 09:33:14 »

SuzanK, ja nemam reci.
Impresivno, bez zezanja.
Ladno da stavimo kao naslovnu ilustraciju....
Sad imam jos veci motiv da odradim ep3, koja mio gravitira na pola ...SmileSmileSmile
Jos samo da skontamo adekvatan naziv romana, pa da ga pricvrljis na vrh crteza i da pakujemo kofere za holivud SmileSmileSmile

Zaista, super.
Mr Dan jos da ubaci sarenila, a i ne mora...
njegovu ilustraciju bi stavili na kraj, ili negdje na sredinu romana..

Voleo bih i one termose vidjeti, zajedno sa monolitom u unutrasnjosti destojera, naravno ako ti se da ...Smile

Bravo, Suzana!!!
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 03.12.2007. 09:54:21 »

Одушевљен сам, и цртежом (ово је пример да Ц/Б уме да изгледа боље од колора) и тиме што се још неко "залепио" за Фотошоп.
Сада разумеш како сам се ја осећао када сам почео, прошле године. Прочитао сам и једну добру књигу, почетни/средњи ниво и почео другу, а онда сам отворио овај наш форум и цврц... прешао да учим ХТМЛ, ЦСС, ПХП...  Sad Интересује мене и то поприлично, али рад у Фотошопу ипак је веће задовољство.

Видим ја да ћемо подићи ону успавану категорију Kreativci A.D. и тему http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=98 .

Који ПС имаш, коју верзију? Имам сјајне филтере (цена, права ситница, око 330$ укупно, на њиховом сајту Razz Very Happy). Имам и прилично туторијала што на енглеском, што на српском и занимљиве акције, нешто четкица и образаца, фонтова са сликама (Wingdings) и правих (преко 1.000 kom. 330МБ :Д), све сам то скинуо са нета.
Ако ћемо долазити на Беокон, да се договоримо шта да ти нарежем. Имам и ПС ЦС2.

Наравно да сам сачувао позадину, ево мог псд фајла, позамашан је 4,5Мб рар-ован. Можеш га скинути одавде http://www.4shared.com/file/31018963/415442ce/Zlata2.html?

Сал, морамо се договорити где да туримо твоју причу. Постаје озбиљна творевина, и по дужини а ево добио си и илустрације. Да је ставимо на портал или је боље у тему у форуму? Требало би је припремити и као пдф, за штампу.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 03.12.2007. 14:16:51 »

Crying or Very sad Pa znas, moja nabudzena trojcica, cpu oko 1,5GHz, 1GB ram-a, ali zeza grafika 32 bita, magistrale na ploci su jako slabe da kartica ne moze da gura svoj maksimum. Sto se tice programa, moj muz je nasao neki sajt gde se bukvalno sve moze skinuti lepo upakovano sa Crack-om, a sve ide preko rapidshare-a. A verzija fotoshopa koja lepo bez zakucavanja radi na nasem racunaru je Adobe Photoshop Elements 5.0
A uostalom negde posle Nove godine, Boze zdravlja, resili smo da kupimo novu masinu, a laptop ce mo za neka bolja vremena da ostavimo. Dotle cu da se zezam i ucim sa ovim sto imam. Tako da te filtere ostavi za kasnije.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 03.12.2007. 18:11:55 »

Штета, филтери заиста траже и бржи процесор и доста меморије, али и 1Гб је довољан за ПС. Мени је на старом рачунару радио и ПС ЦС али на филтерима је баш успоравао а по некада и блокирао. Sad
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 03.12.2007. 18:23:13 »

Mr Dan, ajmo sacekati da zavrsim ep3, pa se onda dogovorimo.
Samo se pitam, da li da budu dve odvojene celine ili jedna...

Smile

Bilo bi mi naravno drago da osvane na portalu (nasem SmileSmile ) jednog dana...voleo bih da prica da inspiraciju drugima da zapocnu nesto slicno (dovoljno smo izmlatili praznu slamu kroz sve teme ..SmileSmileSmile ), pa da prerastemo u pravi visestrani forum koji ce raditi i Vektor, i svoje price i tako...naravno, Suzanini crtezi takodje zasluzuju svoju galeriju, cim ih napravi dovoljno...
Sačuvana

MasterYoda
Moderator

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 03.12.2007. 20:31:29 »

Ma bravo! Slike su super.

Nego, da priupitam: Je li iko od vas (osim Sala) počeo neku svoju priču? Hoćemo li da pravimo jubilarni broj Vektor 10 samo od priča članova SF tima? Ja pravim skice za jednu priču koju već neko vreme imam na umu, ali nikako da krenem dalje od skica.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 03.12.2007. 20:47:36 »

Ја не умем да пишем, одустао сам од тога давно.
Имам једну завршену причицу, али када сам је недавно поново, после мнооого година прочитао, одустао сам од идеје да је поставим овде. Нит' је оригинална, нит' је добра.
Некада сам записивао идеје за приче у свешчицу, али груба идеја у пар реченица је једно, а писање приче друго. Нисам талентован, једноставно.  Sad
Sačuvana

MasterYoda
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 03.12.2007. 20:50:57 »

Nego (drugi put): Da li ste pogledali dužinu ove salove priče?

Prva dva dela imaju oko 15100 reči odnosno preko 92000 znakova (s blankovima). U wordu to čini oko 40 strana A4 formata. Šta hoću reći? Ako je treći dio dug koliko i drugi, ako se malo poradi na strukturi (poglavlja etc), ubace ilustracije, predgovor i slično, sve formatira na džepu zgodniji format, dobiće se knjižica od stotinjak strana.

He, he, he. Specijalno izdanje Salove novele (ili kratkog romana) pod nazivom...hm...nema još imena... u izdanju SF Team Press. Sva prava zadržava autor, ili (C) copyright Sal2207
« Poslednja izmena: 03.12.2007. 20:54:15 od MasterYoda » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 03.12.2007. 21:16:56 »

Nisam imao na umu toliko, ali jednostavno, kada je krenulo, krenulo je...SmileSmile

"Kriv" je Mr Dan sa temom otkrivanja istine.. Smile
Posto sam zavrsio nasu pricu, nastavicu svoju, dalje...mada, kao sto cete videti, pokazuje znakove zamora...barem se meni cini.

Mastere, kreni. po mom iskustvu, pricu nemozes planirati, mozes samo pisati sta ti trenutno padne na um (sve u okviru skice) pa posle peglati i ispravljati.

Onomad sam znao iz cuga da napisem mnooogo, a ponekad par pasusa samo.

Sve zavisi od raspolozenja, volje, stanja svesti, ili sto bi rekli -inspiracije.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 04.12.2007. 00:38:55 »

Pa ja tek sad vidim ovu temu sa remek delom u njoj. Bravo Mr Sal!
Prica da se objavljuje u vektoru u nastavcima (ako vec nije, nisam stigao da procitam, obaveze...ovo ono... Embarassed). A Mr Sal da redovno ima rubriku sa parodijama na sf dela.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 04.12.2007. 11:28:36 »

Hvala, Mr Garw...SmileSmile
Sačuvana

MasterYoda
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 04.12.2007. 14:41:15 »

Jedan plusić robopsihologu za dobre ilustracije.
Sad vidim da garw ima nulu. Član sf tima. Ne može
tako. Evo i njemu jedan plusić Laughing
Sačuvana

Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 24 upita.