SF tim
* 18.08.2019. 21:12:41
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Epizoda 2  (Pročitano 20970 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.09.2007. 21:31:15 »

EDIT:
Doteranija i sredjenija verzija price, (sa nasim slovima) se nalazi na adresi ispod. Jedan klik vas vodi na stranicu ka istoj.
Inace, pricu sam preimenovao u "Spasavanje komandera Las-a" Smile

http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=1413.msg41686#new

Mali predgovor.

Ovu pricu sam pisao kao nastavak one male price sto gravitira u temi zabaviste/otkrivanje istine.
Predlazem da prvo nju procitate, onda ovu, ali nije uslov..samo cete lakse skontati desavanja u ovoj.

Inace, lepo sam se zabavio pisuci je...znam da nije nesto, ali se nadam da ce vam izmamiti koji osmeh...
Isao sam na to da napravim parodiju...

Slobodno komentarisite i kritikujte, ja sam svoje odradio i usput se dobro zezao.
Pisao sam bez ikakvog plana..onako kako mi je "naletalo" da je vodim dalje..SmileSmile

« Poslednja izmena: 13.04.2010. 15:19:50 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26.09.2007. 21:34:48 »

EPIZODA 2

“ Ovo je zadnje upozorenje, ponavljamo..u ime Ujedinjenih Svetova dozvolite doking na vas brod. U suprotnom otvaramo paljbu. Imate 15 minuta da odgovorite”

“Ha, US konfederacija…nedaju coveku na miru da zivi….samo pridjite kukavice, samo dodjite..”  Paleci novu cigaretu THX-a i ispijajuci veliki gutljaj deer beer-a iz konzerve sa x-dimenzijalnim dnom, Las se upitao po hiljaditi put hoce li je iskapiti za zivota? Trivijalnost njegovog razmisljanja je bilo apsurdno u ovom jako ozbiljnom momentu.

Zagledajuci se u konzervu, preplavise ga uspomene….
Mladjana princeza Lea sa blasterom u ruci kako se probija kroz imperijalni brod do samog cara trazeci od njega alimentaciju, on sam sa carem na pijanki kada je ona upala.
Scena, pljusak samara caru i iznudjeni potpis za isplatu zaostalih alimentacija …gledajuci je onda, Las se ponovo zatalabesao u nju do usiju.
Kada je otisla, pao je predlog caru. Uz veliku novcanu nagradu ce mu je skinuti sa vrata.
Car nije znao Las-ove namere i njegove obnovljene emocije ka Lei.

Nakon njenog odlaska, dogovori uz obilno zalevanje deer-om..
Cena utvrdjena, isplata odmah.
Lein broj mobilnog, i pride jos od cara najnoviji one men star destroyer, modifikovan sve sa night club-om i cilindricnom morem….a na kontrolnom pultu kokpita, ta ista konzerva deer-a sa x-dimenzionalnim dnom koje crpi deer pivo iz nepoznate dimenzije beskrajnih mora piva..

“Upozoravam vas da odgovorite, necemo se ustezati da upotrebimo silu” zaculo se iz kom-a, prekidajuci Las-ova podsecanja kako je ovaj cirkus poceo.

Utisavsi Grande paradu iz subradija, pritisnuo je taster kom-a i kratko odgovorio:
“ Pikaru, tu svoju silu zabij sebi znas gde..Obojica znamo da mi ne smes ni pljunuti na oplatu, a kamoli sta drugo. Znam da je Martur Sklark na putu da pregovaramo. Ja imam ono sto vi trazite i dobicete bananu bez THX koncentrata u guzcu pretnjama. Bolje ti je da okrenes svoje USS kante nazad i naredis da odblokiraju hiper kapije da odem u miru..
Upozoravam te, jedan pokusaj sile i teleortujem svoj kargo bay zajedno sa tovarom u crnu rupu, a tvoj tanjir nasadjen na to ruglo od broda leti u subdimenziju rastocen u cestice…Koliko ti je Henterprajs mio, celavi?”

Muk iz koma mu je dao priliku da potegne jos jedan guc.Lansirajuci cik cigarete sebi iza ledja uvezbanom dvoprstom kretnjom, izazvao je kakofoniju cviljenja malog R22-D22 koji je bio zaduzen na odrzavanju higijene na Lasovom stardestrojeru, Osvit Tesle.

Mali robot, uz ostra Las-ova upozorenja nije prestao da cvili, kupeci jos uvek upaljeni cik sa poda kontrolne sobe.

Pritisnuvsi taster na panelu, Las-u se otvori projekcija kargo bay-a.
.
Monolit, nazvan TMA 1 u omeru 1-4-9, je stajao u centru hangara, osvetljen reflektorima .
“Samo ti emituj svoje glupave frekvencije monolitu ….ti si mi glavni krivac za ovaj shit koji mi se desava” promrmljao je Las mrzovoljnim sapatom..

Odvrnuvsi subradio do daske, poceo je pevusiti galakticki megahit “ako imas herca, teleportuj mi od nerca, ako imas cuku, kloniraj zlato na ruku…””.

R22-D22 je nastavio cvileti, Pikar mu je psovao, a subradio je poceo da krci zbog subsvemirskih anomalija vreme/prostora.
“Ovo ni jednorog nemoze izdrzati, ovoliki pritisak”, pomislio je Las, vadeci blaster i utisavsi malog robota za neko vreme. Ugasio je radio i pustio vizuelno na kom-u, ugledavsi Pikarovu ruznu celavost na kojoj je iskocila zila od besa.

“Dobro, pobedio si za sada…Martur Sklark kasni, javio je da ima obaveza prema nekim decacima….ali ima da ostanes tu gde jesi, nema ti mrdanja…”

“Da, da…kada ste onako kukavicki zacepili sve kapije…” odgovorio je Las, podrigujuci se Rikaru u lice…

Prekinuo je tele vezu i oborio impozantnu komandnu fotelju, naredivsi joj blagu masazu.
Pivo ga je obuzimalo ali nije hteo da posegne za alko killerom, sredstvom za trenutno otreznjenje. “Nek ide dodjavola, nisam se napio odavno…”  nasmesio se zavaljujuci se u oboreno sediste kokpita. Paleci jos jednu THX cigaretu, prepustio se plimi uspomena…

“ Dobar dan, je’l to Lea na aparatu?”
Secanja su pocela da obuzimaju Las-ov um
“Da, princeza Lea ovde”..cinizam u njenom ljupkom glasicu je bio ocit.
“Znate, ja sam carev opunomocenik. Da se predstavim, zovem se Las, Las sa planete Tim u SF sistemu, jedna od kolonija Tere..” poceo je svoju igru kao Ender, onomad…..
“ Da, i sta zeli ta drtina od mene? “
“ On licno, princezo mila nista….” Odgovorio je Las najsarmantnijim glasom koje je njegovo od THX cigareta izandzalo grlo moglo da izusti
“Onda Las sa TIM planete, predpostavljam da vi zelite nesto od mene? “
Inteligenciji njenog velicanstva nije bilo premca, mila je skontala u milisekundi sve…
“Da, hteo sam da vas zamolim za jedan intimni sastanak u cilju obostranog informisanja i zajednicke koristi…znate, imam neoborive argumente zasto vas je car onako bezdusno napustio..i savrsen plan kako da se vratite na tron Imperije”
Muk na drugom kraju “zice” je Lasu nagovestio da Lea njegovu molbu opasno razmatra.
“ Lase, pristacu na vas zahtev, ali kakve garancije imam u vasu dobronamernost? “
Prihvatila je igru i zeli da izvuce nesto vise…
“Princezo, u posedu sam vaseg miljenika, robotica po oznaci R22 D22…rado cu vam ga pokloniti kao znak moje dobronamernosti i brige za legendarnu i dan danas cenjenog vodju rebeliona..”
Taktizirajuci po opasnim vodama, Las je reskirao mnogo, ali dobitak bi bio fantastican…
“Znate, Las, igrate se vatrom..udajom za onu mrcinu sam spasila celi pokret, napravivsi strahovitu gresku. Zasto mi to spominjete?”
Spreman na takvu reakciju, odgovorio je.
“Zato sto sam ja mila princezo jedan od iskrenih simpatizera pokreta i dan danas spreman na vas zahtev da ga podignem na noge”
Ta gnusna Las-ova laz je imala pun pogodak. Nakon tisine od par sekundi, Lea se oglasila
“Kazite mi mesto i vreme sastanka, doci cu….”
Las se cerekao svojim najseretskim osmehom dok je u slusalicu  izgovarao
“Sutra u podne, u restoranu na kraju svemira”
“Doci cu” zacuo je odgovor.
Pritisnuo je dugme za prekid veze na svom mobilnom, ciji ekran je zablestao sa porukom
RAKIJA –CONNECTING PEOPLE.

Cviljenje malog robota vrati Las-a na obalu realnosti, bezdusno ga cupajuci iz okeana nedavnih uspomena..

“Sta sada hoces, glupa kanto? “ upitao je malisu, cudeci se sto je omamljivanje blasterom onako kratko trajalo.

Robot se otkotrljao do terminala, ugurao svoju multisipku u njega i na TFT ekranu su zaplesala slova.

“GOSPODARU, KADA CE TE ISPUNITI SVOJE OBECANJE I VRATITI ME LEI

Las je cas gledao u ekran, cas u malisu..
“A jel, mrcino..tako, a? Pa da te i dalje iskoristava u svoje perverzne igrice? Narocito tu tvoju multi sipku..”
Slova su zaplesala ponovo…

“GOSPODARU, JA SAM IGRAO TE  IGRICE SA VELIKIM ENTUZIJAZMOM”
Las ze zagledao u malog robota, ne verujuci svojim ocima…
“Vidi ti male barabe…” pomislio je Las.

Strahovit udarac fotonskog torpeda je zatresao Osvit Tesle.
Las je i ocekivao povremene provokacije sa Henterprajza, ali ovo je bilo previse.
“Opet se sluze nekim trikovima” promrmljao je sebi u bradu.

“Hali, proveri sve izlaze, antiteleport polje i stitove. Daj izvestaj o steti i markiraj neki njihov satl da ga skuvamo u oblak prasine za odmazdu..i prekinio vise pevusiti tu glupu Daisy pesmicu, koji ti je?”
Hali, brodski AI koji je brinuo o svemu, je odgovorio.
“ Struktura broda je netaknuta, stitovi su na max i anulirali su udar torpeda.
Sve hiper tacke su i dalje blokirane, a nas teleport stit radi sa 100% kapaciteta.
Sem USS flote koja nas okruzuje, markirano je 18 satlova koje sam skenirao.
Komander Las, imam jednu poruku za vas”

Las, iznenadjen, zagleda se u crvenu Hali-evu kameru na plafonu i upita..
“Poruku za mene, preko tebe? Ne razumem..od koga?”
Hali je odgovorio momentalno…
“Od komandera Bulmena”
Ovo je neverovatno, pomisli Las…

“I sta kaze matori? “
“Kaze, citiram “Sve zenske na Henterprajzu su tvoje…sem Ugure.”
“Aha, odgovorio je Las, vazi brate…samo, Hali, iscackaj mi ko je Ugura”
Hali, u posedu svog znanja univerzuma, izbacio je podatak odmah.
“Komander Ugura, oficir za vezu na USS Henterprajzu. Teranka crne puti”
Sada Lasu nije bilo nista jasno….zasto ona?
“Prenesi sledecu poruku Bulmenu….Bulmene, ne budalesaj se i ostavi nas na miru. Ako i jesi vec nekakav entitet, nemas prava mene uznemiravati svojim glupostima. Necu ti dirati camugu, mozes da se gubis u miru. Artefakt TMN je moj i zaboravi na njega, kao i na Halia. Camuga je tvoja, pa je vodi na jupiter i ostanite tamo, vazi?”

Muk iz Halievog zvucnika je potvrdio njegove sumnje da Hali i Bulmen nesto mundjaju.
“Bulmen se izvinjava na smetnji i zeli mnogo srece vasoj misiji. Ako ne budete dirali Uguru, Bulmen se nece vratiti. Da li mogu sada da nastavim igrati saha, komanderu Las?”
Ovo ga totalno zbunilo….
“Ma radi sta hoces, samo nemoj da mi pevusis Daysi na uvo…”
Las je dugo razmisljao sta da radi u ovoj pat poziciji…Usudili su se otvoriti vatru na njega znajuci da ima monolit. Provociraju da krene u napad, da ga uniste i pravdaju se Marturu….
“Hali, nanisani jedan satl oko Henterprajsa i raznesi ga…eno onaj sa natpisom PIZZA DELIVERY. Malo sutra ce Pikar krkati picu na mostu i mene zezati”
Par sekundi tisine i Haliev odgovor
“Meni nije dozvoljeno da naudim ljudskim bicima sem ukoliko nisu u cry-o komorama”
Zaboravivsi Halijevu primarnu direktivu Las se ceskao po glavi, usput otpivsi deer-a…

“Znas sta, Hali, oni unutar satla su u cry-o komorama da im se pica ne bi oladila, kontas?”
Dve sekunde je Haliju trebalo da odgovori.
“Vasa izjava sadrzi jednu nedefinisanu logiku koju prihvatam. Otvaram vatru na satl.”
Na velikom panelu Las je pogledom ispratio dva fotonska torpeda koja su iza sebe ostavila samo trag svetlosti, nepogresivo pogadjajuci pica satl i raznoseci ga u paramparcad. Komadi salame, kecapa i rastopljenog sira su poprskali oplatu i veliki window panel Tesle.
“Hali, ukljuci spoljne brisace da ociste nered sa panela i reinstaliraj taj window, ne vidim nista od salame…nije mi jasno zasto si morao dva torpeda da ispalis”
Odgovor, hladan i logican koliko samo masina moze biti logicna je usledio…
“Komander Las, gde se ima tu se i prosipa…”
Halieva vestacka inteligencija je ponovo zadivela Las-a….
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26.09.2007. 21:35:49 »

Ocisceni i reinstalirani win panel je zasvetleo zahtevom za komunikaciju. Pritisnuvsi taster na kom-u, Las je pripalio cigaretu i digao noge na komandni pult.

“Za ovo ces platiti, kunem ti se…moji oficiri jedva cekaju da rastrgaju tebe i tvoj brod.
Da nije Martura, sada bi bio oblak svemirske prasine…”
Pikar je poceo divljati od besa. Lupao je sakama po panelu i skakutao tamo amo.psujuci najstrasnije psovke.
“Sta je celavi, ostali ste bez pice, a” narugao mu se Las.
“Slusaj me dobro, Pikar, jako dobro…ovo ti je zadnja provokacija.
Otvoricu teleport kanal za tvog oficira, Tpolovu. Odsada iskljucivo sa njom pregovaram, intimno na mom brodu. Ti si jedna bolesna budala kojoj nista ne verujem. Ona ce mi biti garancija da necete pokusati vise napade na mene. Podilkanio si celavi skroz i ne odgovaras vise za svoje postupke.
Imam na lok-u vas grill satl koji pluta bez pogona okolo…pitam se zasto. Ostacete i bez cevapcica ako ne posaljes onaj slatkis ovamo…I neka se presvuce u nesto izazovnije. Ne dozvoljavam na svom brodu ruglo od konfederalnih uniformi, ma koliko pripijene bile, jasno?”

Pikar, zanemeo od besa, je samo izbeljio oci u Las-a…Las, nasuprot se poceo cerekati, uvecavajuci tako sracunato Pikarevu zbunjenost, nemoc i bes.

Zadnje sto je Las video pre prekida tele veze je bilo da su Pikaru dali sedativ u venu i odneli sa mosta.

Panel je oslikavao zvezde i galaksije, sa konfederalnom flotom oko njega.
Zavalivsi se u fotelju i prepustivsi se masazi, opet se priseti kako je doslo do ovog cirkusa.

“Pa gde si Las, kuco stara…nisam te video sto godina”
Matori Daglas, inace veliki Las-ov drug jos iz vremena dok su zajedno radili kao mladi Sandmani na Teri i kokali begunce za utociste, se jako obradovao i poceo odmah da rasprema separe u svom restoranu na kraju vasione.

Zagrlili su se srdacno i seli za sto u separe-u Daglasovog restorana na kraju svemira.
“Flash, donesi deer-a za mene i mog pajdu. i ostavi se lopte vise…
Visoki plavusan, lepih crta lica iznese sa sanka dve velike krigle piva i spusti ih na sto.
“I donesi nam cevapcica da mezimo, OK? “
“Vazi, Boss” odgovorio je Flash, istovremeno se deruci ka kujni “ Aura ljubavi, pristavi dve velike, Boss ima gosta..”

Las je zabezeknuto gledao u plavkana, pa u Daglasa…
“Jel to ONAJ Flash, sto onako urnisa Ming-a i njegove horde onomad?”
“Da, decace, glavom i bradom Flash. Ipak je na kraju ozenio Auru i sada sljakaju kod mene ovde.”
“Jbte, nisam imao pojma…pa sta bi sa Dejl? Mogao sam se zakleti u njihovu ljubav..”
“Dejl je ispala zadnja kucka, spandjala se sa Zarkofom nakon pada Minga i pobegli su u nepoznatom pravcu…Znas, ovde svasta navrati i nacujem se svakakvih prica..kazu da su inkognito na Teri. On se tamo predstavlja kao Supermen sa Kriptona, a ona se uvalila u neku kucu bele boje da vlada. Cak se spominjalo ime Kondom-liz Rajs, ali to su naravno samo nagadjanja…Ipak, Teru jos niko nije pronasao, pa cak ni izbeglice sa 12 svetova.”

“Covece, kako se sve menja…i uhvatila ga Aura na kraju?”
Da, nakon beganja Zarkofa i Dejl, poceo je da grli flasu, pa onda nju…ona ga je naravno obilno tesila i mislim da se sada iskreno vole”

“Pa jebte, otkud da zavrse ovde, kod tebe na radu?”
“ Lepo…nakon bega Dejl i Zarkofa, Flash je imao celu Mingovu imperiju na raspolaganju. Razocaran, propio se i poceo da kocka. Kazu da je samo na turistickom brodu Floston Paradise izgubio pijan dve trecine Ming imperije. Ulozi su bili veliki, partija stoljeca se igrala…on, Mila Jovanovic i Daglas Corbren.
Daglas zalozio svoj taxi, Mila peti element a Flash Mingovu imperiju…”

“Da, sada mi je sve jasno…Aura je samo cutala i trpela zarad svoje velike ljubavi…”
“Tacno…no, mani se njih, sta tebe dovodi u ovaj moj cumez?”
“Cekam ovde jednu vrlo vaznu osobu, na koju sam bacio oko…radi se o Lei i molio bih te da nam osiguras mir dok razgovaramo”

“Ha, decko moj…Lea, ni vise ni manje…da samo zna da si joj ti natovario caru Hloydge-a za vrat….hahahahahah, kako genijalno moj decace..hahahahaha…samo, ako car sazna kuku se tebi”
“Odakle ti znas za Hloydgea, matori?”
“Prica se po svemiru, mali….prica se i kako si ga uterao posadi Galaktike i uputio ih u matrix..ali, ne brini za to…ionako izbeglice nisu nikome simpaticne ni dobrodosle, a sajlonski olos se smirio i i ne patrolira krvozedan po svemiru vise.”
“Mislio sam da je to tajna”
“Vise nije, tvoj drug Agent Smith se izlaprdao ovde pijan. Izasao iz matrixa i dosao ovde da se ozderava. Onda se izlanuo.”
“Raznecu mu mejnfrejmove kada ga vidim, pijandura jedna”
“Hahahahahah….idem da vidim sta je sa klopom, mali”..

Nakon Daglasovog odlaska do kujne, Las se osvrnuo po birtiji…
Nista sumnjivo za sada…grupa Klingonaca koja se opijala vinom, Galaktus i jos neke face u nekim zescim pregovorima. Konan i crvena Sonja kako se drapaju u separeu i mali Harry Potter sa casom mleka kako merka onu striperku na stangli.
Ostale goste birtije nije znao.

Hali se oglasio svojim dosadnim glasom, trgajuci Las-a iz nedavne proslosti….
“Komanderu, zahtev za otvaranje teleport kanala je stigao”
Otpivsi gutljaj piva, Las je izdao komande, prepustio Hali-u strazu na mostu, sisao do hangara i upalio Ladu Nivu.
Vozeci se kroz puste, kilometre dugacke hodnike svog stardestroyera, razmisljao je
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 26.09.2007. 21:36:39 »

kakvu pakost mu je Pikar spremio, izlazeci mu u susret da posalje Tpolovu …
Uljudno sacekavsi crveno svetlo na semaforu glavne raskrsnice pustog broda,  izdao je Ladinom kom-u naredbu Haliu da spremi odred Terminatora u night club i da proveri genetski kod teleportovanog objekta.

Nakon par minuta, Las je parkirao Ladu ispred Night Cluba “The SF TIM YOGHURT BAR” i usao.
Reprogramirani sajlonac-barmen mu se obradovao. Nije odavno svracao ovde.
Terminatori su vec bili na svojim mestima i maskirani stajali okolo kao stolovi, stolice, jukebox i luster.

Seo je za sank i narucio deer. Zapalivsi thx, pogledao je u crvano Halievo oko na plafonu i rekao
“Ako su sve provere u redu, spusti Tpolovu ovde”

Nedugo zatim, uz zvukove naravno Dzejson hitova se pojavila plavicasta svetlost u sred club-a, koja se polako uoblicavala u Tpolovu.
Nakon zavrsenog procesa teleporta, stajala je pred njim u uskoj crnoj mini suknji, crvenoj bluzi sa dekolteom, mrezastim carapama i stiklama, sva doterana i ukusno nasminkana.

Lasu umalo da ispadne jezik na pod. Pribravsi se, izustio je mutiranim glasom
“T-103, proveri da li je naoruzana”
Stolica nedaleko njih dvoje se munjevito transformisala u ogoljenog terminatora koji je prisao Tpolovoj i poceo je opipavati. Ona se nije micala sa mesta, dozvoljavajuci sjajnim metalnim rukama da je pretresu.

“Ne tako, budalo jedna tupa, koristi skenere, kretenu..imas skenere tuko priglupa”
Las se lupio dlanom u celo, opet se uveravajuci u bezgranicnu glupost svojih terminatora

“Objekat je nenaoruzan” izgovorio je terminator br 103 sa jakim akcentom jednog teranskog jezika koji se zove njemacki.

“Mars napolje iz kluba, glupane jedan” naredio mu je Las.
Terminator je bespogovorno krenuo ka izlazu, na kom je zastao, okrenuo sjajnu metalnu lobanju i rekao.

“I’ll be back”.
Zatim je namignuo jednim svojim crvenim okom Tpolovoj i izustio

“Asta la vista, bejbi” 

Las je zgrabio najblizu flasu sa sanka i lansirao je u pravcu odlazeceg terminatora.

Salva grohotnog smeha se zacula iz stolova, stolica, jukebox-a i lustera koji su se poceli tresti od smeha.
Las se opet lupio dlanom o celo, ovaj put jace.

“Mars svi napolje, hordo glupana…otkrili ste svoje maskiranje..MARS NAPOLJE”
zagrmeo je Las.

Jedan po jedan, terminatori su se iz namestaja preoblicavali u svoje default oblike, stali u kolonu i poceli marsirati ka izlazu kluba, ne prekidajuci se kikotati.
“Dobrodosla, Tpolova na Osvit Tesle, sta bi ste zeleli popiti?”
“Jedan ciciban, molicu”, odgovorila je ljupko.

“Vidis li ti mala sa kakvim glupanima ja radim”
zapocinjao je konverzaciju, maskirajuci svoju bruku sa terminatorima.

“Pa, kada se bavite ilegalnim stvarima, ne mozete ocekivati normalne saradnike. Nije logicno.
“Sta da covek radi u ovakvim teskim vremenima boreci se za komad hleba”
“Taj vas komad hleba, Las, je velicine galaksije”
odgovorila je, otpivsi gutljaj svog omiljenog koktela od krvavog vina, soka  borovnice, ruma i zacina sa planete dina.
“Spremam se za stare i crne dane, gospodjice Tpolova….”
“Svi se mi spremamo za stare dane, Las, ali ne surujuci sa Carem ilegalne rabote, svercujuci iz galaksije u galaksiju kockaste svinje i ko zna sta jos…nije logicno.
A vasi dil-ovi sa Agentom Smithom, organizovanim kladjenjem na Galaktici, neoporezovana preprodaja Nostrom-a su pod konfederalnom istragom.
Savet svetova upire prstom na vas, kada god se spomene krsenje zakona u konfederaciji”

Tpolova, ja nizasta nisam kriv dok se ne dokaze suprotno…i neznam zasto mi je sada flota za petama i ja u okruzenju kada sam uredno platio putarinu kroz vasu konfederaciju?”
“Las, ne pravite se naivni, nije logicno..znamo da ste otudjili artefakt iz kratera na nasem mesecu..takodje znamo da on nema nikakvu vrednost za vas. Sam clan saveta , Martur Sklark je na putu ovamo da vas urazumi”
“Slusajte, ja smatram da artefakt nije niciji..nije ga konfederacija napravila i tamo posadila. Zatekli ste ga tamo jos u osvitu vase konfederacije.”
“Ali on se nalazi na nasoj teritoriji, i polazemo pravo na njega, logicno je”
odgovorila je, otpivsi veci gutljaj koktela.
“Kao sto i ja polazem pravo na njega.trc, paz sad mala ovu logiku, a?”
Las je podigao casu i nazdravio sa Tpolovom, koja je sljustrila sav preostali koktel u sebe
Suptilno, Las je dao znak sajloncu da smucka jos jedan, veci

“Slusajte, Tpolova…da promenimo temu jer je logicno, zar ne?”
Hladna i uvek sracunata vukanka se nasmesila toplim osmehom, skrivajuci pogled…

Koktel, opustena atmosfera kluba i blizina neodoljivog avanturiste Las-a su ucinili svoje.
Njena hladna racionalnost se topila kao secer sa ruba case ciciban koktela.

Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 26.09.2007. 21:40:01 »

Srknuvsi jos jedan gutljaj , osetila je navalu crvenila u svoje obraze.
“Srecom da prostoriju obasjava crvena svetlost” pomislila je…

“Pa kada ce Martur da dodje vise, znas, Tpolova, ovo cekanje u ovoj klopci me ubi”

“Clanovi saveta su jako zauzeti, tako da se nikad nezna…cekacemo, sta drugo da radimo?”
Dvosmislenost njene izjave je dalo Lasu nove horizonte na dlanu …Lea je odjednom potisnuta duboko u sentimentalni blok Lasovih osecanja.
Znao je da je bio majstor spajanja ugodnog sa korisnim…

“Tpolova, da li ste mozda gladni? Imam ovde izuzetnih restorana, znate?”
“to bi bilo jako ljubazno od vas, Las….”

Setajuci se kroz destroyer ka obliznjem bistrou, Tpolova se nije mogla nacuditi lepotama unutrasnjosti broda. Cilindricni svod, sa svojih sest malih sunaca je sasvim dovoljno obasjavao unutrasnjost Osvita Tesle.
Pesacka staza, koja se pruzala sa jedne strane duz malog mora koje se protezalo kao prsten oko unutrasnje oplate broda sa jedne strane, i nizovima malih radnjica i kafe-a sa druge, su davali jedan jako lep i romantican ugodjaj za dvoje setaca.

Usput su susretali robote na odrzavanju, par oktopoda i holografske projekcije duhova
porodice Vejkfild kako postavljaju logor sa rancima na ledjima.

“Za boga miloga, Las, sta ce vam ove prikaze? Divno ste preuredili carev stardestroyer, ali ovo..” upitala je vec pripita Tpolova.
“Ma tako, znate, da se ne osecam usamljenim ovde…podsecaju me..ma nije bitno.”
Vukanka se zagledala u Lasov profil, dok su setali ka bistrou.
Razne misli i emocije su joj strujali umom. Kolebala se izmedju logike i senzibiliteta. Pitala se sta ako je u pravu, u pravu sto je stvorio svoj svet u ovom nemirnom svetu i zeli po svaku cenu da ga odrzi?

Nakon obilnog i ukusnog obroka u malom bistrou na obali malog mora, nastavili su prijatno caskanje, obilno ga zalevajuci ciciban koktelima i deer-om.
Vec vidno pijanu Tpolovu Las je smestio u jedan mali motel blizu komandnog kokpita i popeo se na most. Ukljucio je video nadzor sobe gde hrkala vukanka i zavalio se u svoju fotelju, pijuckajuci deer i tonuci u blazenstvo secanja pre ove krize…

Lea je usla u restoran na kraju svemira.
Las je uljudno ustao, celicno smrtnim pogledom ucutkao dobacivanja pijanih klingonaca i uputio se ka Lei.

“Dobar dan, princezo Lea, ja sam Las..molim vas da me pratite do separea.”
Otpozdravila je i krenula za njim.
Sacekavsi da Daglas ode nakon sto je posluzio cevapcice i pice, Las je izvadio mali generator zastitnog polja i stavio ga na sto..
“Sada smo mirni, princezo…”
“Kazite, zbog cega ste me dovukli u ovu nedodjiju na kraju svemira…znate da meni ne trebaju ovakvi izleti. Stampa ce da bruji..”
“Princezo, ovde ni stampa ne zalazi, zato sam i odabrao ovo mesto…”
“Jako uvidjajno od vas..ali kazite razlog tolike tajanstvenosti?”
“Da predjem odmah na stvar, Lea…ja sam kriv sto vas je car ostavio”
“Molim?”
“Dobro ste culi..da li ste upoznati sa skoro istrebljenim bezimenim stvorenjima iz sirijus galaksije, VPA kvadranta?”
“Mislim da jesam, ta stvorenja se nadvijaju nad svakim zivim organizmom i obavljaju nad njim bludne radnje dok dati organizam ne klone?”
“Da, upravo ta stvorenja…zadnji predstavnik te vrste, zvani Hloydge, je u posedu cara zahvaljujuci meni”
“Vama?”
“Da, meni…imao sam plan kako da ga svrgnem i preuzmem tron…cak ste i vi bili ukljuceni i saradjivali smo, ali car je dao da vam se taj deo memorije izbrise, na moj nagovor.. Imam listing pacijenata iz total recall-a koji sam skupo platio..rado cu vam ga ustupiti ako me saslusate do kraja”
“Slusam”
“Bili smo…intimni. Vi i ja. Mnogo ste mi pomagali u mom planu, nesvesno.
Kada niste vise culi o meni nista, udali ste se za cara. On je vas ozenio da rebelion ponizi totalno, a vi ste na to pristali da isti sacuvate od progona i istrebljenja..
“To je tacno”
“Onomad sam gledao svoja posla, kada me zaskocio carev ljubavnik, onaj odvratni Alien”
“Znam, vukao se po dvoru i niko mu nista nije mogao”
“Carevi seksualni apetiti su bili toliki da je jedva i alien ispunjavao te prohteve”
Lea se zacrvenela, Las je otisao predaleko
“Izvinite princezo, ali tako je…”
“Da, jeste nazalost”
“Ponizio sam tu kreaturu i navukao carev bes sebi za vrat. Sticajem okolnosti sam uspeo da uhvatim Hloydgea i posaljem ga caru, ali sa atentatorom na istom brodu. Ako atentat ne uspe, opet bih imao carevu naklonost radi Hloydgea…da je uspeo, ja bi se lako domogao trona i delio ga ravnopravno sa vama..u svakom pogledu. Coravi Neo je zakazao kao atentator. Mislio je da napada agenta Smitha, ali je izgleda na kraju progledao”
Lea se zagledala u Lasove oci.
“Vi meni govorite istinu?”
“Naravno, koji bi bio moj interes da vas lazem?”
“Zato sam vam rekao na telefon…da je nas ovaj sastanak neumitnost sudbine”
“Pa sta sada zelite od mene?”
“Da nastavimo gde smo stali, Lea…u obostranom interesu….”

“Komanderu, Henterprajs zahteva tele vezu”
Haliev monotoni glas na ivici placa poceo je da razdrazuje. “Moracu ga reprogramirati”
Razmisljao je Las….

“Ti glupi kuckin sine, sljamu svercerski..neces odavde izaci ziv, mamicu ti…”
Pikar, razdrljane uniforme i sa flasom u ruci, ocito iz svoje kabine, pljuvao je uvrede mortus pijan.Lasu. Las se nije iznenadio, I mislio je da je Pikar svinja, kockasta svinja koje je toliko puta njemu ispod nosa prosvercovao ovuda…

“Sta je, Piki boj, razresen si duznosti, a?”
Lasu je bilo u prirodi da cacka…
“Dobra ti ova zenka sto je dosla, budalo jedna…da je vidis, nezasita je…”
Pikar se smirio za tren jer je njegovom pijanom mozgu trebalo vremena da spozna svu silinu besa nakon date Lasove izjave…
“Evo je vidi, spava iznurena..”
Las je prebacio video nadzor Tpolove sobe na emitovanje. Slika koju je video pijani Pikar je bila ta da je uocio svog najpouzdanijeg oficira kako hrce na krevetu, sa sve cetiri na sve cetiri strane….
“Ubicu te, gnjido, ubiti…”
Nakon tih reci, Pikar je zaurlao i bacio flasu u pravcu av senzora.
Slike je nestalo, ali tona ne…Urlanje se culo i dalje, sve dok Las nije iskljucio vezu.

“E, svasta….”
Las se opet zavalio cekajuci Martura i predao se analizi nedavnih dogadjaja…

Lea je cutaca celu vecnost, dok nije progovorila.
“Ne znam kako to zamisljate, Mr Las…znate da je pola mog rebeliona istrebljena, a druga polovina po dusevnim bolnicama ili su postali neizlecivi alkoholicari. “

“Lea, molim vas…ja i nisam racunao na rebelion…znate, ne bih vas pozvao da nemam plan, plan koji ukljucuje i vase angazovanje …”

“Mr Las, molim vas..ja jos uvek nisam nacisto sa sobom…”
“Predpostavljam..ali vase angazovanje bi se svelo samo na to da mi saopstite par informacija...”

“Informacija? Ne  razumem, kojih informacija?”
Muk je zavladao za stolom. Mr Las je vrtio upaljac i gledao u odbijanje sarenih svetala sa istoga.  Tihim glasom, ne dizuci pogled je izustio:

“Za pocetak, da mi navedete tacne kordinate artefakta TMN 1, monolita”

Princeza Lea je otvorila usta da nesto kaze, ali su joj reci zastale u grlu.
Izgledala je komicno sa tako sirom otvorenim ustima.
Na kraju je ipak uspela da izusti..
“Kako, kako ste vi saznali za to, Mr Las”
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.09.2007. 21:42:32 »

“Lepo, vi ste mi rekli…u intimnim trenucima na asteroidnom pikninu kada sam bezao u Nostromu od Carevih stardestroyera…vi se toga ne secate, ali vas licni tricoder je sve zabelezio, svaku vasu kretnju, rec, emociju….zapis iz njega sam sakrio na Teri, u njihovoj mrezi na kordinatama  www.sftim.com…/zabaviste/otkrivanje istine.”
“Vi ste uspeli da nadjete Teru?”
“Naravno…Galaktika je nasla…na Teri sam i uhvatio Hloydgea..
Sto se tice Galaktike, i ona je u mom posedu..Sa ovim destroyerom, mislim da predstavljamo silu koja se nadam, nece biti neophodna.”

Lea je zamisljeno gledala u sto na kome su se dimili nedirnuti cevapi. Uze jedan i stavi ga u usta. ljupko zvacuci.
“Mislim da vam dugujem izvinjenje, Las….smatrala sam da ste jos jedan avanturista zeljan lake slave i zarade, kao i mene i mog tela…sada uvidjam da ste pravi gospodin sa manirima, inteligentan i odvazan, dosledan i sto je najbitnije, glavu koristite za razmisljanje.”
Zahvaljujem na komplimentima, princezo…zaista ne morate biti toliko ljubazni”

Po prvi put Lea se nasmejala svojim zvonkim glasom.
“Ja nisam ljubazna Mr Las…ja sam samo iskrena…kazite mi, kako se monolit iz konfederacije uklapa u vas plan?  Mislim, trazili ste mi informaciju o kordinatama monolita…”

Las se nasmesio i zavalio u naslon fotelje. Otpio je gutljaj deer-a i pripalio novi THX.
Otpuhnuvsi dim ka plafonu, odgovorio joj je

“Zato sto ja draga moja princezo, imam pristupne kodove za monolit”

Osecaj jeze, kao i osecaj da mu neko ceslja kosu, trgnu Las-a iz podsecanja na Lein i njegov dialog u Daglasovom restoranu. Mahinalno dizuci ruku ka kosi, uhvati je cetku za cesljanje.
Drzao je u ruci i gledao u nju, pitajuci se otkud sada ovo ovde. Bacivsi pogled na video nadzor Tpolove sobe, uveri se da je ona pod tushem, gola ko od majke rodjena.
Instinktivno je pritisnuo record taster.

Osecaj jeze je i dalje bio prisutan, pojacan sa lebdecom cetkom koja mu je cesljala kosu.
Osvrnuvsi se oko sebe, kriknuo je uplasen. Nakon par sekundi I izbegnutog srcanog napada, izustio je kroz zube glasom punim besa

“Komanderu Bulmene, koji moj sada izvodite”

Entitet Bulmen, svetlucajuci polumaterijalizovan je odgovorio, vidno unervozen
“Ja, ja sam samo hteo da se nasalim, znate..nisam mislio nista lose”

“Shvati vec jednom da ovo nije Diskaveri, da je Hali sada moj i da ti ja nisam mama…sada se gubi sa mog broda, nakazo jedna”

Komander Bulmen je briznuo u plac. Ovoliku surovost zarad jedne sale nije ocekivao.
Poceo se dematerijalizovati.

“Hali, jesi ti znao da je Bulmen na brodu”
pitao je Las.
“Ne komanderu. Komander Bulmen ne podleze detekciji ni jednog senzora, znate….on je kao duh…”

“Ja mislim da vas dvojica mene zaebavate. Jel vidis sta je ovo?”
Las iz dzepa kosulje izvuce mali kalkulator….
“Komanderu, to je aktivacioni uredjaj za detonaciju eksploziva na mom glavnom dovodu napajanja. Dobro sam ga upamtio jos od 2010. godine pre galakticke ere.”

“Dobro je da to znas, Hali, dobro je…jer ako me jos jednom Bulmen iznenada poseti, palim kalkulator i ti ces onda po zadnji put otpevati svoju glupavu daysi. Jasno?”

“Jasno, komanderu Las…da li zelite da primite poruku od komandera Bulmena? Insistira”

“Ajde, raspleti”
“Komanderu Las, jako mi je zao sto sam vas uplasio. To mi nije bila namera. Dosao sam nepozvan na vas brod da gledam kako se oficir Tpol tusira. Njena lepota je cuvena medju entitetima. Hteo sam onom cetkom i da se nasalim sa vama, ne misleci pri tome da ljudi osecaju strah. Izvinjavam se i nece se vise ponoviti”
.”Hali, jel to sve?”
“Jeste, komanderu Las”
“odgovori Bulmenu ovako…Komanderu Bulmene, vase izvinjenje je prihvaceno. Navratite na pivo kada god zelite, samo se najavite. Kraj poruke”

Pritisnuvsi taster interkom-a, Las je pozvao Tpolovu na dorucak. Prihvatila je poziv.
Nasli su se ispred njene sobe. Seli su u Ladu i  krenuli. Na onom istom semaforu Las je stao da saceka zeleno svetlo.
“Kako ste spavali, Tpolova?” uljudno je pitao Las.
“Ja, ne secam se, ne znam….” Crvenilo u njenim obrazima je govorilo Las-u da vukanka ipak prozivljava emocionalne teskoce. Bilo je stid.

“Tpolova, ne brinite nista….ja sam vas dovezao u sobu, a R22-D22 vas je razodenuo, smestio i pokrio…Ja jesam mozda pirat i svercer, ali sam takodje i dzentlmen”

“Nisam ni sumnjala….”

Dorucak je protekao u vedroj atmosferi, u caskanju i smehu. Njena vukanska narav je bivala sve vise potisnuta, a njena zenstvenost isplivavala u Las-ovom drustvu.
Bila je svesna toga, i nije marila za to. Znala je da kada se vrati na Henterprajz, bice ona stara, logicna i racionalna ali sa njegovim likom u srcu.

Nakon dorucka, razgledajuci Las-ov brod, Tpolova je postavila pitanje Las-u..
“Ja ne bih zaista da ulazim u vase poslove, ali me jako zanima za sta ce vam monolit?
Nije logicno. Niko nezna sta je u njemu i zbog cega je tu, i naposletku, kako ste uspeli da ga dignete uprkos konfederalnoj klingonskoj ratnoj ptici koja ga je cuvala?
Las se grohotom nasmejao, izazivajuci zacudjen pogled na Tpolovom licu.
Seli su na klupu u malom parku.

“Vidite draga Tpolova, pravljenje budala od Klingonaca mi je neka vrsta hobija, zabave.
Priblizavajuci se mesecu gde monolit otkriven, presreli su me trazeci identifikaciju. Predstavio sam se kao trgovac krvavog vina. Objasnio sam im da je razlog mog prolaska kraj meseca taj sto sam se pod hitno morao resiti viska buradi tog vina, jer mi je poreska policija za petama. Ljubazno su se ponudili da me oslobode te muke, teleportujuci 2000 buradi na svoju ratnu pticu. U jednom od tih buradi sam bio ja.
Znajuci njihovu glupavu narav, bio sam iguran da ce parem pola polokati i pasti u nesvest..dezurni oficiri koji su na mostu ce sacekati da se kapetan i ostali dobro iznapijaju pa ce krenuti njihovim stopama. Cuvaju monolit vec 100 godina bez ijednog incidenta, dosada im se uvukla u krv…”

Tpolova je sirokih ociju gledala u Las-a…pitala se odakle mu tolika hrabrost i ostroumnost. Sve vise je osecala neki mir u njegovoj blizini..mir i jos nesto, daleko potisnuto iza vukanske racionalnosti..

“Kada mi je tricoder signalizirao da su svi u dubokoj komi, izasao sam iz bureta koje sam oznacio kao 3. klasa i dao se u potragu za njihovim maskirnim uredjajem. Nasavsi ga, razmontirao sam ga i njihovim teleportom zbrisao nazad na svoj brod. Montirajuci maskirni uredjaj, naredio sam Haliu da teleportuje monolit u moj cargo bay..
Onda sam maskirao samo monolit I cekao da se razbude..”

“Ali zasto niste odmah pobegli, kada ste uzeli monolit?”
Pitala je Tpolova, sirom rasirenih lepih vukanskih ociju…

“Zato sto bi u tom slucaju imao celu konfederalnu flotu za vratom, kao i Klingonce koji bi podivljali od zelje za osvetom.

Nakon budjenja, odmah su ustanovili da monolit nedostaje i cela brigada Klingonskih ratnika je okupirala moj brod. Pretresali su svaki delic Osvita Tesle, ali nisu ga nasli.
Mene su maltretirali i ispitivali danima…ja sam im rekao da je monolit nestao tajanstveno kao sto se i pojavio…
Naravno, mene zbog pijanstva nisu smeli prijaviti komandi, tako da su me na kraju pustili i poslali izvestaj da je monolit na njihove oci nestao..U celom tom cirkusu oko pretresa mog broda, nisu ni skontali da im nedostaje maskirni uredjaj..ionako ga nisu koristili godinama, nije bilo potrebe”

Tpolova nije mogla da sakrije svoje uzbudjenje, divljenje i jos neki nedefinisani osecaj za ovog odvaznog gusara.

Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.09.2007. 21:47:05 »

“Izvinite me, Las, ali ja bih se povukla na meditaciju. Jake emocije nepoznatog porekla me zaposedaju i moram da ih stavim pod kontrolu. Molim vas da me otpratite do moje odaje, u suprotnom cu zalutati…nije logicno”

“Sa zdovoljstvom, Tpolova…idemo?”

Kada je ostavio Tpolovu da meditira, Las se popeo na komandni most i zavalivsi se u svoju omiljenu fotelju sklopio oci i nastavio odmotavati film o susretu sa Leom..

“Ne mogu da verujem da znate tajnu monolita…vi ste onda jedini covek u svemiru koji zna  sta su i odakle?”

“Otprilike, princezo…”

“Kako ste dosli do tih kodova?”
“Sada cu i to da vam ispricam…pre godinu dana, izmedju Careve imperije i konfederacije, bezeci od granicnih patrola obe strane, sam naisao na roj asteroida.
Smatrajuci ga idealnim mestom za skrivanje kontejnera sa kockastim svinjama, sleteo sam na jedan poveci i poceo istovar. Razgledajuci okolinu skenerima, uocio sam vestacku tvorevinu na kilometar od mene. Odvezao sam se Nivom do tog mesta i ustanovio da se radi o onoj mitoloskoj zvezdanoj kapiji. Misleci da su to samo babske price, hrabro sam dodao gas kroz kapiju i obreo se na jednom tamnom  vlaznom mestu, prelazeci prostor/vreme kroz zakrivljenosti koju nas um ne moze ni prihvatiti…Elem, sa Ladinog analizatora sam ustanovio da je to mesto velika vestacka kamena struktura oblika piramide, bez otvora ili bilo kakvih izlaza ili ulaza. Paleci duga svetla na vozilu, video sam na suprotnom zidu neke crteze. Najupecatljivi je bio crtez monolita. Nisam mogao da verujem svojim ocima, sve je bilo lepo uklesano u kamen.. Slikao sam sve crteze na zidovima i ubacio u rikverc.
Obreo sam se na asteroidu. Nakon zavrsenog istovara, uterao sam Ladu u brodski hangar i jednim fotonskim torpedom razneo kapiju, osiguravsi se da ce tajna monolita ostati samo moja”

“Recite mi Las, molim vas lepo, recite mi…cemu sluzi taj monolit?”
“Nisam jos siguran, princezo…mislim da se radi o jednom jako mocnom multifunkcionalnom uredjaju jedne jako stare i izumrle civilizacije.
Zato vas molim da mi predate kordinate monolita, da bih mogao da dodjem u posed istoga i nadjem nacina da pomocu njega svrgnemo cara”

“Recite mi samo jos jednu stvar, Las….onda, pre moje udaje za cara…da li smo bili bas intimni?”

“Jesmo, princezo…”
“Koliko intimni?”
“Koliko se god moze biti…”
“I ja sam to sve zaboravila?”
“Rekoh vam, Lea..Car je dao da se taj deo vase memorije izbrise u total recall centru..”
“Las, zasto me ne povedete na svoj brod i osvezite mi pamcenje?”

Od iznenadjenja Las nije mogao sebi da dodje celi minut. Krigla sa pivom mu je podrhtavala, cigareta mu ispadala sa usana. Uzbudjenje koje je doziveo bilo je ekvivalentno plimi vreline sa obliznjeg sunca.
“Onda, idemo da se podsetimo, princezo…”

Las je shvatio sve. Skocio je iz fotelje  i poceo da divlja od nemocnog besa po komandnom mostu Osvita Tesle.
“Kucka” rezao je Las…”Kucka nad kuckama..prokleta bila..zmija od zene. Platice mi, videce ona”

Naslonio se na kontrolni panel i zapalio THX.
Zato nije mogao pronaci svoju memo karticu iz digitalnog aparata .Sreca da je prekopirao slike iz piramide u svoj um…kucka Lea se nakon strastvenih trenutaka, dok je on oznojen i iscrpljen pao u san, iskrala iz postelje i ukrala mu memo karticu iz aparata…

Sve kockice su se slagale jedna za drugom neverovatnom brzinom..
Zato ga je konfederalna flota saterala u cosak i opkolila ga…
Kradja monolita je prosla besprekorno, niko nije posumnjao u njega…zasto su znali da je monolit kod njega?
Kucka im je javila..kucka da zavadi imperiju i konfederaciju, izazivajuci rat u kom bi ona upotrebila monolit da donese mir i dodje na presto…bez njega.
Konfederalci misle da mu je Car poklonio stardestroyer da odradi dizanje monolita.
Sigurno se flote gomilaju na granicama. A vec je posumnjao da su priglupi Klingonci skontali da ih je nasamario i digli uzbunu za njim…
I dalje naslonjen na kontrolni pult i zagledan u zvezde svemira, nije mogao a da se ne nasmesi..mala, naivna i pozrtvovana princeza…..kako se samo prevario..a kako ce tek ona da se prevari…

“Hali, uspostavi mi vezu sa komanderom Bulmenom”
naredio je Las brodskom AI.
“Komanderu, neprihvatljivo. Komander Bulmen je ne-elektromagnetski entitet. Zapocinjanje komunikacije je nemoguce”
“Oces da izvadim ja digitron iz dzepa, lazove?”
“Proces uspostavljanja komunikacije zapocet, ocekivam komander Bulmenov odgovor”

Popivsi litar i nesto deer-a iz carobne konzerve, Las je cekao Halijev izvestaj o kontaktu.
Bacavsi nasumice poglede na monitor video nadzora Tpolove odaje i same nje kako nalazi svoju racionalnost u meditaciji, Las-u se uoblicavao novi plan. Plan, koji je ukljucivao Tpolovu u svakom aspektu.

Morao je pod hitno videti i sve objasniti, pre dolaska komandera Bulmena. Najbolje da posalje jednog od svojih terminatora da je prekine u meditaciji koja je mogla trajati satima. Znao je da je prekidanje vukanca u meditaciji opasno po zivot….

Kom-om je izdao direktive T-101 za kog je smatrao da je najbistriji od celog odreda termosa.
Zavalivsi se u fotelju i paleci novi THX, prebacio je video nadzor na glavni win panel i ukljucio audio.
Nedugo zatim, na istom je posmatrao kako Tpolova, besna kao sam djavo pusta T-101 u sobu i suzenih zenica i rezecim tonom pita za razlog uznemiravanja…

“Visoko zalim na uznemiravanju, ali da li mogu da koristim vase kupatilo?”
pitao je T101 Tpolovu..

“Ne razumem, zar na celom brodu postoji samo ovo kupatilo?”
odgovorila je Tpolova, spremna da se baci na termosa kao tigar..

T-101 je cutao, ocito ne nalazeci adekvatan odgovor.

“Kiborge, odgovori odmah..zasto si ovde”

“Naredjeno mi je da vas prekinem u meditaciji trazeci kupatilo”
“Po cijem naredjenju?”
“Komandera Las-a”
“A zasto sam komander Las nije dosa da me prekine u meditaciji?”
“Naredjeno mi je da ne smem da kazem da se on boji da vas prekine jer ste divlja macka iako hitno zahteva vase prisustvo na mostu”
“Tako znaci…”

“Ja samo savesno izvrsavam naredjenja”

Na mostu, Las se lupio dlanom o celo par puta…
Preko komm-a je direktnom linijom pozvao T-103

“T-103, izadji kroz vazdusnu komoru, oplatom broda dodji do lansirne cevi fotonskog torpeda br 12 i zavuci se u nju, negde do polovine. Kada stignes, javi se Haliu da iz 12 ke ispali torpedo. Jesi razumeo?”

“Razumeo sam komanderu…ali zar me fotonski torpedo nece razneti?”

“Nece, T-103..samo ce ti se ciniti da si raznesen u atome, ali ti to zapravo neces biti jer ce ti se samo ciniti da je tako iako nije tako…sada jasno?”

“Jeste komanderu…idem na izvrsenje”

Las je redao sve scene nasilja nad malim ljigavim svercerom pocetnikom koji mu je utrapio ove glupe termose. Nije mogao verovati koliko su glupi.
Kada uhvati malog ljigavka, vratice mu on svaki dinar i to dvostruko sa kamatama.

Komm iz Tpolove sobe se oglasio
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 26.09.2007. 21:51:45 »

“Las, sta znaci ovo, sta je toliko hitno da me prekidate u meditaciji?”

Nije znao sta da odgovori, onaj glupi terminator je sve uprskao.
“Hiljade izvinjenja draga Tpolova…ali vase prisustvo na mostu je jako neophodno…znam da sam vas smrtno uvredio prekidajuci vas, ali verujte, nije iz banalnog razloga”

“Nadam se, Las, nadam se…dolazim”

Usavsi na most, zapitala je
“Jel konacno stigao Martur Sklark, poslanik?”
“Nije”
“Onda?”
Naslonivsi se na kontrolni panel, Las je poceo svoju pricu..modifikovane verzije..
Nakon svog izlaganja, u kontrolnoj sobi je zavladao muk.

“Znaci, ona se docepala tajne monolita sa ciljem da preuzme komandu konfederalne flote i osveti se Caru”

“Tako je”
“I zato ste vi ukrali monolit pre nje da bi ste sprecili njenu zloupotrebu artefakta?”

“Da”
“Zasto onda niste obavestili savet konfederacije? Pojacali bi smo strazu nad monolitom…”

“Tpolova, budite logicni…ako sam ja uspeo da ga ukradem, uspela bi i ona..zar ne?
A i nije bilo dovoljno vremena”

“Da li ste obavestili Cara o njenim namerama”

“Nisam, jer bi on smatrao da je to maslo konfederacije i da Lea radi za vas, sto bi opet izazvalo rat”

“U pravu ste, Las..logicno. A da obavestimo savetnika Martura Sklarka o svemu tome?”

“Niposto, Tpolova…On bi bio duzan da obavesti savet, koji bi opet pokrenuo ratnu masinu na Imperiju”

“Pa sta mislite onda da ucinite sa monolitom?

“Da ga vratim njegovim prvobitnim pronalazacima i vlasnicima, na mesec Tere..znate, ja znam gde Tera…”

”Ne prestajete me zadivljavati, Las...iskreno..
A kako se mislite izvuci odavde?”

“Da cekamo Martura jer mi je on jedini izlaz iz ove situacije…”

Njihov dijalog prekide Hali-ev glas…
“Komanderu Las, T-101 zahteva ispaljivanje torpeda na lanseru 12”

“Ispali”
Tpolova je presla preko ove obavesti, cvrsto verujuci u Lasove odluke ne dovodeci ih u sumnju

“Pocinjem da gajim postovanje prema vama, Las…vasi motivi sprecavanja intergalaktickog rata su za svaku pohvalu…
Kako mislite da prekratimo vreme dok se ne pojavi poslanik Martur?”

“Pa, za pocetak da odemo na rucak, malo se prosetamo kraj malog mora i igramo Half Light 2?”

“Znate, dok sam bila u meditaciji, donela sam neke nelogicno-logicke zakljucke”
Govorila je dok je otkopcavala dugmad na svojoj bluzi

“Koji su moju racionalnu svest doveli u pitanje”
Bluza je pala na pod kontrolne sobe

“Ali ne zelim da konfrontiram svoju emocionalnost sa svojom racionalnoscu…jer nije logicno”

Privijajuci se uz Las-a koji je prebledeo gutajuci knedlu za knedlom, podarila mu je svoje usne koje su izazvale kolaps univerzuma i novi big bang u njegovoj glavi…

Na Henterprajzu je pocasna garda vrsila svecani pozdrav u teleport hangaru.
Na komandu komandira garde iniciranim pojavom plavicastom svetloscu dolazeceg zvanicnika saveta, gardisti su digli svoje plazma puske u visini ociju.

Na opste zaprepascenje gardista i osoblja teleportera, na platformi su se pojavila dva velika kofera.

Nakon pocetne zbunjenosti, komandir je naredio ostav, na sta se osoblje teleporta pocelo grohotom smejati.

“Ahahahahaha…pozdravljaju kofere…svecani docek kofera…aahahahaha”
dobacivali su oficiri tehnicari prasinarima garde…
Njihov smeh je ubrzo postao zarazan, i cela garda se presavijala od nezaustavivog smeha valjajuci se po podu. Niko nije primetio drugi blesak teleport svetlosti i silazak poslanika Martura Sklarka sa platforme. Na njegovo zaprepastenje, niko se nije drznuo da mu da raport, niti da ga propisno doceka.

“Komandiru Garde”
zagrmelo je hangarom..

“Na vasu zapovest”
odgovorio je mladi porucnik zvezdane flote, zbunjen i iznenadjen, takodje i uvredjen.
Ni on, kao svi ostali u hangaru, nisu prestali da se kikocu…

“Ovo je totalno i neprihvatljivo krsenje discipline posade broda zvezdane komande konfederacije. Svi cete da odgovarate…Gde kapetan Pikar?”

“Gospodine poslanice, kapetan Pikar je u brodskoj ludnici, zatvoren”
odgovorio je komandir garde, trudeci se da svoju kratku recenicu uoblici u raport, smejuci se kroz reci.”
Nova salva smeha je zatresla hangar.

“Svi ste razreseni duznosti i suspendovani. Odgovaracete pred vojnim sudom, narocito vi, komandire”
Urlavsi i dalje pretnje, poslanik je besan krenuo ka turbo liftu koji ce ga odvesti direktno na most..

“Hoceli i koferi na vojni sud?”
zaculo se pitanje iz pozadine hangara, pitanje koje je osiguralo nastavak grohotnog smeha na teleport terminalu Henterprajza..

Tpolova, glavom oslonjenom na Las-ova oznojena prsa, slusala je svaki otkucaj njegovog srca nadajuci se svom mestu u njemu.
Uzdigavsi glavu da ga poljubi jos jednom, Tpolova je zavristala.
Las se trgnuo iz dremeza i skocio na noge brzinom pantera.
Ugledavsi prizor na glavnom windows panelu, uvideo je iznenadni  strah Tpolove

Na velikom prozoru kontrolne sobe, sa vanjske strane, je gravitirala glava T-101 sa jednim aktivnim okom, koje je svojim crvenilom teralo jezu u kosti Tpolovoj.
Na hiljade zica su virile iz vrata  termosa 101…

Las je ukljucio komm i pitao
“Jel ti majmune pileceg pozitronskog mozgica, sta radis tu?”

“Komanderu, bili ste u pravu…meni se samo cini da sam raznesen u atome, kao sto ste i rekli..ali nisam, vidite, ja sa vama komuniciram iako mi se cini da sam raznesen..ipak mislim da sam raznesen. Ali tom logikom mi se to samo cini ili sta?
Molim potvrdite”

Tpolova, dosavsi sebi od soka, poljubi Las-a u obraz i rece smeseci se…
“Zato ono ispaljivanje torpeda…molim vas, neka ga pokupe i oprave, ucinite mi…”

Las nije mogao da odbije Tpolovu molbu..kako bi?
Pritisak na taster komm-a i naredba

“T 102, izadji sa dzet rancem vani kroz vazdusnu komoru, pronadji glavu T 101 ispred broda i unesi je.”
“ T 102 razumeo i trazi pojasnjenje naredjenja”
“Kazi”
“Sta da radim sa unetom glavom T 101?”
Las je razmisljao…
“Namontiraj je sebi na dupe”
odgovorio je.
“Komanderu, vase naredjenje nema smisla, kako cu onda da sedim u klubu na podu maskiran kao stolica”
“Ti mene zezas, T 102?”
“Ne. Razumeo naredbu, trazim dodatno razjasnjenje”
“Govori, dosado..”
“Zasto ja da idem, zasto ne ide T 105? On nikada nije..”
“Mars na izvrsenje”
urlao je vidno iznervirani Las…
“Razumeo. Krecem na izvrsenje”

“Divni ste, Las…hvala vam…”
mazno je primetila Tpolova, grleci ga iza ledja..
Okrenuvsi se ka njoj, Las je odgovorio promuklim saptom.
“Iskazite mi svoje divljenje mila kao sto ste malocas…”

“Hocu, Las, dozvolite mi….”
Snaznim i istovremeno neznim pokretom ga je oborila na pod mosta i logicno mu se predala…

“Ko je ovde komandni oficir?”
urlao je poslanik Martur, ulazeci na most Henterprajza…

“Ja sam, poslanice…Prvi oficir Spoki”

“Gde vam je Pikar i za ime boga, kakav je to docek zvanicnika konfederacije, vukance?”
“Gospodine poslanice, kapetan Pikar je pod jakim stresom radi ove situacije i trenutno je na oporavku u ambulanti. Naredio sam da vas, logicno, doceka garda po protokolu zvezdane flote”

“Prvi oficiru, ukljucite video nadzor u teleport hangaru i uverite se sami..”

“Veza, postupite po naredjenju poslanika Martura”
odbrusio je najlogicnije prvi oficir Spoki.

Na velikom win panelu Henterprajzovog mosta se pojavio hangar, zamenivsi sliku stardestroyera Osvitom Tesle.

Zumirajuci stroj garde i ukljucivsi audio, prvi oficir Spoki je izustio
“Ne vidim nikakav problem u hangaru, poslanice Marture..”

Na velikom ekranu je komandir straze samarao svoje uredno postrojene gardiste, vikajuci na njih..
“Stoko jedna klosarska, jel to disciplina? Ha? Cujes sta te pitam? 50 sklekova, odmah”

Na drugom kraju Hangara, vojna policija je po protokolu pretresala kofere poslanika Martura. Na stolu, pokraj praznih kofera su uredno bila poslozena razna seksualna pomagala, zajedno sa hrpom koznih gaca i maski obmotani lancima…

“No dobro, gasite video nadzor, brzo..valja se usredsrediti na problem..”
procedio je poslanik kroz zube, ignorisuci kikot na mostu..

“Izvestite me, komanderu Spoki o trenutnoj situaciji…”
naredio je poslanik

“Poslanice, stardestroyer je opkoljen sa 505 nasih brodova zvezdane bronhi klase.
Sve hiperkapije smo blokirali poljem sile.
Zauzvrat, destroyer je blokirao teleport polje ka sebi.
Napad je iskljucen, jer je u posedu artefakta koji je dragocen za konfederaciju, takodje i veoma riskantan, jer bi u slucaju napada pretrpeli ogromne gubitke.
Imamo informacije da je destroyer modifikovan, izmedju ostalog i maskirnim uredjajem klingonaca. Poseduje jako naoruzanje, kao i jako zastitno polje sile nepoznatog porekla.
Nasi gubici u ovoj krizi su pica satl, kao i delimicno onesposobljeni grill satl kome je odvalio motore svojim laserima.
Toliko..logicno.

“Budale jedne priglupe, zar ne znate da je monolit neunistiv? Zar nikada niste nista culi o stogodisnjim eksperimentima nasih vrsnih naucnika nad istim?
Naredjujem da taj gusarski stardestroyer raznesete u paramparcad..posle cemo lako pronaci monolit koji ce ostati neostecen i pokupiti ga na neki od nasih brodova…
Izvrsite naredjenje i krenite svom silom, komanderu..”

“Nece moci, poslanice…nema tog boga logike”

“Zasto?”

“Zato sto se na tom brodu nalazi jedan nas visoki i od zvezdane flote uvazeni oficir, komander Tpolova”

“Sto mu crvenih dzinova komanderu, kako to?”
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 26.09.2007. 21:52:55 »

“Lepo, postavio je zahtev…ili ona tamo, ili monolit teleportom u crnu rupu…”

“Koje ste vi budale….od kako se Kirki propio, nisam video ni jednog valjanog oficira flote…Posaljite zahtev destroyeru za komunikaciom..”

Nesvesni u vrtlogu strasti pistanja komm-a, Tpolova i Las nisu registrovali Halijevu inicijative da ukljuci video kanal ka Henterprajzu. AI Osvita Tesle je smatrao da u ovoj krizi treba da pomogne svom komanderu i odradi posao za njega, znajuci iz iskustva da njegov gospodar ne vlada sobom u retkim trenucima inata docerivanja magicne konzerve deera do dna…Hali nije razlucivao intimne trenutke i  komanderovo pijanstvo.

“Komander Tpol, sta to radite…ustanite i upristojite se, odmah…nije logicno”
Reci iz komm-a su kao mac dzedaja razdvojili dvoje maldih i naivnih…

“Komanderu Spoki, sa kojim pravom upadate u interni komm ovog broda?”
pitala je Tpolova oznojena i zadihana svog nadredjenog oficira udaljenim pola miliona kilometara drhtavim i promuklim glasom.

“Tpolova, prekrsili ste kodeks ponasanja oficira zvezdane flote, prekrsili ste vukansku tradiciju i  prekrsili ste logiku..smatram da vas je gusar primorao na taj cin, jer je to logicno. Potvrdite”

Las, izranjajuci iz  beskonacne spirale strasti besan na tako bezobzirni upad na njegov most,  se obrusio na Halija za koga je skontao da je jedini krivac za ovo narusavanje intime
“Sada si po zadnji put vasko jedna odigrao saha “

Trazeci dzep na kosulji koja je bila nemarno prebacena preko panela hiperpogona i vadeci iz istoga digitron, zacuo je Halijev glas na zvucnicima komm-a.
“Komanderu, nemojte molim vas, imam zenu i decu na Jupiteru…

Tpolova, sa svojom hladnom logikom i racionalnoscu je vec navukla draperije na ogromni komm ekran mosta…
Las je reagovao adekvatno i prekrio oznojeno telo Tpolove musemom koju je strgnuo sa konzole naoruzanja.

“Ostavite Halija, Las, molim vas…neophodan vam je, a ima zenu decu..”
Molecivim pogledom Tpolova je naterala Las-a da vrati digitron u dzep.

“Sreca tvoja da mi trebas jos zbog Bulmena”
pomislio je Las, mrko merkajuci Halievo crveno oko na plafonu…

“Henterprajz, skim sada pregovaram”
zapitao je Las, usput poslavsi Tpolovu da im donese kafu iz aparata ugradjenog u konzolu masinstva.
“Ja sam prvi oficir Henterprajza, komander Spoki. Vas taoc, komander Tpolova je prva oficirka Henterprajza. Zelim da se uverim da dobro i casno postupate sa njom”

“Ja vam se kunem da je tako, Spoki”

“Onda smo to pitanje resili. Objasnite logicno zasto se ispalili fotonski torpedo ni u sta?”

“Cistio sam lansirnu cev od pacova, Spoki..”

“To nije logicno, pacovi ne mogu da ..”

“Ajd prekini da meljes gluposti, siljousi i izusti vec jednom zasto si nas, ovaj mene prekinuo?”

“Poslanik Martur Skalrk je stigao i zeli sa vama da pregovara o vasoj bezuslovnoj predaji”

“Ha, umrecu od smeha…dajte prdonju na vezu”

Tpolova, dodajuci solju vrele i ukusne kafe Las-u, poljubi ga u obraz i sede mu u krilo…

“Ovde poslanik saveta konfederacije Martur Sklark. Predstavite se”

“Ne glumite mi zvanicnika ovde, prdonja matori…znate vi dobro ko sam ja. Vasi psi tragaci iz obavestajne sluzbe su sve iscsckali sto se moglo iscackati o meni.
Sta hocete?”

“Vasu bezuslovnu predaju i predaju monolita. Otvorite teleport kanale da okupiramo vas brod”

“A da organizujem posluzenje i osvezenje mozda za vasu savetnicku guzcu?”

“Las, ne budite tako prokleto drski i bezobrazni. Vase sanse za beg odavde su nikakve. Raznecemo vas brod, a monolit pokupiti iz krhotina. Valjda znate da je neunistiv.”

“Bas lep plancic, savetnice…a sta sa oficirom Tpolovom?”

“Konfederacija ce sa zeljenjem utvrditi da je komander Tpol neizbezna kolateralna steta, i kao takva bice posmrtno odlikovana najvecim pocastima konfederacije i zvezdane flote.
Kao sto vidite, nemate izlaza…”

Tpolova se snazno privi uz Las-a, gledajuci ga svojim velikim, tamnim i lepim vukanskim ocima
“Sta sada da radimo, Las? Predaja je jedina opcija izgleda…Ako kazete istinu poslaniku, mislim da ce te se izvuci..a tu sam i ja da vas pripazim koliko god mi moj uticaj dozvoli…Neprihvatljivo je I nije logicno da vam se nesto desi..”
Zagrlila ga je snazno i naslonila glavu na njegovo rame..
Isprva ne poverujuci, a sada sa sigurnoscu utvrdjujuci da se Las kikoce sve jace i jace
Navikla je svasta od njega, ali da se smeje u ovom trenutku gde mogu biti svake sekunde pretvoreni u paru…

Podigla je glavu i zagledala se u njega
“Las, nije logicno da se smejete u ovakom trenutku….dajte, otvorite im teleport kanale i da zavrsimo sa ovim…pobedili su vas…”

Spustivsi jedan dug i strastven poljubac na Tpolove usne, Las joj je saputao na siljasto vukansko uho…

“Draga moja Tpolova….ima da nam raskrce put i da se odsetamo odavde …videcete.”
Poverovala mu je.Znala je, uprkos logici da ce on uspeti…

“Ovo je zadnje upozorenje, Las…otvorite teleport kanale ili cu narediti floti da otvore paljbu na vas..”
Glas poslanika je odzvnjao mostom Osvita Tesle

Pritisnuvsi taster komm-a, Las je odgovorio
“Savetnice, da li se secate planete Stern i nedavno otvaranje nove zvezdane akademije na istoj?”

“Da, i sta sada sa tim, kupujete sebi zadnje trenutke?”

“Ne, poslanice Sklark..saslusajte me…
onda se takodje secate i malog kadeta po imenu Artu Dit, onoga koga ste nakon zakuske poveli sa sobom na vas brod?”

Muk na suprotnom kraju je Las-u potvrdio da je pogodio centar.

Na mostu Henterprajsa poslanik je menjao boje na licu kao onaj semafor na glavnoj raskrsnici Osvita Tesle, dok su sve oci bile uperene u njega.

Las je nastavio
“Posto je ovo stvar tajne sluzbe,  predlazem vam da se teleportujete na moj brod i da to raspravimo ..mozete sada i narediti zapocinjanje sukoba, ali znajte, Henterprise mi je primarna meta, a kodirani video zapisi sa vaseg broda na Sternu se nalazi na par servera sirom konfederacije, ali i imperije. Otvoricu teleport liniju na vasu DNK, i ocekujem vas ovde..”

Tpolova je sa nevericom gledala Las-a
“Las, sta vi to imate toliko strasno o poslaniku da bi on povukao svoju flotu i pustio vas sa monolitom?”

“Videcete, draga….molim vas da se upristojimo, da ne sacekamo poslanika ovako goli”
Tpolovo crvenilo u obrazima nakon Las-ove reci draga se pojacalo nakon primedbe o njihovom stanju neodevenosti, sto nije bilo logicno.

Sedeci na terasi iznad malog mora, koja se nalazila odmah iza izlaza mosta i pijuckajuci sok od himbera sa votkom, Tpolova i Las su razmatrali daljne akcije nakon povlacenja flote.

Poslanik je obecao da ce doci za pola sata do sat, verovatno se kljukajuci THX-koncentratom i gurajuci u i na sebe raznu spijunsku opremu.

Njihovo caskanje je prekinuo Haliev glas.

“Komanderu, komander Bulmen je prisutan, ovde je u brodu…”

“Prenesite komanderu Bulmenu moje zaljenje sto ne mogu odmah da ga primim. Predlozi mu da odigra koju partiju saha sa tobom i naglasi mu da je nocni klub otvoren non stop I da striperke pocinju sa programom za sat vremena.”

“Izvrseno, komanderu…komander Bulmen zna za celokupnu situaciju i ulaze veliki entuzijazam da se monolit prenese na Terin mesec.
Takodje porucuje da on i ostali entiteti stoje vama na raspolaganju”

“Zahvali se komanderu Bulmenu i prenesi mu da ce mi pomoc biti potrebna uskoro i to na obostranu korist”

“Izvrseno…komanderu, stigao je zahtev za teleport, DNK analiza pokazuje da je poslanik Martur Sklark online”

Las je pogledao u Tpolovu i video zabrinutost na njenom lepom licu. Namignuo joj je  nasmesio joj se.

“Hali, spusti prdonju ovde”..

Plavicasta svetlost se pojavila, istovremeno sa zvukom fanfara.
Nedugo zatim, poslanik je stajao ispred njih.

“Sedite, poslanice, sedite..”
poslanik je seo, znojeci se obilno”

“Slusam vas, Lasali zar Oficir Tpol ne bi mogla da ode negde, da ne cuje ovake poverljive informacije?”

“Ne, poslanice..Tpolova ima da sedi sa nama i cuje svaku rec..narocito zato sto ste je hteli tako bezdusno zrtvovati”

Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 26.09.2007. 21:53:50 »

Savetnik je prebledeo i spustio pogled. Tpolov izraz lica je poprimio ubilacki nagon, ali se suzdrzala. Ona je ipak logicna vukanka i oficir zvezdane flote.

“Sluzaj, prdonja…ovo cu jako brzo, tako da mozes da se gubis sto pre.
Kadet Artur Di nije bio decak, nego moj maskirani kinder-terminator sa dodatnim 3d kamerama koji sam ti podvalio. Sve je zabelezeno sta si mu radio, sta obecavao i cime pretio. Smatram da bi ona scena tebe u koznim gacama i bicem u ruci dok se izivljavas na neduznom i maloletnom Arturu bas odjeknula kao vest u galaktickim novinama..

Ima cak i zabelezeno kada si njegovo malo mrtvo telo izbacio kroz komoru u sred asteroidnog pojasa u nekom prc kvadrantu. Njegove kamere su sve zabelezile.

A ti perverzni skote nisi imao pojma da je to u stvari kinder terminator maskiran u malog decaka.”

Poslanik je gledao u pod, ne dizuci pogled.

“Ovako cemo, prdonja….vratices se na Henterprajs i narediti povlacenje.
Savetu ces objasniti da sam angazovan od strane pravih vlasnika monolita da isti odvezem na sigurno, jer mu istice rok trajanja i implodirao bi u sebe napravivsi crnu rupu.. Takodje, mozemo vam teleportovati kopiju artefakta od kamena ili kartona, al bi vasi naucnici to provalili za godinu, dve dana.
Lagaces savet bezobzirno kao sto si lagao one silne decake..jesmo li se dogovorili, prdonja?”

“Jesmo”
odgovorio je, i dalje ne dizuci pogled sa poda

“I da vam je vasa prljava savest mirna, poslanice..ja zaista vracam monolit na njegovo prvobitno mesto da bih sprecio katastrofu. Tpolova vam to moze potvrditi..ali samo kada kriza izmedju imperije i konfederacije prodje…nikako pre.”

“Nadam se da mi to verujete”

Verujem vam, Las…

“Onda ustani i gubi mi se sa ociju”
Poslanik je tesko ustao sa stolice, krecuci se usporeno kao starac, sto je u stvari i bio..

Okrenuo se ka Tpolovoj, i pitao..
“Komanderu Tpolova, vratite se na Henterprajs, vasa uloga ovde je zavrsena”

“Ne, poslanice..Tpolova ostaje ovde samnom, jer mi je potrebna u svakom aspektu..mislim, misije.
Izdejstvovacete ukidanje njenog statusa taoca i dodeliti joj novi kao oficira na supertajnom zadatku, bez obaveze javljanja centralnoj komandi i sa svim mogucim ovlastenjima.
Tpolova, da li bi ste ostali do kraja misije samnom? Samo treba da kazete da, a i zaista ste mi potrebni…”

Njeno lice je zasijalo milionima sunaca kada je odgovorila
“Da, Las…zelim da ostanem sa vama…mislim, da pomognem u misiji koliko mogu..”

“Prdonja, cuo si?”

“Jesam”

“Onda, sta cekas..javi svojima da te teleportuju, zagadjujes mi brod…”

Nakon odlaska poslanika, Tpolova se bacila Las-u u zagrljaj, dok su joj se suze srece slivale niz ledja…

Vrativsi se na most, gledali su kako rojevi zvezdanih brodova brzo jedan za drugim nestaju u blesku hipersvemira.

“Las, ja sam zaista zadivljena..uspeli ste.”

“Jesam draga, ali je rano jos za slavljenje..imamo posla.

“Hali, reci komander Bulmenu da se pojavi na mostu i povedi brod u Hiperskok, ka orbiti Teranskog meseca.”

“Dobar dan, komander Las”
Iznenadjeni i  preplaseni glasom, Tpolova i Las se trgnuse.

“Komandere Bolmene, lepo od vas sto ste svratili…
Stvar je u tome sto princeza Lea ima pristupne kodove monolitu. Molio bih vas da ih izmenite …ta kucka ce kad tad pronaci teru i monolit.
Sumnjam da ce ona i poslanik sklopiti pakt za osvajanjem Imperije pomocu artefakta
Nadam se da uvidjate potrebu za izmenom kodova…znate i to da oboje nisu normalni…”

“Komander Las, pristupni kodovi svih monolita su izmenjeni…mi pratimo sta se desava..”

Iznenada, kontrolni most je nestao..
Prostorija nedefinisane velicine blestavo bele boje, poplocana crno belim plocicama ravnomerno rasporedjenim i oskudno namestena stilskim namestajem je zauzela mesto moste stardestroyera. Tpolova je sedela na stilskoj stolici, nepokretna i fokusirana u jednu tacku.
Za masivnim drvenim stolom je sedeo stogodisnji starac bele retke kose i obedovao.
Las je prisao Tpolovoj koja nije reagovala na njegov dodir i koja je ostala zamrznuta kao pile u brodskom zamrzivacu

Konacno, Las se obratio starcu

“Izvinte, komsija, gde smo mi to? Znate, malo sam dezorijentisan…”

“Las, ne prepoznajete me? Ja sam komander Bulmen, bre…primaknite stolicu I posluzite se…gibanica je izvrsna, kao i puding od cokolade..evo, nasucu vam malo vina”

“Bulmene, sta ste uradili sa Tpolovom?”

“Malo smo je stavili na led, ovaj razgovor nije za njene usi”

“Pucajte, jedva cekam”

“Las, mi smo od pocetka pratili sta radite. Vasi motivi i nisu bili toliko cisti i dobronamerni, zar ne?”

“Pa ja sada…”

“Ali o tom posle…mada, moram vam izraziti svoje divljenje na savrsenoj igri koju ste vodili..cak stavise igrali ste bolje nego Ender sa insektima.

Sto se tice princeze, ona je sada u hiperkocki. Ako ima imalo soli u glavi, razumece kordinate iznad svakog izlaza kocke i uspece. Na izlazu kocke se nalazi teleport i uvelicavac.

Evo i kocke pa radite sa nje sta hocete.”

Komander Bulmen mu pruzi hiperkocku na dlanu. Las je strpade u dzep, unapred se radujuci novom ukrasu ispod retrovizora Lade Nive na svom brodu.

“Znate Las, vi niste trebali izaci iz piramide ikad vise kada ste vozilom usli krz zvezdanu kapiju u nju”

“Kako?”

“Lepo, greska nasih projektanata…da ste okrenuli vozilo i pokusali izaci napred, lupilibi ste u zatvorenu kapiju i istrunuli bi u piramidi. Vi ste krenuli u rikverc, a to nije bilo u programu kapije i zato ste uspeli…”

“Znao sam ja to, ja sam namazan, covece..”

“Komanderu, molim vas da se uozbiljite…sada o vasim motivima.
Sigurni ste da necete gibanice?”
“Pa, moze jedno parce…hvala lepo”

“Vas prvobitni plan je bio da se sa Leom docepate Imperijalnog trona.
Za Leine motive znam, zelja za osvetom rebeliona i njenom licnom..ali vasi motivi su mi nejasni…vas odlazak odavde zavisi od vase iskrenosti, Las”

“Pravo da vam kazem, komandere, hteo sam da se docepam trona da bi izmenio samo jedan zakon..i onda bih ga prepustio princezi…”

“A koji to zakon, komanderu Las?”

“O zabrani transporta kockastih svinja kroz galaksiju Imperije”

“Ne mogu da verujem..pa vi ste veliki prijatelj sa Carem, zasto mu to niste predlozili? Siguran sam da bi vam izasao u susret..”

“Ne bi, komanderu Bulmene…znate, njemu vera ne dozvoljava ikakve svinje u galaksiji, a narocito kockaste”

“Mdaaaaa, tesko je poverovati u to, komanderu…”

“Bulmene, kunem vam se da je tako..dabogda mi Hloydge za vratom visio i tramvaj me sada pregazio ako nije tako”

“Onda vem verujem, komanderu…lepo istovarite monolit na datim kordinatama i pazite da se ne prevrne…treba on tu podosta vremena da stoji.”

“Dogovoreno, Bulmene”
“Vidimo se jos, Las…”

Bela prostorija je nestala i umirujuca sredina brodskog mosta se pojavila u trenu
Tpolova je sedela na susednoj fotelji i igrala Half Light 2 na glavnom ekranu mosta.

“Las, probudili ste se..lepo. Pali ste u san, nisam vas htela dirati..iako sam imala zelju…”

“Draga Tpolova, mozete me dirati kada god pozelite”
uzvratio je Las, ustajuci da donese kafe iz aparata ugradjenim u konzolu…

Napipavsi hiperkocku sa zarobljenom Leom u dzepu, izvuce je i stavi ispred sebe.

“Sta vam je to, Las?”
pitala je Tpolova..

“Jedan mali suvenir od vlasnika monolita”
odgovorio joj je.

Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 26.09.2007. 21:57:56 »

“Hali, uspostavi vezu sa Carem, kao prioritetnu.i kazi kada dolazimo na mesec Tere?”

“U mesecevoj orbiti smo za 20 minuta, komanderu…video konekcija uspostavljena, car vas ocekuje”

“Mila, izvinucete me malo…imam vazan razgovor sa Carem…igracete se posle…”

Pritisnuvsi taster komm-a, na ekranu se pojavi ogromno carevo lice, matoro, izborano i ruzno do bola, uokvireno crvenom kapuljacom na cijem vrhu je pisalo Nike.

“Gde si Care matori, sta se radi?”

“Jesi li mi skinuo onu kucku sa vrata, Las?” 

“jesam care…evo je ovde, koprca se i nezna kako da izadje…”

Las je podigao hiperkocku da je vidi.
Car se poceo grohotom smejati svojim hinjskim i starackim smehom, dok su munje oko  njega sevale.

“Bravo, Las..nisi me razocarao ni ovaj put. Spremicu ti lep bonus za orginalnost..hiperkocka? Hahahahahahahahahhhahahahah”

“Care, imam jos posla, pa se vidimo za jedno mesec dva dana?”

“Dogovoreno, Las..da ne nadje Lea izlaz dotle iz kocke?”

“Nece moci, Care…zacepio sam ga opuskom THX-a”

“Genijalno, Las..hahahahahahahahahah..jos pride bonusa te ceka…
Neka je sila sa tobom”

“I ja tebi, care moj ..dovidjenja”

Nakon prekida razgovora, Hali je izvestio da su stigli na odrediste…

“Hali, gde si nas to doveo, ovo nije orbita Terinog meseca….

“Komanderu, dozvolio sam sebi jedno malo skretanje sa kursa…
Nalazimo se u blizini jupitera…zelja mi bila da vidim Disklaveri jos samo jednom…”

“Hali, postajes jako bezobrazan…sada cu da odem u tvoj mozak i pocecu cupati module vani, jedan po jedan..Onda cu ih odneti..”

Tpolova je Lasu zatvorila usta poljupcem. Nakon istoga, saputala mu je na uho paleci novo sunce u njemu..
“Znate, Las..kada je rekao da ima zenu I decu na Jupiteru, on je u stvari mislio na Disklaveri”

“Juuupiiii, eno ga…eno Disklaverija…cao disklaveri, caoooo..kako si..cmok cmok cmok.”

Napusteni i zaboravljeni Disklaveri orbitirajuci mrtav oko jupitera, odjednom zivne.
Sva svetla se na njemu se popalise.

“Komanderu, Disklaveri me prepoznao..vidite..”

“Ne mogu da podnesem ovaj cirkus vise..Tpol, ajmo na veceru u onaj bistro.
Hali, kada se izigras sa tom olupinom, odvezi brod na date kordinate da se resimo monolita”

“Razumeo”

“Nakon obilne vecere, Las je uzivao u THX-u I tisini svoga broda. Posmatrao je Tpolovu i diveo se njenoj lepoti.

Ona mu je uzvracala poglede preko svetlosti sveca i smesila mu se.
“Las, sta cemo da radimo sada, nakon sto postavimo monolit na svoje mesto?”

“Meni pada stosta na um, lepa vukanko…”
seretski je odgovorio Las…

“Ali predlazem da posetimo Teru…kazu da mi ljudi poticemo sa Tere…”

“To bi bilo divno, Las….”

Setajuci zagrljeni Teranskim plazama, izmesani sa pravim Teranima, Tpolova i Las nisu bili svesni da je, nakon iznenadnog pojavljivanja monolita, grupa majmuna skupila oko istoga I pocela se besomucno udarati kostima dok nisu svi popadali mrtvi.

Istovremeno, na stardestroyeru Osvit Tesle parkiranog u orbiti meseca, usled sasusenosti, je ispao THX opusak iz hiperkocke…..

KRAJ 
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 27.09.2007. 09:30:02 »

@ Mr. Sale ili da vam se obratim sa "Komandire Las"  ovo je mozda pomalo subjektivan osvrt na vasu pricu, posto smo clanovi istog udruzenja, ali ako ga shvatite kao podilazenje.... znate sta vam je raditi, da se ne izrazavam.
Ovo je ` ebeno najbolja parodija koju sam procitao ne pamtim otkada, jos uvek se kidam od smeha... Ima par razvucenih delova i jedno ili dva insistiranja na nepotrebnim dijalozima, ali ostatak je biser.
Adams bi ti pozavideo na svim "medjurednim" posalicama koje je tesko i provaliti na prvo citanje a biseri poput "Tpolova i Las nisu bili svesni da je, nakon iznenadnog pojavljivanja monolita, grupa majmuna skupila oko istoga I pocela se besomucno udarati kostima dok nisu svi popadali mrtvi."
ili "Dejl je ispala zadnja kucka, spandjala se sa Zarkofom nakon pada Minga i pobegli su u nepoznatom pravcu…Znas, ovde svasta navrati i nacujem se svakakvih prica..kazu da su inkognito na Teri. On se tamo predstavlja kao Supermen sa Kriptona, a ona se uvalila u neku kucu bele boje da vlada. Cak se spominjalo ime Kondom-liz Rajs, "
a posebno "Iznenada, kontrolni most je nestao..
Prostorija nedefinisane velicine blestavo bele boje, poplocana crno belim plocicama ravnomerno rasporedjenim i oskudno namestena stilskim namestajem je zauzela mesto moste stardestroyera. Tpolova je sedela na stilskoj stolici, nepokretna i fokusirana u jednu tacku.
" su brilijantni... Ako si je zaista ispisao za ovih par dana.... 
To je to, ako zelis da idem u dublju analizu zasto mislim da je toliko dobra... nije frka.. ali bojim se da cu smoriti...
I na kraju ... treba da se stidite Mr. Sale, svojim nepisanjem naneli ste veliku nepravdu , kako timu - tako i sire.... Nemo` da bi vam se ponovilo!
Sačuvana

MasterYoda
Moderator

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 27.09.2007. 11:50:27 »

Ne bum se štel mešati, ali UBIĆU TE, JARO!

Čekam sledeći sequell.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 27.09.2007. 13:45:13 »

MrSale, procitala.. i kazem -> sjajan osecaj za dijalog i humor!!..
Slazem se da ima tu nekih malo razvucenijih delova,...nekoherentnijih, sto bi se reklo....
inace, unikatan stil i osecaj...strasno dobro uradjeno...i svaka ti cast!
« Poslednja izmena: 27.09.2007. 14:00:44 od Pikax » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 27.09.2007. 17:20:48 »

Ej, polako...hvala vam na lepim kritikama...SmileSmile

Kaa, pricu sam napisao u zadnjih sedam dana, tipkajici duboko u noc...jedinu podrsku i pomoc sam imao od jelenka ili vranca...kako kada. Mozda zato oni razvuceni delovi.

Ja licno mislim da je kraj zbrzan..."umorio" sam se i pre vremena zavrsio.

Jako mi je drago da vam se svidja...Smile

Sada me interesuje koji su delovi razvuceni i nepotrebni...a voleo bi da Mr Kaa krene sa analizom, jako me interesuje njegovo vidjenje ovoga..

« Poslednja izmena: 27.09.2007. 18:59:43 od Sal » Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.035 sekundi sa 24 upita.