SF Vektor broj 4

<< < (2/4) > >>

MasterYoda:
Sada, nakon pažljivijeg pregleda i čitanja četvrtog broja, imam nekoliko primjedbi:

Nevažne ali važne stvari. Sada je kasno za ispravljanje, a nije ni toliko važno.
- ostalo je prilično slova c,s,z,dj umjesto č,ć.š,ž,đ
- razmaci oko i unutar zagrada. Na nekoliko mjesta stoji ( ovo je u zagradi ) a trebalo bi (ovo je u zagradi) - ovo jednostavno ljepše izgleda a i ne pravi probleme u prelomu na kraju reda.
- svi znate onu moju klasičnu primjedbu vezanu za postavljanje zareza u tekst (a i drugih znakova kao što su : i ; ). Mišljenja sam da tekst bolje izgleda i lakše se čita ako se piše u obliku tekst ispred znaka, tekst iza znaka, dok su oblici tekst,tekst, tekst , tekst a posebno tekst ,tekst mnogo lošiji.

Malo važnije stvari:
- U tekstu 'Kako ohladiti planetu' loše se prelamaju podnaslovi Omotač od sumpora, Suncobran u svemiru i Suncobran od oblaka. Barem kod mene, u FF. Ne znam šta se dešava u IE.
- U Enciklopediji treba ukinuti red razmaka između odrednice ADYE,TIM i M.H.ZOOL. Isto i između AH! NANA i METAL HURLANT

Broj je ispao veoma dobro.

Pikax:
Citat: "MasterYoda"

- razmaci oko i unutar zagrada. Na nekoliko mjesta stoji ( ovo je u zagradi ) a trebalo bi (ovo je u zagradi) - ovo jednostavno ljepše izgleda a i ne pravi probleme u prelomu na kraju reda.
- svi znate onu moju klasičnu primjedbu vezanu za postavljanje zareza u tekst (a i drugih znakova kao što su : i ; ). Mišljenja sam da tekst bolje izgleda i lakše se čita ako se piše u obliku tekst ispred znaka, tekst iza znaka, dok su oblici tekst,tekst, tekst , tekst a posebno tekst ,tekst mnogo lošiji.

Znaci to pravi probleme prilikom prelamanja texta. Nije problem da ispravim, ako nije kasno..
edit : ispravljeno, ako nesto sad' znaci..

dan555:
Ispravio sam razmake u Enciklopediji i Kako ohladiti planetu. Ovo drugo je do skina koji Master i Sal koriste.

Za ispravljanje naših slova i razmaka nije kasno, ali iskreno, mrzi me da ponovo sve menjam (to moram ja da uradim, zbog HTML formatiranja).

Kada se napravi razmak unutar zagrade, može se desiti da se pogrešno prelomi, pa jedna zagrada bude u jednom redu, a tekst u drugom.
Kada se ne napravi razmak posle znaka interpunkcije, pretraživač te dve reči vidi kao jednu, i umesto da pređe u sledeći red proširi ga.

MasterYoda:
Ma ne, ne treba to sada dirati. Zato sam i rekao da nije mnogo važno. Samo, treba imati na umu za ubuduće, pa odraditi potpunu korekturu tekstova prije ubacivanja u strane.

kaa:
Malo gubljenja očiju,al' ok - ako će d' izgleda ozbiljnije...
Nisam ti se ni zahvalio @Gazda što uspeh da vidim izdanje dok sam još tu...hvala i svima ostalima :D

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana