SF tim
* 10.04.2020. 19:56:26
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite seriju
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (50%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Površina (Surface)  (Pročitano 10367 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 24.05.2007. 18:50:58 »

Površina  (Surface) (2005)

Evo kako ovu seriju najavljuju na RTS-u, gde će na drugom progamu biti prikazivana od ponedeljka 28.05.07. u ponoćnom terminu:

"Da li ste se ikada zapitali kakav bi nam bio život kada bi se otkrio nov oblik života ispod površine okeana? Ova serija je prava podvodna SF avantura koja prati priču o pojavljivanju misterioznih stvorenja u okeanskim dubinama i životima glavnih likova.
Tokom rutinskog podvodnog istraživanja u severnom Pacifiku, okeanografkinju Loru Doteri [Lejk Bel] napada nepoznato biće koji ne pripada nijednoj poznatoj vrsti koja nastanjuje okean. Majls Benet [Karter Dženkins], tinejdžer iz Severne Karoline, naći će se oči u oči sa čudnim stvorenjem posle incidenta tokom noćnog izlaska. Ričardu Koneliju [Džej Ar Ferguson], trgovcu iz Luizijane na odmoru, pod sumnjivim okolnostima gine brat koga nepoznato morsko biće odvlači u dubine Meksičkog zaliva. I drugde širom Zemljine kugle događaju se neobične pojave. Zvezde padaju u okean, užasavajući urlici prolamaju se južnom Afrikom, u Južnoj Karolini leš zasad nepoznatog stvorenja pojavljuje se na plaži...

U međuvremenu, vladini zvaničnici sa doktorom Aleksandrom Sirkom [Rade Šerbedžija] na čelu preuzimaju kontrolu nad Lorinim istraživačkim poduhvatom. Posle pokušaja da im se suprotstavi, ona biva otpuštena. Majls se ponovo vraća na mesto gde je prvi put video stvorenje i saznaje da je voda prekrivena neobičnim 'jajima', pa odlučuje da jedno odnese kući i čuva ga u akvarijumu. Ne mogavši da se pomiri sa nestankom svog brata, Koneli se vraća u Južnu Karolinu da bi video stvorenje koje je ubilo njegovog brata. Kada ih spoje krajnje neobične okolnosti, njih troje se pitaju da li je moguće da su otkrili najveću tajnu u istoriji čovečanstva...

! AUTORI O SERIJI

- Serija 'Površina', u duhu 'E.T.-ja' i 'Bliskog susreta', predstavlja zabavu za sve uzraste, izjavili su Džoš i Džonas Pejt, autori i izvršni producenti serije, i dodali da ćemo uživati u kombinaciji napetog trilera i akcije dok pokušavamo da objasnimo neobjašnjivo. 'Pratićemo tinejdžera koji odgaja morsko stvorenje u svojoj garaži u predgrađu, divićemo se mladoj i posvećenoj naučnici koja previše rizikuje da bi objasnila misteriju, saosećaćemo se sa običnim ljudima i pokušati da otkrijemo šta to krije zagonetni doktor Sirko', zaključuju autori."

Prva sezona, od 15 epizoda, je emitovana 2005. i postigla prosečan rejting, iako je u početku bila nešto slabije rangirana od "Threshold-a". Zatim je napravljena pauza, zbog zimske Olimpijade, da bi u maju 2006. NBC objavio da odustaje od nastavka.
Serija ima svoje fanove i na nekim sajtovima ima najbolje ocene, čak su i peticiju pisali da se nastavi (ali, koja serija nema fanove?).
Trenutno autorska prava drži SciFi kanal.

Nama može biti interesantna zbog pojavljivanja Šerbedžije u nekim epizodama.

Više komentara sledi, (možda, ako je vredi gledati), kada počne emitovanje, kroz nekoliko dana.

https://www.imdb.com/title/tt0452718

« Poslednja izmena: 24.10.2018. 05:51:49 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #1 poslato: 02.06.2007. 02:47:09 »

Odgledah već petu epizodu, a uvod kao da se tek sada privodi kraju. Mogli su sve ovo da bez problema stave u 1-2 epizode.
Za moj ukus radnja se odvija presporo, uz mnogo citiranja raznih filmova.

Šerbedžija ima ne tako malu ulogu, koju je dobro odradio.
Sačuvana

Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 02.06.2007. 18:57:50 »

američke gluposti...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #3 poslato: 19.06.2007. 17:26:03 »

Bejah zaludan pa odgledah svih 15 epizoda.
Najveća mana, po mom mišljenju, je scenario, koji je pisan u stilu "umem da zapetljam, ali ne znam da odpetljam".
Recimo, kada počne da propušta prozor u onom improvizovanom batiskafu, prava drama da li da nastave spuštanje, a kada su pali na 1300+ metara, isti prozor niko više ne pominje.
Još gore, jedna epizoda se završava tako što klinac odvodi mala čudovišta u okean, a sledeća ep. počinje njegovim buđenjem na plaži. Ne pitanje gde je bio, odgovara nešto kao "Nemamo pojma, nismo odavde". Rolling Eyes

Ima previše scena koje su ubačene samo efekta radi, a posle se uopšte na pominju niti objašnjavaju. Npr. avion koji pada, "majmunče" koje govori, itd...

Ima i nedoslednosti. U jednoj ep. oko čamca sa par ribara padaju meteoriti a odmah potom plutaju jaja čudovišta, što je jasna naznaka da su vanzemaljskog porekla, a kasnije se ispostavi da su plod genetskog inženjeringa.

Serija zaista nije zaslužila da se snimi i druga sezona.

S obzirom da ju je na RTS 2 nasledila serija od samo 4 ep. a nju će zameniti još jedna koja je propala već prve sezone, izgleda da je Nemeček ovo leto odredio za emitovanje đubreta koje je došlo u nekom od paketa koje je RTS otkupio. grrr
Sačuvana

nesha
Registrovani
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.10.2007. 18:46:00 »

Ne znam, ali meni se ova serija dosta svidela. Mozda zato sto ne obracam toliko paznju na detalje...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #5 poslato: 13.10.2007. 18:54:25 »

Ukusi su različiti, nisi jedini kome se svidela. Dok sam pripremao ovaj prikaz serije, naišao sam na podatak da su obožavaoci pisali peticiju da se nastavi snimanje.
Stvar je u tome da je obožavalaca premalo da bi bila profitabilna a to je producentima jedino važno.
Sačuvana

nesha
Registrovani
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.10.2007. 18:29:49 »

Pa kad su ukinuli jedan Stargate, zasto ne bi Surface...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #7 poslato: 14.10.2007. 19:05:19 »

Ne bih ja to poredio, Stargejt je trajao i trajao a Površina se spotakla na samom početku.
Sačuvana

nesha
Registrovani
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 15.10.2007. 12:22:04 »

Lose poredjenje, ali nije palo bolje na pamet. Mozda je sa Invasion bolje.. ili sa serijom Drive, ako si gledao, nije u pitanju sf, ali odlicna serija prekinuta posle samo 6 epizoda...
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 25 upita.