SF tim
* 16.12.2019. 00:12:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Naša SF priča: Razgovori  (Pročitano 32170 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #45 poslato: 30.09.2007. 20:05:50 »

Nema smajlija koji sleže ramenima i kaže ok- ne razumeli smo se za trenutak... inače bih ga stavio.
Pogresno sam te razumeo Mr. Sale... & hvala u ime svih(pretpostavljam) na svom petljanju oko toga
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #46 poslato: 30.09.2007. 20:09:57 »

Kako zelite...odo sada skrabati dalje..u svakom slucaju, sve se da nanovo editovati...Smile

Miss Pix, jel i ti smatras da je moj novi ava ruzan?
Smile
Nismo se razumeli.. Wink
Pa...
al' ako te inpsirise na pisanje -> keep it. Very Happy
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #47 poslato: 30.09.2007. 20:24:55 »

Ma jok, nego mi dosadio onaj moj stari...Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 06.10.2007. 16:53:54 »

Ja rekoh da ce prica biti gotova ovog vikenda, ali mrka kapa...tek sam odradio jedan mali pasus....

Sram me bilo....SadSad
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 07.10.2007. 18:51:28 »

Ipak sam nesto zavrsio....

Postovacu je sada u zasebnu temu ovog podforuma, pa bih molio ekipu da je malo pogleda i u ovoj temi iznese sve nelogicnosti koje budu isplivavale, a meni promakle...

Kada to sredimo, mogli bi da je stilski oblikujemo, jer je uticaj vise autora ocit.

Izvinjavam se svima na izbacivanju njihovih pasusa, kao i prepravkama (i svoje sam brisao, takodje), ali po mom kontu sam hteo linearnu pricu, neopterecenu hiljadama pravaca i tako..

Naravno, sve se da ispraviti, zato ocekujem ovde predloge za ispravke.

Ms SuzanK, tvoj pasus, predzadnji u prici, bi mogla doraditi, malo ga skratiti..unesi neku dinamiku u kapetanovu viziju, postuj ovde pa cu ja to uglaviti.

Kada "opeglamo" i "iscesljamo" ovu verziju price, predlazem da je nastavimo, i zavrsimo...

Zasada bih se uzdrzao od toga, jer bi je trebali prvo srediti skroz, onda je u toj liniji "pricerati" kraju...SmileSmile

Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #50 poslato: 07.10.2007. 21:36:27 »

Evo, ali malo je bezobrazan a i prilicno sam ga izmenila, valjda ce se uklopiti u ostatak. onaj stari je bas strcao.

A onda se krik rastoci i stopi sa tisinom koja je trajala i trajala, eonima mozda.
Kapetan polako otvori oci ocekivajuci da lebdi u otvorenom svemiru zajedno sa krhotinama svog starog broda. Medjutim prizor u kome se nasao ne bese nimalo slican njegovim ocekivanjima
Sve sto ga je okruzivalo bese snezna belina kojoj se nije mogla odrediti granica, spusti pogled  da vidi na cemu to zaboga stoji i shvati da je nag. Instiktivno pokri svoju golotinju rukama. Tad primeti dobro poznati miris, ispunjavao mu je nozdrve i igrao se sa njegovim osecanjima. Podsecao ga je na nesto drago ali bilo je tu i doze straha. Onda odjeknu glas toliko glasno da je pomislio da ce mu popucati bubne opne.
-Za Boga miloga, sta to ti mislis da radis? Povika glas.
-Majko! Zamuca zbunjeni Kapetan.
-U kakvu si se sad glupost uvalio? Na sta si uopste mislio, ooo nemoj mi reci, Znam te ja odlicno. Glava ti je vecito u oblacima a oci na zenskim straznjicama. Nikad neces da mucnes glavom.
- Ali, majko moji ciljevi su plemeniti! Zakresta Kapetan i dalje stiskajuci svoju ogoljicenu muskost.
-Nemoj ti meni da pricas o plemenitosti, ko da ja ne znam sta je to. Ne umes ti da slusas sta drugi ljudi pokusavaju da ti kazu. Zato i upadas stalno u nevolju. Ko da cu da zivim vecno i da te non stop vadim iz govana. E pa da znas da to vise tako nece moci. Sada ces da se vratis tamo da resis taj problem sam i da prestanes da izigravas najpametnijeg na svetu. Jesmo li se razumeli?
- Da majko!
-I jos nesto, ako znas za Boga miloga, pocni da slusas sta ti drugi pricaju, nemoj da blesis okolo ko neka bena. Sad mi se gubi s’ ociju I nemoj da mi se pojavljujes dok ne sredis tu pizdariju u koju si upao.
 U delicu treptaja oka Kapetan shvati da se nalazi u svom brodu dok ga za rame drmusa glavni inzinjer, on pogleda u to sumanuto lice i rece:
-AA, sta? Sta 'oces bre ti? Inzenjer ga cudnovato pogleda i rece:
-Zar me niste culi?
-Ne, izvini malo sam se zamislio, sta si ono hteo da kazes?

« Poslednja izmena: 07.10.2007. 22:27:06 od SuzanKalvin » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 07.10.2007. 22:00:31 »

SUZANK....pa ti oces da vrnes pricu na pocetak?

Daj, molim te...

Sam pasus je po meni preobiman, nece se uklopiti..
Ideja je dobra, kao da je kapetan imao viziju..ali ima nepotrebnih stvari, koje nisu lose, vec jednostavno se ne uklapaju u dinamiku radnje...

Pazi, sto manje opisa, sto vise dijaloga..opisi kroz dijalog ako moze ikako i sto krace recenice.

To je oprobani recep za zadrzavanje paznje na prici.
Ako zelis, sutra ili kada stignem cu da preradim tvoj pasus i postovati ga ovde...pa da odlucis jel moze...
I za boga miloga, ne vracaj nas na pocetak..!!! SmileSmile

Nakon svega sto jadni propatise...cccccc....SmileSmile

edit:
da dodam..tvoja ideja bi se mogla iskoristiti da zaokruzimo ono o avetima, ostala je nedorecena... sta kazes?
Smile
« Poslednja izmena: 07.10.2007. 22:02:33 od Sal » Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #52 poslato: 07.10.2007. 22:34:33 »

Ne vracam pricu na pocetak, na koji drugi nacin da nastavimo pricu kad su svi odleteli u eksploziji. Moze biti da su odleteli u drugu dimenziju?
Opis sam skratila maksimalno, i skoro ceo pasus je dialog. Kako ces da opises nistavilo bez opisa.
Totalno si me zbunio.
Ajde ispisi to sto si zamislio, pa cemo da vidimo. Nemam predstavu u koji tok hoces da uvedes pricu.
PS:Izbrisala sam poslednju recenicu da bi se pasus nadovezao na tvoje postove.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #53 poslato: 07.10.2007. 22:44:37 »

Sada si me ti zbunila skroz...kao da nisi procitala pricu, narocito kraj, tj gde stala...

Vidi, uleteli su u neku vandimenzionalnu klopku, napravljenu od strane insekata glaha, najverovatnije.

Poceli su se umnozavati, i nisu znali kako da izadju iz iste.
Kapetan "Nebojsa..SmileSmile ) je skontao da detonira klopku bombama i to ih je izbacilo iz iste u normalni svemir, pa su se nasli u asteroidnom pojasu, nekom..sta ja znam.

Tvoj pasus bi lepo legao da zaokruzimo pricu o avetima, onim sto uticu na psihu posade.

Pricu bi priveo kraju ispostujuci njihovu misiju, takodje bi se osvetio glahima (ne mogu se setiti ko je od ekipe skontao taj naziv za te v-ove...Smile) i napravio hepiend sa opcijom nastavka...
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #54 poslato: 07.10.2007. 22:55:39 »

Uradi onda tako. I izbaci Nebojsu, mislim ime.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #55 poslato: 07.10.2007. 23:02:56 »

Zasto? Ako se brod zove Teslina Zora, ima da je vozi Nebojsa, a ne neki Jim ili Hans ili Fernardinjo....SmileSmileSmileSmile

Ja kazem, neka naseg Nebojshe....SmileSmile
Ionako kapetan jedini nema ime...SmileSmileSmile
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #56 poslato: 11.10.2007. 15:06:21 »

Mr.Sale ... da li je 2.0 konacna verzija???
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #57 poslato: 11.10.2007. 22:23:13 »

Nije, Mr Kaa...ocekuju se vasi predlozi da lepo procitate pricu ovu editovanu i date svoje sugestije, da ih uklopim....
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #58 poslato: 11.10.2007. 22:25:29 »

Nije, Mr Kaa...ocekuju se vasi predlozi da lepo procitate pricu ovu editovanu i date svoje sugestije, da ih uklopim....

Ima tu mnogo nedorecenosti...mnogo stilskih ispravki...

Necu sam.

Izvolte, nasa prica, nase SVE...i edit iste...
Sad
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #59 poslato: 12.10.2007. 18:48:19 »

Ewo, ugradio sam Suzanin pasus i mislim da je bas lepo legao....Smile

Sada bi je trebali zavrsiti i malo popeglati stilski...
Ima neko ideja?

Sačuvana

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 24 upita.