SF tim
* 05.03.2021. 08:20:24
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: paint  (Pročitano 58014 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 44
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 26.02.2008. 22:23:10 »

Nikad nije kasno da ih zavrsis.
Mene muz za rodjendan obradovao tablom za crtanje, crtala sam jedno vrema bas intezivno, odkad su mi se izdesavale neke 'frke' u kuci, nemam vremena ni da postujem na forumu.
Sestra me moli da joj uradim reklamni bilbord za skolu, imali neko iskustva sa tim?
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 27.02.2008. 00:46:27 »

Ne znam..uvek tako razvlacim...i to me izludjuje...sve nije dovoljno to to..i u krug.  Sad  Moram da se nateram, obecala sam ti jos prosle godine Sad Sad Laughing
Cula sam za neki program Maya - ne znam kakav je za crtanje..uopste sta je to. Ti ?
Reklamni bilbord ? Nikad radila tako nesto..Kakva skola je u pitanju?
 pozdrav
Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 34
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 27.02.2008. 01:47:04 »

Maya je profesionalni program za 3D animacije koji je koriscen i za neke  vrhunske holivudske produkcije.

Ne znam sta treba da se uradi za bilbord i koliki je format potreban, ali svakako ne pokusavaj to da uradis u Paintu, to bi bilo ravno tome da pripremu za stampu radis u Notepadu sa sve prelomom teksta i slikama.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 27.02.2008. 03:13:39 »

Osnovna skola je u pitanju. Interesuju me samo formati. I radi se o obradi fotografije ili vise njih, ubacivanje teksta itd. Ne pada mi  na pamet da bilo sta crtam, mozda da obradim neku sitnicu rukom, ali da crtam bilbord to mi ne pada na pamet. Dosta je sto sam uradila ilustraciju za majice. Ovo za formate pitam jer treba sama da napravim fotografije koje cu kasnije da obradjujem. Koliko treba da bude 'teska' fotografija da bi se lepo videla na bilbordu. Ja nisam profesionalac, ali moja sestra insistira da joj to ja napravim. Rolling Eyes Sve sto ce od mene dobiti je dizajnersko resenje, pripreme za stampu i ostalo nek joj odrade u stampariji.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 27.02.2008. 07:41:44 »

Bilbord!
Koliko veliki? S koje udaljenosti će se posmatrati (prosječno)? Gdje će stajati? Mnogo zavisi od odgovora na ta pitanja.
Uradio sam dosad desetak rješenja za bilborde, ali uglavnom one velike,
5 x 3 m, i tu ti mogu dati par savjeta. Zato ovo pitam.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 27.02.2008. 13:54:49 »

Znaci, imas idejno resenje sto je odlicno ( fotografije i neki tekstic), zanimaju te tehnicki detalji..e to, nikad nisam radila.
Eto upucenijih od mene..
Kuli, cula sam za taj program i da su potrebni meseci da bi se savladao ( Shocked ), verovatno vredi..
 pozdrav
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 27.02.2008. 17:59:09 »

Velicina bilborda je 4 m puta 3 m, i jedan manji, valjda za autobusku stanicu 1,60 m puta 1 m. Stajace ispred skole na ulici...valjda, nisu mi rekli. Posto je skola u centru grada samim tim i mesta za bilborde ima koliko hoces.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 27.02.2008. 20:54:44 »

Ako zelis da taj bilbord stvarno bude posmatran, obavezno ubaci i neko zgodno zensko telo, makar i pokriveno Very Happy
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 27.02.2008. 22:04:47 »

Veliki bilbordi obično se štampaju u rezoluciji 30 dpi.
Ovo izgleda kao mala rezolucija (tačke su veličine skoro milimetar) ali ti se bilbordi posmatraju s veće udaljenosti pa to ne smeta.
Pripremiti ga možeš u razmjeri 1:10, ali sve slike koje ubacuješ moraju biti u rezoluciji 300 dpi. Tih 300 dpi možeš dobiti svođenjem s neke veće rezolucije, ali nikako ne smiješ podizati rezoluciju. Npr: našla si na internetu super sliku ali je ona 72 dpi. Ne smiješ je nekim programom (fotošop npr) podići na 300 dpi jer će slika postati mutna. Trebaju ti slike koje su originalno urađene na 300 dpi ili većoj rezoluciji.

Sad slijedi malo računice.
Bilbord 4 x 3 m => priprema 40 x 30 cm ili 4724 x 3543 tačke.
Ako pripremu radiš u fotošopu, dok slažeš lejere fajl lako može doći i do 1 gigabajt, ali će konačni fajl, kad se svi lejeri stope (flatuju) pasti na nekih 100 megabajta. Ako nisi spretna s fotošopom ili nekim sličnim programom, najbolje da to prepustiš ekipi u štampariji. Ti im pripremi sve slike i neki crtež opšteg plana bilborda - gdje šta treba da stoji (ovo se može uraditi i rukom, na listu papira).
Na bilbordu, generalno, ne smije biti mnogo teksta. Niko to ne čita. Bilbord se gleda s veće udaljenosti, štampa se tome prilagođava, a mnogo teksta znači i sitna slova,
Nadam se da sam bar malo pomogao.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 28.02.2008. 10:01:38 »

Pomogao si mi mnogo. Hvala ti puno!
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 29.02.2008. 09:39:49 »

Ako zelis da taj bilbord stvarno bude posmatran, obavezno ubaci i neko zgodno zensko telo, makar i pokriveno Very Happy

mr Garw, posto je osnovna skola u pitanju, predlazem Strumfetu... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 02.03.2008. 02:59:29 »

Druga stvar, na koju bi trebala da obratis paznju je kakav racunar imaju u stampariji.
Kada sam jednom pravio nekakav plakat koji je ukupno zauzimao oko 300MB, trebalo je 10min. da se otvori i jos 15 da pocne stampa.
Posto je to stampano na obicnom A3 stampacu (samo malo boljem od ovih kucnih pljuckavaca) zbog malog broja potrebnih primeraka, nije moglo da se odjenom odstampa vise od 4-5 primareka jer bi se memorija napunila i sve bi zakucalo.

Drugi predlog bi bio, ukolkiko je u pitanju osnovna skola i crtez, da se to uradi u nekom programu za vektorsku grafiku. Tada velicina uopste nije bitna, jer koliko go crtez uvecavali, on uvek isto izgleda i istu kolicinu memorije zauzima.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 02.03.2008. 10:16:58 »

Šižznula sam zbog ovog bilborda, naime moja sestra je tražila gomilu teksta. Na moj pokušaj da joj objasnim da do sad nikada nisam videla da neko stoji ispred bilborda i čita isti, zasula me je gomilom objašnjenja da to tako mora da stoji. Digla sam ruke od daljeg objašnjavanja i uradila onako kako je tražila

Na svoju ruku sam stavila sam svog sestrića gore u uglu i smislila naslov. Još ga nije videla pa ne znam kakve će reakcija da budu, a znajući moju sestru sve ću morati ispočetka da radim.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 02.03.2008. 12:58:53 »

Mislim da ćeš morati popričati sa sestrom.
Ovo stvarno niko neće čitati. Barem ne na onim velikim
4 x 3 m. A ako niko ne čita - poruka je izgubljena, pa
bilbord kao da nije ni postavljen.
A i izbor boja??? Zelena slova na dominantno zelenoj
pozadini celu stvar čini teškom za čitanje.
« Poslednja izmena: 02.03.2008. 13:00:51 od MasterYoda » Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 02.03.2008. 13:30:42 »

Izbor boja je moj, Pokušala sam koliko toliko da ublažim tu šturost teksta koji dominira celom slikom, Da razveselim celu tu priču sa školom. Ovo je umanjena slika pa je izgubila na kvalitetu. Ne izgleda mi nečitljivo u normalnoj veličini. a ako se to ne bude dobro videlo više ne znam šta da radim.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.148 sekundi sa 23 upita.