SF tim
* 08.12.2019. 22:53:00
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 277 278 [279] 280 281 ... 499   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krčma "Kod belog jelena"  (Pročitano 1972812 puta)
0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #4170 poslato: 17.01.2009. 03:18:04 »

Sto se grejanja tice i meni je struja glavni izvor toplote u kuci, tako da jos uvek ne brinem a grejanje, i iskreno bih zeleo da sto vise ovi problemi sa gasom potraju.
Nisam siguran (ili mu ga nisam pametan) koje se sve tu igrer igraju i ko na koga vrsi pritisak, ali svaka cast i Rusima i Ukrajincima kako su po najvecoj zimi zavrnuli slavinu celoj Evropi. Za to treba imati hrabrosti.
Naravno od zavrtanja slavine najvise su osetile banana drzave, a ne najjace drzave EU, no i za to smo mi krivi (za situaciju kod nas, a kod Bugara i Madjara njihova elita).
Meni je bila zanimljiva situacija u M. Zvorniku (tamo sam bio ovih nekoliko slobodnih dana) gde toplana (ili sta je vec, uglavnom je komunalno preduzece nadlezno za to) ima mogucnost prelaska na mazut, ima i neke rezerve mazuta..ali nema gorionik (gorionik je naravno prodat kad je prestao da se koristi) grrr grrr Naravno kljuc kod glavnog kotla ima samo direktor, a drugi kljuc verovatno direktorova kancelarija ili sigurnosni sef Laughing Laughing Laughing
Druga zanimljiva stvar je sto gradska toplana u Loznici isporucuje gas do banje Koviljace (na oko 15km od M. Zvornika) i tu gasovod prestaje, a M. Zvornik uvozi gas iz BiH i to preko nekog gasovoda iz Sarajeva grrr grrr grrr grrr

Sve u svemu, koliko se gluposti pravi zbog sitnih prevara i po malim sredinama pravi, vidi se tek kad iskrsnu problemi, a do tad se naravno cuti.
Sta se u vrhu vlasti desava ne mogu ni da zamislim, mogu samo da osetim da sve cene skacu nenormalno brzo, jedino sto gorivo nesto pada, mada i to ne verujem da ce jos dugo (naravno, pad cena goriva je idealan za povecanje akciza na gorivo) i kroz nekoliko meseci ocekujem da ce se vratiti cena od oko 110din po litru.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4171 poslato: 17.01.2009. 11:13:34 »

bravo kuli samo sto nije proslo nekoliko meseci vec povecavaju cene akciza Mr. Green Mr. Green Evil or Very Mad
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #4172 poslato: 17.01.2009. 12:02:43 »

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Baš ste nezahvalni. Svako od nas će dobiti od prodaje NIS-a akcije u vrednosti od cela 24 evra  igra jeeee (mada mi nije jasno: pre prodaje te su akcije vredele oko 1000 evra  nejasno kriv sam ali ako je Smederevska železara nekoliko puta jeftinija od fudbalera ... uhh bye2 )
Evo, ukinućemo i carine prema EU. Troškove plaćamo mi (svi građani Srbije) a korist imaju oni (EU). Ako su do sad sumnjali da smo lud narod, sad mogu biti sigurni - imaju krunski dokaz (i odličan argument da nas nikad ne prime u EU  Twisted Evil)

Čemu se mi to čudimo ? Ako smo se posle 40 godina "bratstva i jedinstva" poklali ko najgori neprijatelji...

Mnogo je dece otišlo i svi se slažu da se ovde ne vredi vraćati čak ni na odmor. Nije "tamo" sve idealno ali se bar osnovna pravila znaju. (Npr. nije potrebna preporuka vlade da ljudi ne plate ono što nisu ni dobili, recimo grejanje.)
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #4173 poslato: 17.01.2009. 12:37:47 »

Jeste li videli ovo?
Nije za mlađe od 18
Sačuvana

elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #4174 poslato: 18.01.2009. 00:56:23 »

Dakle Januar je definitivno postan mesec po pitanju postova (al' sam ovo rekla  Rolling Eyes  ) Malo-malo pa vas nema! Mene živu pojede jedan patuljak   Mr. Green al' sutra će biDNe gotov!! Za decu, unuke podetinjele debe i babe...
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4175 poslato: 18.01.2009. 01:13:26 »

Proveravajuci po netu vidim da se vec pojavila 11. epizoda, 4. sezone Battlestar Galaktica. Very Happy
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4176 poslato: 18.01.2009. 18:37:50 »

Pa opet moje razmisljanje Idea
Politika je koliko javna, jos vise je tajna. Povika je i na Ruse i na Ukraince, ali cim viknu, oni Ukraincima i namignu da nastave dalje.

Seti se recimo Racka.
U tok akciji ucestvuju i posmatraci tokom cele akcije. Sve vide sta se dogodilo, i odjednom ih niko nista nepita vec genije "VO-KER" (slozenica ali istinita) procenjuje da je to genocid.

Ili prekomerna upotreba sile.
Sta je to i kako se procenjuje. Mocni palestinci i slabasni izraelci. Gde je tu prekomerna upotreba sile.

Primera koliko hoces za kadija te tuzi kadija te sudi. Krivac je onaj u koga ce da pokazu prstom na kraju. Nema logike da mocna Ukraina tera uz nos Rusiji a gotovo u svemu od nje zavise.

Da neduzim opet. Evo je to tako ukratko vidim. Exclamation Idea Smile
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4177 poslato: 20.01.2009. 11:59:31 »

grrr Nikako ne razumem: imam crtani film Discworld - Wyrd sisters u kompu. Ne mogu nigde da nađem ništa o tome  Shocked Question Question Question

Našla samo:

Kod:
http://www.paulkidby.com/?gclid=CJyRsb7vnJgCFRfIXgodNRxbmQ

Očito se radi o kratkim crtaćima spojenim u film ...

Izgleda da babi ovih dana vijuge štrajkuju ... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Van mreže

« Odgovor #4178 poslato: 21.01.2009. 20:35:32 »

Прође ми слава, сад имам времена за мало писања на форуму.

Ова моја родбина, што ми долази на славу, сваке године мање поједе. Sad
Остаде ми скоро цела торта. grrr
Је л' неко заинтересован да ми помогне да је утаманимо заједничким снагама? Неко мини-окупљање уз парче торте? (неће се потрујете, не брините usd)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4179 poslato: 21.01.2009. 21:29:29 »

E, pa sretna ti slava.
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #4180 poslato: 21.01.2009. 22:00:46 »

Što ne reče ranije, pa da Ti lepo, po naški čestitamo slavu!
 Ovako samo, e pa srećna slava domaćine!
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Van mreže

« Odgovor #4181 poslato: 21.01.2009. 22:20:55 »

Ja zapravo ne slavim slavu, nego samo pravim ručak. Čisto da "vratim" rodbini što idem na nji'ove slave, a i da mi neki bar jednom godišnje uđu u kuću.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #4182 poslato: 21.01.2009. 22:32:16 »

Ma u svakom slučaju srećna ti slava.  Very Happy
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4183 poslato: 21.01.2009. 22:43:02 »

Ja zapravo ne slavim slavu, nego samo pravim ručak. Čisto da "vratim" rodbini što idem na nji'ove slave, a i da mi neki bar jednom godišnje uđu u kuću.
Ovaj drugi deo posta me je nasmejao.  Laughing Laughing
Ustvari potvrdio moju tvrdnju da smo se definitivno svi otudjili u globalu. Mada se sa delom porodice i drustva redovno vidjam, jedan deo neznam zasto cesto izgubim iz vida. A nemogu da kazem da mi nisu dragi niti da mi je neprijatno u njihovom drustvo, ali jednostavno je tako.
Sad cu da napravim spisak za sutra koga cu da nazovem i cisto da ga cujem Exclamation
I znas sta. Ti to zovi kako oces a tebi sretna slava Laughing
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4184 poslato: 22.01.2009. 01:04:57 »

Twisted Evil Babu rodbina izbegava na veliko. Daleko su, rasuti po svetu ili mrtvi (ili ih je baba otkačila tako da im je isto ko da su mrtvi  Twisted Evil ). Ostali teško "vare" par baba-deda jer smo čudaci: ljubav, poštovanje i zezanje, to nam je važno. Pare, prestiž, takmičenje, tuđi lični život,vređanje,... nije to za nas. Pare potrošimo ili razdelimo deci, skromni smo do kraja u prohtevima, neprekidno se smejemo i nikad ne lažemo.
Mislim da im naša iskrenost najteže pada. Nikako ne mogu shvatiti da neko može da se toliko voli i zeza a da ne pliva u parama i živi na "minus". Kod nas se najviše ceni dobar vic. Mogu zamisliti šta pomisle sestre na Urgentnom kad me deda pozove pa se nasmeje do suza. Celi dan tražim temu koja će da ga nasmeje, a onda  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 ... 277 278 [279] 280 281 ... 499   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 24 upita.