SF tim
* 15.11.2019. 01:30:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Paralelni Svet  (Pročitano 27189 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 17.01.2008. 13:28:56 »

Šta vam je ljudi. Pa poznato je da u svemiru postoji devet (9) prostornih dimenzija. To što naši mozgovi ne mogu vizuelizovati sliku nečega, ne znači da to ne postoji. Uostalom, najavljujem članak o devetodimenzionom prostoru. Upravo radim na njemu Laughing
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 17.01.2008. 15:13:50 »

У ствари, има их најмање 11 просторних, али су три доминантне, а остале су субчестичних јединичних сфера па их не можемо регистровати (или тако неко објашњење Mr. Green).
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 17.01.2008. 17:57:46 »

Laughing Ovo sa dimenzijama je postalo kao: ko nudi vise ?!?
Moja binarna teorija:
2 - Postoji -ne postoji ( prvo kao da nema nista pa onda BUUM i imamo Svemir koji se siri  Question )
4 - to su nase 4 dimenzije koje mozemo pojmiti
8 -treba da je sledeci broj dimenzija ( ovde su negacije nase 4 dimenzije???ili sta god zaboli me glava)
A ne 9 ili 11, ne uklapa se u princip binarnosti : sve sto postoji mora imati par - negaciju.Cini mi se da je ovo potvrdjeno na razlicitim nivoima.
Bas me zanima koje su to dimenzije, 9 ili 11 , mislim opis.
Ideja pokupljena kad sem se divila fraktalima i Teoriji haosa.Fraktali su  Razz, ali Teorija haosa  grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 17.01.2008. 19:07:59 »

Информациона физика у најкраћем:
Три фазе космоса.
У првој постоје две исте (једнозначно се пресликавају) димензије Н0 и Н1.
Друга фаза: једна од димензија се у великој експлозији распада на више мањих. Свака од њих има на негативној страни "парњака" - када се уброји и она што је остала цела то је 11 комаТа на броју.
Трећа фаза: 5Д космос што даје стабилност и локално и глобално.

Наше тело је 3Д а свест ради по 5Д принципу. Зато чулима опажамо само 3 димензије али умом можемо да схватимо 5Д. Ово нам даје шансу да постанемо 5Д бића и тако преживимо прелазак у трећу фазу а тамо би били супериорни, бићемо 5Д бића у 5Д космосу. Сада су супериорна 6Д бића, која су толико моћнија од нас да не могу да комуницирају са нама јер не могу да се спусте на наш ниво. Као када би ми желели да разговарамо са неком амебом или травком.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 17.01.2008. 21:20:40 »

Uf, izvini ali nije logicno: ako se raspadne jedna - zasto ne i druga. Npr. ona prva se raspada i od nje nastaje nas Svemir od materije, a od one druge nastaje preslikan svemir od npr. antimaterije, sve kao u ogledalu, a onda slede binarno do daljnjeg.
Kad se nesto raspadne onda se valjda ne broji ? 5-1=4
Dalje delenje, tj. mnozenje sa 2 daje 8 dimenzija (pa 16,pa 32...svidja mi se ovo Laughing)
Nemoj da pomislis da sam strucnjak samo sam fanatik za tzv "elegantna resenja" kako ih je zvao moj profesor matematike.Njega sam izludjivala! Nadam se da se ti ne ljutis?
Secam se da mi je tad objasnjavao neke "stepene slobode" pa sam ja to povezala i uspela da malkice rasvetlim slucaj (i izludim coveka jer nije mogao da mi oprosti 2- iz pismenog koji je smesno prost u odnosu na temu).

Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 18.01.2008. 06:23:26 »

Drmnite po gajbu Jelena, i sve dimenzije i celi prostor ce vam postati jasno ko dan...ali samo na momenat, pre pada u tamu kome...
Ujutro naravno sve zaboravite, tako da pokusavate iznova i iznova... SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 18.01.2008. 13:02:18 »

Jel to on nama preporucuje nesto slicno ovome:
"Vristeca, svetlucava traka bola i mracne svetlosti.*
*Sto i nije prava kontradikcija.To je boja posle ultraljubicaste.Tehnicki termin za nju je infracrna.Moze se sasvim lako videti u eksperimentalnim uslovima.Da bi ste izveli eksperiment, jednostavno izaberite zdrav zid od cigala,sa dovoljno prostora za zaletiste, pa spustite glavu i jurnite.
Boja koja vam zableska u naletima iza ociju, iza bola, neposredno pre nego sto umrete, jeste infracrna."
Volim ja nauku al ne bas toliko!
Ma, samo redim ono sto mi je urodjeno: sve mora biti logicno i imati smisla. (Popiti gajbu piva SAM i bez mezetluka i dobrog drustva - niti je logicno niti ima smisla. A kad imas pivo,meze i dobro drustvo, sumnjam da su ti paralelni svetovi prioritet  Laughing , lepo ti je u ovom).
Sledeci put cu da "davim" sa vibracijama i teorijom da su drugi svetovi na drugim talasnim duzinama.Sad samo mislim na pivo.Uz kolenicu kuvanu sa pasuljem... pozdrav
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 18.01.2008. 20:16:43 »

Popiti gajbu piva sam, bez meze i raje nije lepo, ali je sasvim logicno.
To se radi u cisto eksperimentalne svrhe, da se konacno skonta ustrojstvo vreme/prostora.

Opsta je cinjenica da se pod dejstvom odredjenih supstanci svest siri, i poimanje vaseljene bude nekako jednostavnije..

Posto je cuga jedina legalna supstanca za (ne)kontrolisane kucne experimente, preporucujem koristiti od iste pivo Jelen.
I to gajbu.
Obavezno pripremiti diktafon, sa dovoljno velikom memorijom.
Najinteresantnije postavke o prostor/vremenu nosioca experimenta iliti subjekta su one neposredno pre padanja u delirijum/komu.

Naravno, u vecini slucajeva se cuje urlikanje sto podseca na pesme Harisa Dz i naravno Dzeja, ali su zabelezene i grandiozne teorije o svebitisanju....
Na zalost, subjekt iliti nosilac experimenta nakon izlaska iz delirijum/kome brise sve zabelezene podatke, nepravedno gonjen osecajem stida, krivice i nerazumevanju sopstvenih teorija van predstanja delirijum/koma.

Joj, al ga naspamovah... SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 18.01.2008. 23:53:59 »

Za spamovanje, pravac kafana. Tamo se rade ti eksperimenti.
Inače, tehnički, infracrvena NIJE boja iza ultraljubičaste, već na suprotnom kraju vidljivog spektra. Između infracrvene (velika talasna dužina, veća od oko 730 nm) i ultraljubičaste (mala talasna dužina, manja od oko 330 nm) nalazi se kompletan spektar svih vidljivih boja - vidljivih s aspekta čovjeka. Neka druga živa bića vide i dijelove spektra koje ljudi ne vide, posebno u infracrvenom dijelu.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 19.01.2008. 03:39:45 »

Glorija nije pominjala infraCrvenu, vec infraCrnu boju za koju kaze da treba da dodje iza UV boje.

A sto se infracrne tice, to je jos nesto za sta nikada nisam cuo.
Znam za UV i IR koji su najblizi vidljivom spektru, X-zrake, radio talase i jos neke, ali infracrne Rolling Eyes Neutral .
I crna je koliko znam odsustvo svih gorepomenutih izvora zracenja.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 19.01.2008. 12:07:35 »

Dakle,Sal, dosli smo do istog:ne piti solo (steta za Jelenka)!Delirijum se moze (uslovno) uvrstiti u drugu dimenziju - tzv. pijanu, i bas je steta sto su tolike teorije donesene iz ove dimenzije propale zbog nemogucnosti zapisivanja istih.Cak ni oni trezni, koji su slucajno prisustvovali otkricima, nisu bili u stanju da objasne o cemu se radi (ovo lici na valjan dokaz da smo ZAISTA bili u drugoj dimenziji !).
 Za talasnu duzinu infraCRNE - pitati Teri Praceta. Ja sam samo navela eksperiment. Malo je drasticniji od Salovog ali dodje na isto - tesko se objasni drugima (zivim i treznim).
Da se vratimo drugim dimenzijama ? Za sada smo sigurni za 4: Kulijeve 3D + vreme. Koje su sledece?
Ili da pravimo listu "drugih" kao : pijanstvo + zaljubljenost + bol na dusi + Postao sam TATA +... Question
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 19.01.2008. 15:48:08 »

Ups, nepažljivo čitanje. U pravu si, piše infracrna.
Ne znam šta bi to moglo biti, pošto crno nije boja (ni
belo nije boja) jer crno znači odsustvo elektromagnetskog zračenja bilo koje frekvencije, Šta je infracrna - prisustvo zračenja negativne frekvencije ??? Na šta li to liči (a usto i ne radi)?
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 19.01.2008. 16:23:45 »

Nesto sto ne lici ni na sta, i uz to ne radi, postoji.
Kontam da je to nesto kao antimaterija, znaci suprotnost onoga sto postoji i lici na nesto.

Sada, da li nesto moze postojati bez svoje suprotnosti, od molekularnog do subatomskog nivoa (a i sire), mozemo dalje pretresati.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 19.01.2008. 17:39:26 »

A ako postoji infracrna, mora postojati i ultrabela Laughing
Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 19.01.2008. 20:10:21 »

A ako postoji infracrna, mora postojati i ultrabela Laughing
Vidis, o ovome nisam razmisljao, al' zvuci logicno Rolling Eyes Smile
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.