SF tim
* 24.08.2019. 20:43:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Otkrivanje istine  (Pročitano 10360 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 19.06.2007. 22:03:09 »

Došlo vreme da se kažu neke stvari...

Ja sam u stvari rDan. Evo kako je došlo do toga.
Napravile su me Maške u Galaktičkom središtu, pokušavajući da razumeju ljude, a kako je bolje to uraditi nego napraviri vernu kopiju?
Na njihovu žalost ispao sam previše sličan ljudima pa su napravili Bogomoljke, a ja iskoristio Kvat da zbrišem, odbacila me do obližnje stanice Rame, u koju sam se ukrcao.
Kako sam napravljen radoznao, odmah sam krenuo da istražujem razne ukrcane vrste. Posle nekog vremena Ramanci me izbaciše, zato što sam svuda "gurao svoj radoznali nos". udri
Ostavili su me na nekom kosmičkom ostrvu, Prstenu, uglavnom praznom. Dosađivao sam se dok me nije našao neki Zaštitnik, koji, nemajući drugog izbora, reši da štiti mene.
Neko vreme bilo je zabavno slušati njegove priče, ali kada je počeo da me štiti od svega i brani mi bilo šta da radim, rešio sam da ga napustim. Iskoristio sam trenutak kada je vršeno centriranje Prstena i stopirao neki brod, koji se zadesio baš tada u blizini.
Ispostavilo se da je to baš zemaljski istraživački brod i ja sav radostan reših da ih što bolje upoznam. Naročito sam pokušavao da upoznam članicu šiljatih ušiju  whistling , ali ona je ostala hladna. Kada sam saznao da je u vezi sa jednim oficirom, reših da upišem Kosmičku akademiju i sam postanem oficir. vezbam
Pri kraju školovanja neke ogromne bube napadoše Zemlju i krenusmo na njihovu planetu da ih potepamo. Usput upoznah jednu kadetkinju i ponadah se da ću biti bolje sreće, ali ona ode sa sinom nekog poznatog glumca (ajd' pogodite koji je ovo film i ko su oni  Very Happy ). Ja se razočaran reših da skrenem pažnju herojskim delom i napadoh bubu koja je ispaljivala projektile na naše brodove u orbiti. Taman kada je utepah gun , ona je ispalila đule i ja se nađoh na njemu (kako ovo preskočiti... Laughing ).
Odleteo sam sve do grupe asteroida sa kojima sam dugo plovio kosmosom, a kada sam u daljini video jedan brod, ponadao sam se da sam spasen, kad, bomba broj 20 odluči da je Bog i raznese brod.  bye2
Tada mi se pridružio jedan od članova posade i lepo smo se ispričali, dok mu nije nestalo kiseonika.
Mnogo kasnije, dok smo proletali pored jedne planete, iskoristio sam njegov naduven skafander kao pogon, probušivši ga i tako ušao u orbitu, odakle me pokupio rŽiskar.
Kada me pregledao, zgranuo se što sam napravljen da se upoznam ljude da bi Maške mogle da ih pobiju, pa me je prepravio i dodao sve zakone robotike. citaj bre
Poslao me je na Zemlju, via vremenska distorzija, da se priključim SF timu, koji će u budućnosti imati odlučujuću ulogu u borbi sa Skajnetom i terminiranju Terminatora. udri

Eto, ja vam otkrih svoje poreklo  Razz  Laughing , aj'te sada vi. Valjda smo zaslužili međusobno poverenje za otkrivanje tajni. ziveli2
« Poslednja izmena: 07.11.2007. 00:02:43 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 08.07.2007. 10:19:59 »

Ako je tako, onda da i ja kazem istinu o sebi...

Nakon oslobodjenja HALO-a od snaga covenanta (da, da, ja sam cuveni Master Chief), nije ostalo mnogo da se radi pa sam odjezdio u centar svemira na kraci odmor i konacno skinuo sa sebe onaj egzoskelet.

U centru svemira, plutajuci tako bez veze, zacuh lupanje na vazdusnoj komori. Spoljni senzori mi prikazase srebrenog letaca sa cegerom punim piva.
Naravno, pustio sam ga u brod i pristavio nam cevape na mlaznicama, onako kao meze. Taman da me S.Letac izvesti o Agent Smithovoj ponudi, prekide nas Alien...nisam odmah skontao da brod koji sam kupio, (Nostromo) je defakto onaj brod, gde oni jadnici najbse...no, da se vrnem na topic..elem, Alien, namirisivsi cevape, izroni boga pitaj odakle i htede da nas ubije.
Kada sam mu lepo objasnio da ima cevapa i za njega, smirio se i cekao da budu peceni. Koliko je ta vanzemaljska rasa glupa, uvidecete sada sami...elem, poslao sam ga u vazdusnu komoru da prevrne cevape na motorima, a nisam ga vezao uzetom. Alienska budala je ladno zakoravila u vakum, vodjena mirisom pecenih cevapa koji  se prostirao po celoj galaksiji. Naravno, nisam ga sprzio motorima, jer bi mi izgoreli cevapi.
Malo sam se raspricao o incidentu sa Alienom, ali uvidecete da je taj dogadjaj itekako bitan za moj boravak ovde na zemlji.

Dakle, kada smo se Srebreni i ja propisno nazderali i ponapijali, poceo mi je pricu kako Agent Smith ima primamljivu ponudu za mene..

Kreten zeli da mu ja u Matrix privedem Terminatora, koji mu je potreban da utepa Nea. Cuo sam ja da im tamo Neo zagorcava zivot, ali to su njihove stvari.
Odmah sam nazvao Agent Smitha na mobilni da vidim o cemu je rec.
Nudio mi je pola univerzuma ako mu odradim posao. Posto ja nisam saban, rekoh mu da tu polovinu nabije sebi znate vec gde. Mene je interesovalo iskljucivo sta nudi u realnom svetu...
Koliko su ti matrixovci samo jadni..kaze, nema nista da da, jer oni zive iskljucivo u elektronskim kolima mejnfrejmova.Ali kada bi ja usao tamo, dali bi mi sve sto mogu da zamislim...
Odgovorio sam mu da cu im dovesti Terminatora za Dz, da su bas jadnici i da mi Neo nikada nije bio simpatican, pod uslovom da mi dadnu cd sa Triniti. Samo sam to trazio.
Agent Smith je pristao i sklopili smo dil.Naredio sam Nostromu kurs planeta Kalifornija i tako je sve pocelo....

Dok smo se vozili ka toj planeti i usput hvatali GPS signal terminatora, iza sebe sam zacuo sirenu. U TFT retrovizoru sam video Imperijalni brod kako mi se priblizava. Znajuci da su njihova cuda mnogo brza i extra naoruzana, upalio sam na Nostromu sva cetiri i poceo manevar skretanja i parkiranja.Krajickom oka, na pocetku asteroidnog pojasa, vidjeh da mi ona koza, princeza Lea, mase da dodjem.
Onomad sam je otresao, bila se bas nalozila na mene, ali ja  sam imao posla na HALO-u..Nazvao sam je na mobilni i rekao joj neka mase svome caci, a ne meni...kako sam ispao glup.
Ona mi je rekla da se brzo sklonim, jer Car je licno izdao poternicu zamnom, i svi lovci na glave su mi za petama, kao i cela imperija.
Videvsi da je djavo odneo salu, uleteo sam medju asteroide i sakrio se u crnu rupu.
Srebrni Letac je po obicaju pobegao, nije hteo da se petlja. Kada sam se oci u oci susreo sa Leom, ispricala mi je sve...

Naime, Alien koga sam ja onako bezdusno napravio magarcem, je bio u stvari Carev ljubavnik.
Car, kada je cuo u strastvenom zagrljaju svog uplakanog ljubavnika,kolikom sam budalom napravio njegovog decka, je poslao sve oruzane snage na mene i raspisao nagradu...Onda mi je ponuda o upadanju u matrix zvucala primamljivo.
Medjutim, napaljena Lea mi je rekla, svlaceci haljinu sa sebe, da je terminator na enterprajsu i da federalci pripremaju megasalu klingoncima. Kontaju da T-a teleportuju na klingonski warbird vesl i kamerama prate jade tamo, to bi prenosio cak i Veliki Brat.Bice to strasan fol, nema sta, ali kako ja sada dea se sakrijem u Matrix bez terminatora? Kako?

Gola Lea mi je, nudeci se, strastveno saputala na uvo kako ce ona podici celi rebelion ako treba, da me zastiti. Objasnio sam joj da je od njenog rebeliona ostao samo Han u invalidskim kolicima, da je Luk otisao na privremeni rad vani i da su ostatak, koji cine 20 prezivelih otporasa, teski ovisnici od droge.

Pocela je plakati zbog mog beznadeznog polozaja, a i zbog straha da cu je ponovo odbiti.
 Onda se setila spasonosne ideje, ali nije htela da kaze odmah, nego "posle".
Na kraju sam se morao ipak prepustiti, sta sam drugo mogao....SmileSmile

Oznojeni, lezeci na cebetu prostrutom preko jednog malog asteroida, gledali smo pojas kamenja i galaksije oko nas...
Pitao sam je za njenu ideju mog skrivanja i ona je pocela nesto objasnjavati o nekoj planeti zvanoj zemlja i kako je nacula u frizeraju od zena da je Galaktika na dobrom putu da je nadje.
Imperija nema pojma da postoji zemlja, a i ne bi je nikada nasli jer je ni galaktika ne moze naci. Tu bi se ja kao skrivao, ona i Letac bi me povremeno posecivali i informisali i tako.

Poljubio sam je, skocio na noge i upalio Nostromo. Imperijalna krstarica je odavno prosla.Lea je uletela u kabinu, noseci mi sendvica, flasu kisele i vunene carape za puta.

Zahvalio sam joj uz obecanje da cu je nazvati sa zemlje i krenuo u potragu za Galaktikom, koja bi me odvela na zemlju. Ali kako sada naci Galaktiku? Posto je Mr Sal namazan, skonto je to odmah....

Stara poslovica kaze "Gde su sajlonci, tu je i galaktika"
 Posto sam sluzio JNA sa jednim sajloncem, a ostali smo pravo dobri, nazvao sam ga i pitao za zdravlje, a kao usput a gdje se vi nalazite?

Dao mi je kordinate i pitao sto to mene interesuje. Slagao sam ga da sam mu ostao duzan neke pare jos iz armije i da bi ga voleo videti da se napijemo. Odgovorio mi je da nema vremena za to, da ga jure dva vajpera i da se verovatno nece izvuci. Posle sam saznao i da nije .

Kada sam se priblizio kvadrantu gde Galaktika, mudro sam iza coska sacekao kraj bitke...Sajlonci su ga po obicaju duvali...
 Na brzinu sam prodao Nostromo i usao na Galaktiku.Iznajmio sam kabinu i ladno odbio da budem komandant Stari Adama je posandrcao i po celi dan se igra sa lutkama..Molili su me i kumili, ali meni je uzbudjenja bilo i previse.Reko sam im neka im tata komanduje.

Oko mesec dana sam uzivao na Galaktici, odmarao se, suncao i kupao, muvao ribe i vodio ih vajperom na asteroidne piknike:)

Onda smo pronasli zemlju. Posto nisam imao pojma sta i gdje, izabrao sam lokalitet gde prave dobre cevape i tu se nastanio.

Lea mi se povremeno javlja i kaze da se jos nevracam, a Srebreni Letac me bas iznenadi...sada upravo se pojavljuje u filmu i prenosi kroz isti samo meni znanu poruku...

Naravno, ostalo znate.....krsta, formiranje SF tima i tako....SmileSmile

Nadam se da me necete ocinkariti Car-u ili naplatiti kesh za moju glavu, jer ce u suprotnom Srebreni Letac i Lea da dodju po vas, ali ne da vas vode na piknik.

Eto, sada znate i moju tajnu
SmileSmile

Aj sada sledeci....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.07.2007. 19:46:02 »

Sledeci?
Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.07.2007. 22:31:10 »

Sledeci?
Smile

Posto ne vidim ikoga koji bi bio spreman da se razotkrije, nastavicu ja...

Dolaskom na zemlju, opisao sam kako, nadjoh se u cudu...
Planeta lepa ko slika, ali nastanjena humanoidima isim ko ja.

Posto ja nisam saban, utopio sam Nostromo budzasto poskidajuci mu naravno pak treger, kuku za vucu, atomski plejer i jos par caka...

Krkajuci cevape na bascarsiji, na koji me uputio galakticki GPRS cevap detektor ugradjen u mobilni, javi mi se ET skener...
Znaci, nisam bio sam na ovoj planeti na kraju prc spiralne galaksije, lociranoj ..ma necu reci, Car mi je za petama...
Elem, dok sam cekao jos deset u pola sa extra lukom, zapisti mi taj ET skener dajuci tacne kordinate lika koji je pronasao zemlju.

Da se vi moji dragi drugovi iz Sf tima ne biste zabunili, da objasnim odmah da niko sa Galaktike nije krocio na zemlju, jer sam ih ja isfolirao da to nije zemlja...ali o tom-po tom..

Lepo sam se zahvalio domacinu na cevapima i krenuo, ali on mi je nesto psovao trazeci neke dinare. Posto sam zaboravio menjati kesh u menjacnici, podrugljivo mi se nasmejao i odmahnuo na nasu valutu, galakticke kristale u papiru.
Posto se situacija jako zakomplikovala, izvadio sam brisac memorije, onaj VilSmith model, i blesnuo.
Neznam sta je Riplijevoj to cudo na Nostromu trebalo, ali hvala joj..i to sam iscupao sa te transportne kante.

Elem, da ne duljim o bascarsija incident, krenuo sam ka svom motoru koji je stajao ispred cevabdzinice "Zeljo".
Na moje zaprepastenje, video sam gomilu zemljana okupljenih oko mog bike-a. Cak su i lokalni predstavnici vlasti, obuceni u neke sivkasto plave uniforme sa nekom cudnom kao zvezdom na kapi, pravili red medju svojima...
Tek sam posle, dragi moji drugari, skontao da zemljani i dalje putuju kopnenim putem na kotacima, znate onaj polusavrseni oblik prave linije koja se spaja...

U prvi mah sam pomislio da su me prijavili oni sa Galaktike zbog kradje bike-a, ali znao sam da bi to stopirala ona mala iz brodske murije, ipak sam je vodio vajperom na asteroid piknik...Smile

Opet je proradio brisac memorije, i opet je VilSmith model pokazao svoj kvalitet i kapacitet na masovnu pojavu svesnih bica...

Turirajuci Galakticku mrcinu u vazduh iznad zemaljskog grada, naredio sam kurs ka spomenutim kordinatama, zavalio se na naslon i otvorio konzervu piva, onu preostalu sto ja i srebreni nismo mogli dokrajciti.

Paleci drugu cigaretu, bike je sleteo ne neku tvrdjavu, objekat znan iz zemaljske rane istorije.
Obilno koristeci zemaljsku mrezu njihovih nazovi satelita, a i pomalo hakujuci skynet, saznao sam da se nalazim u drugom gradu istog kontinenta nazivom new sad exit festival

Poucen iskustvom, sjahao sam sa bike-a u nekoj pomrcini, iza neke vegetacije..ne mogu vam opisati masu zemljana i trestenje ritma koji me malo i poneo..

Da ne duzim vise, u toj masi zemljana se nalaio taj ET..
Otvorio sam tricoder i ustanovio da je taj lik jako blizu mene.

Mojoj zbunjenosti nije bilo kraja kada mi je u tom mraku prisla mala Njut i rekla "They come out only in the dark"
, pobegavsi iza nekog tocka koji se okretao.Sekundu za njom, pojavi se Logan sa Dzesikom i pitao me za utociste.
Ljudi moji, koliko je taj covek dosadan. Nemam reci da to opisem. Mr Sandman, progonjen sandmanom Frensisom, mi non stop sms porukama dosadjuje za to utociste...Poslao sam i njega, i Dzesiku i Ustinova matorog u PM.
Sledio sam se...pa nije valjda da me izmedju ostalog i svi alieni svemira progone, i to ovde na zemlji, stiteci svog homoseksualnog izroda, Carevog No one fakera...I odakle uopste Njut, Logan sa svojom lopatom i matori na zemlji? kako nije registrovao ET skener?

Seo sam na travu Dzave, zapalio nesto sto mi je neki dugokosac-ovisnik-zemljanin dao i razmisljao...

Izvadio sam lajtsejber i ukljucio ga. U drugoj ruci sam drzao blaster. Jos mamuran od pijanke sa srebrenim, uzviknuo sam na sav glas "Izlazi iz mraka, ebo te lutenent Ripli, izlazi smradu okupatorski, jer I am the one"
Ipak sam ja ex marinac sa Autum of Pillar, heroj Hallo-a, koji je urnisao Covenantske snage i razotkrio Hallo

Moje reci su odzvanjale New Sad-om, anulirajuci muziku sto je trestala sa raznih stejdzova djave.
Grupa zemljana, pijani kao cep od deer beer-a sa tablom natpisa "Sa lovcena vila klice, dobrodoso Dzeger Mice"
mi je prisla i videvsi egzoskelet na meni koji sam iz paralelnog spejsa izvukao i obukao, pobegose glavom bez obzira
Srecom, od straha ispustise gajbu tog zemaljskog deer beera.

Napunivsi POWER u egzoskeletu, uzviknuo sam ponovo isto.
"THEY CAN BE ONLY ONE" sam zacuo onomad iza ledja.

Senzori sa skeleta mi prijavise tup udarac nekim hladnim oruzjem u predelu vrata.
Sejberom sam istopio metalni mac besmrtnika, uhvatio ga za vrat i pitao "Pa Kristofere, otkud ti ovde? "

Besmrtnik Kristofer, drhteci od straha predamnom, poceo je zamuckivati. Pritisnuo sa na egzoskeletu "off" dugme, i vas voljeni Mr Sal se pojavio pred njim...

"Homicu jedan, i mislio sam da si to ti" su bile njegove zadnje reci, pre nego sto je navalio na gajbu deer-a sto oni Mikovi fan-ovi od straha ostavise..

Uh, ja se napricah detalja mog dolaska na Teru, ali dragi moji citaoci, a narocito Sf timovci, uvidecete citajuci dalje da je bilo neophodno da znate sav ovaj cirkus, u cilju razumevanja mog daljneg pacenickog boravka na zemlji...
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.07.2007. 22:51:05 »

Dalje..
Sada se pitate otkud mala Njut, Besmrtnik  Kristofer i Logan na zemlji, a da moj sa Nostroma iscupani ET skener nije prijavio?

To vam je drugari sasvim logicno...elem ovako:
Mala Njut je poreklom zemljanka, Kristofer isto tako, cak je tu i vise nego sto treba...Papak Logan, sa svom ekipom Sandmena isto, svi su oni sa Tere.

Zato moj ET detektor to nije konto bas naj....

Kada smo osvanuli mamurni, Kristofer i ja, u nekom new sad habitatu klosara zvanom autobuska stanica-odlasci-polasci. obrazlozio mi je svoju dramu...

Ajd narode, ostatak price sutra...i da vam se pohvalim kako sam prevario sa Galaktike sve redom da nisu nasli zemlju, iako su je nasli....ipak, nije mala stvar zeznuti onoliki narod na brodu od 50000 teratona sa pratecom eskadrilom brodica da njihovo desetogodisnje traganje nije urodilo plodom, iako jeste..SmileSmileSmile
O matorom Ustinovu da vam ne pricam..
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.07.2007. 11:57:41 »

Da nastavim...

Besmrtnik Kristofer, uz obilnu porciju cevapa i po kriglu piva za izbijanje mamurluka, mi je ispricao svoju pricu.

Rodjen jako davno bio je u prilici da gleda razvoj terana do danasnjeg dana.Takodje je i jezdio svemirom sa porodicom Robinson, i uvideo da svoje terane mora stititi po svaku cenu od narodnjaka iz spejsa.

Kaze, zgadile mu se razne spejs sisulje iz Grand produkcije ujedinjenih svetova i carstva i dao je sebi cvrsto obecanje da ce svakog ET-a skratiti za glavu. Zato me i napao na tvrdjavi, kontajuci da sam ja neki spejs riki tiki dzej u egzoskeletu, infiltriran na muzicki festival da siri narodnjake tamo.

Razumeo sam tezinu njegove misije i zaista simpaticno gledao na njegovu vekovnu borbu, ali sam i gledao onaj preostali cevap na ovalu...

ET detektor mi je opet zapistao, i opet mi je javio da je neki ET sasvim blizu mene.
Proverom sam ustanovio da ne pisti zbog mene, tako sam ga reprogramirao jer ja ipak nisam sa ove planete.

Mora da ga je ona koza Riplijeva pokvarila, ustanovio sam. Koliko sam bio tada u zabludi samo...

Besmrtnik mi je lepo izdao pasport za neograniceni boravak na zemlji, uz naravno potpisanu izjavu da necu nikom reci za zemlju, da necu slusati spejs narodnjake ili propagirati iste i da cu s vremena na vreme ga pozvati na pijanku.
Besmrtnik je bio hronicni alkos

Namrstio se kada sam mu spomenuo Galaktiku i njenu potragu, ali se grohotom nasmejao saslusavsi moju prevaru iste..

O tome cu posle..samo jos da napomenem da smo Kristofer i ja stari znanci, jos sa Pillar of Autum-a. Matori komandant ga bio zaposlio u kantini, a ja bio cest gost tamo.To je bilo sve pre rata sa Covenantskim sljamom. Jadni Kris se tamo i propio, samim tim i manjke pravio tako da je dobio otkaz.Bilo mi ga zao onda, pa sam mu preko srebrenog sredio posao na Enterprajzu, ali i tamo je pravio gluposti.

Elem, HoverBike sa Galaktike sam sakrio, jer sam skontao da izazivam paznju.
Besmrtnik mi je pronasao stancic, u koji sam se uselio.
Taman kada sam ispekao cevapa i otvorio pivo, neko zazvoni na vratima.

kako da vam opisem svoje mentalno stanje, svoj bes i ubilacki nagon kada sam video na vratima Logana i Dzesiku. Taman da isucem lajtsejber i resim se napasti jednom za svagda, izmedju njih izroni mala Njut i rece decijim glasicem punim straha "They come out only in the dark"

kada sam video te nevine okice i zapazio ogroman strah u njenom ljupkom glsicu, raznezio sam se i odustao od svoje ubilacke namere.

Pozvao sam ih da udju i oni su seli za sto. Pred malu Njut sam stavio vrele cevape sa lukom, pola hleba i lokalno Deer pivo.

Kada ga je iskapila u jednom cugu, otvorio sam joj i drugo.

Kada je Logan poceo blebetati o utocistu, zapistao je ET detektor punom snagom, kao da je poludeo.

Izvadio sam blaster i razneo ga u paramparcad. Loganu sam pukao samarcinu, uz upozorenje da ne blebeta vise o utocistu.

Mala Njut, ispivsi drugo pivo, zatrazi trece.
"Znas Mr Sal, cika Logan zeli uporno da ti objasni nesto oko utocista, a ti tako. Gori si od alienske kraljice majke. Pa saslusaj bre coveka, cika Sal, ovde smo svi da se odbranimo...jer smo zajedno svi progonjeni. Sta mislis, zasto ti uporno pisti ET detektor? "

Mala me totalno zatekla nespremnog.
Pogledao sam u Logana. Trljao je crveni obraz i pustao suze.
Pogledavsi Dzesiku od glave do pete, skontao sam da bi je trebao odvesti na asteroidni piknik. Pitao sam se gde najblizi pojas u ovom sistemu..kada su nam se pogledi susreli, znao sam da ona jedva ceka da prostre cebe.

Ali bilo je precih stvari resavati. Pogledao sam u Logana i rekao mu da govori...

Ja sada odoh nesto baciti u kljun (heheheh, pogadjate -cevape), pa nastavljam pisati svoju istinu popodne.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.07.2007. 17:16:44 »

Evo me, nastavljamo..

Placljivim glasom, Logan je poceo nepovezano da bunca okolo naokolo, nisam ga nista razumeo, ali jedna rec, tj ime, mi je momentalno sve kockice slozila.....sada mi je jasno zasto su me Logan i Dzesika sms-ovali i trazili utociste, zasto se Mala Njut plasi mraka. Ali jedno sam morao da saznam jos. Zasto je besmrtni precutao tu napast, i zasto ga nije unistio?

Mora da se nesto iza brda valja...

Podigao sam Logana sa poda. Bilo mi ga zao sto sam ga osamario, kada nisam znao o cemu se radi...

Znaci, Hloyde je ovde, na Teri?
Mala Njut je odgovorila potvrdno, i jos dodala da radi strasne stvari osobi nad kojom se nadvije.

Taj stvor ne bira ni mesto, ni vreme, ni uzrast, rasu i pol.
Citao sam ja o tim odvratnim stvorenjima jos u Sirijusu.

Ta bica bez imena su se hranili sex-om kao ja cevapima. Odabrali bi zrtvu, nadvili se nad njom i pojbli je.

Hloyde je zadnji predstavnik te rase koja je istrebljena od snaga imperije, jer se Car naljutio sto se jedan taj gladni jadnik nadvio nad njegovog mezimca, Dart Vejdera.

Dugo je Hloyd harao svemirom, nadvijajuci se iskljucivo na imperijalne oficire. Kada je Car raspisao nagradu, cuveni Indiana Jones, odred Transformersa i par Mocnih Rendzera se dalo u potragu za njim. Od tada, za njega se vise nije culo i razne verzije njegovog nestanka su kruzile galaksijama.

Znaci, stari ebac se ovde sakrio, besmrtni alkos zna za to i stiti ga, a cuti...

Zarad svog mira na zemlji sam morao to da ispitam, sta se iza brda valja.

Dao sam Loganu pivo da se smiri, maloj Njut oteo iz ruke novu bocu jer je dete vec bilo pijano kao cep, a Dzesiku zagrlio kao tetoseci je. A ona kao pocela cmizdriti, da je jace prigrlim.

Pre nego sto je mala Njut pala u alkoholni delirijum, uspeo sam izvuci iz nje samo da Hloyde dolazi nocu, u tami..

Upalili smo sva svetla u stancicu, odneli malu Njut u krevet i seli oko stola da razmotrimo sta ciniti.

Iznenada mi je zazvonio telefon, i po ID-u sam snimio da me zove Agent Smith.

Mr Sal, gde moj terminator? rastegao je Smithonja. Odgovorio sam mu da je terminator zauzet na klingonskoj ratnoj ptici i da nema sanse da mu ga dovedem u dogledno vreme.

Plan mi je sinuo u milisekundi, i svi moji neuroni su se usijaali od miline.

Slusaj, kako oni moji sa galaktike? pitao sam Smitha.
On je odgovorio da je prezadovoljan iznenadnim brojem novih stanovnika, da je odvojio jedan celi mejnfrejm za njih i da oni svi uzivaju u pronadjenoj Zemlji, ziveci idilicno i u blagostanju u zemaljskim rajskim vrtovima.

Brodovi, na celu sa Galaktikom, su bili skriveni u asteroidnom polju oko jupitera, posada prenesena u matrix bubble koji pluta okolo, privezan ogromnim strujnim kablom koji vodi u crnu rupu.

Dragi moji drugari iz SF tima, nemojte se ljutiti na vaseg voljenog Mr Sal-a sto je tako bezdusno strpao sve izbeglice 12 svetova vodjene galaktikom u matrix. Verujte mi, oni su sada srecni, imaju svoj ostvareni san. Nasli su svoju 13. koloniju, i sigurni su od sajlonaca.
Drugo, spasao sam sve prezivele 12. svetova ludog besmrtnika, on bi im redom ofikario glave.
Trece, pre masovne dekapitacije, Hloyde bi se itekako sladio na njima. Sada uvidjate zasto je ovako bolje.

Jos da razjasnim jedan detalj. Sigurno se pitate kako sam ih prevario i kako to da su svi popili plavu pilulu i presli u matrix?

Lepo, vidite, moji asteroidni izleti vajperom sa osobama neznijeg pola su bili poznati sirom Galaktike za vreme mog boravka tamo...cak se formirala i lista cekanja, kao i kladionica kada i koju ce vas Mr Sal da pozove u vajper na piknik.

Debela sefica brodske kuhinje nije gajila iluzije o pozivu. U kladionici, kvota na nju je bila 1:100000. Ne mogu vam opisati osecaj njene srece na bubuljicastom licu kada sam joj uputio poziv na asteroid piknik. Znate, bilo mi je neophodno da se zrtvujem zarad svog skrivanja od cara.
Posle piknika sam imao slobodan pristup svim kuhinjskim instalacijama na svim brodovima. Dzak plavih pilula sto mi je prosvercovao Srebreni letac je zavrsilo u 20to tonskom kazanu pasulja koji se krckao za utorak.

Ostalo i sami kontate...posle su dosle Agent Smithove masine iz crne rupe i preuzele flotu, preneli izbeglice u bubble i meni ostavili Galaktiku i sve ostale brodove u asteroidnom pojasu.
Srebrni letac je naravno uplatio sav kesh od Nostroma na debelu seficu kuhinje i uzeo ooogroman novac, koji smo posteno rastalili.

Eto, sada znate i kako sam prevario jedine prezivele da ulete u matrix...

Sa Loganom i Dzesikom sam dogovorio da ako mi pomognu da uhvatim Hloyde-a, kupicu im od kesha sa Galaktike pravo pravcato delux utociste.

Jer, moj plan je sledeci.
Car ce se smilovati na moju napacenu dusu ako mu isporucim Hloyda, jedinog preostalog bezimene rase. Poznati su njegovi sexualni apetiti koji jedva i najsnazniji alien zadovoljava, a bezimeni su poznati kao najsuperiorniji sex maratonci u svemiru. Sabrao sam dva i dva i rezultat nije cetiri, nego spasenje svoje glave, plus vecna Careva zahvalnost za njegov davni, ali neispunjeni san. Da se Hloyd non stop nadvija nad njim.

Sada je ostao samo problem kako da resim hvatanje i dostavljanje Hloyda

Dostava Hloyda Caru mi se vec oblikovala u glavi...

Nastavak sledi ubrzo...
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 14.07.2007. 19:55:41 »

Nastavljam...

vidite, Agent Smith i ja smo tada postali pravi drugari. Culi smo se redovno sms-ovima, a i glasom. Jako mi je bio zahvalan za one preostale jadnike sa 12 kolonija, i jedva cekao da mi se oduzi. Agenti ne vole da ostaju duzni.

Elem, moj plan dostave Hloyda Caru je ukljucivao Nea.
Zamolio sam ga da ga neko oslepi, ja da se uhakujem u matrix mejnfrejm i ubacim html kod koji ce ufurati Nea da je neophodno da ode u grad masina i tamo resi sve probleme odjednom.

Hakujuci po mejnfrejmu, takodje bi morao i da ubacim bubicu koji ce
Neov hoverbrod, Nebuchadnezzar, da skrene ka galaktickom carstvu.
ja bi onda, kada Neb sa coravim Neom i Hloyde-om bude blizu odredista javio ansiblom (i to sam nasao na Nostromu) da Carska straza prihvati Neb, i da je u njemu Mr Sal.
Car ce se licno pojaviti, vodeci svog Aliena na uzdi da me rastrga.
Medjutim, naici ce na Hloyda, koji ce se nadviti nad njim i vecna ljubav ce biti rodjena.

EPILOG

Eto, dragi moji sutimovci, to je dosada sve o meni...
Zadnju godinu-dve sedimo u stancicu rukovodeci operaciju hvatanja Hloyda. Logan se pomirio sa svojim sandmenima, koji su tu da kada propisno napijem Besmrtnika, ulete i propisno ga isprebijaju, ne bi li propevao kako da se docepamo Hloyda, jer je ocito da ga Besmrtnik krije iz njemu znanih razloga.

Sve sam lepo skontao.
Resicu matrix napasti zvane coravi Neo, car ce mi biti vecno zahvalan, kao i Agent Smith zbog Nea.

Coravi Neo, sa svojim supermocima ce, kada skonta da nije u gradu masina nego kod cara, da ga utepa iz besa. Ako to ne odradi, tu je cd sa njegovom voljenom Triniti, sto mi je Agent Smith dao. Glava Cara za voljenu. A svi vi znate da ja imam svoje fabrike klonova na tajnim lokacijama....zatim, tu je i Galaktika.

Razmislite o mom master planu...znaci, preuzimam tron.Car pada, Master Chief, alias Mr Sal, ce biti sledeci vladar galaksija.

Sada se pitate sta cekam...evo i to da vam objasnim.
Druzim se sa vama ovde zato sto je jako tesko vladati galaksijama sam, a vi moji dragi timovci mi se cinite kao prave osobe za taj job.

Sukoba nece biti, jer sam dobar sa princezom Leom. Sajlonci ce jurcati po svemiru trazeci ostatak sa 12 svetova dok ne zardjaju.
Agent Smith je pod kontrolom, a Mr rDan ce srediti odnose sa federacijom, ipak je bio njihov oficir.

Onim divljim klingoncima ce Terminator doci glave, koji ce posle biti prebacen u Matrix, za slucaj da se Neo vrati.

I to je to...samo da besmrtnik propeva o Hloydu

NARAVUCENJE

Nikada, ali nikada ne izbacuj Aliena kroz vazdusnu komoru, jer ces biti prisiljen da vladas galaksijama....SmileSmile

Sada sam stvarno zavrsio svoju pricu, barem dok ne uhvatim Hloyda...

SmileSmileSmileSmile
Sačuvana

SRX
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 28
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 12.10.2007. 22:25:30 »

U nemogućstvu boljeg rešenja, pristupam pripovedanju kroz pisanje. Pošto mi niste blizu, ne mogu telepatski komunicirati sa vama.
Prenosim vam digitalne signale, koje ćete vi lako dešifrovati, jer, koliko sam obavešten, vi ste rasa koja je uspela da ovlada ovom tehnologijom.
U ovom kodu se nalazi moja priča. Pažljivo je saslušajte:
Kod:
010111011001001
(Nemojte se zbuniti što je ovaj kod tako kratak, to je samo ulazna šifra za zainteresovane. Ko uspe da dešifruje ovo, lako će ući u trag originalnoj stavci.)
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 08.12.2010. 23:57:00 »

Ova tema deluje zgodno da se vaskrsne otkrivanjem strašne zavere (pošto me beskrajno mrzi da otvaram novu temu zbog ovoga).

Ako koristite FF, ukucajte adresu about:robots. Na sopstvenu odgovornost.  Mr. Green

Usput, ja sam savršeni androgin koji u lavirintima prostor-vremena kuje zaveru da zavlada svim svetovima...

Smatrajte se upozorenim.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 09.12.2010. 00:30:46 »

Ovuda nećeš proći! Deco-o-o-o-o! Mr. Green
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 09.12.2010. 00:37:43 »

Ma dobro to, nego jesi video "uskršnje jaje" u Firefoxu?  Very Happy
(ima još dva )
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 09.12.2010. 00:45:37 »

Jesam, ali to nije za ovu temu.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 09.12.2010. 01:00:56 »

Bolje nema. Mislim približnije. Osim toga, otkrili smo da roboti imaju plan.  Shocked
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 09.12.2010. 01:10:34 »

Pa, ovaaaj, ova tema je za otkrivanje "istine" o nama i našu kreativnost.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.027 sekundi sa 23 upita.